Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet Muayenesinde Ağır Kusur(Plaka Vidası İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazıları engellemeyecek şekilde takılırsa sorun olamayacağını söylemişti, trafik memuru. Ben de 0 olarak aldığım Cbf 150'ye yapıştırdım silikonla düştü tekrar plaka çıkardım 123 TL masraf.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı düşürürsen daha büyük eziyet başlar. Ruhsatı komple yeniletmen gerekiyor diye biliyorum. Kayıp plaka yerine yenisini vermiyorlar.
    Yok öyle birşey emniyetten randevu alıp şöförler odasında bastırıyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Edit: varmış öyle birşey. Artık plaka değişiyormuş. Eski Plakayı vermiyorlar.
    designer79 bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok öyle birşey emniyetten randevu alıp şöförler odasında bastırıyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Edit: varmış öyle birşey. Artık plaka değişiyormuş. Eski Plakayı vermiyorlar.
    Yok öyle şey diyerek yanlış bilgi vermeyelim. Motosiklet plakaları düştüğü zaman tekrar ruhsat çıkartılıyor. Başına gelmiş çok arkadaşımız var. Otomobillerde iki plaka olduğu için eğer teki düşerse dediğiniz oluyor.

..Derken düzelttiniz..
    designer79 bunu beğendi.
    07

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bir buçuk yıldır haftanın 3 günü, günde 7 saat bu delikli plakalarla uğraşıyorum. artık plakaya vida atanı pompalı tüfekle kafasından vurup bundan zevk alacak hale geldim. Bizim insanımızda herşeyin bokunu çıkarma olayı var. Resmen gözümle bakıp anlayamadığım şekilde harfleri ve rakamları 1 vida ile değiştirebiliyorlar.

Artık plaka takip sistemi başta olmak üzere HGS sinden tut, EDS sine kadar hatta terminallerde ücretsiz parklama süresi için bile bu sistem kullanılıyor. Ya kurala uyarsınız yada muayeneden kalırsınız. bu kadar ağlamaya gerek yok. Plakalık diye birşey var, heryerde bedava veriyorlar,, İzmitte ihtiyacı olan varsa gelsin ben hediye edicem. Plakayı değil plakalığı vidalayacaksınız. Ben arabamla 220 km ye çıkıyorum düşmüyor. Sizinde düşmesin.
    designer79 bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arabamla 220 km ye çıkıyorum düşmüyor.
    Maşallah hocam ne kadar kurallara uyan bir vatandaşmışsınız da milletten uymasını istiyorsunuz.
    Sedat50 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam ne kadar kurallara uyan bir vatandaşmışsınız da milletten uymasını istiyorsunuz.
    O kadar para verip araba aldık, otobanda yol boşken bi deneme yapalım bırak ta.

2005 ten beri B ehliyetim var, 1 kere makas atmışlığım yok. Plakaya vida atarak sistemi yanıltmak, hatta başka insanlara ceza vs gitmesine sebep olmak bambaşka birşey.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    O kadar para verip araba aldık, otobanda yol boşken bi deneme yapalım bırak ta.

2005 ten beri B ehliyetim var, 1 kere makas atmışlığım yok. Plakaya vida atarak sistemi yanıltmak, hatta başka insanlara ceza vs gitmesine sebep olmak bambaşka birşey.
    Trol mü gerçek mi anlayamadım ya la.

Bunun

bundan

daha masum olduğunu söylemiş olamaz dimi

Plaka vidasından öleni duyanınız var mı
    wolrath bunu beğendi.

Bir buçuk yıldır haftanın 3 günü, günde 7 saat bu delikli plakalarla uğraşıyorum. artık plakaya vida atanı pompalı tüfekle kafasından vurup bundan zevk alacak hale geldim. Bizim insanımızda herşeyin bokunu çıkarma olayı var. Resmen gözümle bakıp anlayamadığım şekilde harfleri ve rakamları 1 vida ile değiştirebiliyorlar.

Artık plaka takip sistemi başta olmak üzere HGS sinden tut, EDS sine kadar hatta terminallerde ücretsiz parklama süresi için bile bu sistem kullanılıyor. Ya kurala uyarsınız yada muayeneden kalırsınız. bu kadar ağlamaya gerek yok. Plakalık diye birşey var, heryerde bedava veriyorlar,, İzmitte ihtiyacı olan varsa gelsin ben hediye edicem. Plakayı değil plakalığı vidalayacaksınız. Ben arabamla 220 km ye çıkıyorum düşmüyor. Sizinde düşmesin.
    sorun düşmesi değil. Benim arabada 2 plakada, motorda 1 plaka da calındı. herseferinde karakol zabıt, yeni plaka işlemleri, plaka bastırma, ruhsat değişimi, plaka değişimi. plaka değişince gelen plakanın berbat bir harf ve rakam olusu...üstelik ücret mukabili.harcadığım zamanda cabası. otoparka giriş okuyor, hgs okuyor. vidayı harfe basmamısız. Bahsettiğiniz işlemi binde 1 kişi yapar. onuda polis görür , işlemini yapar

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Benim plakam vidalı olduğu halde çalındı.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Sedat50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun düşmesi değil. Benim arabada 2 plakada, motorda 1 plaka da calındı. herseferinde karakol zabıt, yeni plaka işlemleri, plaka bastırma, ruhsat değişimi, plaka değişimi. plaka değişince gelen plakanın berbat bir harf ve rakam olusu...üstelik ücret mukabili.harcadığım zamanda cabası. otoparka giriş okuyor, hgs okuyor. vidayı harfe basmamısız. Bahsettiğiniz işlemi binde 1 kişi yapar. onuda polis görür , işlemini yapar
    Pts ler adka plakayi okur okumuyor sadece ön plakadan okuyor, otogar vs gibi yerlerin sistemleri de ön plakayi okuyor. Motosiklette radar haricinde hangi sistem plaka okuyor bilemedim. Zaten pek plaka takan yok. Ama otomobil,kamyon,kamyonet vs diger tum tasitlarda dusgun okunabilmeli.

Bu arada ben isten ayrildim 😄 lanet plakalari duzeltmekten bıktığım icin istifa ettim. Bizim insanimizdan hic bisey olmaz. Adamda ehliyet yok, tır da muayne yok, hatta alkollu sofor uzerinde tehlike yuk ile gumruklu alana giris yapiyor. Ne firma calisanlari nede devletin memurlari hicbirsey demiyor. Bizde onlarin yedigi haltlari duzetmeye calisiyoruz. Simdi isterseniz plkaya cin ali cizin. Ne haliniz varsa gorun arkadas sonra avrupada yaya gorunce herkes duruyo burda eziyo demeye devam edin.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler