Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLETLER İÇİN SARI BARİYER İMZA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    " Motosiklet tutkun boyutunda kullanıcıları olarak, birçok arkadaşımızı "jilet bariyerlere"kurban verdik, birçoğunda da göz bebeğimiz motosikletlerimizin parçalanması dolayısıyla maddi zararlara uğradık.
    Teknik olarak bakacak olursak motosikletin yaygın olarak görülen başka bir araç tarafından sıkıştırılarak, virajdaki sulama, yağlanma veya kum dökülmesi sebebi ile kayarak vs. sebeplerden dolayı bariyerlere çarpması ve bariyerlerin ayakta durmasını sağlayan dikmelerin ve bariyerlerin üst kısımlarının kazalarda ölümcül sonuçlara mal olduğunun farkındayız.
    Sarı bariyerlerin itici rampa özelliği taşıyan alt kısımlarına temas eden motorsikletin bariyerden otomatikman uzaklaşacağını görüyoruz. Sarı bariyerler birçok ülkede motosiklete ve üzerindeki Can'a verilen önem ve saygıdan mütevellit kullanılmakta olduğunu gözlemlemekteyiz. Peki bizim ülkemizde neden uygulanmasın? Haydi bakalım herkesin ailesinde mutlaka değer verdiği Can'lar vardır her imza ve paylaşalım belki bir hayat kurtarır. Saygılarımla... "

https://www.change.org/p/sar%C4%B1-b...-aza-indirelim
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mt 125
    Kampanyayı imzaladınız:Sarı bariyerlerle ölümle sonuçlanan motosiklet kaza oranını en aza indirelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Dünyalar kadar kadar rantın olduğu ülkemde bu büyük rantı göremiyor olmaları beni hayrete düşürüyor. Normalde böyle projeler rant uğruna bir yandaşa verilir, kör topal "hiç yoktan iyidir" işler ortaya çıkar.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Hocam iyi güzel de bu tarz imza kampanyaları bizim ülkemizde pek bi işe yaramıyor.
    resmi kurumlara yazı göndermek gerekir.
    bimer den yazabilirsiniz, karayollarına yazabilirsiniz, ancak bu şekilde internet üzerinden imzala olayının pek bi geçerliliği yok.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam iyi güzel de bu tarz imza kampanyaları bizim ülkemizde pek bi işe yaramıyor.
    resmi kurumlara yazı göndermek gerekir.
    bimer den yazabilirsiniz, karayollarına yazabilirsiniz, ancak bu şekilde internet üzerinden imzala olayının pek bi geçerliliği yok.
    Benim karşıma çıktı imzaladim hepimize faydasi olur diye düşündüm ve imza sayısı için buraya paylaşmak istedim çünkü artik bu bariyerlerle ölüm sayısı aşırı arttı buna dur demek gerekiyor.Dedidiginiz gibi herkes bimere yazi yazsin bi etkinlik yapalim sesimizi duyuralim insan canı bukadar ucuz olamaz.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Daha önce de defalarca yapıldı bu tip imza kampanyaları. Hepsinde yeterli imza sayısına ulaşıldı.Hiç birinden bir cacık çıkmadı tabi. Yine imzaladık, yine bir şey çıkmaz.

Bunun gerçekleşebilmesi için bir yandaşın sarı barıyer işine merak salması gerek. Can gitmiş, kol kopmuş kimsenin umurunda değil.
    cakyol, TIGERSHARK, sey_47 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar cehaletimden soruyorum bariyerlerin bizim için tehlike arz eden bölümleri neresi acaba? Ayakta durması için konulan dikme demirler mi? Yoksa keskin tarafları dış tarafta kalıyor içte bombeli kısımları kalıyor bu kazalarda nasıl bir ilave risk faktörü oluşturuyor acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    İmzaladım tabiki. İnşallah amacına ulaşır.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cehaletimden soruyorum bariyerlerin bizim için tehlike arz eden bölümleri neresi acaba? Ayakta durması için konulan dikme demirler mi? Yoksa keskin tarafları dış tarafta kalıyor içte bombeli kısımları kalıyor bu kazalarda nasıl bir ilave risk faktörü oluşturuyor acaba?
    öncelik ayaklar

bence amerikadaki gibi beton bariyer yapılmalı

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Mantıklı bir kampanya olduğu için imzaladım ama bir beklenti içine girmenizi tavsiye etmem. Bugüne kadar imza kampanyası ile bir şeylerin değiştiği görülmemiştir.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    bence toplanıp yürüyüş yapmalıyız böyle dikkata alınmamız zor. ama inanılmaz kalabalık olması lazım türkiye geneli tüm motorcuların katılımı gerekiyor.

herkes ekipmanlarını giyer üstlerine üstlerine yürürüz. veya organize olup istanbuldaki tüm yolları aynanda kitleyelim.
    frankestayn1 bunu beğendi.

Pazar günü yan yolda arabayla ilerlerken hemen solumda bariyerin diğer tarafında bir anda motosiklet savrulduğunu gördüm . Otomobille çarpışmış. Arabayı biraz ilerde yolun genişlediği yerde park edip koştum. Sürücüyle motor arasında ikiyüz metre var . kask fırlayıp gitmiş . ayaklarının olduğu taraftan yaklaşıyorum , ayak ucundan öteye geçemedim . Bariyerlere çarpmıştı . İlk yardım yapılacak bir durum yoktu anında hayatını kaybetmişti. Bariyerlerin yaptığı yazılacak gibi değil.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    konuyla ilgili şuraya bi bakmanızı önerebilirim.

https://www.facebook.com/mksfmotosik...10433749021119
    Akias bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ceync org mu hemen imzami basarim. gerizekaliyim cunku. toplumsal sikayetlere katkim internette bilgisayar ya da telefon basinda tiklamaktan ibaret. cunku ben o kadar malim ki ben butona basinca bir seyler degisecek.

cunku ben 80 milyonun parcasiyim ama secim zamani oy vermeye gelince 50 milyon bile etmeyen topluluga dahil bile degilim, yazliga gitmem lazim oy o kadar onemli degil.
    TEKNECI ve shruikan bunu beğendiler.

Bir vicdan rahatlatıcı/gaz alıcı olarak change.org

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Change.org vasıtası ile ülkemizde dahi amacına ulaşmış çok fazla kampanya var. Negatifliğe gerek yok. Bir tık kimsenin elini yormaz. Sonrasında herkes diğer mecralarda da mücadelesine devam edebilir.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    gene bir sjw vakası...
    Alonedark93 bunu beğendi.

Buraya imza atan kişiler aynı zamanda bimer'e de yazsın. Önümüz seçim bakarsınız bir mucize olur.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya imza atan kişiler aynı zamanda bimer'e de yazsın. Önümüz seçim bakarsınız bir mucize olur.
    Aynen bimere şikayet change.org dan daha etkili olacağını düşünüyorum

Motosikleti
    pulsar rs 200
    birşey değiştireceğini pek sanmıyorum imzaladım gene de

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)