Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bmw R 80 GS almayı düşünüyorum. (Öğrenci)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

İstanbul'da Üniversite öğrencisiyim. İstanbul trafiğinden sıkılmış bulunaraktan motor almak için işe girdim. Bu yakın zamanlarda bir motor almayı düşünerekten motor araştırmalarına başladım. 85 bin kilometrede sırf tasarımından okuldan 5 kız kaldırabileceğim resmen aşık olduğum harkulade bir 96 model BMW R80 GS ile karşılaştım. Fiyatı da gayet uygun. Motor tamirinin kolay olduğunu ancak İstanbul'da bir ustasının bulunmadığı saçmalığıyla, 100 km de 5.2-6 litre arası yaktığını, parçalarının da yurt dışından kolaylıkla getirilebildiğini öğrendim. Motoru daha çok şehir içinde okula gidip gelmek için kullanacağım. Siz değerli site üyelerine sormak istediğim sorular şunlar;

1. Motoru almadan önce sahibine sormam gereken sorular nelerdir?

2. Sırf tasarımına aşık olduğum bu motoru kullanmaktan keyif alabilir miyim?

3. Geçmiş dönemlerde bu modeli kullanmış olabilen siz değerli büyüklerim, ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

İlginiz ve alakanız için şimdiden teşekkürler ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Katlanmayı bilmeyen aşkı çekemez
    Aşka mahkum edilen garip gülemez

Söz: Cengiz tekin
    Riptalon ve bursalıali bunu beğendiler.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    İstanbul'da ustası yok diyen halt etmiş öncelikle.
    Ama öğrenci halinizle R80 size olmaz. Bende de bir R80 var , bakmaya doyamıyorum.
    Çok zahmet ve emek ister. Şimdilik tavsiye etmem. İş güç para sahibi olunca alırsınız.
    Kötü tamir edilmiş R80 sizi üzer , bu an önce elden çıkarmaya çalışır ama onu da yapamazsiniz. Bu motoru seven ve bilenler sesinden bile ne mal olduğunu anlar.

Öğrenci imişsin düşünce çok güzel , ama düşüncede kalsın, icraata dökme
    bursalıali ve NERO2810 bunu beğendiler.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suzuki VanVan'a yönelmeni tavsiye ederim. Tip olarak birbirine benziyorlar. En azından güncel model, çok cep yakmaz.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bence o paralara daha güncel bir motor almanı tavsiye ederim. Ha tasarım iyi mi evet şekil şemal yerince cafe racer tarzı yapmışlar ama elinde kalma ihtimali çok parçasının yarın bulunacağının bir garantisi yok 10-20 bin tl diyosun o paraya çok daha güzel ve yeni bir motor alınır tabi ki ben de motorun yakışıklı olmasına önem veririm.

O paraya yakışıklı bir motor bulursun her türlü şekilini de yaparsın

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Aynı senin gibi bir zamanlar bende bir r 80 rt (naked'a çevirip cafe racer yapmışlar) ye aşık olmuştum. Lakin vermediler, kapalı garajın yok, aldığın para belli, zamanın yok, tecrüben yok, elinden tamirat işi gelmez, sen bizim kızımızı mutlu edemezsin dediler. Çok inat ettim ama en sonunda gerçeği kabul edip 2016 bi pulsar 200ns aldım. Zamanla ona da alıştım-sevdim, kabullendim şimdi çok mutluyuz Genç iyidir
    mgora ve bursalıali bunu beğendiler.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı senin gibi bir zamanlar bende bir r 80 rt (naked'a çevirip cafe racer yapmışlar) ye aşık olmuştum. Lakin vermediler, kapalı garajın yok, aldığın para belli, zamanın yok, tecrüben yok, elinden tamirat işi gelmez, sen bizim kızımızı mutlu edemezsin dediler. Çok inat ettim ama en sonunda gerçeği kabul edip 2016 bi pulsar 200ns aldım. Zamanla ona da alıştım-sevdim, kabullendim şimdi çok mutluyuz Genç iyidir
    işte budur

Abi motor 9-10 bin lira arasında ve sahibi bir üst klasmanda motor almak için sattığını söyledi. Motoruda gorunumunden temiz baktığına inanıyorum ama içten nasıl olduğunu tabiki bilemem. Masraflarını karşılayacak gücüm var ama bakımı beni çileden çıkaracak dereceye gelir mi sizce ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Ben olsam almazdım. Her ne kadar kısmen düşük modelli (2006 model) bir model kullansamda. Saniyedeki ustalarla uğraşmak istemezdim. Emin ol kafayı yersin. Bence bir bajaj boxer al . Cafe racer yap. Sanırım öyle birşey yapmak istiyorsun. Gayette güzel oluyor. Tabi benden sadece ufak bir fikir

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da ustası yok diyen halt etmiş öncelikle.
    Ama öğrenci halinizle R80 size olmaz. Bende de bir R80 var , bakmaya doyamıyorum.
    Çok zahmet ve emek ister. Şimdilik tavsiye etmem. İş güç para sahibi olunca alırsınız.
    Kötü tamir edilmiş R80 sizi üzer , bu an önce elden çıkarmaya çalışır ama onu da yapamazsiniz. Bu motoru seven ve bilenler sesinden bile ne mal olduğunu anlar.
    Abi motor 9-10 bin lira arasında ve sahibi bir üst klasmanda motor almak için sattığını söyledi. Motoruda gorunumunden temiz baktığına inanıyorum ama içten nasıl olduğunu tabiki bilemem. Masraflarını karşılayacak gücüm var ama bakımı beni çileden çıkaracak dereceye gelir mi sizce ?

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Sonucu merak ettim naptınız aldınızmı ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Karşı cinsle ilişkimi arttıracağım derken muhtemelen hem cinsi olan tamirciyle sıkı ve ateşli bir ilişki kapanına giren bir genç gördüm gelecekte... Velhasıl motosiklet bu açıdan da çok tehlikeli.
    san ve malina bunu beğendiler.

Motosikleti
    xv250
    karşı cinsi cg ile de etkileyebilirsin öğrenci adama uygun motor cgye bakan hatunlar da yok değil yani amaç buysa

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    R80GS sahibiyim. Bu motorlar artık antika oldu. Tum dunya'da sadace turkiye'de degil bir airhead tutkusu var. Temizleri almanya da bile 10-15 bin euro'ya satılıyor. Ulkemizde temiz bir airhead'ın 10-15 bine hatta 20 bine bulabilmeniz mumkun degil. Airhead serisinin en pahalı motorları da temiz R80GS'ler. Adam eger 10-15 bine satıyorsa ırzına geçilmiş ayar tutmayan yürütülemeyen polis cikmaları dır. UZAK DURUN. Hele ki öğrenci iseniz filan adama okulu bıraktırır kötü yola düşürür...

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Filiyata dökmeyin

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    BMW seni dinlemiş R nine Urban G/S modelini çıkarmış
    19,500 eur

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Balıkesir’de bir ustada çok güzel toplanmış r80’ler var. hayli beğendim(ufak tefek düzeltme lazım tabii)
    ruhu olan bir makina isteyenler için düşünülebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler