Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Km düşürülmüş motosiklet almışım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ns200
    Merhaba,
    Geçtiğimiz aylarda izmir dışından bajajın yetkili servisinden ns200 aldım. aldığımda 2200 km deydi motor.Yetkili servis olduğundan başka servise sormaya gerek duymadım. 5000 km bakımı geldiğinde izmirde bakıma soktum motoru. yaklaşık 3000 km de iken garantiden km saati değiştiğini ve güncel km nin girilmeyip 0 dan başladığını yani motorun yaklaşık 8000 km de olduğunu öğrendim. 5000 bakımına 8000 de girdiğim için motorun garanti dışı kalacağını söyledi servis.
    Motosikleti aldğım vatandaşla görüştüm.Her şeyi kabul etti hatta motoru almayı bile kabul etti ama yıpranma payını düşüp alırım diyor. 1500 tl kadar düşük veriyor yani. Onu da 1 ay kadar sonra verebilirim maddi sorunlarım var diyor. km ile oynanmış ayıplı ürün satmışsın birde yetkili servissin diyorum susuyor.
    Soruma gelirsek.. Ben bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim ? Motoru geri verip paramı almak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Onun çok güzel bi hukuki işleyişi var detayını bilmiyorum ama tüm hakkını alabilirsin çünkü km düşürmek dolandırıcılığa girer.Ceza bile yer o vatandaş.Geçmiş olsun

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    avukat a danışın bence 3 kağıt olduğunu kabul etmiş

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    dava edeceğim diyin. nakiti almadan da aman devir falan yapmayın
    roadpeople bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Siz dava açacağım diyerek tehdit ettiğiniz zaman büyük ihtimal paranızı geri vereceğim diyecektir fakat kabul etmeyin.Davanızı açın ve adalet yerini bulsun.Belki siz kurtulmuş olacaksınız fakat o adam o motoru yine birine kazıklayarak satacak.Bencil olmayın lütfen ve dava açın

Motosikleti
    Ns200
    Bende aynı düşüncedeyim zaten. bugün bana yaptı yarın başkasına yapmayacağının garantisi yok ve yetkili servis kuralkana da bilgi vermeyi düşünüyorum. Ama dava konusunda nasıl ilerlemeliyim hiç bilmiyorum. Avukat mahkeme masraflar vs..
    roadpeople bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Hukuki yollara başvur. 1 ay sonra parayı veririm diyor ama vereceği ne malum. Bildiğim kadarıyla arabalarda km sıfırlasan bile abs sensöründen gerçek km öğrenebiliyorsun.Motorlarda ki durum böyle olabilir. Şu bajajın km sıfırlama yüzünden çok canlar yanacak.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hukuki yollara başvur. 1 ay sonra parayı veririm diyor ama vereceği ne malum. Bildiğim kadarıyla arabalarda km sıfırlasan bile abs sensöründen gerçek km öğrenebiliyorsun.Motorlarda ki durum böyle olabilir. Şu bajajın km sıfırlama yüzünden çok canlar yanacak.
    Abi bizim içimize işlemiş uckagit Türk milleti olarak çok üzgünüm.
    Bajaj in km sıfırlama olayı çok basit sizin dediğiniz, km teli söküp gezenler var, garantiden de düşmüyor.
    Çok büyük ayıp bu durum.

MRT-35 Arkadaşım eğer zamanın varsa peşini bırakma bu işin. Gelen vuruyor giden vuruyor sustukça yada hak aramadikca.
    Geçmiş olsun.
    Üzücü.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Km düşürme olayı ile ilgili yeni kanun çıktı geçen sene galiba.Direk haklı buluyor mahkeme.Avukata gitmekten korkma.Zaten kazanacağın bir dava olduğu için tüm masrafları karşı taraf ödeyecektir.Sadece avukata başta 400 lira gibi bir para verirsin dava sonunda geri alırsın.3-5 ay da sonuçlanır.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Geçmiş olsun asagidaki sayfada 2007 yılında yazmis olduğum üzere izlemen gereken yolu izah etmişim. Bir Bakiver.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/34370-cin-mallarinda-garanti-isleyisi-hakkinda.html
    bursalıali ve roadpeople bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arkadaşlar hangi ülkede yaşıyorsunuz? Bu ülkede hukuk nasıl işliyor gazetelerden,televizyonlardan takip etmiyor musunuz? Akıllıca olanı en son mahkemeye gitmektir,gerekirse ufak bir zararı sineye çekip zararın neresinden dönsen kardır diyerek canını sıkmamaktır. O motorun garantiden düşmesinin bir anlamı yok, sanki garantisi olsa ne olacaktı ki? Kilometre de fazla değil bence, o kadar gitmekle normal bir motora bir şey olmaz, hayat tecrübesi olmuş bence.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Hukuk geç işliyor diye ipin ucunu bırakırsak ülke tam anlamıyla Malezya'ya döner. İki birey arasında maddi hak arayışı var ise, tez vakitte nihayete eriyor endişeye mahal yok; devlet ya da hükumet ile alakalı bir sorun varsa o iş bir milenyum alabiliyor sadece.

"kilometre çok da yüksek değilmiş" diyip sineye çekilmek, hokkabazların bu işi sektör haline getirmesine yardımcı olmaktan başka bir şey değil.
    twisten, MRT-35 ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    Msx 125
    Geçmiş olsun, herşey belgeli daha ne duruyorsun ? İnternetten dava dilekçelerine bak, hiç bir şey bilmiyorsan git adliyeye dilekçeni de orda bir yerde yazdırırsın.
    Dilekçeni nereye vereceğini söylerler çok basit artık bu işler. Avukatla'da anlaşabilirsin, karşı taraftan vekalet ücreti alır senden beş kuruş para da istemez.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Gösterge ile ilgi garantiden değişen çok pulsar var.Yeni Km giremedikleri için mecburen sıfırlanmış oluyor.Garanti konusunu merkeze bildirirseniz çözüm üretirler.Bayi yetkili servis diyorsunuz Kuralkan la irtibata geçin.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hakkınızı arayın... Yıpranma parası falan hikaye... Ayıplı mala girer bu durum. Aslında sizin 2200 km ile 8000 km arası fiyat farkını istemeniz gerek...
    Satarken km saatinin değiştiğini ve asıl km' yi size söylemediği için bu iş sahtekarlığa girer...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge ile ilgi garantiden değişen çok pulsar var.Yeni Km giremedikleri için mecburen sıfırlanmış oluyor.Garanti konusunu merkeze bildirirseniz çözüm üretirler.Bayi yetkili servis diyorsunuz Kuralkan la irtibata geçin.
    Haklısınız ama arkadaş 8000 km olduğunu bilmeden satın almış. Her ne olursa olsun 2200 km diye aldığınız motor 8000 çıkınca insan kazıklandığı hissine kapılır. Ben olsam hakkımı arardım ...
    MRT-35 bunu beğendi.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hukuk geç işliyor diye ipin ucunu bırakırsak ülke tam anlamıyla Malezya'ya döner. İki birey arasında maddi hak arayışı var ise, tez vakitte nihayete eriyor endişeye mahal yok; devlet ya da hükumet ile alakalı bir sorun varsa o iş bir milenyum alabiliyor sadece.

"kilometre çok da yüksek değilmiş" diyip sineye çekilmek, hokkabazların bu işi sektör haline getirmesine yardımcı olmaktan başka bir şey değil.
    Arkadasa sonuna katar katılıyorum.Söylencek baska söz bırakmamıs.
    roadpeople bunu beğendi.

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birde pişkin pişkin az para vermeyi teklif etmiyorlar mı! İnsana cinnet gelir gider ya.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Hem sahtekarlık, hemde pişkinlik.. Böyleleri icin uzlaşma yoluna gitmen bile hata. Hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz, görüşmeleri kaydedin. Verin avukata gerisine karışmayın. Avukat, kendi masrafına kadar karşı taraftan o parayı söke söke alıyor. Bırakın onlar koşsun peşinizden. Kaybedecek hicbiseyiniz yok.

Motosikleti
    R25
    Ekrem amcaya konuyu bişekilde bildir rezilliği anlat bakalım ne diyecek

Motosikleti
    Ns200
    Bahsettiğiniz kişi Ekram Ata sanırım. Forum üzerinden öm attım konu linkini gönderdim ama son girişi 21 Ağustos gözüküyor. Forum dışında nasıl irtibat kurabilirim ?
    BU arada kuralkana bilgi verdim. Az önce müşteri hizmetleri geri dönüş yapıp garanti dışı kalmayacağını başka bir konu hakkında bilgisi olmadığını söyledi. Yetkili bir kişi ile görüşemedim :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)