Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadın Sürücünün İlk Deneyimi Kötü Sonla Bitti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkekler yapıyor diye kim daha uzağa işer yarışı da mı yapalım? Ayy benim kafa basıyor kadın olmama rağmen ))
    Allah kimseyi kadın milletinin diline düşürmesin . Konuyu açarak bunların dırdırını çekmemize sebep olan arkadaşı şiddetle kınıyorum
    matrax33 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Erkekler yapıyor diye kim daha uzağa işer yarışı da mı yapalım? Ayy benim kafa basıyor kadın olmama rağmen ))
    Kraldan cok kralci olunca normaldir. Önume gelen ilk videoyu koydum. Kapali alan arastirmadim. Sidik yarışı degil bu. Arac, motosiklet kullanmak icin cok zeki olmak gerekmiyor zaten. Arkadaslar kendilerini bu konuda cok zeki buluyorlar ve eline motosiklet verilen her kadin gidip kendini biyeri vuruyor muş gibi yansitiyorlar. Bunu göstermekti amac kurallara uymak degil.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    yav tamam sanki düşmanmışız gibi davranma dostum..erkeklere endeksli değiliz onlar öyle diyo diye dedikleri gibi de değiliz.. rahat ol

Motosikleti
    yav tamam sanki düşmanmışız gibi davranma dostum..erkeklere endeksli değiliz onlar öyle diyo diye dedikleri gibi de değiliz.. rahat ol
    Aha erkeklere sardılar yetmedi şimdi birbirlerine sarıyorlar hahahahaha ....

Kadın denildimi kaçacaksın arkadaş

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

durduğun kabahat

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

durduğun kabahat (60 karakter, 60 karakter,60 karakter )
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Motosikleti
    durduğun kabahat
    Arada 3000 km olunca kaçmaya gerek yok

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Mesaj iki tane çıkmış anlamadım ama, Farketmez Okan Hocam ışık hızı kadar olmasa da ses hızının da hatrı sayılır bir değeri var. Dırdır dediiiin her yere yetişir..
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Başlık sakat abi

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kitlenmiş arkadaş. Her işin acemiligi kötü. Burda yanlış yapılan şeylerden biri de motora binmeyi bilmeyen birine bu şekilde öğretmek.

Bak gittim ben honda ileri sürüşe,kapalı alan,herşey tamam , insani şartlarda hallettik

Ek : fakat capma esnasında ayakkabı nasıl fırlıyor,mermi gibi.sol tek. Gözlerime inanamadım

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyim demeyim diyorumda kadin ve kaza kelimesi yanyana gelince sanki hicbir kadin arac, motosiklet asla kullanamiyor butun sacma kazalari kadinlar yapiyormus, erkeklerin kazaya yaptigi gorulmemis birseymis gibi hal tavir takiniyorsunuz ya. Ne erkekler var motosiklete artci olsa dizleri titriyor.
    Ülkemde de fazlasiyla güzel motosiklet kullanan kadin surucu var. Gormek isteyene...
    Sizler gibi "kadin naziktir, tek isi cocuk dogurmaktir, dir dir etmektir, evde oturmaktir" diye diye baski yapan toplum icin fazla bile...

Bu da kadın...

Esinize yaklaşiminiz da hic hos degil. 3senelik evliyim. Esim sakasina bile bi sus be kadin diye hot zöt yapmadi, yapamaz.

https://m.youtube.com/watch?v=eJ3yyndHL8k
    yapılan bir araştırmaya göre kadınlar aracı kontrol edilmesi gereken bir şey olarak görüyorlarmış.

erkekler ise araç sürerken onu vücudunun bir parçası gibi görüp öyle hareket ediyorlarmış.

bu bilimsel bir tespit. ben demiyorum, bilim insanları diyor.

bir ikincisi, ben kadınlar evde otursun çocuk doğursun demedim. kadinlar yaratıcı varlıklardır dedim. düşünsene bir çocuk meydana getiriyorlar dedim.

son olarak, eşinizin size "sus be kadin" dememesi elbette müspet bir durum ancak bu, kadınların çok konuşarak erkeklerin ömrünü bir törpü misali kısalttığı gerçeğini değiştirmez. bundan şikayetçi de değilim. yapsınlar. sonuçta bizim gibi sorumsuz varlıkları bir şekilde yola getirmeleri gerekiyor. kaba kuvvet yetersiz kaldığı içün psikolojik baskı altına alınıyoruz. normaldir.

kadın demek medeniyet demektir. sokakları kadın dolu, kadınların özgürce gezebildiği memleketler yaşanılacak memleketlerdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılan bir araştırmaya göre kadınlar aracı kontrol edilmesi gereken bir şey olarak görüyorlarmış.

erkekler ise araç sürerken onu vücudunun bir parçası gibi görüp öyle hareket ediyorlarmış.

bu bilimsel bir tespit. ben demiyorum, bilim insanları diyor.

bir ikincisi, ben kadınlar evde otursun çocuk doğursun demedim. kadinlar yaratıcı varlıklardır dedim. düşünsene bir çocuk meydana getiriyorlar dedim.

son olarak, eşinizin size "sus be kadin" dememesi elbette müspet bir durum ancak bu, kadınların çok konuşarak erkeklerin ömrünü bir törpü misali kısalttığı gerçeğini değiştirmez. bundan şikayetçi de değilim. yapsınlar. sonuçta bizim gibi sorumsuz varlıkları bir şekilde yola getirmeleri gerekiyor. kaba kuvvet yetersiz kaldığı içün psikolojik baskı altına alınıyoruz. normaldir.

kadın demek medeniyet demektir. sokakları kadın dolu, kadınların özgürce gezebildiği memleketler yaşanılacak memleketlerdir.
    iyi tamam affettik, yalvarma artik. korktum bi an, "kadinlar bir cicektir"e az kaldiydi....

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi tamam affettik, yalvarma artik. korktum bi an, "kadinlar bir cicektir"e az kaldiydi....
    zaaaaaaa xd

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    muasır medeniyetler seviyesine geldi başlık.. artık başka başlıklara yol alma vakti geldi
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Mümkünse bu zihniyet ile kimseye motosiklet dersi falan verme canım kardeşim. Sonra ortalıkta 1000 cc ile başladım hiç sorun olmadı diye dolaşan tipler türüyorlar. Millette zannediyor ki 1000 cc ile hiç problem olmaz. Halbuki asıl gözden kaçan şey şudur. 1000 cc ile başlayıp problem yaşayan ve bundan dolayı örnek olabilecek insanların çoğunluğu internetin çekmediği bir mekanda istirahat etmektedirler. Bu nedenle buraya gelip bizlere 1000 cc ile başlamanın ne kadar yanlış bir davranış olduğunu anlatmaları pek mümkün değildir.

Sevgilerimle
    Eksik belirtmemden kaynaklı bi yanlış anlama söz konusu oldu. Doğru bir öğretmenle şu videodaki kişi 1000cc bir motoru düzgün bir şekilde kaldırabilirdi ve durabilirdi.

Bu öğretmek, yola çıkmak viraja girmek değil. Tabiiki ufak cc ile başlanmalı ama videodaki meselenin cc ile bi ilgisi yok.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Videoda r3 yerine r1 olsaydı kadın muhtemelen çok daha yüksek bir hızla aynı kazayı yapacaktı. Hele elektronik sürüş desteği olmayan bir r1'se eskilerden wheeli kontrol launch kontrol olmayan ,o zaman ön teker kalkıp ya kafasına geçerdi ya da şaha kalkıp bir yere vururdu.

Bu cc meselesini halletmedik mi forum olarak

Kavrama ile kalkışta bile benim r25 le st675 arasında ciddi farklar var. 675 roket gibi kalkıyor kavramayla r25'e kıyasla.

Tüm acemi veya yeni başlamayı düşünen arkadaşlar,gerekli ekipman doğru motor doğru alan ve iyi bir hoca ile başlayın ki sorun yaşamayın.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    kadın var, kadın var...

"ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    İşin garibi motosiklet kadını uzerinden attıktan sonra düzgün ve sakin gitmeye devam ediyor. Problem kimde belli yani

Mesele cc'den ziyade güç ve agresiflik. 600cc'ye kadar cruiserlarla başlamakta sorun yok bence. 600cc cruiser, en fazla 250cc SS kadar güçlüdür anca. Ne gazla önü kalkar, ne frenle arkası. Ayağın yere kolay basar. İyidir yani. Amerika'da eğitimlerde genelde 250cc-500cc cruiser kullanırlar.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    yıl oldu 2017 hala kadın erkek diye ayrım var, x ve y harflerine göre farklı karakterlere bürünme var.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mümkünse bu zihniyet ile kimseye motosiklet dersi falan verme canım kardeşim. Sonra ortalıkta 1000 cc ile başladım hiç sorun olmadı diye dolaşan tipler türüyorlar. Millette zannediyor ki 1000 cc ile hiç problem olmaz. Halbuki asıl gözden kaçan şey şudur. 1000 cc ile başlayıp problem yaşayan ve bundan dolayı örnek olabilecek insanların çoğunluğu internetin çekmediği bir mekanda istirahat etmektedirler. Bu nedenle buraya gelip bizlere 1000 cc ile başlamanın ne kadar yanlış bir davranış olduğunu anlatmaları pek mümkün değildir.

Sevgilerimle
    Problemi motor hacminde değil de ülke trafiği ve ezilmiş bir kesimin egosunu tatmin etme isteğinde aramaya başlarsak esas sorunun ne olduğunu kolaylıkla bulabileceğimizi düşünüyorum. O kadar deneyimi olmasına rağmen rc200 ile kaza yapıp vefat eden Altın Elbiseli Adam, motor hacmiyle ölüm oranının pozitif veya negatif bir ilişkisinin olmadığına ufak bir örnek olabilir veya cbf150 ybr125 gibi basit motorlar ile bariyerlere çarpıp kafası kopan binlerce km tecrübesi olan moto kuryeler. Belki inandırıcı gelmeyecek fakat yüksek hacim değil ego öldürür en başta, sonra bilinçsiz ülke trafiği...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Problemi motor hacminde değil de ülke trafiği ve ezilmiş bir kesimin egosunu tatmin etme isteğinde aramaya başlarsak esas sorunun ne olduğunu kolaylıkla bulabileceğimizi düşünüyorum. O kadar deneyimi olmasına rağmen rc200 ile kaza yapıp vefat eden Altın Elbiseli Adam, motor hacmiyle ölüm oranının pozitif veya negatif bir ilişkisinin olmadığına ufak bir örnek olabilir veya cbf150 ybr125 gibi basit motorlar ile bariyerlere çarpıp kafası kopan binlerce km tecrübesi olan moto kuryeler. Belki inandırıcı gelmeyecek fakat yüksek hacim değil ego öldürür en başta, sonra bilinçsiz ülke trafiği...
    Sorunu kendimiz yerine başkasında veya trafik koşullarında aradığımız için bu haldeyiz.

Ego bir kişilik sorunudur sürüş sorunu değil. Ben doğru kullanırsam kimsenin egosu bana zarar veremez , veremiyor da zaten. Buna hazırlıklıyım ve tedbirliyim. Sizlerle aynı trafikte yüz binlerce km motor kullandım. Hiçbir ego bana çarpamadı. Motosiklet ile her düşüşüm sadece "BENİM" hatamdı başka araç veya sürücü yoktu . Ders aldım ve aynı hatayı tekrarlamadım. Hala hayattayım.

Sevgilerimle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)