Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrikli motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    YakupAlp_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Ne yapıp ne edip ailemi ikna ettim elektrikli motora yaşım 16 (4 ekimde 17 ye girecem ) şarjı uzun gitsin hizi 45 felan yeter oldugunu düşünüyorum bizim buralar dağ bayır yokuşlu arada ana yola çıkarım belki arada cevreyoluna (Ankara'da oturuyorum yani Ankara çevre yoluna çıkarım) ekmeğe suya buya gitmek için tavsiyeleriniz neler bütçe 10 a kadar açığım herkese iyi aksamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşim Ankara çevre yolunda 1.6 araba bile tehlikeli, 45 km hız yapan elektrikli motor kullanırken seni biçerler. Sen motorunu al da pek çevreyollarına çıkmamaya bak.

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Ankara çevre yolunda 1.6 araba bile tehlikeli, 45 km hız yapan elektrikli motor kullanırken seni biçerler. Sen motorunu al da pek çevreyollarına çıkmamaya bak.
    Ozaman çevre yoluna çıkmayacağım teşekkür ederim abi mesaj için ama tavsiye bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Yokmu acaba tavsiyesi olan
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşim birçoğumuzun kullandığı, bildiği bir konu değil elektrikli motor. İlla bilen birileri yazacaktır. Buarada 50-100 cc bile olsa benzinli, normal motor neden düşünmüyorsun?

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim birçoğumuzun kullandığı, bildiği bir konu değil elektrikli motor. İlla bilen birileri yazacaktır. Buarada 50-100 cc bile olsa benzinli, normal motor neden düşünmüyorsun?
    Arkadaşlarım tavsiye etti abi elektrikle basla diye zaten ehliyet ve eğitimde alicagim elektrikle basla dediler bana

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı YakupAlp_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım tavsiye etti abi elektrikle basla diye zaten ehliyet ve eğitimde alicagim elektrikle basla dediler bana
    Arkadaşlarınla selamı sabahı kes o zaman, darda kalsalar ekmek,su bile verme onlara. Şaka bir yana madem ehliyet ve eğitim işine gireceksin şart değil öyle elektrikli gibi abidik gubidik motorlarla başlaman. İmkanın varsa ehliyet sınıfının yeteceği, maddi külfetinin altından kalkabileceğin 125 cc basit bir motor da işini görür, daha da iyi öğretir sana. Lakin motoru almadan ekipmanları toparlamaya başlaman daha faydalı olur. (Kask,mont,eldiven, korumalı pantolon ve motosiklet botu)

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Çevre yollarına çıkmanız yasak zaten elektrikli bisiklet ile. Yasada elektrikli bisiklet olarak geçtiği için bisiklet şeklinde kullanabilirsiniz.

Yanlış hatırlamıyorsam gücü 1kw/h i geçerse ruhsat ve plaka zorunlu. Ayrıca asıl problem yokuşlar. Konya'da yaşıyor olsanız tamam da Ankara zorlu, yokuşlarda asla kağıt üzerinde yazılı rakamlar tutmaz.

Ben elektrikli bisiklet ile başladım, 1250km kullandım, daha sonra motosiklet için ehliyet aldım. Onerir miyim evet ama maliyet/kazanç kısmını değerlendirmelisiniz. Kaliteli olanlar 10bin TL uzerinde. Kısaca artık her şey pahalı.

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Teşekkür ederim abi yanıt için ekipman toplamaya yavaştan başladım teşekkür ederim eğitime gitmek lazım bence 125 cc olarak mt125 veya r125 var hangisi iyi olur bilemem hayırlı akşamlar abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Doğru diyorsun abi vallaha herşey pahali elektrikli düşünüyorum ama tommygun abimin dedigi gibi benzinli daha iyi ama yavaştan gitmek istiyorum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Teşekkür ederim abi yanıt için ekipman toplamaya yavaştan başladım teşekkür ederim eğitime gitmek lazım bence 125 cc olarak mt125 veya r125 var hangisi iyi olur bilemem hayırlı akşamlar abi
    2'si de 10 numara 5 yıldız motorlar.Yakışır. Bugün takıldığım cafeye geldi kız arkadaşıyla bir Mt 125 sahibi,gerçekten tatlı motor.

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Mesaj için teşekkür ederim abi r125 kere baktimda hep hasar kayıtlı mt125 aklıma koydum bir yandanda elektrikli motorlarda bakiyorum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yaw kısa devre yapar,çarpılırsın. Elektrikle şaka olmaz

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Hahahahaha abi gece gece guldurdun abi helal olsun :D neyse benzinlilere bakalım teşekkür ederim abi mesaj için

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Acele etme. Bende senin yaşlarında a1 alayım birde 125cc scooter diyordum. Emin ol çok gereksiz bir yatırım. 18ini bekle a2 ehliyeti yapıştır. Sonra gücün yettiğince güzel bi makina çekersin altına. Sakın elektrikliymiş, a1 miş. Sakın paranı harcama bunlara. 5 sene içinde aynı yollardan geçmiş bir kardeşin olarak söylüyorum sana bunları.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Hahahahaha abi gece gece guldurdun abi helal olsun :D neyse benzinlilere bakalım teşekkür ederim abi mesaj için
    Bence 50cc al. Elektrikli biraz sakat. Ben çoook kullandım ama peygamber sabrı lazım. Hem trafikte hem de şarj ederken vesaire. Her türlü 50cc derim.
    İlla alacam diyorsan, 1200watt ve üzerindekilere bak. Yokuş çıkartır. Bu ne kadar çıkıyor yauv diyerek 45 derecelik yokuşu çıkarmıştım(o zamanlar kilom da hafifti lise falan)
    Düz yol ve anayoldan daire şeklinde dolanan yolda tek kişi rahatça dönüyordu, iki kişi hız 25'e düşüyordu. Aklımda kalanlar bunlar.
    Aslında sürülür sürülmesine de, doğru düzgün torka erişmesi için 2500 watt falan olması gerekiyor. O fiyata da 50cc varken... Ayrıca lityum iyon pil değilse şarjı 8 saat, günde 1 defa kullanabilirsin.

Elektrikli motor işi sıkıntılı, 200kmh hıza çıkanları da var yurtdışında ama dolar malum, burada kimsede yok öyle fantezi şeyler. Ama elektrikli araçlara (tesla) aşığım.

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Teşekkür ederim mesaj için abilerim elektrikli almak istiyorum yavaş yavaş buyutucem insallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Teşekkür ederim abi mesaj için vallaha herkes öyle diyor ne yapalım benzinlilere bakicaz artık

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)