Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım tutanak tutulmamış

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Dün kadikoy boğa yakininda kaza yaptım.
    Ambulans geldi hastahaneye götürdüler.
    Kaza hatirladiklarim ve orada çalışanların ifadesine göre.Solda park eden bir aracın seridime hamle yapması sonucu,çarpmamak için galiba on freni sıktım.Hakimiyetimi kaybedip ,motordan düştüm ,sağ seridimdeki otobüse kendim çarptım.Hastahane den çıkıp karakola geldim.Herhangi bir tutanak yok,selamiçesme Trafik müdürlüğünü aradım, delil yetersizliğinden tutanak tutulmamış.Karakola yine geldim ama şikayet dilekçemi uğraşmamak için almamaya diretiyorlar. Direk çarptığım veya bana çarpan birisi yok böyle bir durumla karşılaşan var mıdır.?Nasıl bir yol izlemeliyim.

Bu arada 20.10.2017 cuma günü 16 30 saatlerine benle ilgilenen arkadaşlar eğer buralarda ise çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gsr 600
    dün açtığın konuda, motorunu yediemin otoparka itinalı götürdüğü için teşekkür ettiğin polisi bul. yaralanmalı trafik kazası olduğu halde neden tutanak tutmadığını sor

Valla hocam o polis arkadaş normal trafik polisi idi benim kimliğimi alıp işlem yapan ,motorize ekip varmış olay yerinde o tutanak tutmamış ona da ulaştım delil yetersizliği ve kasko olmadığı için tutanak tutmamış.İlk defa böyle birşey başıma geldi ne nasıl olur ne yapılır bilmiyorum .Sadece o kısmı için yine olsa yine teşekkür ederim ama işin diğer kısmında hiçbir bilgim yok.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Önceden de böyle bir konu hatırlıyorum. Kaza değil kendi hatanla düştüğün için işlem yapılmamış olarak işleme alıyorlar sonuçta kimse sana çarpmadı panik frenle kendin düştün. Evet evet aynen geçenki mevzuda buydu

Şimdi polis seviciler gelmeden yazayım. Sakın polise güvenme. Bu ülkede malını, mülkünü, canını elaleme emanet et ama polise etme. Nedenini anlatayım.

Geçen salı günü e5 de, mobeselerin ortasında bir adam, arkamda kız arkadaşım varken sol tarafımdan vurup düşürdü bizi. Şerefsizin oğlu makas atıyordu ve durup bakmadı bile öldük mü kaldık mi diye. O arada şansa, cinayete teşebbüs yerinden (kaza bilinçsizce yapılır, bunun adı kaza olamaz) ambulans ve polis geçiyordu. Durup bizi aldı ambulans, polise defalarca söyledim bi anons geç adam bu, şudur budur. Polis inatla geçmedi, plakasını almamışsın burda mobesede yok dedi. Oysa her yer kamera.

Neyse olayın bomba kısmına geliyorum. Hastaneye polis gelme zahmetinde bulunmadı. Defalarca karakolu aradım, "telefon edebiliyosan iyisindir, bizim gelmemize gerek yok, sen bir ara gelirsin. BU SAATTE SENİNLE UĞRAŞAMAYIZ" dediler. Neyse küfür ede ede gittim birkaç gün sonra şikayete. Bu seferde beni başından savmak için TRAFİK MAHKEMESINE gitmem lazım dediler. Adamlar olmayan mahkemeye gitmemi istediler ciddi ciddi.

En sonunda bunlarla uğraşmamak için savcılığa gittim, dilekçemi doldurdum verdim. Savcı polise neden gitmedin dedi, bende hepsini anlattım. Polislerin ismini biliyorsan şikayetçi ol dedi, bende bilmiyorum dedim. Hepsi aynı hangi birini şikayet edeyim?

Sağ olsun savcı öncelikli belgeyle yolladı beni karakola, o yüzüme bakmayan polisler mırın kırın ederek ifademi aldılar. Sonrasında hastaneden rapor almaya falan beni yollamaları var ki onları anlatsam yeniden sinirlenicem hiç gerek yok. En sonunda, suçlu ben değilim farkında mısın diye bağırdım birine ve kendilerine geldiler.

Sakın arkadaşlar bu ülkede polis var asker var demeyin. Kendi kendinizi korumaya çalışın. Daha bu hikayede çok eksik var, daha neler dediler neler yaptılar anlatsam ağzınız açık kalır. Birgün birine falan vurursanız sakın durup insanlık yapmayın, hemen kaçın. Merak etmeyin kimse peşinize düşmez
    Onur34, 68charger, nazım19 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    gsr 600
    yasada, delil yetersizliği ve kasko olmadığı için tutanak tutmamak diye birşey yok. ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında tutanağı trafik polisi tutmak zorunda. O teşekkür ettiğin memur görevini eksik yapmış.

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi polis seviciler gelmeden yazayım. Sakın polise güvenme. Bu ülkede malını, mülkünü, canını elaleme emanet et ama polise etme. Nedenini anlatayım.

Geçen salı günü e5 de, mobeselerin ortasında bir adam, arkamda kız arkadaşım varken sol tarafımdan vurup düşürdü bizi. Şerefsizin oğlu makas atıyordu ve durup bakmadı bile öldük mü kaldık mi diye. O arada şansa, cinayete teşebbüs yerinden (kaza bilinçsizce yapılır, bunun adı kaza olamaz) ambulans ve polis geçiyordu. Durup bizi aldı ambulans, polise defalarca söyledim bi anons geç adam bu, şudur budur. Polis inatla geçmedi, plakasını almamışsın burda mobesede yok dedi. Oysa her yer kamera.

Neyse olayın bomba kısmına geliyorum. Hastaneye polis gelme zahmetinde bulunmadı. Defalarca karakolu aradım, "telefon edebiliyosan iyisindir, bizim gelmemize gerek yok, sen bir ara gelirsin. BU SAATTE SENİNLE UĞRAŞAMAYIZ" dediler. Neyse küfür ede ede gittim birkaç gün sonra şikayete. Bu seferde beni başından savmak için TRAFİK MAHKEMESINE gitmem lazım dediler. Adamlar olmayan mahkemeye gitmemi istediler ciddi ciddi.

En sonunda bunlarla uğraşmamak için savcılığa gittim, dilekçemi doldurdum verdim. Savcı polise neden gitmedin dedi, bende hepsini anlattım. Polislerin ismini biliyorsan şikayetçi ol dedi, bende bilmiyorum dedim. Hepsi aynı hangi birini şikayet edeyim?

Sağ olsun savcı öncelikli belgeyle yolladı beni karakola, o yüzüme bakmayan polisler mırın kırın ederek ifademi aldılar. Sonrasında hastaneden rapor almaya falan beni yollamaları var ki onları anlatsam yeniden sinirlenicem hiç gerek yok. En sonunda, suçlu ben değilim farkında mısın diye bağırdım birine ve kendilerine geldiler.

Sakın arkadaşlar bu ülkede polis var asker var demeyin. Kendi kendinizi korumaya çalışın. Daha bu hikayede çok eksik var, daha neler dediler neler yaptılar anlatsam ağzınız açık kalır. Birgün birine falan vurursanız sakın durup insanlık yapmayın, hemen kaçın. Merak etmeyin kimse peşinize düşmez
    Çok büyük geçmiş olsun hocam.Bende kasıt yoktu ama ben yerde yatarken,ben cikadar önce düştü zaten diye birşeyler söylediğini hatırlıyorum, olay yerinin oralarda çalışanlar da söyledi. Sırf bu yüzden uğraşmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı kmlnsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasada, delil yetersizliği ve kasko olmadığı için tutanak tutmamak diye birşey yok. ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında tutanağı trafik polisi tutmak zorunda. O teşekkür ettiğin memur görevini eksik yapmış.
    Peki hocam beni nasıl yönlendirebilirsin,ben hakkımı arıyorum olan oldu artık.Ne yapabilirim?

