Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Bariyerlere Çarpan Motosiklet Sürücüsü Can Yontarım Hayatını Kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip ölümlü vakalarda ne denilse boş
    sadece ders çıkarılmalı

zira bariyerin altında bir kat daha olsa idi belki de yaşıyor olacaktı. (bakın belki de olmayacaktı, belki kafası ters durumda alt bariyere vuracak bu sefer boynu kırılacaktı, belki arkadan gelen araç duramayacak üzerinden geçecekti ...ihtimaller bitmez)
    öte yanda 50 hız limitinin olduğu yerde 150 ile gidiyorsa önce çuvaldızı batıracaz demektir.

evvel ki videolarını izledinizi mi, ben izledim, ve buraya kadar yaşamış olmasına şaşırdım
    o nasıl hızlar öyle, nasıl şerit değiştirmeler, nasıl tehlikeli hareketler. sağa geçmek isteyen arabanın sağ dibine sokulup aracı korkutmuş adam.adam afallamış tekrar sol şeride dönmüş ve ikisi de o sırada çok hızlı.
    yahu ordan bir domuz çıksa koyun sürüsü gelse bi köpek çıksa anında ölürdü.

tekrar tekrar söylüyorum, bu motosiklete binerken herkesi dünyanın en gerizekalı sürücüsü olarak kabul edeceksiniz
    yolları en kötü yol olarak kabul edeceksiniz
    ondan sonra çıkacaksınız.

bu tip videolardan hep ders almaya bakın
    sağa sola sallamak, haklıymış / haksızmış demek çare değil
    bu tip videolar bizim için uzun yaşam dersi niteliğinde
    neyi kesinlikle yapılmaması gerektiğini özetliyor
    neyi yapmanız gerektiğini gösteriyor

yolda beton birikintisi varmış, alt bariyer olmalıymış, bunlar konuşulması gereken şeyler sıralamasında altlarda geliyor.
    önce hız yapmayacaksın, önce tehlikeli kullanmayacaksın, önce sen her türlü kurala uyacaksın
    ondan sonra sağa sola bağırma çağırma hakkımız olacak
    ondan sonra ortalığı ayağa kaldıracaz

ondan sonra hakkımızı ararken kimse laf edemez zaten
    Aman diyeyim böyle şeyler söyleme insanları bilinçlendirme sonra biri çıkar "iletişim bilgilerini" ister, biri senin "kapalı alanlarda gözetim altında beslenmen gerektiğini" söyler, biri çıkar "SS binicilerini kıskanıyorsunuz, fesatsınız" der... Bırak insanlar nasıl sürmek istiyorsa öyle sürsünler, biz de elimizi kolumuzu bağlayıp sevdiklerimize zarar veremesinler diye umalım.

Ben bir soru sordum hala cevaplayan yok, varsa yoksa hakaret. Belki de gözlerinden kaçıyordur tekrar sorayım, ve ekleyeyim.

Bu videoların sahibi otomobil sürücüsü bir trafik canavarı olsaydı bu duyarlı arkadaşlar aynı duyarı yapacaklar mıydı, yoksa ikiyüzlülüklerini mi sergileyeceklerdi?

Trafik canavarlarının ardından üzülmeyen insanları eleştirenler, umarım yine trafik canavarlarının sebep olduğu bir kazada (kaza demeye dilim varmıyor ya neyse) yakınlarıyla veya kendileriyle sınanmazlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım merak etme insanlar yine üzülürler olaya karşı duyarlı olurlardı merak ettiğin cevap sana al sana cevap

Motosikleti
    Artık Yok...
    Rahmetli olmuş arkadaş için yazmıyorum burda yazan bazı arkadaşlara cevap niteliğinde yazıyorum..

devleti suçluyorsunuz da tamam yollar zaten dört dörtlük değil hiç bir zamanda olmadı yaşadığımız ülkede burası komple bütün altyapıyı sıfırdan değiştiremeyiz bütçe dayanmaz buna elde olan bu işte..

sanki yollar muhteşemdide sonradan böyle olmuş gibi yazıyor bazı arkadaşlar..

nasreetin hocanın dediği gibi tamam ben suçluyumda hırsızın hiç mi suçu yok..

yollarda yapıcağın hız limiti belli hadi 50 ile gitme ama 250 ilede gitme 150 ilede gitme.. sonra kötü sonuçlar olunca bariyer şöyleydi yol böyleydi lastikler öyleydi deyip duruyoruz ..

dört beş sene önceydi galiba bir arkadaş e-5 de bu metrobüs ile yolu ayıran çelik teller var bariyer olarak orda araba ile o teller arasında kalıp hakkın rahmetine kavuşdu Allah onada tekrardan rahmet eylesin.. onun konusundada herkes teli suçluyor jilet gibi diyor onu bunu suçluyor bir arkadaş çıkdı yahu tamam dedi hadi tel ok sorunlu arabalar sıkıntılı türkiyedeki yolların hali beli hepsine ok de bir arkadaşda rahmetlinin en solun solunda yani soldaki bariyerlerle araba arasında ne işi var diye sormıycakmı dedi..

Kıssadan hisse ben race yada sizin tabirinizle ss motorlara karşı değilim aslada olmadım ama 20 yılın üstünde bu asfaltta bu yollarda gidon salladım bildiğim bir şey varsa türkiye hiç bir ülkeye benzemez tam bir süprizler ülkesidir..

sabah geçdiğiniz yoldan 3 saat sonra geçin yolu tanıyamassınız daha bu yüzden yeni ufak çapta kaza yaşadım..

ya çalışma başlamışdır ya yolda kazı yapılmışdır ya tümsek koymuşlardır ya yıkama falan yapmışlardır asfalt kaymak gibi kaygan olmuşdur.. kamyon geçmişdir frendeki havayı almak için yağı boşaltmışdır yola (Bu yüzden bir arkadaşım yazın ortasında 45 derece sıcakda çok ağır kaza geçirdi),şimdi birde artık otomatik sulama sistemleri var yol ortasındaki çicekleri çimenleri sulamak için gece açıyorlar orta şerite kadar su oluyor yollar, burası türkiye racing motor sürülebilicek bir ülke değil.. alanlarda zaten belli lokasyonda git gel aşağı yukarı yapıyorlar genelde..

Harbi racingci desen bir avuç insanı geçmez bu ülkede onlar tam prof gidiyorlar pistte gazlarını atıyorlar dönüyorlar evlerine çoğunun zaten ikinci bir motoruda var şehir içi sürmelik hanımını alıp uzun yola yada şehir içi bir yerlere gitmelik..

racing motoruda scooterla,touring ile enduro ile cruiser ile hiç kıyaslamayın hiç birine benzemez..
    kaygan toprak, taş,mıcır,çukur, bozuk yol, kırık asfalt,kamyonlardan ötürü dalgalanmış yol,hayvan ölüsü yada yoldaki alternatif unsurlar daha say say bitmez...
    racing dışında bu dediğim motorların hepsi belli bir noktaya kadar bunları abzorve eder kabul eder racing etmez..
    Cevdet61 ve xxbar10xx bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli olmuş arkadaş için yazmıyorum burda yazan bazı arkadaşlara cevap niteliğinde yazıyorum..

devleti suçluyorsunuz da tamam yollar zaten dört dörtlük değil hiç bir zamanda olmadı yaşadığımız ülkede burası komple bütün altyapıyı sıfırdan değiştiremeyiz bütçe dayanmaz buna elde olan bu işte..

yollarda yapıcağın hız limiti belli hadi 50 ile gitme ama 250 ilede gitme 150 ilede gitme.. sonra kötü sonuçlar olunca bariyer şöyleydi yol böyleydi lastikler öyleydi deyip duruyoruz ..

dört beş sene önceydi galiba bir arkadaş e-5 de bu metrobüs ile yolu ayıran çelik teller var bariyer olarak orda araba ile o teller arasında kalıp hakkın rahmetine kavuşdu Allah onada tekrardan rahmet eylesin.. onun konusundada herkes teli suçluyor jilet gibi diyor onu bunu suçluyor bir arkadaş çıkdı yahu tamam dedi hadi tel ok sorunlu arabalar sıkıntılı türkiyedeki yolların hali beli hepsine ok de bir arkadaşda rahmetlinin en solun solunda yani soldaki bariyerlerle araba arasında ne işi var diye sormıycakmı dedi..
    Güzel insan ABD de bariyer yerine beton bloklar koyuyorlar bu memlekette betondan ucuz ne var hadi eskisine boz yap pahalı kaçıyor ee peki yenisine neden metal bariyer yapıyorsun Koy beton blok bu bariyerler sadece motorculara değil yeri geldiği zaman arabalara da saplanıyor muhakkak okumuşsundur ok gibi saplanan bariyer haberlerini ayrıca betonu bir kere koyarsın tenekeden daha dayanıklı kazada bile az hasar görüyor eskiden yanlış olan şeyler günümüzde bile aynen devam edecek diye bir kural yok eğer bir şey yanlış sa onu düzeltirsin

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel insan ABD de bariyer yerine beton bloklar koyuyorlar bu memlekette betondan ucuz ne var hadi eskisine boz yap pahalı kaçıyor ee peki yenisine neden metal bariyer yapıyorsun Koy beton blok bu bariyerler sadece motorculara değil yeri geldiği zaman arabalara da saplanıyor muhakkak okumuşsundur ok gibi saplanan bariyer haberlerini ayrıca betonu bir kere koyarsın tenekeden daha dayanıklı kazada bile az hasar görüyor eskiden yanlış olan şeyler günümüzde bile aynen devam edecek diye bir kural yok eğer bir şey yanlış sa onu düzeltirsin
    aslında dediklerimiz aynıda bende sanırım artık biraz bıkkınlık kabulleniş var biz bu konuları 10 sene öncede konuşurduk sanırım bir 10 sene sonrada hatta 20 sene sonrada hala konuşucaz.. yolların durumu bu bende biliyorum beton blokları hatta fransada plastik kaukçuk bariyerler koyuyorlar artık esnek olduğu için hem araca hem motorcuya gelicek enerjiyi emip abzorve edip hasarı minimale düşürmek için..

benim demek istediğim neden öyle yapmıyorlar böyle yapmıyorlar değil benim o konuda çünkü gram ümidim yok.. bir şeylerin değişmesini beklersek biz daha yıllarcana bekleriz.. o yüzden mevcut olan bu elimizdeki bu ve bizim bu mevcut duruma göre motor sürüp hareket etmemiz lazım.. Mantıklı olan kısmı bu çünkü ..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda beton birikintisi varmış, alt bariyer olmalıymış, bunlar konuşulması gereken şeyler sıralamasında altlarda geliyor.
    önce hız yapmayacaksın, önce tehlikeli kullanmayacaksın, önce sen her türlü kurala uyacaksın
    ondan sonra sağa sola bağırma çağırma hakkımız olacak
    ondan sonra ortalığı ayağa kaldıracaz

ondan sonra hakkımızı ararken kimse laf edemez zaten
    Kendi kendimize hakim olmamız ve eğitmemiz gerektiği kısımlarını ayrı tutmakla birlikte, şu an kısma katılmıyorum.
    Ben hız sınırlarının gayet altında giderken bile beni öldürebilir bu bariyerler. Vergimi verdiğim devlet adındaki lanet olasıca kurumun beni korumak için elinden geleni yapması gerektiğini söylemek için, benim de kendimi koruma zorunluluğum yok. Yaşamın kutsallığı için var olan kurumlar, vardırlar, bunun bir eğeri/belkisi/ön şartı olamaz.

Bariyerler kritik noktalardan başlayarak, hepsi bir günde olmaz elbette, yeni yapılan yollarda kati suretle taviz verilmeyecek şekilde değiştirilmelidir. Bunu hayrkırmak için benim "düzgün" bi motosikletçi olmama gerek yok ki..

Bakın "eski Türkiye"den bir örnek, en ufak kurumun en ufak dairesine kadar tecavüz edilmemişken. TEM'de bir yol çalışması vb bir şey olacağı zaman 1-2km önceden sol şeritte, şerit çizgisinin dışında kukalar başlardı. O kadar uzun mesafeden neden başlıyor bu kukalar? Hız sınırı zaten 120kmh (o zamanlar 130kmh idi hadi) değil mi? Bu sınıra uyan adam zaten 250m önceden görüp pozisyonunu alabilir değil mi? Olması gereken ise, eskiden yaptığımız yaklaşım. Sınır ne olursa olsun insanlar burada daha hızlı gidiyorlar mı? Gidiyorlar. Gitmeseymiş diyerek işin içinden sıyrılırsak, bir yere varamayız. Alakasız gibi göründüyse üzgünüm ama çok çok yakın bu iki örnek.
    mgora bunu beğendi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

Kıssadan hisse ben race yada sizin tabirinizle ss motorlara karşı değilim aslada olmadım ama 20 yılın üstünde bu asfaltta bu yollarda gidon salladım bildiğim bir şey varsa türkiye hiç bir ülkeye benzemez tam bir süprizler ülkesidir..

sabah geçdiğiniz yoldan 3 saat sonra geçin yolu tanıyamassınız daha bu yüzden yeni ufak çapta kaza yaşadım..

ya çalışma başlamışdır ya yolda kazı yapılmışdır ya tümsek koymuşlardır ya yıkama falan yapmışlardır asfalt kaymak gibi kaygan olmuşdur.. kamyon geçmişdir frendeki havayı almak için yağı boşaltmışdır yola (Bu yüzden bir arkadaşım yazın ortasında 45 derece sıcakda çok ağır kaza geçirdi),şimdi birde artık otomatik sulama sistemleri var yol ortasındaki çicekleri çimenleri sulamak için gece açıyorlar orta şerite kadar su oluyor yollar, burası türkiye racing motor sürülebilicek bir ülke değil.. alanlarda zaten belli lokasyonda git gel aşağı yukarı yapıyorlar genelde..

Harbi racingci desen bir avuç insanı geçmez bu ülkede onlar tam prof gidiyorlar pistte gazlarını atıyorlar dönüyorlar evlerine çoğunun zaten ikinci bir motoruda var şehir içi sürmelik hanımını alıp uzun yola yada şehir içi bir yerlere gitmelik..

racing motoruda scooterla,touring ile enduro ile cruiser ile hiç kıyaslamayın hiç birine benzemez..
    kaygan toprak, taş,mıcır,çukur, bozuk yol, kırık asfalt,kamyonlardan ötürü dalgalanmış yol,hayvan ölüsü yada yoldaki alternatif unsurlar daha say say bitmez...
    racing dışında bu dediğim motorların hepsi belli bir noktaya kadar bunları abzorve eder kabul eder racing etmez..

Bana olduğunun farkındayım.

Her gerçekleşen olumsuzluk, devlet kaynaklıdır gibi bir intiba yaratacak deyimde bulunmamak adına gayret de gösterdim.

Ancak yazını okuyunca tam anlamıyla kanaat getirdim; kesinlikle devlet suçlu.

Eskiden yollarda güçlendirilmiş plastik ya da beton bariyer vardı da söküp yerine çelik mi taktılar ? Hayır. Artık gereksiz bir uzun liste halini aldığı için detaylı yazmayacağım ama, vergi düzenimize bakınca biraz beklenti oluyor insanda hani. Sadece güzel gelir sağlayacak diye pata küte köprü dikip hizmete koymak, seçim öncesi yine göz kapatıp açıncaya kadar şehirler arası asfalt dökmek mümkün oluyor ise bariyer de bir o kadar kolay iş olmalı.

Ömrümün bir kısmı yurt dışında geçti, fakat şu ülkede geçen süre zarfında çok iyimser biri olmama rağmen, ödediğim vergilere karşılık herhangi bir hayır gördüğümü söyleyemeyeceğim; daimi bir istikrarla artan vergilerimin karşılığında yaşam standartlarımda herhangi bir iyileşme gerçekleşmedi. Hastanede ücret ödedim, askerlik kağıdım yanlış yere gittiğinden ceza ödedim, askerlik vazifemden döndükten sonra 2.500 TL GSS borcu ödedim, MTV faiz borcu ödedim... Bu devlet için ne yaptın denecek olursa, tüm vazifelerimi yerime ilaveleriyle yerine getirdim. Ancak karşılığında da elimde olmadan bazı beklentilere giriyorum; filmlerde görüyorum da canım çekiyor "ben vergilerini ödeyen bir Amerikan vatandaşıyım, bana bunu yapamazsınız" diye çığırıyor adam ve herkes bir geri adım atıyor. Etkileyici.

Beyhude uzatmış olduğumun farkındalığı ile özetleyerek sonucuma varmak istiyorum; Dilerim ki ödediğim bu vergiler ile eğitim noktasında daha doyurucu bir noktaya erelim, insanlar trafiğe açık alanlarda böylesi akrobatik hareketler yapacak kadar cahil yetişmesinler. Arzu ederim ki, ödediğim vergiler, makam araçlarının gereksiz seyahatlerine yakıt parası olacağına yol kenarlarına faydalı bariyerler olarak somut hal kazansın. Her yere EDS, MOBESE döşemenin hızında bariyer çalışması yapılması gayet mümkün, ancak sevgili devlet gelir sağlamayan hizmetlerle ilgilenmiyor yazık ki. Muhakkak oturup düşününce bir kaç örnek akla gelecektir, fakat buradaki maksadım aşikardır.

Emine Erdoğan hanımefendinin hastanesi bir aç ayda inşa edilebiliyorsa azizim, yolun kenarına bir beton bariyer atmak o kadar da zahmetli olmamalı.
    mgora bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar şöyle bir fikir atsam ortaya... bu konular için ayrı bir konu açıp orda konuşsanız buradada merhuma sadece taziye yapılsa bence güzel ve anlamlı olur.. en azından genel bir konu üstüne konuşmuş oluruz..[COLOR="Silver"]

@toreador

yazdıklarında haklısın benim sadece dediğim şudur bir şeylerin değişmesini beklersek bir 10 sene 20 sene daha bekleriz mevcut koşullara kendi canımız için ayak uydurmamız en mantıklısı işin ucunda kendi canımız var biz varız bizide bizden başkası düşünmez.. tek demek istediğim oydu..
    toreador bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    arkadaşlar şöyle bir fikir atsam ortaya... bu konular için ayrı bir konu açıp orda konuşsanız buradada merhuma sadece taziye yapılsa bence güzel ve anlamlı olur.. en azından genel bir konu üstüne konuşmuş oluruz..[COLOR="Silver"]

@toreador

yazdıklarında haklısın benim sadece dediğim şudur bir şeylerin değişmesini beklersek bir 10 sene 20 sene daha bekleriz mevcut koşullara kendi canımız için ayak uydurmamız en mantıklısı işin ucunda kendi canımız var biz varız bizide bizden başkası düşünmez.. tek demek istediğim oydu..
    adamın bi arakadaşı çıkacak herkesi sıraya dizecek sonunda onu bekliyor millet .. Allah rahmet eğlesin kaç gündür görüyorum. Hala utanmadan gidenin arkasından konuşuluyor.Toplumsal ahlakta kalmamış hiç. Motosiklet dayanışmadır kardeşliktir hızda yapsa hatada yapsa yolda yardımına koşarım. Düşene birde sizin giydirmenize gerek yok. Küfür etseniz sizede yardım ederim. Ama adamın vefat ettiği başlığının altına hatalı hatasız tartışmaları çok ayıp.
    Invoker bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın bi arakadaşı çıkacak herkesi sıraya dizecek sonunda onu bekliyor millet .. Allah rahmet eğlesin kaç gündür görüyorum. Hala utanmadan gidenin arkasından konuşuluyor.Toplumsal ahlakta kalmamış hiç. Motosiklet dayanışmadır kardeşliktir hızda yapsa hatada yapsa yolda yardımına koşarım. Düşene birde sizin giydirmenize gerek yok. Küfür etseniz sizede yardım ederim. Ama adamın vefat ettiği başlığının altına hatalı hatasız tartışmaları çok ayıp.
    Can çok yakın kadim dostumdu allah rahmet eylesin. Senden de Allah razı olsun

Bu millet ne zaman bu kadar şerefsiz oldu allah sizi kahretsin yorumlara bak ettiğiniz kelime boynunuza dolansın
    Stock Sever bunu beğendi.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can çok yakın kadim dostumdu allah rahmet eylesin. Senden de Allah razı olsun

Bu millet ne zaman bu kadar şerefsiz oldu allah sizi kahretsin yorumlara bak ettiğiniz kelime boynunuza dolansın
    Başınız sağolsun hocam yaralı haldeki resmini gördüm çok kötü olmuş Allah mekanını cennet eylesin inşallah.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    arkadaşlar tartışmanıza hiç gerek yok.
    2 ay önce Can'ın yayınladığı bir videonun altında bi arkadaş sürüşüyle ilgili uyarmış.
    Can'ın verdiği cevabı kendiniz görün.

https://www.youtube.com/watch?v=bqLb...dwtfobk0h00410

"hee canım heee bende seni"

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay önce Can'ın yayınladığı bir videonun altında bi arkadaş sürüşüyle ilgili uyarmış.

İbretlik bu Edip arkadaş sanırım bu foruma üyedir tanışmak lazım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Okudum orayı, ve hala akıllanmayan bir sürü insan var. Korkutucu.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Motovlogger arkadaşların arasında bu hız ve viraj videoları oldukça yayıldı bunların netten takip edilmesi gerektiğinde ehliyete el konulması ve ciddi para cezalari kesilmesi gerekiyor nasil bir cinayet videosu buraya yüklenemiyorsa bu tarz hızlar da yuklenememeli."

Bu yorumu gerçekten hayata geçirebilseler vloggerların yarısından kurtuluruz. G.t korkusuna bi tane video atamazlar...

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motovlogger arkadaşların arasında bu hız ve viraj videoları oldukça yayıldı bunların netten takip edilmesi gerektiğinde ehliyete el konulması ve ciddi para cezalari kesilmesi gerekiyor nasil bir cinayet videosu buraya yüklenemiyorsa bu tarz hızlar da yuklenememeli."

Bu yorumu gerçekten hayata geçirebilseler vloggerların yarısından kurtuluruz. G.t korkusuna bi tane video atamazlar...
    Videoya aldığımız bir ihlali bile cezalandırmayla uğraşmamak için kırk takla atıyorlarken biraz ütopik olur ama kesinlikle katılıyorum.

Arkadaslar selam. Forumdan beni bilen bilir, acikcasi bu konu icin actim hesabi sagolsunlar banlamislar yine beni

Bathu r1 memleketlim olur uzaktan takip ederdim. Bu can arkadasimizi oradan gordum. Bathuya ozeniyordu.

Bathu da ayni sekilde tehlikeli ve olumcul kullanmakta. Ona da uyarilarim oldu. Ancak canr1 in aldigi riskler ve kullanim sekli oyle boyle degildi siz de goruyorsunuz. 2 ay kadar once kendisini uyardim. Bana dogal olarak negatif bir tepki verdi. Cogumuzda var bu egolar, bu tepki acaip gelmedi.

Ancak mevzu su ki gorunen koy kilavuz istemiyor. Cok kotu kullaniyordu rahmetli! Ben iyi de bir insan oldugunu gozlemlemistim. Yazik oldu allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabir...

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Ekleme yapmam gerekirse nebi irmak diye bir arkadas daha var. Muhtemelen onu da cok yakinda duyariz...

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Adam ölmüş tuhaf tuhaf yorumlar yazıyorsunuz biz de biliyoruz tehlikeli sürüşünü

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Bu dünyadaki son sözü "ananı s..m" olmuş

Allah rahmet eylesin

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dünyadaki son sözü "ananı s..m" olmuş

Allah rahmet eylesin
    Onu bilemeyiz. O bizim duyduğumuz.
    ( İyiyi düşünmek istiyorum )
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)