Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Büyük kazadan sonra ölmek mi kalmak mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sakat kalmak,aile hergun kisinin o halini görerek ama kendisinede yansitmadan neler çekiyor,surekli yasam ortamin 4metrekare oda ve 2metre baza,belirli bir zaman sonra,hasta ve ailesi mutlaka icinden gecirecektir ölseydim/ölseydi,daha iyi olurdu(istisnalar mutlaka vardir)akraba eş dost gelir ufakliklar sorar abi neden hep yatiyorsun vs.(bizzat bu sekilde bir tanidigim vardi)zor gercekten,muhabbet acildiginda zindandayim derdi hemde ozgur zindanda..yillarca keşke o gun işe gitmeseydim bu olay olmazdi vs.diye kendini yedi bitirdi.

Velhasil Ölmek mi?,Sakat kalmak mi?..

Bu soru belirsiz bir soru..

Can tatlidir,bu bilinçle dikkat edelim motosiklet tamam zevk ve tutku işidir ama,surekli bahsederim ulen motorun kerameti kaç kuruş?alt tarafi metal be hurdaciya versen kac para eder?,forumla alakali oldugu icin motosikletten ornek verdim.

Dikkatli,öngörülü,yeri geldiginde paranoyak,Kaza bela olmadan,saglikli ve torunlarinizla motor surmeler temennisiyle forumdaşlar.

Saglicakla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ama şöyle de bişi var dediğim gibi felç kalıp ölene kadar bi çekyatın üstünde ömür geçirmekte var.Artık bilmiyorum bencillikmi oluyor ama düşünsenize hayallerin vardı,evlenecektin,litrelik motor alacaktın,ironbutt yapacaktın.Ölene kadar bu yapamadıklarını düşüneceksin.Bana da bu çok koyuyor.Anne,baba istemez tabi oğlu,kızı ölsün sakat kalsın ona bakalım filan ama bi insanın her gün kıçını silmeyi kim ister ki.Ben felçli olsam annem her yaptığında utancımdan ölürdüm açıkcası.Birde hayatım boyunca böyle geçecek.Bana acayip korkutucu geliyor.
    guzel kardesim ben basligigorunce yasadigim olay geldi aklima ve paylastim bu yuzden neye gore kime gore dedim neresinden bakarsan bak icinden cikilir bir durum degil sakat kalan icinde ardinda biraktiklari icinde dogustan sakat kalan vs engelli bircok insan var tabiki sonradan o duruma dusmek tabiki koyar adama oyle olacagina olurum daha iyi diye dusunebilir insan hersey allahtan gerisi hikaye o yuzden motor ustunde macera aramaktan kacinmak lazim dusunmek lazim ardinda biraktiklarini yada birakanadiklarini bekarken deli gibi motor kullaniyordum hiz viraj ne ararsan evlendim duruldum ama ara ara kacamak yapmadim degil sonra bebegim oldu 4,5 aylik ara ara bi bakmisim cosmusum gene sonra diyorum kendine gel bebegim geliyo aklima sakin ol diyorum farkinda olmadan tuhaf bir korku geliyor iyide oluyor aslinda deli gibi gazlamanin kimseye faydasi yok bir gazliyorsun iki gazliyorsun derken musalladasin ama su bi gercek hayat bize olum yada sakat kalma arasinda bir secim sunmayacak ne yasamamiz gerekiyorsa o olacak
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annem hastanede acilde seker ve tansiyon yukselmesinden yatiyor sabaha kadar hastanedeyiz.
    Motor kazasinda 2 kuzen geliyor saat gece 2.30 durumlari iyi degil hastanede bi kosusturma aile haber alip geliyor saat 3:30 4:00 arasi kaza gecirenlerden birinin kafatasinda ciddi catlaklar var ve beyin kanamasi var sat 05:15 guvenlik gorevlilerinden ogreniyorum ölmüs aile disarisa bekliyor bu sure zarfinda sigaraya falan cikiyorum baba ara ara tutamiyor kendini ama anne geldiginden beri feryat icinde agliyor dua ediyor sakat kalsin ama bana bagisla diyor nefes alsin yeter diyor ve o gun sabah 11:30 gibi biz taburcu olduk hic bir yakini hastane gorevlisi vs gidip o kadina senin oglun öldü diyemedi.
    Şimdi o ana senin annen olsaydı sen ne derdin?
    Neye göre,Kime göre..
    Hiçbir şey

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ama şöyle de bişi var dediğim gibi felç kalıp ölene kadar bi çekyatın üstünde ömür geçirmekte var.Artık bilmiyorum bencillikmi oluyor ama düşünsenize hayallerin vardı,evlenecektin,litrelik motor alacaktın,ironbutt yapacaktın.Ölene kadar bu yapamadıklarını düşüneceksin.Bana da bu çok koyuyor.Anne,baba istemez tabi oğlu,kızı ölsün sakat kalsın ona bakalım filan ama bi insanın her gün kıçını silmeyi kim ister ki.Ben felçli olsam annem her yaptığında utancımdan ölürdüm açıkcası.Birde hayatım boyunca böyle geçecek.Bana acayip korkutucu geliyor.
    Bende o yönden düşündüm.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bazı arkadaşların yorumundan sonra o arkadaşların birilerinin abisi, ablası, kardeşi, babası, annesi olması muhtemel.
    Soruya şöyle bakın; abiniz/ablanız/kardeşiniz/babanız/anneniz kaza geçirdi. Ölmesini mi istersiniz yoksa yatağa bağlı kalıp size ömür boyu muhtaçda olsa ona bakmayı mı istersiniz ?

tabiiki yürüyemiceksek ölmek daha iyi, ama sağ olsun bizim ülkenin yolları bu konuda yardımcı oluyor direk hallediyor

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşların yorumundan sonra o arkadaşların birilerinin abisi, ablası, kardeşi, babası, annesi olması muhtemel.
    Soruya şöyle bakın; abiniz/ablanız/kardeşiniz/babanız/anneniz kaza geçirdi. Ölmesini mi istersiniz yoksa yatağa bağlı kalıp size ömür boyu muhtaçda olsa ona bakmayı mı istersiniz ?
    O üzücü olur ama altımı annem temizlese utanırım kendimden hocam. Kardeşim annem babam tabii ki üzülür herkesin öyle olur.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Soru farazi, atış serbest tabii... Ama insanın yazdığına biraz dikkat etmesi lazım. Hiç mi yok kaza yapıp sakat kalan? Bu çocuklar yük mü şimdi topluma? Burada atıp tutanları bir de gerçek seçenek anında görelim, nasıl olursa olsun yaşayayım diye Allah'a nasıl yalvardığınızı bilemezsiniz. Yaşamak, bir insanın en temel içgüdüsüdür, buna öyle kolay kolay karşı gelemezsin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)