Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru Polemiği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Herkese merhaba öncelikle, çocukluğumdan beri araba merakı olan biri olarak son 1 senedir motosiklete merak sarmış durumdayım, şuan 2 zamanlı bir 80cc motorlu bisikletim var(kendisinin piston ve yatağı krepaj oldu ), kendim yaptığım için pek profesyonel bişey değil tabi ki. A1 ehliyete uygun bir motosiklet düşünüyorum. CB125E, YBR125 gibi birkaç model arasında takıldım kaldım. Sizin de bu konuda ki görüşlerinizi bekliyorum. Yakıt, konfor ve yolda bırakacak bir motor olmaması koşullarıyla önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    benim için başlangıç motosikleti şudur

-125cc
    -mümkünse 2 3 bin km devirene kadar grenajsız ve koruma demiri olan bir motor.sebebi düşüp kalkınca çok üzülmesin vatandaş

eski motorum discover 125 st öneririm 9-12 krş arası yakan ben gibi (186) boya sahip biriysende rahat edebileceğin bir motor

ama 90 dan sonra hissedilir bir titreşim var.
    fabrika lastikleri olmasa daha iyiymiş
    belli bir devire gelince tekleme sorunu olan bir motor

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Discover'ı da çok araştırdım önceden 4 valf üretilip sonradan 2 valf üretilen bir motor. Türkiye'ye de hep 4 valf olan eski modeli satıldığı için dediğin gibi biraz sıkıntılı sanırım. RKS RK125 hakkında ne dersiniz hocam?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Discover'ı da çok araştırdım önceden 4 valf üretilip sonradan 2 valf üretilen bir motor. Türkiye'ye de hep 4 valf olan eski modeli satıldığı için dediğin gibi biraz sıkıntılı sanırım. RKS RK125 hakkında ne dersiniz hocam?
    Surmedım hocam bilmiyorum ama daha sıkıntısını göremedim.

Tekleme su sekılde cereyan edıyor bellı devre kadar hızlanıyor sonra bır kez tekleyıp bir anda hızlanıyor. Vtec acar gıbı

Yanı belli devırden sonra 4 valf kullanmaya başlıyor.

Ybr de gayet rahat motordur

Bırde mh drıft surdum arkadsın mh drıftı guzrl bır motordu hiç kalıtesız hıssettırmedı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler