Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT25 -> XMAX 250 / 400

Motovento
    REKLAM ALANI
    avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba herkese
    Mt25 5. motosikletim (ybr-r125-cbr250-rx3ievo-mt25)

Hayalimdeki motosikletler
    -dl1000
    -dl650
    -r1200gs
    -s1000xr
    -nc700/750x
    -versy650
    ...
    ..
    .

Diye gidiyor az çok anladınız. Büyük, hacimli, çantalı, %80,90 yol motoru kısmen de hafif toprak yollara gelebilecek motorları seviyorum.

Malum öğrenciliğin son aşamaları, öğrenciyken bir türlü bütçe o seviyelere çıkmıyor.

Şuan mt25 sahibiyim. 3 ay önce sıfır aldım. 4000km de.

Sürüş stilim yukarıda saydığım makinelerin kullanıcıları genel olarak nasıl kullanıyorsa öyle diyebilirim. Sakin kullanıcıyım. Top speedle vs işim yok. Şehir içi 80-100 kullanan birisiyim. Ve motosiklet hayatımın %90ı şehiriçinde geçiyor

Mt25 i satıp xmax 250abs'ye veya temiz kafa kafaya takas bulabileceğim 400 abssiz versiyonuna geçmek akıl karımıdır?

Daha önce hiç scooter'a binmedim oturmadım bile. Ve hep itici gelmişti. ama işlevsellik olarak düşündüğümüzde maxi scooterlar cidden tam aranılan şey.

Titreşim konusunda vs endişelerim var. Mt25 nispeten az titriyor önceki motorlarıma göre yok denecek kadar az (bana göre 4 silindire binene göre değil )

Scooterlarda bu durum nasıldır?

120 sabit giderken 250lik titreşim yaparmı vs?

Az çok ne demek istediğimi anladınız maksat muhabbet olsun hem , hem de bana az çok yardımcı olursunuz kafamda bir kaç şey şekillenmiş olur

Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhaba,

Öncelikle naked ve scooter surus dinamikleri birbirinden farkli unsurlar.

Xmax250 kullaniyorum,bazen şehir içine girdigim zamanlar cryptonla inseydim daha iyi olacakti diyorum,Mt25´te kullandim ve kivraklik anlaminda cryptona rakip olabilir,fakat xmax oyle degil aralardan gecerken egzoz ha surttu ha surtecek derdi.

Titresim olayi kismen gorecelidir,sahsi gorusum titreşim olayi inazuma ile birebir diyebilirim,ayrica xmax´ta titresim Mt 25´e gore biraz fazla.

Ama xmaxi seviyorum ciddi manada alistim rahat,hirçin degil,ne kadar yemlersen o kadar gidiyor ve frenleri iyi bir lastikle muazzam performansli,Abs´de yaninda kaymak gibi.

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Öncelikle naked ve scooter surus dinamikleri birbirinden farkli unsurlar.

Xmax250 kullaniyorum,bazen şehir içine girdigim zamanlar cryptonla inseydim daha iyi olacakti diyorum,Mt25´te kullandim ve kivraklik anlaminda cryptona rakip olabilir,fakat xmax oyle degil aralardan gecerken egzoz ha surttu ha surtecek derdi.

Titresim olayi kismen gorecelidir,sahsi gorusum titreşim olayi inazuma ile birebir diyebilirim,ayrica xmax´ta titresim Mt 25´e gore biraz fazla.

Ama xmaxi seviyorum ciddi manada alistim rahat,hirçin degil,ne kadar yemlersen o kadar gidiyor ve frenleri iyi bir lastikle muazzam performansli,Abs´de yaninda kaymak gibi.
    Teşekkür ederim levend hocam yorumunuz için değerlendireceğim.
    Ride4Joy

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı avmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim levend hocam yorumunuz için değerlendireceğim.
    mesaj attım size.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    9000 km MT-25'ten sonra Xmax 250 Iron max'e geçtim.(İron max ile 5000km) Ben de sizin gibi hiç scooter sürmemiştim.Motor performansı olarak MT-25 ten sonra düşük gelse de bagaj olması çok büyük rahatlık sağlıyor.Bir yere gittiğinizde elinizde ekipman olmuyor. Ayrıca artçılı sürüşlerde hem sizin için hem de artçı için çok daha rahat oluyor.Zaten benim Xmaxe geçme sebebim de artçılı sürüyor olmam ve bagaj avantajı.Yoksa MT-25'ten gayet memnundum.Titreşim konusunda da bir rahatsızlık yaşamadım.Titreşim rahatsız ederse, performans yayları var.Titreşimi azalttığı söyleniyor.Abs olması da ayrı bir güzellik tabi.Yakıt olarak da MT-25 ile ortalama 3.8L yakarken, iron max 3.3L ortalama ile sürüyorum.(Agresif sürmem) Ben Iron max'e geçtiğim için hiç pişman olmadım ama bazen MT-25'i özlüyorum açıp fotoğraflarına bakıyorum MT-25 daha yakışıklı motor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    400 motor şehir içi için fazla, hem kalkışlarda daha çok titreme yapar hem de daha geniş ve ağır bir motor, sarfiyatı da şehir içinde çok olacaktır, 250 ABS sizin için biçilmiş kaftan, o hızlarda da hele bir tur camıyla tadından yenmez.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Eğer maxiscooter alacaksanız, italyan alın o da Piaggio xevo 250, malesef TR de sebebini anlayamadığım şekilde bi xmax çılgınlığı var,avrupa da ise Piaggio. benim motorda titreşim yok,az yakar, kaliteli malzeme kullanılmış, dizaynı rakiplerinden farklıdır, çin, japonlarla uğraşmayın derim..
    KTMADDICTED bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)