Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu fiyatlarla sifir motosiklet ya da araba almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Honda zamlarini da okuduktan sonra, bu fiyatlarla sifir motosiklet ya da araba almak bana biraz hastalikli gelmeye basladi.

Bir motosiklete 40.000TL ya da arabaya 80.000TL para vermek saglikli bir insanin yapacagi is degil. O paraya yapilacak bir suru sey varken, mesela, kendinize kucuk bir arsa alip bir kulube yapabilirsiniz, artan parayla da guzel bir bisiklet toplarsiniz ya da bir motosiklet de olabilir. Italyanca ogrenirsiniz, Italya'ya gider oturursunuz, yeni bir kultur ogrenirsiniz. Universite ogrencilerine burs verebilirsiniz. Cocuk okutursunuz vs.
    Kendinze bir atolye kurarsiniz, bir seyler uretmeye baslarsiniz. Neler yapilir...

Herhalde insanlarin eli kolu baglaninca saglikli dusunemiyorlar ve cok mutsuzlar ve tuketime doymamislik, mala mulke açlık, tatminsizlik vs hakim bu durum bence bir vaka.

Sonuc olarak tuketimi durdurup uretime gecmekten baska bir care yok. O zamana kadar da boykot etmek gerekiyor. Almayin.
    frankestayn1, cakyol, ^adm^ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Vallahi hocam bunları r25 50 bin tl olsa bile alacak insanlara söyle yada sırf japon diye külüstür motorlara binlerce lira verenleri.

İlla en iyisi olacak illa koltuktan ısıtması olacak otomatik kapanan aynaları olacak

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    e ikinci el almak nedir aynı şey?

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Illa alinacaksa 2.el alınsın. Eger onlarin fiyatlari da artmaya baslarsa, onlari da almayin. Biraz bir sey almadan durabilse su millet, her sey duzelecek gibi geliyor.

Motosikleti
    Yamaha mt-25
    Hedef 2023 diyor boykotculari tum goluyle selamliyordu..

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Yaşam tercihleri değişebilir. "Araba alacağına git Avrupayı gez" demek saçmadır.
    Yurtdışına gitmek ilgimi çekmiyor, çiftlik hayatı bana göre değil, toplu taşımadan haz etmiyorum ve bunların yanında motor kullanmak bana mutluluk veriyor olabilir.

O zaman en dandik motoru en pahalı zamanda alabilirim. Tüm gelirimi ve mülkümü motora yatırabilirim. Bana gelip 80.000TL ye motor neden alıyorsun diyemezsin.

Bende sana sorarım terör örgütlerine yardım eden, Avrupa birliğine girmeni engelleyen, tarihi eserlerini çalan, sana ikinci sınıf insan muamelesi yapan, tarih boyunca onlarca insanı katleden, ülkesine sokmak için bile onlarca belge evrak isteyen bir ülkeye tonla para verip neden gidersin ?
    ilkeronat, zekeriyaimam ve redlion999 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Arkadaş İtalya'ya hükümetle görüşmek, ikili anlaşmalar yapmak için gitmek istiyormuş.
    Kültür, vizyon vs için gidilmez zaten. Zaten Türkiye'de kültür arayan insan mı olur?

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Valla üstad, öyle bir memlekette yaşıyoruz ki, neyi arasan bulursun. Her saça göre tarak var. Hiiiiç sıkıntı yok.

Sayın konu sahibi arkadaşım, yaaa boşver bırak kim neyi alırsa alsın ne halt ederse etsin, adamın parası varmış yokmuş, nasıl kazanmış boşver, kime ne yahu. Aha buyur bizim patron. Adamın özel şöfirü ve satınalma uzmanı bile isyan ediyor, bu ne yahu her sene yeni model mi alınır diye.. Alıyor işte kardeşim. Bize garip geliyor ama ona göre gayet normal. Ama napıyor biliyormusun, o sattığı eski model arabasının üstüne bilmemne kadar daha ekleyip, yurt içinde ve avrupadaki Türk Köyü bulunan yerlerde(Makedonya, Bulgaristan, yugoslavya vb.) hiç aklına gelmeyecek konularda yardım ediyor.

Aha işte böylesi de var, aman paspaslarım kirlenmesin, zaten bu pis fakirlerin ne olduğu belli değil, bırak serseri yürüsün çamurun içinde, bana ne diyen de var. Arızalı bir aracın yanında durup, hayrola birader, bişey lazımmı diyende var,91 model kartalın camını zor bela açıp hemşerim nereye gidiyosun, gel atla diyende var.

O yüzden hiç kafanı yorma, kim ne halt ederse kendine eder. Evrenin malı evrende kalır. Yaptığı bir iyilik var ise baki olur.

Not: Bu durumu motosiklet camiasında açıkçası hiç görmedim, dinlenmek için bile bir kenara çekildiğimde bile mutlaka bir motodaşımız, hemşerim sıkıntı mı var diye yanaşıp sorar. Allah hepsinden razı olsun.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Her konuda böyleyiz.
    Örneğin;
    Ipone 6 çıktı millet 5 i satıp aldı. 7 8 derken hep tüketim hep..
    Ben türkcell t60 kullanıyorum param mı yok? Türkcell günde 40 defa arıyor ve 2 tane 6 verelim diyor hatta. Abi ihtiyacım yok ki.

Bir dostumuz 09 sattı sıfır 09 aldı şimdi ilanda ama nasıl pişman. Keşke borca girmeseydim yok ne gerek vardı yok öyle yok böyle. Acıyorum haline şimdi satsa eski motoru gibi temizini bulamaz.
    Gibi gibi.
    frankestayn1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben almıyorum alana da engel olmuyorum.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Illa alinacaksa 2.el alınsın. Eger onlarin fiyatlari da artmaya baslarsa, onlari da almayin. Biraz bir sey almadan durabilse su millet, her sey duzelecek gibi geliyor.
    Kimse almazsa 2. eli nerden bulucaz?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O işlerin hiçbirisini yapacak zamanım olmadığından 40 bin TL olmayan bir motosiklet ya da 80 bin TL olmayan bir otomobil alır her gün keyfini sürerim. Diğer yandan tüketim bağımlılığı diye bir hastalık gerçekten var, çözümü ise kredi kartı kullanmamak. İnsan elindeki nakit parasını kullandığında parası bitmesin diye bir çok şeyi erteliyor veya gerçekten lazım değilse hiç almıyor. Gerçek anlamda huzur bulmanın tek yolu bankalarla her türlü ilişkiyi kesmekten geçiyor. O zaman azla yetinmeyi öğreniyorsunuz. Bir anda satın alma fırsatlarını (!!!) görünce içinizde parlayan ve istediğiniz şeyi aldıktan bir hafta sonra sönecek olan hevesi kontrol edebiliyorsunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)