Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu soğukta kask eldiven takmayanlar var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hadi yazın anladık terliyorlar sıkıntı basıyor vs de bu soğuklarda eldiven yok kask yok nasıl kullanıyorlar? aklım almıyor. Dün sabah saat 08:30 civarı Anadolu yakası sahilyolundan işe gidiyorum, motorum maxiscooter, içliği takılmış kışlık mont, kışlık eldiven, altımda termal içlik üstünde dizlik vs. anca gidiyorum. Gösterge 7-8 derece gösteriyor, eleman elektrikli scootera binmiş elinde eldiven yok kafada kask yok eller kulaklar pespembe olmuş, üstündeki mont da motosiklet montu değil bildiğin cumartesi pazarı montu, öyle nasıl kullanıyorsun yahu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben benzer manzarayı Kartal Yakacık'ta gördüm.
    Ek olarak arkadaşın kafası keldi, sanırım traşla kel olmuş.
    Yolda garip garip gidiyordu, muhtemelen kafası güzeldi.

Zaten değilse de beyin damarlarındaki kan donmuştur.
    Sonuç aynı.
    aquarist4 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Trafik polisi bunları görmez sonra normal ekipmanı kaskı tam olanları çevirir plakasında vida var diye ceza yazar. Nasıl adalet ama.
    gerivites, Mamba09 ve aquarist4 bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    apaçiler üşümez
    Kızıl pars, Mamba09, kayhan10 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    arkadaşlar sıcakta tamam ama soğukta olmuyor açık konuşmak gerekirse hata olduğunu biliyorum fakat bende malesef çok büyük bir yanlış yaparak her zaman kask ve eldiven takmıyorum ne o saçım bozulmasın aman şöyle olmasın diye sanki canımızdan önemli
    Gene dün soğukta malesef bu şekilde giderek hasta olmayı başardım kendimi tebrik ediyorum bu tür önlemleri almayarak motorun üstüne çıkan bütün arkadaşlarıda tebrik ediyorum Bunu şakayla karışık söylüuorum kimse yanlış anlamasın

Motosikleti
    2 sene oldu bir kez soğukta giyindiğim halde böbrekleri üşütmüştüm fenaydı hiç tavsiye etmem.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    mesir macunu yemiştir o

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Üç kuruşa çalışan, elinde mesleği olmayan, işçilik hakları bir cahilin elinde olan, işine gücüne gitmeye çalışan, kask almaya geçimi yetmeyen üç çocuk sahibi bir garibandır o... nerden bilesin ki.. kimi nasıl soyutlayasın ki... Polis kimi çevireceğini bilir o da bu halkın insanı...Kim bilir o da bir garibanın evladı, neyin ne olduğunu bilir. Ha yeri gelir gariban falan hikaye, kanun neyse onu uygular.

Kelle onun kime ne, kendi üşür, kendi hasta olur, kendi pekmezi akar, kendisi cezayı öder...
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç kuruşa çalışan, elinde mesleği olmayan, işçilik hakları bir cahilin elinde olan, işine gücüne gitmeye çalışan, kask almaya geçimi yetmeyen üç çocuk sahibi bir garibandır o... nerden bilesin ki.. kimi nasıl soyutlayasın ki... Polis kimi çevireceğini bilir o da bu halkın insanı...Kim bilir o da bir garibanın evladı, neyin ne olduğunu bilir. Ha yeri gelir gariban falan hikaye, kanun neyse onu uygular.

Kelle onun kime ne, kendi üşür, kendi hasta olur, kendi pekmezi akar, kendisi cezayı öder...
    Ne garibanı, p.çin teki 20 li yaşlarda bir genç idi, ne 3 çocuğu yaw. O gariban dediğinin aklı var iyi kötü takıyor bir şeyler. Kask almaya gücün yetmemesi diye bir şey sözkonusu değil. Bedava bile bulunur.
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    Sen bedava bul, kargo parasını vericem, o kaskları bana yolla, bende burada senin piç dediğin birkaç kişiyi yakalayıp kafasına takıcam özünde de fotosuyla bilmemnesiyle röportajıyla hediye edicem. Arzu edersen bu işi bir avukatın, ilçe trafik şube müdürünün, Emniyet Müdürü nün, bizzat kendisinin yahut sayın Kaymakamamızın huzurunda da yapabilirim. Hiç sıkıntı yok, yapabilirim, imkanım var. Burada tüm forum ahalisinin önünde söz veriyorum Bunu yaparım.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Kask alcak param yok o yuzden kaskim yok cok sacma ya bedava turing egitim merkezi var hem bedava egitim hemde en sonunda reflektif yelek ve hjc cs14 kask hediye ediyorlar ayin 25 de aciliyor hemen doluyor kontenjan istanbuldaki arkadaslara soyliyeyim belki bilmeyen vardir.

not konuyu bastan sona okumadim sadece kask bulamayan kardeslere bilgi vermek icin yazdim
    aquarist4 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Bilemiyorum. Bende goruyorum kasksiz eldivensiz gidenleri. Benim direk burnum akiyor :D Eldivenle bile bir sure sonra parmak uçlarim sızım sızım sızlıyor.

Motosikleti
    Sen bedava bul, kargo parasını vericem, o kaskları bana yolla, bende burada senin piç dediğin birkaç kişiyi yakalayıp kafasına takıcam özünde de fotosuyla bilmemnesiyle röportajıyla hediye edicem. Arzu edersen bu işi bir avukatın, ilçe trafik şube müdürünün, Emniyet Müdürü nün, bizzat kendisinin yahut sayın Kaymakamamızın huzurunda da yapabilirim. Hiç sıkıntı yok, yapabilirim, imkanım var. Burada tüm forum ahalisinin önünde söz veriyorum Bunu yaparım.
    İmkansız bir şeymiş gibi arkasını doldurmaya çalışma beni de gaza getirme; Turingten aldığım bedava kaskı yollardım sana ama bu diyalog üzerine hoş olmaz. Birbirimizi kırmayalım öbür konuya da cevap yazmışsın ne gerek vardı.
    Saygılar.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkansız bir şeymiş gibi arkasını doldurmaya çalışma beni de gaza getirme; Turingten aldığım bedava kaskı yollardım sana ama bu diyalog üzerine hoş olmaz. Birbirimizi kırmayalım öbür konuya da cevap yazmışsın ne gerek vardı.
    Saygılar.
    Evet öyle, aynen imkansız bir şey.. Bak yanlış anlama işin de biraz espirituel tarafı var. Onu anlamakta güçlük çekiyorsun. ama imkansız yahu. Touring bedava kask veriyor diye Allah allah be kardeşim millet daha randevu saatine 3 gün kala gece yarısından saldırıyor, len bi randevu alayim iki mizaç göreyim bi kelam dinleyim dedim yok aga, yer yok... randevu alamıyorum. Yemişim kaskını.. Vallahi de billahi de onların verdiği kaskı gördüğüm ilk kaskı olmayan motorcu garibana veririm. Var kardeşim böyleside var etrafta.

Öbür konuya yanıt yazmama gerek varmıydı, evet vardı. Noolcak yazdım işte... Dedim ama kalbini kırmak istemem diye.. Harbiden istemem. Birinin kalbini kıracağıma benim kafan kırılsın, böylede bir varlığım.

Dostum mu diyim kardeşimmi diyim, bak benim yaşım 40 ı aşkın, tekrar söylüyorum seni rencide etmek gibi gayretim yok, seni sevmesem muhatap bile olmam. Sulh te hayır vardır. Sen bana sataş ben sana hiç problem değil...yeterki sataşılan konudan tartışılan mevzudan faydalı bir husus ortaya çıksın.

Benim tarafımca sıkıntı yok, Sanırım anlaştık.

Ha bana ba, kask kaç numara.. Cidden ihtiyaç sahibi birini tanıyorum. Şaka değil bak ciddiyim. İhtiyacın yoksa verelim adama. aracı olurum masrafı benden olsun, dilersen kendi elinle teslim et. Hiç problem değil. Seve seve

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    varsa kaderde ölmek neye yarar Ekipman kullanmak!!!!!!

Motosikleti
    Evet öyle, aynen imkansız bir şey.. Bak yanlış anlama işin de biraz espirituel tarafı var. Onu anlamakta güçlük çekiyorsun. ama imkansız yahu. Touring bedava kask veriyor diye Allah allah be kardeşim millet daha randevu saatine 3 gün kala gece yarısından saldırıyor, len bi randevu alayim iki mizaç göreyim bi kelam dinleyim dedim yok aga, yer yok... randevu alamıyorum. Yemişim kaskını.. Vallahi de billahi de onların verdiği kaskı gördüğüm ilk kaskı olmayan motorcu garibana veririm. Var kardeşim böyleside var etrafta.

Öbür konuya yanıt yazmama gerek varmıydı, evet vardı. Noolcak yazdım işte... Dedim ama kalbini kırmak istemem diye.. Harbiden istemem. Birinin kalbini kıracağıma benim kafan kırılsın, böylede bir varlığım.

Dostum mu diyim kardeşimmi diyim, bak benim yaşım 40 ı aşkın, tekrar söylüyorum seni rencide etmek gibi gayretim yok, seni sevmesem muhatap bile olmam. Sulh te hayır vardır. Sen bana sataş ben sana hiç problem değil...yeterki sataşılan konudan tartışılan mevzudan faydalı bir husus ortaya çıksın.

Benim tarafımca sıkıntı yok, Sanırım anlaştık.
    Sorun yok kaskı ihtiyacı olan birine hediye etmeyi gerçekten düşünüyorum ama hep eşim ve çocuklar vazgeçiriyorlar beni. Arada bir onları artçı alıyorum ve kasksız bindirmiyorum da. Benim yaşım da 45 yani öyle atarlı gençlerden falan değilim anlamış olman lazım.
    Turing eğitimine kask vermeseler bu sefer kimse gitmez maalesef. En azından bahanesi oluyor bu şekilde. Ben de geçen sene kasım başında randevu almıştım ama bu kadar yoğun değildi yani kasımın 2 sinde falan aldım bayağı günde yer vardı.

Motosikleti
    Sorun yok kaskı ihtiyacı olan birine hediye etmeyi gerçekten düşünüyorum ama hep eşim ve çocuklar vazgeçiriyorlar beni. Arada bir onları artçı alıyorum ve kasksız bindirmiyorum da. Benim yaşım da 45 yani öyle atarlı gençlerden falan değilim anlamış olman lazım.
    Turing eğitimine kask vermeseler bu sefer kimse gitmez maalesef. En azından bahanesi oluyor bu şekilde. Ben de geçen sene kasım başında randevu almıştım ama bu kadar yoğun değildi yani kasımın 2 sinde falan aldım bayağı günde yer vardı.
    Yaa müdür yaşıtız, sıkıntı yok. Yaş konusu ile zaten olmasına da imkan yok. Bu touring randevu meselesini bir ara özelden konuşalım, valla cinnet geldi içime, ha ihtiyacım mı var. Samimiyetle yok. GİS ten 4 kur aldım, çok ta faydasını gördüm. Beni ilk motorun tepesine çıkar Kenan Sofuoğlu dur. Ama bu touring e taktım yahu...
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Hepsinin kafasina ayni kask tam oturuyor mu? Bedava verilen kask eşinize, çocugunuza giydirecek kadar sağlam mi? Merak ettim

Motosikleti
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsinin kafasina ayni kask tam oturuyor mu? Bedava verilen kask eşinize, çocugunuza giydirecek kadar sağlam mi? Merak ettim
    Verilen kask ECE22.05 onaylı HJC CS14 teknik bilgilerine göre fena bir kask değil, umarım sağlamlığını test etme şansım olmaz. Eşimin saçlarından dolayı ona da tam oluyor. Çocuklar için ayrıca başka small beden bir kask almıştım ama artık kafaları büyüdü bere ile falan bu da oluyor.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben motorcu bir arkadaşıma 110 liraya aldığım çene açılır kaskı bedava vermiştim.

20 liraya aldığım bir başka kaskıda giyilemeyecek kadar kalitesiz oluşundan dolayı çöp konteynırına salladım fakat ıskaladım ve asfalta düştü. kask bildiğin parçalandı resmen.

gariban adam kurala uymayı kafaya taktıysa ve azda olsa kendini düşünüyorsa gider yoğurt kovası takar yine bir şeyler takar yani önlem alır bir şekilde diye düşünüyorum ben.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)