Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

iki ucu pis deynek... ne yapalım anlamadım. bir gün birine çok pis dalacam...

Motovento
    REKLAM ALANI
    AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Abi sıkılmadık mı hala bu muhabbetlerden? Günde 8 tane başlangıç motoru 4 tane ağlama duvarı temalı başlıklar. Bana mı garip geliyor bi tek bu durum? Bende motosiklet aldım konu açmadım hiç bişey de kaybetmedim. Sıkıştırdılar da konu açmadım yine bişey kaybetmedim. Video falan bile var üstelik onu da paylaşmadım hatta sildim gitti yer kaplıyor diye. Ben mi umursamaz biriyim yoksa diğer insanlar mı çok ilgi bekliyor?
    jimi_hendrix, mchi ve dovahhkin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Şu motorcu aglakligi harbiden antipatik oluyor artik.Trafige mi cikiyorsunuz savaşa mi?Günde 12 saat trafikteyim binde bir olumsuz olay yasarim onda da hataliysam ozur dilerim degilsem de karsi tarafa asiri tepki gostermedigim surece o da ozur diler.Tahammulunuz yoksa çıkmayın trafige.Bir de şu laf vardir el yumrugu yemeyen kendi yumrugunu balyoz sanırmış.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    ilk önce trafikteki diğer insanlar nedne şikayetçi o tespiti düzgün yapmak lazım

hepsini (bazı o.ç. motosikletliler) parantezine alıyorum:
    1. kaldırımdan gidiyorlar
    2. tek yön yolda, ters yönde gidiyorlar
    3. kaldırımda gittiği yetmezmiş gibi insanlara korna çalıyorlar
    4. arabaların dikiz aynalarına çarpıyorlar
    5. araçların arasından çok tehlikeli; hızlı ve kılpayı geçiyorlar
    6. araçlarla, yayalarla sürekli bir kavga halindeler.. el kol hareketleri vs.

şimdi bunların hangi ucu pis değnek anlamadım ben.

zira, ben istisnasız hepsine küfrediyorum,
    yaya iken de kfür ediyorum, motosiklet tepsindeyken de küfür ediyorum, araç içindeyken de ediyorum...

biz emniyet şeridinden giderken anca kıskanabilirler, küfür etmezler. tespiti doğru yapmak lazım.
    aksine araç emniyet şeridine yakınsa korna-selektör ile uyarıyorum yol veriyorlar. haset ediyorlar belki, ama yol veriyorlar.

ortada pis değnek diye bir şey yok. önce kendimize bakacaz. trafik kurallarına uyacaz..uymazsan küfürü yersin.
    sürekli sakin kulanıyorum, daha canıma kast edeni görmedim.
    cana kast edeni zaten "araç sürücü" olarak değil "trafik canavarı" olarak değerlendirmek lazım.
    motosikletli olduğumuz için kast etmiyor, canavar olduğu için ediyor.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Sol seritte 110 ile gidersen ustunden bile gecerler bir kere benimde basima geldi istanbuldan ayvaliga gidiyorum tum seyahatlerimi gece yaparim trafik olmamasi icin. Kocaeline dogru otoyol bombos zaten sol seritte aracimla 160 170 gidiyorum bir zaman sonra onumde bir motorlu belirdi yavasladim yanlis hatirlamiyorsam 100e kadar dustum sol seritte. Hayir sag ve orta seritte bombos tek tuk tir ve araba geciyor gitsene sag seride ya da orta seride. Illa soldan gidecek 100le sabirla bekledim korna bile calmadim epey gittik oyle en son canima tak etti sagindan girip onune gectim ama oyle bir girdim ki motorla araba arasinda birkac santim vardi.

Yani demem o ki sol seridi yavas trafik akis hizina gore yavas kullaniyorsak kullanmayalim o seridi arabasi motoru fark etmez. 1 kere motorlu arac anim var geri kalani hep araba selektorde yapsan hic kilini kipirdatmaz godoslar sanki babasinin tarlasinda suruyor. En son canima tak etmisti arabama polis sireni isiklari vs tam donanim taktirdim. Bu tip olaylarla karsilastigimda artik cok sakin davraniyordum aciyorum isiklari dat dat sirenleride aciyorum seve seve yolu aciyorlar ne sinir ne stres bu tur durumlarla karsilastigimda kullaniyordum ve cokta ise yariyordu.

