Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İkinci el YBR mi Sıfır Kuba Ruha mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    caddeadami1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???
    Arkadaşlar biliyorsunuz ki Kuba nın Ruha 125 diye bir motosikleti var görüntü olarak birebir ybr kopyası.. Bu motorun sıfırı 4.500 lere kadar bulunuyor plaka vs derken 5000 üzeri bir tutara sıfır Ruha almak mı mantıklı yoksa 2012-2013 15-20 bin seviyelerinde 4-5 bin lira arası ikinci el YBR mi? Siz olsaydınız ne yapardınız? Kullanım ömrü bakım masrafları parça fiyatları vs yönünden hangisi daha mantıklı olur 2-3 sene kullanım sonunda hangisi daha avantajlı olur? Bir de Ybr de ikinci el korkum çok apaçi var tabi ki adam akıllı kullanan da var ama hangisine denk gelecez bilemiyorum.. Bir aklım sıfır ruha al diyor diğer aklım da ybr yamaha kalitesi japon olsun diyor kararsız kaldım
    Motosikletin gidebildiği kadar değil, senin sürebildiğin kadardır yol..

Herkes sürücü olabilir ama herkes şoför olamaz. (Babamın sözü)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    yeebeeeree

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Benim kendi fikrim, ben sıfırdan yanayım.

Motosikleti
    ???
    Abi ybr de kızdığım şey tamam iyi güzel motor fakat sıfırı zamlandı diye adamlar ölü motoru 4 bine koymuş kendisi zamanında 1.5 a almış şimdi 4 e satmaya çalışıyor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim al artik bir motor,başla bir yerden tekeri dönen,her makina makbuldur..
    caddeadami1 bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    ben olsam hiçbirini almazdım

Motosikleti
    ???
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim al artik bir motor,başla bir yerden tekeri dönen,her makina makbuldur..
    aslında benim şuan bir motorum var yakında ifşa edeceğim
    Motosikletin gidebildiği kadar değil, senin sürebildiğin kadardır yol..

Herkes sürücü olabilir ama herkes şoför olamaz. (Babamın sözü)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında benim şuan bir motorum var yakında ifşa edeceğim
    Bajaj markasını düşünmez misiniz? Ben mesela cc düşürcek olsam bajaj alırdım. Tam Fiyat/Performans markası.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr teknolojisi eskimiş bir makine artık. bajaj, hero gibi markaların güncel modellerini tercih edin bence

Mondial drift olabilir, mondial kt150 olabilir, honda cb125 e olabilir. Bunlara da bakmanızda yarar var.

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam Kuba cr1 alırdım ben ikinci el aldım pişman oldum satıp sıfırını almayı düşünüyorum.

Ruha 125 te çok güzel

Mondial drift beğenirsen oda güzel makina

[/COLOR]
    Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biliyorsunuz ki Kuba nın Ruha 125 diye bir motosikleti var görüntü olarak birebir ybr kopyası.. Bu motorun sıfırı 4.500 lere kadar bulunuyor plaka vs derken 5000 üzeri bir tutara sıfır Ruha almak mı mantıklı yoksa 2012-2013 15-20 bin seviyelerinde 4-5 bin lira arası ikinci el YBR mi? Siz olsaydınız ne yapardınız? Kullanım ömrü bakım masrafları parça fiyatları vs yönünden hangisi daha mantıklı olur 2-3 sene kullanım sonunda hangisi daha avantajlı olur? Bir de Ybr de ikinci el korkum çok apaçi var tabi ki adam akıllı kullanan da var ama hangisine denk gelecez bilemiyorum.. Bir aklım sıfır ruha al diyor diğer aklım da ybr yamaha kalitesi japon olsun diyor kararsız kaldım

hocam naptınız
    şu an bende aynı araftayım
    sizin seçiminiz ne oldu

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi kaç ay para biriktirir yüksek modelli 2. el ybr alırdım. Kullanırken de satarken de avantajlı olurdu

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kesinlikle kuba Ruha alırdım.

Çok uzun yıllar kuba motora bindim.

Kendi tamir becerim yüksek olduğu için her zaman çin malından yürüdüm.

Çok şükür bir sıkıntıda çıkarmadı.

2014 yılında sanırım ruha sürmüştüm. Ybr nin aynısı çok keyifliydi.

Yağını geçiktirme vidaları sıkı tut

İkinci el kaygında haklısın.

O kararı sen vereceksin.

Ben seni üzmeyeceğini düşünüyorum.

Gerisi sana kalmış bunlar benim düşüncelerim eminimki herkes farklı düşünüyodur.

Alıntı mc-hot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O kararı sen vereceksin.

Gerisi sana kalmış bunlar benim düşüncelerim eminimki herkes farklı düşünüyodur.
    Hocam vidalari sıkı tut derken vidalari sürekli gevsiyormu cin mallarının bende dizin düşündüğünüzü düşünüyorum bakımlarını yaptığım sürece uzecegini sanmiyorum artık motor piyasasında Yamaha bence isim devrine geçti artık ismini satıyor 7.5-8 olsa tamam hakkıdır ama 125 lik motora 10 k fiyat çekiyorlar

Motosikleti
    ......
    Alıntı crazyturk274 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam vidalari sıkı tut derken vidalari sürekli gevsiyormu cin mallarının bende dizin düşündüğünüzü düşünüyorum bakımlarını yaptığım sürece uzecegini sanmiyorum artık motor piyasasında Yamaha bence isim devrine geçti artık ismini satıyor 7.5-8 olsa tamam hakkıdır ama 125 lik motora 10 k fiyat çekiyorlar
    Eğer Ybr muadili(replikasına)bineceksen şahsi önerim;

Jianshe ürünü olan Salcano Wolf 125,Hunter 125,Attack 150.pişman olmazsın.

Veya alternatif,Haojue Da 135 yada Cool 150 modeli.şuan Da 135 modeli 0km satılıyor malum sitede.

Alıntı mc-hot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O kararı sen vereceksin.

Eğer Ybr muadili(replikasına)bineceksen şahsi önerim;

Jianshe ürünü olan Salcano Wolf 125,Hunter 125,Attack 150.pişman olmazsın.

Veya alternatif,Haojue Da 135 yada Cool 150 modeli.şuan Da 135 modeli 0km satılıyor malum sitede.
    Hocam şu haojue olan markanin servis ağı yaygın değil o benim için sorun en yakın servisi benden 2 saat uzakta aynı şekilde salcanonun sitesinde motosikletle alakalı açıklamadan başka bir bolum yok ne satış noktası nede servis anlamında(güncelleniyor yazıyor) . Bu modelleri önermenizin nedeni nedir uzun süreden beri piyasada oldukları için kendilerini kanitladiklarini mi düşünüyorsunuz, birde bunlar dışında başlangıç için motor öneriniz varmı şoför ayda ikinci el bütçe 5.5-6 k civarı

Motosikleti
    ......
    Hocam şu haojue olan markanin servis ağı yaygın değil o benim için sorun en yakın servisi benden 2 saat uzakta aynı şekilde salcanonun sitesinde motosikletle alakalı açıklamadan başka bir bolum yok ne satış noktası nede servis anlamında(güncelleniyor yazıyor) . Bu modelleri önermenizin nedeni nedir uzun süreden beri piyasada oldukları için kendilerini kanitladiklarini mi düşünüyorsunuz, birde bunlar dışında başlangıç için motor öneriniz varmı şoför ayda ikinci el bütçe 5.5-6 k civarı
    Önerdiğim ürünler,ne yazık ki hakettiği değeri göremediler.

Madem servis/satış anlamında daha revaçta bir ürün istiyorsun o zaman önerim şu model olacak,

125lik aradığına göre ehliyetin A1 sanırım,Drift minör alman daha sağlıklı olacaktır.

Önerdiğim ürünler,ne yazık ki hakettiği değeri göremediler.

Madem servis/satış anlamında daha revaçta bir ürün istiyorsun o zaman önerim şu model olacak,

125lik aradığına göre ehliyetin A1 sanırım,Drift minör alman daha sağlıklı olacaktır.
    yok hocam ehliyet a2 başlangıç olsun, bir anda gaz verince motor altımdan kaçmasın diye düşük cc lere bakıyorum bir nevi alışmak için

125,150,180,200 cc olabilir önerilerinize açığım

hocam birde bu kubadan kaçısınız niyedir kaç tane marka önerdiniz bir kübayı önermediniz

Motosikleti
    ......
    yok hocam ehliyet a2 başlangıç olsun, bir anda gaz verince motor altımdan kaçmasın diye düşük cc lere bakıyorum bir nevi alışmak için

125,150,180,200 cc olabilir önerilerinize açığım

hocam birde bu kubadan kaçısınız niyedir kaç tane marka önerdiniz bir kübayı önermediniz
    Dostum esasında söz konusu markadan bir kaçışım veya kasıtlı bir önermeme gibi bir durumum yok,

Ben esasında uzun vadedeki olumlu olumsuz geri bildirimlere bakıyorum şöyleki;

Yanlış olmasın Drift modeli 2012'den bu yana 6 yıldır üretilen bir model ve alt motoruda sürekli iyileştirilen bir ürün,hatta forumda Mertcan arkadaşımız Drift ile 80k km'leri gören birisi,ve esnaf komşularımdan kullanan kişiler var ve bu kişiler motoru pakete koşuyorlar.

Çevremde özellikle geçen yıl üretilmesine rağmen Ruha 125 modelini paket vb.işlerde kullanan birilerine rastlamadım,hee illaki vardır ama Drift gibi bir piyasası oturmuş rakibiyle mücadele etmesi zor görünüyor

Diğer ürünler için sırasıyla;

Ybr 125,Honda Cb125E,Ace 125

Cbf 150,Hunk 150,Tvs 150

180 Tvs

200Ns

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler