Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1 Aylık DOminar 400 Motorumda servisler sebebi ile yaşadığım Ayıp

Motovento
    REKLAM ALANI
    efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Merhaba değerli arkadaşlar 1 ay süre önce sıfır Dominar 400 aldım motorumdan hayli memnunum arkadaşlarım dostlarım motorun gücünü duruşunu torku nu çok beğendi tabi ki bende .Uzun yolda motorumu yormak istemeyeceğim için rodajını şehir içi sakin kullanarak tamamladım . Yorumlar da olduğu gibi tek silindir 400 cc titreşimi çift silindirden fazla ama kabul edilebilir .Yıllık izni mi alıp Kırklareli-İzmir sonra da İzmir’e gittim tek diş yakıt ile 80 km yol yapabilecek kadar az yakıyor bu beni hayli memnun etti. Dominar ‘da abs olması güçlü kaliper ler fren yaparken de bana çok güven verdi. Hep güzel yanlarını anlattım sorun da yaşadım bu durumu da paylaşmak istiyorum zira yolculuğumu zehir etti desem pekte kaba olmaz

Motorumda yağ sızıntısı fark ettim temizlesem de tekrar çıkıyordu belli ki bir sorun vardı sonra durumu incelemeye başladım yağ göstergesi hep yukarı seviyede kalıyor (Kırklareli servisizi fazla yağ koyarak contayı patlatmış ) ama sonradan ideal seviyeye düştüğünü fark ettim ,zira yağ kaçıyordu Servisin taktığı Koruma takozu maalesef yan sanayi ve uyumsuz takıldığı için külbütür kapağına saplanmış ve çatlatmış .Kadıköy Bay Moto servisi özel bir karışım ile onardı ama gözüm gibi baktığım motorda böyle bir kırılma hayli moralimi bozdu. Ben malımı korumak için bu takozu taktım uyumsuz olduğunu bilsem orjinalini veya uyumlusunun takılmasını isterdim parçanın deyip deymeyeceğini ben nereden bilebilirimki
    Şimdi paylaşmak istediğim şudur kıymetli Motorcu arkadaşlarım Sıfır aldığım daha ilk kredisini ancak ödediğim motorumda bir servisin fazla yağ koyması diğer servisin Uyumsuz bir takoz takması sebebi ile Motorum bu duruma geldi , Siz benim yerimde olsanız bu kadar sakin kalabilir miydiniz? Ben Ekrem bey Fabrikaya bu durumu yazacağım
    Saygı ve sevgilerimle

Motorum ile ilgili Görsel'ler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Geçmiş olsun, yaz tabii ki.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Aracınızda servis hatasından dolayı,satarken maddi bi kayıp yaşayacagınız malum.Ekrem bey forumda aktif şahsen ben olsam ne eder ne yapar o motoru geri iade ederdim.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    durumu tespit eden bir tutanakla mahkemeye başvurun. belki müspet bir sonuç elde edersiniz.
    roadpeople bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Geçmiş olsun umarım başka sorun yaşamazsınız, ben de bajaj kullanıcısıyım demek ki bundan sonra servisten aldığımız motorların yağ seviyesine bakmamız gerekiyormuş. Bin bir hevesle alınan motoru getirdikleri hale bak yazık vallahi..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ekrem amca mağdur etmiyor kimseyi. Eminim yardımcı olacaktır. Dominar sahiplerine özellikle çok iyimser. Geçmis olsun.
    jackonbir bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Durdugunuz hata.. vakit kaybetmeyin

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Hakkınızı arayın. Belki davayı kazanıp yeni motosiklet verirler.
    Hakkınızı arayın ki servislerine çeki düzen versinler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O koruma takozunu ben RS200 için tasarladım Dominarada mı takıyorlar.
    mkolia bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Anasını sevmişler güzelim motorum gerzekler.

