Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siyah kask vizöründen ceza?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    " width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false"> BU DOĞRUYSA YER YERİNDEN OYNAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Para lazım devlete yil başına kadar her türlü yerleştirecekler neler neler duyacağız şaşırmadım 🤗🤗

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Simdi paralel dusunelim. Araclarda on cama film takilmaz hele vozrlerdeki gibi son numara koyu film hic takilmaz gorusu engeller ozellikle aksam kabus olur. Bende aracima son numara film cektirmistim 1 gun dayanabildim gittim sokturdum orta koyulukta taktirdim cunku hicbir sey gozukmuyor. Arabanin on camini vizor olarak dusunmus olabilirler hadi gunduz takilir ozellikle yazin bir nevi mecburiyet ama aksam takip gezende yok degil o kara vizorlerle.

Bu arada malum cam filmlerine savas actilar artik yeni duzenlemeyle muayenede de agir kusur sayilacak. Bu vesileyle vizorlere de geciriyorlar

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Aynı mantıkla güneş gözlüğü takmak da yasak o zaman.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kask takmak yasaklansın

Motosikleti
    Artık Yok...
    simsiyahsa neden olmasın neticede görüşü engelliyor güvenlik zaafiyeti yaratıyor.. sadece kendine değil yoldakilerede tehlike yaratabilir. şaşırmadım hatta arabanın cam filminden daha doğal geldi vizöre ceza kesilmesi..

cafede bir arkadaşda vardı kendi yapmış sanırım film falan çekmiş kaskı bir takdım kafaya her yer kapkaranlık dedim sen nasıl görüyorsun bunla gördüğümüz kadar işte dedi..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güneş gözlüğü kocaman bir bug olmuş. Arabada koyu camlı güneş gözlüğü bulunduranlara ceza yazılırsa, her şeye yazabilirler... sorun çözüldü

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane

Motosikleti
    xsr 900
    karsidan gozumuzun icine gunes girince olusacak guvenlik zaafiyeti ne olacakmis peki?
    arabadayken gunes gozlugumu takip cikartabiliyorum, ya sabir diyorum.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    TCK demek istemiş sanırım. Yediği cezanın siyah vizörden kaynaklandığını düşünmüyorum.

Trafik Cezası Madde 30/1-b

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak

Bizim çekeceğimiz var. 1 devlet bizi bitirecek. 2 arba sürücüleri katil edecek

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cam filmlerinin yasaklanması renklerinden dolayı değil kaza halinde oluşacak yaralanmaların önüne geçmek içindir. Ön cam dışında olanların ne kadarı mantıklı mantıksız olduğu tartışılır.

R43 Camlar simsiyahta olsa yeni düzenlemeye göre serbest. Sorun renk değil. Kırılma anındaki durumu ve ön camın ışık iletimi.

Kask visorleri için olay çok farklı ve bunun ilgili ceza maddesinde yeri yok. Cam olarak değerlendirilemez.

O cezanın siyah vizörden kaynaklı olmaması lazım.
    mgora bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    siyah vizör mü var?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah vizör mü var?
    demek istediğim bu ..

ben denk geldim birine artık vizöre film mi çekmiş başka bir uygulamamı yapmış bilmiyorum kask dışardan on numara havalı duruyor metalik siyah vizör simsiyah hakkatten görünüş çok güzel kafaya bir geçirdim görüntü %20 falan önünden gölgeler falan geçiyor arabaları az biraz ayırt edebiliyorsun ışıklarından o kadar.. dedim sen bunla nasıl görüyorsun bana gördüğümüz kadar işte dedi.. kafaya bak mantığa bak.. altındada racing motor vardı uzakdan gördüm tam seçemedim modelini ama 600 c.c veya üstüydü.. kafada o kaskla o motoru sürüyor..

hadi kendi canını geçdim başkasının canına kast etmese bari onun bilinçsizliği yüzünden başkaları ölmese.. şimdi bunlarada bir zahmet ceza kesilsin zaten siyah vizörden kesilmez öyle bir yasa yok ya standart malzeme kullanmadığı için kesilir yada trafiği güvenliği riske attığı için kesilir tehlikeli kullanmakdan falan ..

yoksa lafım orjinalden karartılmış vizörlere değil fabrakadan karartılmış orjinal vizörler zaten açık kahverengi polarize gibi bir şey oluyor onda sıkıntı yok.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek istediğim bu ..

ben denk geldim birine artık vizöre film mi çekmiş başka bir uygulamamı yapmış bilmiyorum kask dışardan on numara havalı duruyor metalik siyah vizör simsiyah hakkatten görünüş çok güzel kafaya bir geçirdim görüntü %20 falan önünden gölgeler falan geçiyor arabaları az biraz ayırt edebiliyorsun ışıklarından o kadar.. dedim sen bunla nasıl görüyorsun bana gördüğümüz kadar işte dedi.. kafaya bak mantığa bak.. altındada racing motor vardı uzakdan gördüm tam seçemedim modelini ama 600 c.c veya üstüydü.. kafada o kaskla o motoru sürüyor..

hadi kendi canını geçdim başkasının canına kast etmese bari onun bilinçsizliği yüzünden başkaları ölmese.. şimdi bunlarada bir zahmet ceza kesilsin zaten siyah vizörden kesilmez öyle bir yasa yok ya standart malzeme kullanmadığı için kesilir yada trafiği güvenliği riske attığı için kesilir tehlikeli kullanmakdan falan ..

yoksa lafım orjinalden karartılmış vizörlere değil fabrakadan karartılmış orjinal vizörler zaten açık kahverengi polarize gibi bir şey oluyor onda sıkıntı yok.
    Vaybe,Arkadaş harbi motorcuymuş,bir sonraki level Gözü kapali sürmek,yanliz bir daha açamamakta var.

Şöyle bir slogan olabilir;

Gördüğüm Kadar Sürerim..
    Göremediğim Kader Diyelim..
    Hor görme güzelim,bende böyle deluganliyim..

Işığı görene kadar gazla...baktin kararti geldi gazi birak,rahatla,bir huzur kaplayacak içini,hafiflik..birak kendini...
    logaritma ve Remzidemir41 bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek istediğim bu ..

Bu vizör işi kasktan kaska değişiyor mu acaba?Çok da kullanan adam var böyle gece harici süren.Dediğin gibi bişi olsa tercih edilmezdi herhalde.Güneş vizörsüz kaskta güneş karşıdan gelirken sürmek daha tehlikeli çünkü.Bende FG-17 almayı planlıyorum yanında siyah vizörle.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu vizör işi kasktan kaska değişiyor mu acaba?Çok da kullanan adam var böyle gece harici süren.Dediğin gibi bişi olsa tercih edilmezdi herhalde.Güneş vizörsüz kaskta güneş karşıdan gelirken sürmek daha tehlikeli çünkü.Bende FG-17 almayı planlıyorum yanında siyah vizörle.
    bende n44 vardı arkadaşa verdim onun orjinal renkli vizörlüsünü almışdım oda siyah diye geçiyor ama siyah değil yeşilim tırak bir vizördü.. hjc orjinal vizörüyse al sıkıntı olmaz sonuçda fabrika ona göre bir meteryal kullanmışdır yani görüşürünü etkilemiycek bir içerik kullanmışdır vizörde..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [video]https://i.hizliresim.com/nJln3l.jpg[/url] BU DOĞRUYSA YER YERİNDEN OYNAR
    olayın gerçekliği için bir makbuz vs gösterilebilir mi ? çok inandırıcı gelmedi bana.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egzoz olmasın o ceza ???

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Kara çarşaflı peçelilerede ceza yazsınlar....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)