Şikayet dilekçemi verebildim ama polislerin ifadelerinden bir işlem çıkmayacağını anladım.

geçmiş olsun

Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    Teşekkürler hocam.

Karakolda ifade verirken buluntu motosiklet,sahibine teslim edilecektir diye bir not dikkatimi çekti.Motosikleti çalınan arkadaşlar kadıköy rıhtım karakolunda şanslarını deneyebilir ayrı başlık açmak gerekir mi bilemedim.

Başıma gelen bu kaza ile ilgili yaşadığım süreçleri anlatayım sonuç alamadım,belki ileride başka arkadaşlara lazım olabilir.

*Hastahaneden çıkıp karakola gittim.Olayı vs anlattım,oradaki grup amiri kendilerine böyle bir tutanak gelmediğini söylediler.Motor un derdine düştüm,olay bölgesinde olan yediemin otoparklarının telefon numarasını verdi.Arayarak hangisinde olduğunu öğrenmeye çalıştım.Bir tanesinde sonunda buldum.
    Orada görevli polis memurlarına konuyu anlatıp tutanak neden tutulmadığına dair sorular sordum olaydan bağımsız kişilerdi.En iyi sonucu bölge trafiğin numarasını verip oradan öğrenebileceğimi söylediler.Oraya gidip motorun durumuna baktım.Gece olduğu için yarın şikayet dilekçemi veririm vs diye eve gittim.

1.gün
    *Motosikleti bir servisin aracı ile servise götürdüm.
    *Kimliğimin peşine düştüm.Bölge trafik müdürlüğünü aradım,tutanak neden tutulmadığını sordum.Direk ben bir araca veya araç bana çarpmadığı için trafik polisinin tutanak tutmadığını söylediler sebep delil yetersizliğinden dolayı bunu farklı farklı 2 trafik polisine sordum evet öyle olur dediler.(Bimer e bununla ilgili başvuru yapacağım).
    *Daha sonrasında karakola ifade vermeye gittim.
    Karakola ilk gittiğinizde ilk önce grup amirine derdinizi anlatıyorsunuz.Daha sonrasında görevli personele şikayet dilekçenizi yazdırıyorsunuz.
    Burada şikayet kaydımı oluşturduktan sonra bir takım gözlemlerime göre sadece şikayet kayıdı ile bu işin olmayacığını düşündüm.
    (Açıkçası bu işi angarya gördüklerini hissettirdiler.Grup amirinin olayı dinlerken verdiği örnek,yola çıkan kuşa vurmamak için kaza yapanlar kuştan şikayetçi olsun o zaman gibi bir şeyler söyledi.)
    2.gün
    *Savcılığa gidip şikayet dilekçesi verdim.Savcı karakola gittiysen eğer buraya gelmene gerek yoktu diye söyledi ama ben işimi sağlama almak için kendim uğraşmak istedim.(Şikayet dilekçesini genel şikayet başlığı altında yazıyorsunuz.).Savcıyla yaptığım konuşmadan sonra,savcı kamera kayıtlarının incelenmesi için yazı yazdı,mühürletip aldım ve karakola gittim.Tekrar karakola gittiğimde bu verilen dosya için ilçe emniyet müdürlüğünden sayı alınması gerektiğini söylediler(Diğer güne kaldı bu olayda).Yazıyı okuduktan sonra bana çevrede olan işyerlerinden kamera görüntüsü alınabilmesi için kağıt verdiler.Onlarla yola çıkıp,olay anını gösterebilecek kameralarının olduğu işyerlerinden rica ettim.Bir tanesi yarın gelip kendin al götür dedi diğeri de nasıl alınacağını bilmediklerini teknik destek alacaklarını söylediler,kendilerini göndereceklerini söylediler.(Olay cadde de olduğu için olayı gören çevre esnafla konuştum,olaya sebebiyet veren aracın da çekici ile çekildiğini öğrendim.Muhtemelen park yerinden dolayı.)

3.gün
    İlçe emniyete gidip savcılıktan aldığım yazıya sayı aldım.Bir işyerinden kamera kayıtlarını içeren cd yi aldım.(Malesef otobüs geçtiği için olay anını kameranın göstermediğini söylediler.Diğer şirkette ise sadece ben ile diğer aracın geçişi var,olay anı yok.)
    Tekrar karakola gittim,savcılıktan aldığım yazıyı adli büro ya teslim ettim.Orada diğer aracında çekildiğini söyledim.Bölgedeki trafik memurlarından bilgi almaya çalıştı,bir aradığı tatildeymiş diğerleri cevap veremedi yoğunluktan,bununla ilgileneceğini söyledi.Daha sonra cd yi şikayeti alan memura götürdüm dosyaya eklettim.Mobese ye baktığını ama reklam panosunun olay yerini kapattığını söyledi.
    Bu çekilen araç ile ilgili bölgedeki yedi eminlere gidip sordum ama yanıt alamadım.

*Olaydan sonra tutanak tutulmaması ve kazaya sebep veren aracında hangi yediemine çekildiğini plakasını öğrenmek için bimere başvurmayı düşünüyorum.

Hocam sana bir sır vereyim. Bimer yazılarını da polis okuyor. Ülke de kimi kime şikayet edeceksin durumu var...

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Burada suç seni muayene eden doktorda. Olay trafik kazası olduğu için adli vaka olarak geçmesi lazım. Adli vaka olunca sen bu işlerle hiç uğraşmadan gerekli yerler bilgilendirilir polis hastaneye gelip ifadeni alırdı. Ertesi günde ilgili trafik birimine gittiğinde kaza raporun hazır olurdu.

İlk iş hastahaneyle görüş adli vaka mı geçmişler onu öğren.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Çarpışma yoksa kaza yoktur. kendin panikleyip düşmüşsün. Ancak şikayet etme hakkın var tabi. Mobese kaydı varsa iyi yoksa maalesef geçmiş olsun der gönderirler. Ayrıca başkasının hatalı olduğunu nasıl ispatlayacaksın ki. Bir dahakine dikkatli ol öyle aniden yola çıkarlar yaya fırlar olur böyle şeyler.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarpışma yoksa kaza yoktur. kendin panikleyip düşmüşsün. Ancak şikayet etme hakkın var tabi. Mobese kaydı varsa iyi yoksa maalesef geçmiş olsun der gönderirler. Ayrıca başkasının hatalı olduğunu nasıl ispatlayacaksın ki. Bir dahakine dikkatli ol öyle aniden yola çıkarlar yaya fırlar olur böyle şeyler.
    Benim bu kazadan sonra anladığım önüne çıkana çarpacaksın,o zaman haklı oluyorsun.Şerit ihlali yapsa da çarpmak gerekiyormuş demek

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    "Çarpışma yoksa kaza yoktur."

boyle seyleri okuyunca,
    burokrasinin (polis-savci-doktor) bu millete yaptiklari, cektirdikleri az bile diye dusunuyorum.

Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada suç seni muayene eden doktorda. Olay trafik kazası olduğu için adli vaka olarak geçmesi lazım. Adli vaka olunca sen bu işlerle hiç uğraşmadan gerekli yerler bilgilendirilir polis hastaneye gelip ifadeni alırdı. Ertesi günde ilgili trafik birimine gittiğinde kaza raporun hazır olurdu.

