Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1800-2200 Arasındaki Kask Tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Uzun zamandır Bell Qualifer Kask kullanan bir arkadaşım kaskını değiştirmeye karar verdi. En nihayetinde bütçesine baktık. ölçtük biçtik bir karara varamadık. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Kaskın kafa yapısına uyma faktörünü şimdilik göz ardı ederek hangi kaskı alması gerektiğini sizlere sormaya karar verdim. Şahsen Bell Rs-1 kullanmaktayım ve çok memnunum. Ancak kendisi İcon Variant'ın desenlerine kapılmış durumda. Honda Cbr500r kullanıcısı kendisi. Belirttiğim aralıkta hangi kask daha az ses alır? daha yüksek aero'ya sahiptir? bi fikir verirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kafa uyumluluğu göz ardı etmek??? en önemli kıstas bu zaten. önce buna göre seçenekleri bi daraltsanız daha akıllıca olur

Motosikleti
    Café Racer
    Shark Race R Pro Carbon
    X-Lite X802R Carbon
    Shoei GT Air
    Arai Chaser X
    HJC RPHA 11

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Shoei NXR.
    mithrelios bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafa uyumluluğu göz ardı etmek??? en önemli kıstas bu zaten. önce buna göre seçenekleri bi daraltsanız daha akıllıca olur
    demek istediğim şimdi kafaya uymayı bir kenara bırakarak sadece kaskların niteliklerini sıralamak, dahaa sonrasında ise 1 den başlayıp hangisi uyuyor ise onu almak idi yanlış anlamışsınız galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shark Race R Pro Carbon
    X-Lite X802R Carbon
    Shoei GT Air
    Arai Chaser X
    HJC RPHA 11
    cevabınız için teşekkür ediyorum. çoğu kişi Shark'ı ön plana koyuyor. Kaskın niteliklerini bilmemekle birlikte f/p ürünü olduğunu varsayıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei NXR.
    Shoei Qwest düşünüyordu kendisi. NXR bir üst modeli miydi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Shoei NXR bütün dünyada kabul görmüş bir kask kendim de kullanıcısıyım. NXR Amerika marketinde RF-1200 adıyla satılıyor yorumlara bakmanızı tavsiye ederim. Ben small beden kullanıyorum 1200 gr (kutudan çıkan aksesuarları ile birlikte 1260 gr) ağırlığı var, ses izolasyonu başarılı ve havalandırması sıkıntısız.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei NXR bütün dünyada kabul görmüş bir kask kendim de kullanıcısıyım. NXR Amerika marketinde RF-1200 adıyla satılıyor yorumlara bakmanızı tavsiye ederim. Ben small beden kullanıyorum 1200 gr (kutudan çıkan aksesuarları ile birlikte 1260 gr) ağırlığı var, ses izolasyonu başarılı ve havalandırması sıkıntısız.
    Kendisine bu görüşü ileteceğim hocam. Teşekkür ediyorum yardımın için.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    shoie nxr aldım feyizoğlu nda büyük indirimle.. stoklar bitmediyse bir bakın derim.. knn54 modeli 1600tl ydi ben aldığımda..

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    NXR ben de kullaniyorum. Bell M1 kullaniyordum daha once de, ondan da memnundum kafama tam uymadigi icin degistirdim 2 sene kullanimdan sonra. NXR'dan cok memnunum. Havalandirma, hafiflik, rahatlik ve genel kalite olarak.

Ama tabi en onemli nokta kafaya guzel uymasi bi kaskin yoksa sanki kafaya oluyormus gibi olan ama 1 saat sonra bas catlatan agrilara yol acan modeller olabiliyor kafa yapiniza uygun degilse ve baski noktasi varsa. Kaskin iceri ses alisi kuvvetli yalniz, ben kulak tikaci ile kullandigim icin hep sorun olmuyor ama baskalari icin problemli olabilir.

Kisaca arkadasinizin kafasina uyarsa ve tam kapali laga lugasiz (vizor, cene acilir vb olmayan) guzel hafif bir kask istiyorsaniz NXR i ben de tavsiye ederim.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    shoei nxr doğru bir seçim olabilir
    DraggerSups bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Niye kendisi sormuyor ya da almıyor da sana danışıyor. Bana sorarsan yardımcı ol ama fazla karışma yani. Gitsin denesin kendi beğendiğini alsın.

Amerikan sitesina bakarsaniz 600 yorum ve puanlama sonucu 5 yildiz alan tek kask (4.5 bile degil) 4 farkli kabuk kullandiklari icin ufak bedenlerinde bal kabagi etkisi yok kucucuk ama burnu uzun karadeniz erkeklerinde sikinti olabiliyor tecrube ile sabit ) her ne kadar SS kullanicilari icin uretilsede hava kanallarinin bol ve heryerde olusu sayesinde her pozisyonda hava aliyor... Kisacasi kaskin adi NXR ) kenan sofuoglu modelini almani onermem eski bir motif o baska senelerde cikmadi diye biliyorum yani alacagin kask nerden baksan 3 senelik oldu.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoie nxr aldım feyizoğlu nda büyük indirimle.. stoklar bitmediyse bir bakın derim.. knn54 modeli 1600tl ydi ben aldığımda..
    KNN54 modeli 2014 üretimi idi doğru biliyorsam. Ne yazık ki biraz yaşlı bir kask. ama Shoei görünüşteki hedef anlaşılan bize :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NXR ben de kullaniyorum. Bell M1 kullaniyordum daha once de, ondan da memnundum kafama tam uymadigi icin degistirdim 2 sene kullanimdan sonra. NXR'dan cok memnunum. Havalandirma, hafiflik, rahatlik ve genel kalite olarak.

Ama tabi en onemli nokta kafaya guzel uymasi bi kaskin yoksa sanki kafaya oluyormus gibi olan ama 1 saat sonra bas catlatan agrilara yol acan modeller olabiliyor kafa yapiniza uygun degilse ve baski noktasi varsa. Kaskin iceri ses alisi kuvvetli yalniz, ben kulak tikaci ile kullandigim icin hep sorun olmuyor ama baskalari icin problemli olabilir.

Kisaca arkadasinizin kafasina uyarsa ve tam kapali laga lugasiz (vizor, cene acilir vb olmayan) guzel hafif bir kask istiyorsaniz NXR i ben de tavsiye ederim.
    Şayet sizinle aynı fikirdeyim. Ancak şimdiki kaskı yani Bell Qualifer'inin de çene pedi olmadığı için içeriye çok ses alıyor. Kendi Bell Rs-1'im yanında sıfır ses kalıyor. Ses seviyesini nasıl tanımlayabilirsiniz bana?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye kendisi sormuyor ya da almıyor da sana danışıyor. Bana sorarsan yardımcı ol ama fazla karışma yani. Gitsin denesin kendi beğendiğini alsın.
    Olay şöyle hocam. Ben,ondan bir yarım yıl kadar önce başladım motosiklet hikayesine. Ek olarak her gün açıp forumlara bakarım. Kendimi eğitmeye çalışırım. Kameram ile kayıt alır, viraja burdan yanlış girmişim diye analiz yaparım. Oturuşum yanlış ise bakışım düşmüş ise farkına varabilirim. Ben daha çok araştırma yaptığımdan bana yükledi işi. Kardeşim diyebilirim. Beraber büyüdük o yüzden sorun olacağını sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan sitesina bakarsaniz 600 yorum ve puanlama sonucu 5 yildiz alan tek kask (4.5 bile degil) 4 farkli kabuk kullandiklari icin ufak bedenlerinde bal kabagi etkisi yok kucucuk ama burnu uzun karadeniz erkeklerinde sikinti olabiliyor tecrube ile sabit ) her ne kadar SS kullanicilari icin uretilsede hava kanallarinin bol ve heryerde olusu sayesinde her pozisyonda hava aliyor... Kisacasi kaskin adi NXR ) kenan sofuoglu modelini almani onermem eski bir motif o baska senelerde cikmadi diye biliyorum yani alacagin kask nerden baksan 3 senelik oldu.
    KNN modeli evet üretim olarak da desen olarak da eski bir kask. Ancak gelen yorumların tamamı NXR' üzerine. Bu durumda gidip görmek ve denemek farz oldu teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler