Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yolda kalmak hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Dün bi arkadaşı beklerken 4'lüler ve uzunlar açık bi şekilde 5-7dk arkadaşı bekledim tekrardan motoru çalıştırmak istediğimde motor çalışmadı bu normal bi durum mu acaba? Motosiklet cbr 650f bu arada, R25 varken zamanında hiç böyle şeyler olmazdı her neyse vurdurarak çalıştırdık motoru bi sorun yok ama bi daha bi sıkıntı yaşar mıyım aklımda soru işareti oluştu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

4x21/2=42w led değilse sadece 4'lülerin harcadığı !

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hap kadar aküyü neden 6-7 dakika devrede tutuyorsun? sinyallere ek olarak ön far da kısanın bi düşüğünde de yanıyor; senin ki yanmıyo mu?

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hap kadar aküyü neden 6-7 dakika devrede tutuyorsun? sinyallere ek olarak ön far da kısanın bi düşüğünde de yanıyor; senin ki yanmıyo mu?
    Hayır kontağı kapatmayınca sabit yanıyor ışık motor çalışmasa da. 4'lüler kontağı kapatınca çalışıyor ama. Bi daha 4'lüleri de yakmam ya arkadaş olmasa kalcaktım resmen yolda

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Anlık değildir muhtemelen normal akü ile 5-6 dk da öyle olmaz.

İhtimaller
    * akün ömrünü tamamladı son demlerini yaşıyor. Acil değiştir yoksa konjektörüne zarar verir sonra çok daha pahalı olur.
    * çok fazla kısa mesafe kullanıyorsun akün tam şarj olamıyor.
    * Motosikletin tam şarj üretmiyor. Konjektör, statör den biri gidici (Motosikletin yeni olduğu için bu ihtimali çok saymıyorum)

Önce bi oto elketirikçiye akünü doldurt 5 10 tl ye doldurur. 1-2 gün sonra akünü ölç. Eğer 12.5 altına düşmüşse artık akü bitme yolundadır, bitik akü ile konjektör zorlanır ve yanar. Akünü değiştir.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Daha 1 ay önce ölçtürttüm değerleri normal değerin 0.5 altındaydı sanırım usta sıkıntı yok demişti hocam. Kısa mesafe kullanıyorum genelde okula gidip gelmeye o da 3km ötede zaten.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Yani yukarıdaki arkadaşta haklı tamam akü küçük ama 5 dakikada da bitmez yani.
    Muhtemelen akün baya eski ve ömrünü tamamlamak üzere.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani yukarıdaki arkadaşta haklı tamam akü küçük ama 5 dakikada da bitmez yani.
    Muhtemelen akün baya eski ve ömrünü tamamlamak üzere.
    3 yılda akü mü biter yahu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlık değildir muhtemelen normal akü ile 5-6 dk da öyle olmaz.

İhtimaller
    * akün ömrünü tamamladı son demlerini yaşıyor. Acil değiştir yoksa konjektörüne zarar verir sonra çok daha pahalı olur.
    * çok fazla kısa mesafe kullanıyorsun akün tam şarj olamıyor.
    * Motosikletin tam şarj üretmiyor. Konjektör, statör den biri gidici (Motosikletin yeni olduğu için bu ihtimali çok saymıyorum)

Önce bi oto elketirikçiye akünü doldurt 5 10 tl ye doldurur. 1-2 gün sonra akünü ölç. Eğer 12.5 altına düşmüşse artık akü bitme yolundadır, bitik akü ile konjektör zorlanır ve yanar. Akünü değiştir.
    kısa yolda kullanıldığından mı oluyor acaba...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yılda akü mü biter yahu [COLOR="Silver"]
    hocam 3 yıl dayanan aküye biz kaliteli deriz. sizin akü 3 yıllıksa önce aküyü değiştirin, artık ömrünü tamamladığı için şarj tutmuyordur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)