Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pulsar 200ns ile mt25 arasında kalmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Pulsar 200ns ye bütçemiz kolaylıkla yetiyor fakat hint malı olmasi ve kronik sorunlari her arastirmamda düşündürüyor mt 25 japon kalitesi olması ve ilerde yetersiz kalmaması, yakıt sorun değil sadece motora binmek icin alıyorum bir yere gitmek icin değil benim aklımı kurcaliyan bütçemi zorlamaya değer mi ?

(Ekipman bütçesi ayrıdır)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle deger. Oncelikle bu forumun hem mt-25 hem pulsar mesajlarina bakmani oneririm. Pulsar kisminda cogunlukla problemleri okurken mt-25 icin aksesuar onerilerini okuyor olacaksin.

Para cokomel egrisi. Hem uzun hem kisa vadede her zaman mt-25 seni cok memnun eder, hem de arkadaslarina motorum 250lik ama 180 basiyorum dersin.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ben olsam tercihimi mt 25 den yana kullanırım.

Sokağa park etmem gerekicek 600-700tl arasi bir zincir alıp kapidaki elektrik direğine baglyip 2 alarmli ucuz disk kilidi + motora alarm taksam üstünde branda taksam caydırıcı olur mu oturduğum yerde fazla motor yok hirsizlikta pek olmuyor ama korkuyorum

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokağa park etmem gerekicek 600-700tl arasi bir zincir alıp kapidaki elektrik direğine baglyip 2 alarmli ucuz disk kilidi + motora alarm taksam üstünde branda taksam caydırıcı olur mu oturduğum yerde fazla motor yok hirsizlikta pek olmuyor ama korkuyorum
    Yalnız bi sor onu bak, motoru alacağın yere ben bu motora alarm takacağım siz takıyomusunuz veya ben haricen taktırsam garantisi iptal olurmu felan diye sor.

0 fiyati 22 bin tl ve abs yok yamahada azıttı 15 bine 2.el bulursam ilkbahara doğru alırım 22 verilmez 250cc motora

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt25 de japon kalitesi falan yok. Pulsar 2017 modellerinde sorun yok. Bu iki motorda da harici olarak lastik masrafın da olacak bilgin olsun. Riske girip üzerinde gelen lastikler ile kullanmayın kesinlikle.
    kdiner bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Herkesin aksine ben pulsarın çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Bence amacını belirlemelisin. Pulsar tabiki MT25 kadar gitmez. Tabiki titreşim bir nebze daha çok olur. Ama arkaya çantanı takarsın. Yakıt %30-%40 daha azdır diye tahmin ediyorum. Bakım daha ucuz. Açıkcası ben küçük cc'ye geçicek olsam ya pulsar alırım ya da cbr250r. Tabi bu benim düşüncem..
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    ben ikisini de kullandım. 2014pulsar-mt25-2017pulsar-mt25. şu an mt25 im var. sorunun cevabı aslında tamamen ne istediğin ile alakalı. ben 2014 pulsarda hiçbir sorun yaşamadım mesela 30bin km kullandım 2,5 yıl. sonra mt25 aldım 3 ay kadar kullandım nakit ihtiyacımı karşılamak için sattım 2017 absli pulsar aldım. abs li pulsar sorunsuzdu. 2014e göre tasarım olarak daha çok hoşuma gitti. performans o özellikte olan bi motordan alınabilecek bi performans. teknik özellik olarak bi kıyaslama yapılması yanlış olur. tek ortak noktaları naked olmaları. onun dışında teknik anlamda tamamen farklılar. mt25 hız güç atiklik olarak çok iyi. ortalama yakıtım 4,3 lt/100km. pulsarda 3,3 tü. ama buna göre ortalama hız da değişiyor tabi. mt25 ile 120 130 140 gidip bu ortalamayı alıyorum. pulsarda 100 110 120. kronik sorun falan 2016 modellerde belli sıkıntılar vardı ama 5000 km kullandığım 2017 pulsarda sorun yaşamadım ben. sonra param oldu yine mt25 aldım. daha çok olsun nc750 alırım mesela bütçe ile de alakalı. bütçem 11bin lira olsun yine düşünmeden abs li pulsar alırım. çünkü ben bajaja güveniyorum. pulsarları toplamda yaklaşık 3 yıl kullandım sorunsuz. yok hint malı yok japon malı demesin kimse. 15bin liram var mt25 mi pulsar mı dersen herkes mt25 der. ama ne istediğin asıl önemli olan konudur. 15i verip maddi sıkıntı çekeceksen hiiç gereği yok
    kdiner, mombohunter ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Ben de aynı ikilemde kalmıştım. Fiyat / Performans olarak baktığında pulsar her türlü daha iyi bir alışveriş bence. Biri 22bintl, Diğeri 11bin tl. Ama biri diğerinin iki katı bir motor kesinlikle değil. Pulsarın fiyatı 14 binlere çıkmadan elini çabuk tut derim.

Ben 2017 Pulsar aldım. Akü problemi yaşadım, değişiyor şimdi garantiden. Çözümü var eğer yaşarsan. Bir kaç kez de stop etme problemi yaşadım ama tekrarlayan bir durum yok, sıkıntı diyemeyeceğim. Çoğunluk bu problemle 2017 modellerde karşılaşmış değil. Onun dışında çok memnunum.

Motosikleti
    YAMAHA MT25
    Merhaba... Ben de iki motor arasında kalmıştım. Bütçem 2017 ns200'e yetiyordu ve mt25 almam için kredi çekmem gerekiyordu. Bi arkadaşımın ikisinin kesinlikle karşılaştırılacak motorlar olmadığını söylemesiyle mt25 aldım. mt25 aldıktan sonra ns200 de kullandım. kesinlikle çok fark var. Bence sen de ikisini kullan. Kararsızlığının gideceğine eminim.

caddeadami1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???
    Sadece ABS farkı için bile pulsar derim. Özellikle bu yağmurlu çamurlu günlerde. Son hız takıntın yamaha fanboyluğun her açıdan daha masraflı bir motosiklet(yakıt-yedek parça-bakım) isteğin yoksa pulsar rahatlıkla işini görür. Benim konum var caddeadami nin motoru diye forumda bulabilirsin çinli motosiklet 10 yıldır bizde.. Tabi ki yamaha kalitesi yok tabi ki titreşim var tabi ki 120 yi görmüyor ama 10 yıldır kullanıyoruz sorunsuz. Tamamen bütçe ile alakalı. Bütçen yetiyorsa mt07 abs al demek istediğimi anladınız sanırım.. Tercih sizin ama 2017 kasım ayındayız 2 ay sonra tüm modeller euro4 abs veya kombine frenle gelecek aceleniz yoksa bekleyin varsa pulsar a bir şans verin. Hem pulsarın hem de mt nin ikinci eli hızlı hareketli. İkisinden de memnun kalmazsanız çok fazla zarar etmeden elden çıkarabilirsiniz

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    MT-25 güzel motor ama o paraya değmez. 2016 Pulsar'ı sıfır alıp 8 ay kullanmış biri olarak 2017 ABS'li pulsar alın derim. ABS çok ciddi önemli bir donanım. Bunu ABS'li motora geçince daha da iyi anladım. Ayrıca cebinizde kalacak para ile güvenlik ekipmanınızı rahat rahat dizersiniz.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Pulsar kullanan birisi olarak, Yamaha ile kıyaslamak tabi ki fazla gereksiz olur. Ama çok net bir şekilde 2 kat para vermek daha gereksiz olur. Çünkü o motor geçtiğimiz haziran ayında 6.000 lira daha ucuza satılırken şimdi bu fiyat tamamen saçmalık, ederi asla o değil.

ABS'yi lütfen küçümsemeyin, 1 hatanızı bile telafi etse yeter. Aynı düşüncelere dalıp düşük cc naked klasmanında 4-5 motor incelemiş birisi olarak sadece ABS için Pulsar alan birinin laflarıdır bunlar

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Benim fikrim küçük motoru sıfır alma, düşük km li 2017 abs li bir pulsar al 3-5 bin km bin, zarar etmeden satarsın, sonra git mt-25 al (eğer hala istiyor olursan tabi). Bu sana 2 motorun zevkinide alma fırsatı sağlar. 200-250cc bir motordan direk 600cc ye geçmektense, aynı kategoride 2-3 farklı marka/model motosikletin deneyim edilmesinin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Tıpkı güzel bir pastayı tadını çıkara çıkara yavaş yavaş yemek gibi.
    kdiner bunu beğendi.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    2016 model ns 200 sahibiyim 2000 km'de aldım şuan 9000 km'deyim daha tık etmedi,yaklaşık bir depo 11 litre alıyor (shell w-power nitro)290 340 km arası yol gidiyorum.Bakımı uygun,parça fiyatları uygun,hafif ve atik bir motosiklet kısacası bütçe dostu ve şehir içinde sana yetebilecek bir motosıklet.Arkadaşımda MT-25 var baya kullandım kalite gidiş gerçekten mukemmel bir motosiklet,zaten bajaj ile yamahayı karşılaştıramayız ancak bi yola çıktıgımız sürekli benzin aklında kalıcak ve parça fiyatları gerçekten çok uçuk.NS200:Bütçe dostu,az yakan çok kaçan bir motosıklet kısaca ben kronik sorun yaşamadığım için kendi açımdan bir problem göremedim.MT-25:Maddi açıdan rahatsan kesinlikle almanı tavsiye edeceğim bir motor,çok kaçar çok yakar,parça fiyatı yüksek.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    ABS faktorunu kesinlikle azimsama. ABS cokta onemli degil diyenlere kulak asma. 1 defa da olsa ABS'yi devreye sokmus, kucukte olsa ABS sayesinde kaza atlatmis kisilerin onerilerini dikkate al

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    arkadaşlar gerekli bilgiyi vermiş, 14-16 pulsar kullanmış,16 model mt25 kullanmış ve şuan dominar kullanıcısı olarak.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hala abs'siz motor düşünenlerin olması düşündürüyor beni

Motosikleti
    R25
    Mt 25 kullanmadım param yok diye gittim pulsar 200 Rs aldım daha 1 ay olmadı, Ns’de kullanmadım nasıldır bilmem fakat 2017 Rs ile yolda giderken stop etti onun dışında artçı koltuğu hiç güven vermiyor sanki arkaya düşeceksin gibi demir tutacak yapmamışlar grenajı delmişler ve bu artçı için hiç ama hiç güven vermiyor. Hafif bi çukura giriyorum küt diye bir ses geliyor motordan neyden yapıyor bilmiyorum, aynaları berbat, aydınlatma tek far yanıyor yeterli gelmedi bana, far gidonla beraber dönmüyor bağımsız, şimdilik bunları gördüm diyebilirim ileride param olursa düşünmeden satar cbr 250 yada mt25 alırım. Bana kalırsa mt 25 derim şu anda hala eski fiyattan satan bayiler var 18000 tl ye, kafanız rahat olur en azından.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)