Ne demişiz zamanında:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4194521

Bunlardan motor falan alınmaz.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Görsel olarak gerçekten çok güzel makina kulanıcılarıda okuyorum tatminler makinalarından. Servisler malesef yeterli bilgi donanıma sahip değil bu sadece bir marka için geçerli değil geneli bu şekilde eğitemiyorlar servise servis lazım derken boşa demedik. Geçmiş olsun umarım mağdur olmadan keyifle binersin.

Değerli efizikci; geçmiş olsun. Yeşilyurt motor servisimize gider misiniz?
    potasyum, fatih.met, efizikci ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    rx3
    Helal olsun Ekrem bey..

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Külbütör kapağı kırığı motor performansına genel olarak etki edecek zaruri parça değil. Motoru geri vermenize falan gerek yok. Yenisini talep edin.

Tamir olmuş kapağında hiç bir sorun olacağını sanmıyorum ama motoru satarken bunu yeni alıcıya anlatamazsınız. Şahsen ben ne yaptı da kırdı araba diye bi sürü senaryo çizebilirim.

şu civatalar da orjinal değil sanırım. Onları gavlanizli veya paslanmaz çelik civatalarla değiştirin. Motorun her tarafına küf akıp, aktığı yerlere de zarar vermesin
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Motosikleti
    gsr 600
    geçmiş olsun. sözde büyük marka. büyüklüğüde 3. dünya ülkelerine sattığı 4 milyon motor. birde kendini usta zanneden insanlara emanet. Allah yardımcınız olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

bu arada öyle özel karışımlarla falan olmaz o işler. paşa paşa nereyi çatlattı patlattıysa depiştirmeleri gerek.

Motosikleti
    Evet yeşilyurt motor bana ulaştı sorunu hallediceklerini söylediler haftaya muhtemelen sorun giderilecek tabi ki motoru değiştirmek vs gibi bir durum söz konusu değil bizim sorunumuz olan bir parçanın değişmesi bizim için yeterlidir. Sonuçta motorda fabrikasyon herhangi bir problem yok ürün kalitesinden oldukça memnunken böyle ufak tefek şeyler can sıkabiliyor.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok gecmıs olsun hocam . yalnız ekrem abı cok karızma degıl mı ? konuya gırıp 1 cumle de yarımcı oldu . helal olsun valla
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Ekrem beye teşekkür etmek gerekli ben buraya işleyiş hakkında geri bildirim yapayım diğer arkadaşlar da bilgilensin fabrikaya atılan mail sonrası tam tamına 6 saat içinde sorun çözümüne gidildi tamamen çözüldüğü zaman tekrar buradan yazacağım. Bugün de fabrikadan geri dönüş olarak arandım açıkçası müşteri memnuniyeti önemli durumda kuralkan da ama tabi ki yağı fazla koyan servisimiz kabul etmemiş sorunun takozdan olduğunu söylemiş olabilir kimse ayranım ekşi demez ama ben bir dominar kullanıcısı olarak sadece dominarı olanlar ve almayı düşünenlere şunu söyleyeceğim kesinlikle alın sadece ne kadar yağ konur kitapçık ne yazıyor fabrika ne diyor bir de siz kontrol edin.( yağı 1.5 lt konması gerekirken 1.7 lt konmuştur hatayı ben biliyorum kimse kabul etmese de olur ama bir daha o servise gitmem motorumun garantiden çıkacağını bilsem de bu sorun olmasa da yanlış verilerle motor bakımı yapılması olamaz) En önemlisi de motorumuz yağ sızdırmasına rağmen kapakta çatlak olmasına rağmen bizi yolda bırakmamıştır dayanıklılığını bir de böyle test etmiş olduk iyi tarafından bakalım
    sdt bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Geçmiş olsun işinizin çözülmesine sevindim.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şu kuralkanın servislerinin çoğu çok kötü. İşini adam gibi yapmıyorlar. O kadar sıkıntılara rağmen ekrem ata nın sattığı malın arkasında durması çok iyi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)