Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazaya Karışan Motorcuyu Kimse Sakinleştiremedi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kimse sakinleştiremedi! Isırdı..
    Beyoğlu'nda meydana gelen trafik kazasında taraflar arasında kavga çıktı. Burnuna darbe alan ve çılgına dönen motosiklet sürücüsü çevresinde bulunan insanlarada zarar vermeye başladı. Olay yerine gelen polis ekiplerine de direnen sürücü güçlükle sakinleştirildi. Araç sürücüsü ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olay Karaköy’de bir cadde üzerinde saat 09.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre; Talip Cevahir iş yerinin önüne aracını park etmek istedi. Bu sırada isminin Ali olduğu öğrenilen motosiklet sürücüsü seyir halindeyken park edilmeye çalışılan otomobil ile hafif şekilde çarpıştı.

Motosiklet sürücüsü ile otomobil sürücüsü sözlü tartışmaya başladı. Giderek tartışma büyüdü ve Talip Cevahir, motosiklet sürücüsüne kafa attı.

KAVGAYI AYIRMAYA ÇALIŞANI ISIRDI

Aldığı darbe ile öfkelenen motosiklet sürücüsü, Cevahir’in aracını tekmeleyip yumrukladı. Darbe sonucu aracın arka sileceği ve stop lambası kırıldı. Motosiklet sürücüsü, kavgayı ayırmaya çalışan çevredekilere de sopa ve taş ile saldırıp bir kişinin kolunu ısırdı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekiplerine de direnen sürücüyü ekipler güçlükle sakinleştirdi. Olay yerinde baygınlık geçiren sürücüye ilk müdahale yapıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı.

“DELİRMİŞ GİBİYDİ…”

Kavgayı ayırmaya çalışan Emre Ekinci, “Delirmiş bir şekilde geldi üstümüze. Sopayla gelip Uğur arkadaşımıza saldırdı. Ayağına kafasına tekme attı. Araya ben girdim, ben tuttum. Adamı sakinleştirip uzaklaştırmaya çalıştık ama adam sakinleşecek gibi bir tip değil. Saldırmaya devam etti. O arada araca zarar verdi. Benden kurtulmak için kolumu ısırdı” diye konuştu.
    Kavgaya karışan Talip Cevahir de ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. DHA
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    arabacı haksız bu sefer.Çünkü motorcu r25 li değil kask kamerasıda yok.

blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelleme yapmayı ne kadar seviyoruz ya di mi? Senin beynini kullanmadan yazdığın bu cümleden yola çıkarsak r25 kullanıp kask kamerası olanlar suçludur. Türkiyede motor kullananların büyük kısmı da şeridinde gitmez, aralardan geçer, kuralları çiğner. E o zaman motorcuların da hepsi suçlu, hepsi serseri.
    Motosiklet forumunda şu lafları duydukça canım sıkılıyo. Azcık beyninizi kullanın bişeyler yazarken. Olmadığı için kullanmıyosan ksuruma bakma engelli kardeşlerimize sabrımız sonsuz...

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Suarez, sen misin?
    jimi_hendrix ve Green Arrow bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    motorcu aşırı sinirlenmiş olmalı, dün yaşadığım olaydan sonra bende ne yapacağımı şaşırdım. yanımda açılır kapanır jop yada benzeri bir şey taşımayı düşünüyorum.

hata yapan araçlara karşı önce kibar olmalıyım, misal hata yapan birisine karşı "sanırım dalgınlığınız üzerinizde, lütfen biraz daha dikkatli olun." diyeceğim. "lütfen sinyal kullanmayı ihmal etmeyin" falan filan.

ilk tepki olarak şu ana kadar olduğumdan daha kibar olacağım çünkü bana karşı yapılan sert hareketleri ve sözleri ben kaldıramıyorum.

ne güzel akıl ediyorum dimi kibar olma konusunda? fakat her şey konuşularak çözülmüyor işte çünkü karşıdaki laftan anlamayan biri olabiliyor.
    birbilent bunu beğendi.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu aşırı sinirlenmiş olmalı, dün yaşadığım olaydan sonra bende ne yapacağımı şaşırdım. yanımda açılır kapanır jop yada benzeri bir şey taşımayı düşünüyorum.

hata yapan araçlara karşı önce kibar olmalıyım, misal hata yapan birisine karşı "sanırım dalgınlığınız üzerinizde, lütfen biraz daha dikkatli olun." diyeceğim. "lütfen sinyal kullanmayı ihmal etmeyin" falan filan.

ilk tepki olarak şu ana kadar olduğumdan daha kibar olacağım çünkü bana karşı yapılan sert hareketleri ve sözleri ben kaldıramıyorum.

ne güzel akıl ediyorum dimi kibar olma konusunda? fakat her şey konuşularak çözülmüyor işte çünkü karşıdaki laftan anlamayan biri olabiliyor.
    geçmiş olsun

Alıntı blue39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelleme yapmayı ne kadar seviyoruz ya di mi? Senin beynini kullanmadan yazdığın bu cümleden yola çıkarsak r25 kullanıp kask kamerası olanlar suçludur. Türkiyede motor kullananların büyük kısmı da şeridinde gitmez, aralardan geçer, kuralları çiğner. E o zaman motorcuların da hepsi suçlu, hepsi serseri.
    Motosiklet forumunda şu lafları duydukça canım sıkılıyo. Azcık beyninizi kullanın bişeyler yazarken. Olmadığı için kullanmıyosan ksuruma bakma engelli kardeşlerimize sabrımız sonsuz...

Bence adam iğneleme yapmış sen yanlış anladın )))
    motörcü bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Böyle kavgalara alışığız onda sorun yok da içinde bir motosikletli varsa ekstra tepki gösteriliyor, burda da olduğu gibi motosiklet kullananlar asabidir sonucu çıkıyor esas mesele bu.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Alıntı blue39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde azıcık beyninizi kullanın ve iğnelemeyi anlayın.

Hakaret etmeden önce azıcık beyin kullanmaktan zarar gelmez...
    omerbguclu ve motörcü bunu beğendiler.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke forumlar birbirimize laf sokmak için değil de , bilgi edinmek için olsa... Herneyse , araba sürücüsü motorcu abimizin üstünü gittiyse demek ki sinirlenmiş demek ki ...
    omerbguclu bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    teşekkürler, artık yola çıkmaya korkuyorum gerçekten. iş yerinden çıkıyorum ve eve gelmek için farklı yollar arıyorum. gerekirse yolumu uzatıyorum ama maksat kafam rahat olsun.

yolda giderken sinyal verene tereddütsüz yol veriyorum arkamda aracı dert etmeden fakat sinyal vermeden önüne atlıyorlar adamın ve dediğim gibi artık sollamaya da korkuyorum.

trafik fobisi oluşmaya başladı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vakti zamaninda Manisa yolundabeni sıkıştıran Cayen sürücüsü, ben uzaklaşmaya çalisirken arkama sıfır yanasip taciz etmisti. Sag seride gecip, beni gecmesine izin verdim, ruhsatli silahim ile arkasindan yere dogru basladım atisa, bakin o araba varya nasil vites kuculttu ise oyle bir gazladi ki önü kalkti resmen, kükredi araba, 34 plakali hiyarin biriydi. Bunlara bu layik, iyilik guzellik sökmez, korkutacaksin, tehtid edeceksin, silah cekeceksin.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    İğnelemeyi yapan arkadaş şu -------> (!)noktalamayı kullansaydı sorun olmazdı sanırım.
    Mamba09 bunu beğendi.

Motorcuya kafa atılmış bence haklı da olsa bu yapılmamalıydı. Canını sıkmasına gerek yok ilk dayak yiyen motorsiklet sürücüsü o değil. Yanlız ben kendimi korumak için yanıma savunacak bişeyler alacam. Abi araba kullanan tuhaf insanlar var kazma sapı, levye, döner bıçağı vs vs şeyler bulunduruyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Bence araba sahibi haksız çünkü konu kaza değil de kavga olmuş. Ve ilk kavgayı araba sürücüsü başlatmış

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakti zamaninda Manisa yolundabeni sıkıştıran Cayen sürücüsü, ben uzaklaşmaya çalisirken arkama sıfır yanasip taciz etmisti. Sag seride gecip, beni gecmesine izin verdim, ruhsatli silahim ile arkasindan yere dogru basladım atisa, bakin o araba varya nasil vites kuculttu ise oyle bir gazladi ki önü kalkti resmen, kükredi araba, 34 plakali hiyarin biriydi. Bunlara bu layik, iyilik guzellik sökmez, korkutacaksin, tehtid edeceksin, silah cekeceksin.
    cool story

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Bugun makas atarak bir sahin yaklasti dibime.En sag seritten gidiyorum birde sellektor yapiyor.Altimda kisbee var 80i gecmiyor.hafif rampa yol birde 60la gidiyorum.Tabi yakalayamadim yakalayamam da 🙂Ama yakinda motoru degistirdigimde boyle adilerin on camina yumurta atip kacacagim.duzenek yapacagim motora yumurtalari dizmek icin.kavga etmek cozum degil.yoksa bu memlekette kavga ederek bitiremeyiz bunlari.Insanlar sinir kupu.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bi kuyruk acısıdır ki bu konuya bile yansımış r25 liler yolda tokatlayıp kask kamerasına filan çektiler herhalde.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurubuz ve redlion999 bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Her sabah arabamla işe gidip akşam trafiğinde dönüyorum. Önüme atlayanı mı dersin, ters yönden gireni mi dersin, son sn kırmızıda geçip benim geçiş yolunu kapayanı mı dersin her türlüsü ile uğraşıyorum. Tamam arabadayım güvendeyim ama milleti çakallıkları yüzünden hergün dk lar kaybediyorum. Peki ben ne yapıyorum, radyonun sesini açıyorum.

4 sene aktif motosiklet kullandım istanbul trafiğinde. Altınızdaki aletin özelliklerini kullanın biraz gözünü seveyim ya. Araba dediğin direksiyonu olan , kısıtlı bir dönüş çapına sahip alet. Manyak yok demiyorum , üzerine kırmıyorlar da demiyorum ancak bunları fark etmek kolay. Birde arabadakinin ne yapacağını kestirin gözünüzü seveyim. İstabulda insanların 2 amacı vardır trafikte. 1- hızlı gitmek 2-park etmek. Önünde arabanın gireceği boşluk varsa oraya adam girer, ufacık bir yer görse geri geri park etmeye çalışır.

Zaten trafikte adama 15dk fark takmışsın. Bırak o manyak önüne geçsin. 15sn sonra yanından geçip gideceksin zaten.

Motosiklet geçiş üstünlüğü olan bir araç değil , aralardan geçebilen bir araçtır. Arada fark var.
    blk_pasa ve motörcü bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sabah arabamla işe gidip akşam trafiğinde dönüyorum. Önüme atlayanı mı dersin, ters yönden gireni mi dersin, son sn kırmızıda geçip benim geçiş yolunu kapayanı mı dersin her türlüsü ile uğraşıyorum. Tamam arabadayım güvendeyim ama milleti çakallıkları yüzünden hergün dk lar kaybediyorum. Peki ben ne yapıyorum, radyonun sesini açıyorum.

4 sene aktif motosiklet kullandım istanbul trafiğinde. Altınızdaki aletin özelliklerini kullanın biraz gözünü seveyim ya. Araba dediğin direksiyonu olan , kısıtlı bir dönüş çapına sahip alet. Manyak yok demiyorum , üzerine kırmıyorlar da demiyorum ancak bunları fark etmek kolay. Birde arabadakinin ne yapacağını kestirin gözünüzü seveyim. İstabulda insanların 2 amacı vardır trafikte. 1- hızlı gitmek 2-park etmek. Önünde arabanın gireceği boşluk varsa oraya adam girer, ufacık bir yer görse geri geri park etmeye çalışır.

Zaten trafikte adama 15dk fark takmışsın. Bırak o manyak önüne geçsin. 15sn sonra yanından geçip gideceksin zaten.

Motosiklet geçiş üstünlüğü olan bir araç değil , aralardan geçebilen bir araçtır. Arada fark var.
    Çok doğru yazmışsınız son zamanlarda bi akım başladı motosiklet sürücüleri arasında "ben de bir aracım", "bana saygı gösterin" tarzı, kardeşim istanbul burası evladın babasına anasına saygısı yok sana mı gösterecek, kaldı ki çoğu zaman araç sahipleri yahu boşluk var gitsene demeleri kendileri trafikte sıkışıp kaldıkları için ister istemez bir imdat çığlığına dönüşüyor adam motosiklet sürücüsünün mal mal sürüşünü görünce çıldırıyor bu nasıl sürüyor ben olsam aradan geçmiştim şimdi evimdeydim derken ister istemez saçma bi feryatla gitsene diyor.

Ben hep yazıyorum bana istanbul trafiğinde diğer araçların %90 ı yol veriyor çünkü yol istemiyorum mal mal, egzozum açık gelişimi duyuyorlar duymasalarda iki aracın arasında bekleyip onların gitmesini beklerken ne yapıp edip sağa sola kafalarını sokup benim geçeceğim yolu açıyorlar, hepsine ya kafamla ya kornamla teşekkür ediyorum bazen öyle zorluyorlar ki kendilerini abicim yapma diğer arabaya çarparsın ben beklerim dediğim bile oluyor

Özetle trafikte ağlamayın altınızdaki aletin kıymetini bilin boşluk varsa akıllıca kullanın yoksa bekleyin zaten sizi gören büyük ihtimalle ya bu gitsin ufak araç diyecektir zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)