Otoyollarda bakmayin hiz sinirinin 40-120 olduguna artik herkesin altinda en kotu 100bg lik araclar var. Kurallardan cok akan trafigin hizina uymamiz lazim baska cikar yolu yok bu isin. Yeri gelir sag seritte 90la gitsen bile arkadan tirlar vs taciz edebilir. Gucsuz, cansiz bir motor kullaniyorsaniz otoyollara cikmamanizi tavsiye ederim hele trafik yokken aman

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Yolda giderken, bazıları normal şekilde takip mesafesini koruyorlar. Bunlar akıllı, efendi insanlar. Geçmek istersede sinyalini verip sollayıp geçiyorlar. Ama bazen sıkıştıranlarmı dersin sellektör yapanmı mı dersin denk gelince hemen oradan uzaklaşacaksın yada yol vereceksin. Boşuna sinirlenip tartışmaya girmeye hiçi gerek yok. Çünkü o hareketi yapan kişi, kendini bir şekilde haklı görüyor. Bırak ne hali varsa görsün. Geçen cuma günü akatlardan yukarı çıkıyorum, gidiş geliş yol ben şeridimde gidiyorum, arkadan gelen araba beni yolun sağına doğru attı, sen kenardan git diyo bana bende biraz daha gittikten sonra yine şeridimde gitmeye başladım, buda arkamda tabi, sanki yol varda ben gitmiyorum, önümüzde de baya bi trafik var. Bu sinirlenip beni solladı, zorla önüme girdi, sonra öylece kaldı. Orda en az yarım saat kalmıştır:D Bende yanından tam geçerken bi kol işareti yaptım (allah senin be... versin gibi) ne yapıyım dayanamadım. Arada böyle belalar denk geliyor. Birde o gece haliç köprüsüne gelirken, kadın sağ ön kapıyı açıp kapattı, 2 saniye geride olmasan çarpmıştım. Sol şeritte giderken ama hızımız 30-40 vardı.

Hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz arkadaşım. Sağdan gitsem dibime kadar yanaşıp kenardan git diye tepki gösteren, soldan gitsem çok hızlı beni tınlamayan arabalar. Of offf.
    Geçen bir tane araba bana hareket yaptı araba nın markası neydi bilmiyorum.4 halka amplemi vardı arabanın arkasında üstüme ani yanaşmalar ile beni düşürmeye çalıştı birkaç kez. Işıklarda durduk işaret ettim camı actı tipini..... diyecektim bir anda kapışalımmı dedim tm dedi petrolde son dedim.bu arada benim motor 145cc bir motor gariban işi ☺ yeşil yandı adam resmen roketledi ve bende peşinden gideyim bastım ama nereye basıyorum 145 cc bir motor ile. İlerde trafik varmış hıyar gibi bana bakıyor iyi bir el hareketi yaptım içim rahatladı resmen. Tabi yarışı ben kazandım isime gittim. Ben 4100 lira para vermişim 300000 liralık arabayı geçemiyorsa at gitsin ☺😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Konu farklı yerlere gitmesin genel kullanımım trafik kurallarına uygun. Tehlikeli motor kullanımını desteklemiyorum.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Motorcular olarak fazla mı ağlak olduk? Sürekli birilerini birbirimize şikayet etmenin bir anlamı yok. Evet biliyoruz ki trafikte çok değişik oluşumlar var, kimisi iyi niyetli, kimisi kötü biz ne kadar kendimizi yırtsakta, ağlasakta hatta vurup kırsak bile bunlar olmaya devam edecek, yine birilerini suçlamaya devam edeceğiz. Bu durumda forumda orada burada ağlamak yerine rahmetlinin dediği gibi daha iyi sürmeyi öğrenip, hayatta kalmaya çalışmak en mantıklısı olur. Belki başkalarını değiştiremeyiz ama kendimizi geliştirebiliriz. Kısacası şahinci beyaz atletli denyolardan, tuğralı doblocu kuçulardan saygı falan beklemeyin gelmez çünkü, hayatta kalmak için başkasının saygısını da beklemeyin.
    Weak are prey

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcular olarak fazla mı ağlak olduk? Sürekli birilerini birbirimize şikayet etmenin bir anlamı yok. Evet biliyoruz ki trafikte çok değişik oluşumlar var, kimisi iyi niyetli, kimisi kötü biz ne kadar kendimizi yırtsakta, ağlasakta hatta vurup kırsak bile bunlar olmaya devam edecek, yine birilerini suçlamaya devam edeceğiz. Bu durumda forumda orada burada ağlamak yerine rahmetlinin dediği gibi daha iyi sürmeyi öğrenip, hayatta kalmaya çalışmak en mantıklısı olur. Belki başkalarını değiştiremeyiz ama kendimizi geliştirebiliriz. Kısacası şahinci beyaz atletli denyolardan, tuğralı doblocu kuçulardan saygı falan beklemeyin gelmez çünkü, hayatta kalmak için başkasının saygısını da beklemeyin.
    Aynen bazıları yanlış anlayacak belki ama ben üşeniyorum kavga etmeye tartışmaya geçme şansım varsa geçiyorum yoksa yavaşlayıp uzaklaşıyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bitmedi mi hala bu "deynek" hikayesi ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)