İlk iş hastahaneyle görüş adli vaka mı geçmişler onu öğren.
    Hocam kaza büyük değil di ama ben olayın şokunu hastahaneye gidene kadar atamadım.Hastahaneye gelir gelmez polis ne oldu bitti dedi,galiba araç çarptı dedim (gerçekten olay anını hatırlamadım)yanımdan gittiler sonra.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Geçici olarak bayılmış ve düşme anı hafızadan silinmiş, ciddi bir yaran dahi yok anlaşılan, neyin peşindesin, bürokrasiye kafa mı tutacaksın. En sonunda olacağı motorunun hasarını kendin karşılayacak bu olayı da sadece bir anı olarak hatırlayacaksın. Vaktim bol, sinirlerim sağlam, sabrım sonsuz, para mühim değil, hakkımı sonuna kadar arayacağım diyorsan buyur, kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Çarpışma yoksa kaza yoktur."

boyle seyleri okuyunca,
    burokrasinin (polis-savci-doktor) bu millete yaptiklari, cektirdikleri az bile diye dusunuyorum.
    Malesef teknik olarak böyle. Yolda düşüp bayılana da kaza tutanağı düzenlenmiyor. Bisikletten düşmekle aynı durum

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçici olarak bayılmış ve düşme anı hafızadan silinmiş, ciddi bir yaran dahi yok anlaşılan, neyin peşindesin, bürokrasiye kafa mı tutacaksın. En sonunda olacağı motorunun hasarını kendin karşılayacak bu olayı da sadece bir anı olarak hatırlayacaksın. Vaktim bol, sinirlerim sağlam, sabrım sonsuz, para mühim değil, hakkımı sonuna kadar arayacağım diyorsan buyur, kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Malesef teknik olarak böyle. Yolda düşüp bayılana da kaza tutanağı düzenlenmiyor. Bisikletten düşmekle aynı durum
    İşin aslı olan oldu cana geleceğine malıma geldi.Evet kalıcı bir hasar olacak bir durum oluşmadı çok şükür ama olabilirdi,benim şeridim boştu hızlı akıyordu ama yan şeridim yavaş olması belkide hayatımı kurtardı.Sağ şeridimde bulunan otobüsünün altına giriyordum,en son hatırladığım tekerlek ezmesin diye elimle kendimi dışarı ittirmek oldu,ayaklarım içeride kaldı.Biraz daha hızlı olsaydı tekerlek ayaklarımın üzerinden geçebilirdi.Ben o durumdayken adamın tek yaptığı çevre esnafa ya ben çıkmadan önce düşmeye başladı zaten diyip adamın karısı/kızıyla/sevgilisiyle alışveriş yapmaya devam etmesi.Orada bulunan herkes geldi ama özür dileyen birisini hatırlamıyorum.Belki ben hatalıyımdır ama ben hakkımı aramak istiyorum.
    Herkes işine geldiğini yaptığı,kendi başına geldiğinde ancak bir şeyleri değiştirmeye çalıştığı için böyleyiz.
    Herkes ne olacak böyle halimiz diye hayıflanıp duruyor.(En azından İstanbul için konuşuyorum.)İnsanlar kendilerinde haksızlık yapıldığında,alışverişte paraları eksik verildiğinde,fazla paraları alındığında,bozuk mal satın aldıklarında böyle gelmiş böyle gider diye diye haklarını aramıyor.Benim vaktim yok,gücüm de yok ama hakkımı aramak istiyorum.Siz böyle diye diye insanların her türlü duygu/iş/paralarını suistimal edenler,nasıl olsa bir şey olmuyor diyip,daha çok palazlanıyorlar.(Evet bazı suç unsurları için hukuk sisteminde açık var onlar haricinde olanlar için bu söylediklerim.)
    **Evet son olarak bürokrasinin bir kısmına kafa tuttum.Belki de 1 aylık olan süreyi,yıllık iznimden kullanarak olay yeri görüntüleri vs. 3 günde kendim en son polise teslim ettim.Param olsa diğer kısmı için de avukat tutarım.

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Çarpma olmasına gerek yok. Karayolu üzerinde meydana gelen bütün yaralamalı kazalarda kaza tutanağı tutulmak zorundadır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazdıklarına nedense hiç şaşırmadım. %100 eminim bunu yaptıklarından. Geçmiş olsun arkadaşım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler