Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2017 CF Moto 250 NK Abs 250cc Segmentinde Yeni Ürün

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Şimdi aşık oluyorum ♡

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boru gibi lamba gibi saksıya fesleğen oturtur gibi duke 250.lan 250 cc yazısını bari başka yere yazın
    Aynen.Kardeş güzel tasarımmış, bir dal alırım, yapmışlar. Tasarımcı yeni şase çizmeye gerek yok, hazır çizilmişi var demiş galiba

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav tipi çok güzel tamam duke mük falan filan neden kafalar hep böyle ? kim çıkarttı bu modayı
    jimi_hendrix ve pea bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee o zaman 13 14 verirsiniz bunu
    ben de 13 olur diye düşünüyorum

Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunda 4 5 sene önce BAJAJ firmasının yakaladığı çıkışı yakalamaya çalışıyor ama hiç göremiyoruz kimse güvenip alamıyo çhina diyince akan sular buzzZ kesiyor ne kadar destekçisi olursa olsun güven vermiyor benim görüşüm
    bajajın da 2017leri ve dominar pek gözükmüyor ki

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Çin malı bakış açısı değişmeli artık. Çünkü Çin dediğimiz ülke şu an en büyük ekonomi. Aynı zamanda en kalabalık ülke. Kullandığımız bir çok kaliteli marka olarak gösterdiğimiz ürünler Çin de üretiliyor. CF Moto da böyle bir marka diye biliyorum. Amerika’da satış yapabilen tek Çin üretimli ATV markası diye okuduğumu hatırlıyorum. (Doğruluğunu araştırmadım) Ayrıca motorlarının kalite olarak herhangi bir eksiğinden bahsedildiğine de çok şahit olmadım. Bir Bajaj kullanıcısı ne kadar memnunsa CF Moto kullanıcısı da o kadar memnun benim çevremde.

Servis kısmı bizim ülkemiz için asıl fark diye düşünüyorum. Bu tip markalar kendileri gelip bir düzen kursa ülkemizde piyasa çok farklı olurdu. Ama bu ütopya şimdilik. Çünkü Yamaha ve Honda yapıyor sadece bunu 4 Japon arasında bile.

Ben CF Moto ya şans verilirse ve distribütör de bu şansı iyi değerlendirirse başarılı olacaklarını düşünenlerdenim.
    bajaj gibi ürünlerinin arkasında durursa Cfmotonun başarılı olacağını düşünüyorum. Çinden bize sürekli kalitesiz ve çakma ürün geldiği için algısı kötü ama japon ve avrupalıların bu fiyatlarıyla mecburen bu motorları alacak insanlar. Ben euro4 gelecek çinlileri çok merak ediyorum gerçekten, bir de koreli hyosung var merak ettiğim.

bir de parça ve aksesuar fiyatları var. Aksesuar çeşitliliği olursa, adam gibi bilgili ilgili servis ağı kurarlarsa başarılı olamayacak çinli yok.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav tipi çok güzel tamam duke mük falan filan neden kafalar hep böyle ? kim çıkarttı bu modayı
    http://i.internethaber.com/images/ga.../b.jpg?v=99999
    hep şu mt125 yüzünden. sırf bu kafa için bile almam ben bu motoru. adam gibi cb250f kafası gibi yapın şunu da binelim.
    Akhunturk bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    250cc segmenti canlanıyor olması ne güzel

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boru gibi lamba gibi saksıya fesleğen oturtur gibi duke 250.lan 250 cc yazısını bari başka yere yazın
    Tasarımını aynı şirket yapıyor.Çinli diye herşeyi kopyala yapıştır yapacak değil ya!
    Yarışı kazanmak istiyorsan, yarışın içinde olmalısın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    benzin fiyatları 6 tl ye koştururken bu ülkenin yeni nesil 250 liklere ihtiyacı var az yakıt abs güzel lcd kadranlar.. çok iyi .. ben markasında değilim bütün markalar getirsin yeterki getirsin..

yakında bu yakıt fiyatlarından ikinci elde aha buraya yazıyorum 500-600 c.c lik motorlar ve üstü 250 c.c lerden ucuza satılıcak alıcı çıkmıycak.. millet genel gider ve yakıtıyla başedemiycek yüksek hacimlerin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    rx3i evo kullanıyorum , çinli minli ama çok iyi motor. Servis sıkıntısı var ama başka markada olsa ben kendi ustama götürürüm , yedek parça sıkıntısı yok fakat servisten başkası sipariş veremiyor , mok gibi bi sistemi var tedarikçinin . Yoksa gayet iyi motor .

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarımını aynı şirket yapıyor.Çinli diye herşeyi kopyala yapıştır yapacak değil ya!
    Ha bak o zaman olur. Aynı tasarımı bi Avusturyalılara, bi de Çinlilere itelemiş adamlar, iki kere zahmetten kurtulmuşlar

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Yılan yılan!

Motosikleti
    Artık Yok...
    patent denilen bir şey var.. patent kimdeyse kral odur..

misal ben a firmasına x1 kod adlı bir tasarım yaparım o tasarımın bütün patent hakları bende saklıdır...
    o patenti a firmasıyla çok özel bir sözleşme yapmamışsam standart bir sözleşme yapmışsam b firmasınada satarım c firmasınada satarım...

yok a firmasıyla özel bir sözleşme yapmışsam ve sözleşmeye 5 yıl yada 10 yıl boyunca x1 kod adlı tasarımı a firmasından başka kimseye satmıycam ibaresi koymuşlarsa tabi öyle bir ibare koymuşlarsa normalde 3 bin alıcaksam 10 bin alırım o zaman o tasarımı birebir aynısını kimseye satamam bazı firmalar çok zekidir cingözlük yapılmasın diye benzeri ibaresinide koyarlar sözleşmeye.. o zaman tasarımda ufak oynamalarda yapılamaz benzeri kapsamına girer..

fakat benzeri ibaresi yoksa tasarımda ufak oynamalar yapıp aslında aynı tasarımı x2 kod adıyla başka bir patent alıp b veya c firmasınada satılabilinir..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    patent denilen bir şey var.. patent kimdeyse kral odur..

misal ben a firmasına x1 kod adlı bir tasarım yaparım o tasarımın bütün patent hakları bende saklıdır...
    o patenti a firmasıyla çok özel bir sözleşme yapmamışsam standart bir sözleşme yapmışsam b firmasınada satarım c firmasınada satarım...

yok a firmasıyla özel bir sözleşme yapmışsam ve sözleşmeye 5 yıl yada 10 yıl boyunca x1 kod adlı tasarımı a firmasından başka kimseye satmıycam ibaresi koymuşlarsa tabi öyle bir ibare koymuşlarsa normalde 3 bin alıcaksam 10 bin alırım o zaman o tasarımı birebir aynısını kimseye satamam bazı firmalar çok zekidir cingözlük yapılmasın diye benzeri ibaresinide koyarlar sözleşmeye.. o zaman tasarımda ufak oynamalarda yapılamaz benzeri kapsamına girer..

fakat benzeri ibaresi yoksa tasarımda ufak oynamalar yapıp aslında aynı tasarımı x2 kod adıyla başka bir patent alıp b veya c firmasınada satılabilinir..
    Patent konusuna katilmakla beraber,

Urun,tasarim,kullanilan teknoloji,Belli bir regulasyon ve normlar sinirlarinda yapilir,ornek motosiklet şasi,geometri,sele,salincak,farin,stobun sinyalin konumu,plakaligin vs. bunlar zaten tum marka modellerde kismen aynidir,hee depoyu,fari,gidonu,arka on camurlugun formunu degisik tarzda yapabilirsin.ama sinir bellidir.

Konudaki motosiklet disinda,aaa bak abi filan x markanin aynisi kopyasi vs.nitelendirmek hatadir,tasarim normlarinin,direktiflerinin uzerine cikamazsin.ornek,aks araligi,sele yuksekligi,gidon yuksekligi,genisligi,ayna yuksekligi,deponun konumu,arac yuksekligi,vs

Ornek;Aks araligi 1260~1280 arasinda
    sele yuk:780~800 araliginda
    Tabi burada ayni cc,ayni segment,ayni agirlikta,benzer gucte olabilir.

Tasarimi yapilan motosikletin kategorisi neyse,bu dogrultuda etud yapilir,zira yan kompenantlarinda aplikasyonuna uyumlu olsun,Suspansiyon,alt motor,guc aktarma grubu,egzoz sistemi,sogutma sistemi,exu unitesi,tesisat kablo,fren(abs)modulu vs.plastik karenaj aksamlarinda tasarimci kismen ozgurdur,ustaligini konusturabilir.prototip sureçlerinde zaten urunler tam seklini aliyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kafes yapıda şasi yapmak istediğinizde siz bunun 80 farklı yöntemi olduğunu mu sanıyorsunuz ? İki paralel boru koyarsınız, araya da borunun uzunluğuna göre uygun adette çapraz destekler atarsınız bu kadar basit. O boruların şekli birbirine benzer ama uzunlukları benzemezse bu yeni bir tasarımdır, yeniden hesaplanır. Her benzeyene taklit diyeceksek, o zaman tüm markalar Ducati Monster'ı taklit ediyorlar demektir. Ben ilk onda gördüm. Ayrıca yemişim taklidini. CFMoto kalitesinde motor olsun, taklit olsun ama fiyatı 8 bin TL ucuz olsun bana uyar. Parayı çöpten toplamıyoruz ve daha da önemlisi, enayi değiliz.
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bakınız bir iki seneye böyle giderse ortadoğuda durumlarda sıkıntılı benzin 6.5 tl yi bile bulabilir.. bu rakamlarda 600 lük motor sürmek 4.0 motorlu araba sürmek gibi bir şey olucak..

Bu ülkenin kesinlikle yeni nesil ynei teknolojili verimliliği yüksek az yakan güvenlik unsurları avrupa standartlarında yani abs li falan uygun rakamlı motorlara ihtiyacı var..

şakam yok şu çinlilerden biri adam gibi 30 beygirlik V motorlu abs li bir enduro makine yapsın.. rx3 evo gibi tasarımıda ama tam enduro olsun kalıplı dursun 600 lük enduro gibi görüntüsü almayan ne olsun .. satmamda..

çinlilerde yıllardır takip ettiğim bir şey varsa v motorları çok sorunsuz sıkıntısız vibrasyonsuz ve az yakıyor.. tek silindir yada paralel çift silindirlilerinde vibrasyon yada motorsal sorunlar çıkıyor.. v motor sorunsuz .. birde yeni nesil olucak 30 beygirlik bir şey.. abs yide koyucak tamamdır.. satsın 12 ye 14 e kapış kapış gider en başda ben alırım..
    ve çevremdeki çok insanlar bile ellerindeki 600 lük 800 lük enduroları satıp alırlar insanlar yakıt fiyatlarından illallah etmiş durumdalar..
    Seko bunu beğendi.

0909halil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacak kısmetse )
    Yeni inceleme videosu var . https://youtu.be/1YDpLhuFnJw

Motosikleti
    Honda CB250R
    Hiç ses soluk yok ne olacak motorun hali çıkacak mı cidden

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakınız bir iki seneye böyle giderse ortadoğuda durumlarda sıkıntılı benzin 6.5 tl yi bile bulabilir.. bu rakamlarda 600 lük motor sürmek 4.0 motorlu araba sürmek gibi bir şey olucak..

Bu ülkenin kesinlikle yeni nesil ynei teknolojili verimliliği yüksek az yakan güvenlik unsurları avrupa standartlarında yani abs li falan uygun rakamlı motorlara ihtiyacı var..

şakam yok şu çinlilerden biri adam gibi 30 beygirlik V motorlu abs li bir enduro makine yapsın.. rx3 evo gibi tasarımıda ama tam enduro olsun kalıplı dursun 600 lük enduro gibi görüntüsü almayan ne olsun .. satmamda..

şaka gibi bir iki sene demişim geçen yıl kasımda benzin oldu hakkatten 6.5 nerdeyse.. iki seneyi bile bulmamış bir senede tutturmuşum.. demek seneye rahat 7.5 tl )

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı 0909halil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni inceleme videosu var . https://youtu.be/1YDpLhuFnJw
    Yav hayatınız palavra.. Motor yok ortada, depolar yedek parça doluymuş. Üfürün.

harabe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav hayatınız palavra.. Motor yok ortada, depolar yedek parça doluymuş. Üfürün.
    İyi de satışına başlanmadı daha. Ortada motor olmaması normal değil mi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler