Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Arkadaşlar merhaba kask almayı düşünüyorum.
    Linkleri koyuyorum kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim bunlar harici de öneride bulunabilirsiniz.

http://www.motoliz.com/LS2-FF323-Replica-Yonny-Hernandez-Kask,PR-4199.html

https://www.motoavm.com/ProductDetails/ls2-ff397-orion-mat-siyah-kask/114/8662

http://www.feyizoglu.com/Qualifier-Kapali-Kask-Parlak-Siyah-_50990.html

Lütfen ön yargısız yorum yapın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Önyargısız yorum gelmeyeceği önyargısını sen niye edindin? LS2 almak istiyorsun ama alma denilecek diye mi?

Ben Qualifier alırdım.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Teşekkür ederim tavsiyen için aklımda ilk o kask vardı fakat güneş vizörü yok diye başka kasklara bakmaya yöneldim. Her konuda görüyosundur illaki ls2 kaska o kadar verilmez denen kişiler oluyor kullanmadan veya alt segment kasklarını kullanan kişiler yapıyor bu yorumları çoğunlukla.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FF323 al direk kendinden çok daha pahalı kasklardan konforlu, rahat.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim tavsiyen için aklımda ilk o kask vardı fakat güneş vizörü yok diye başka kasklara bakmaya yöneldim. Her konuda görüyosundur illaki ls2 kaska o kadar verilmez denen kişiler oluyor kullanmadan veya alt segment kasklarını kullanan kişiler yapıyor bu yorumları çoğunlukla.
    "Güneş vizörü iyi bir şey mi" tartışması da ayrı bir konu olur =)
    Linklere tıklamamıştım ben model isimlerini karıştırmışım, sen "o kadar para verilir mi" muhabbeti geçiyor diyince fark ettim.
    Valla dene kafanı hangisi daha iyi sarıyorsa onu al.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Sende siyah vizörünü al.Güneş vizörü tartışmasına girersek bu konu 4 sayfa uzar.
    killingroad bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Ben kask alırken aşağıdaki sıralamayla hareket ederim.

1- Bütçem ne kadar?
    2- Bütçemin alabileceği kasklardan en güvenlisi Sharp'tan kaç yıldız almış?
    3- Yıldıza karar verince güneş vizörü, görünüm vb ögelere bakarım.

Mesela bütçe aralığımda Sharp'tan 4 yıldız almış kask varsa gidip de hoşuma gitti diye 3 yıldızlı almam. Tabi bu benim tercihim.

Bahsi geçen kasklardan FF323 4 yıldızla FF397 den daha güvenli görünüyor. Qualifier ile ilgili teste ise ulaşamadım.

Bütçenizi bilmem ama bence şu linkteki 5 yıldızlı kasklara bir bakın. Sayfayı açınca sol altta "Load More" var. Ona basınca sayfa sayfa tüm liste açlılır.

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/?ma...1&min-rating=5

* Bu arada ben de LS2 kullanıcısıyım. Eşimde FF370 bende MX436 var.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Herkese teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için. Vizör diyosun iyi hoşta kardeşim bell in vizörüne baktım 200 küsür diye hatırlıyorum.Bende ilk baş alabileceğim fiyattaki kasklara bakıyorum daha sonrasında sharptan bakıyorum ama bell in testi malesef gözükmüyor orda.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Aradığınız sayfa bu mudur?

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/bell-qualifier-dlx/

Herkese teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için. Vizör diyosun iyi hoşta kardeşim bell in vizörüne baktım 200 küsür diye hatırlıyorum.Bende ilk baş alabileceğim fiyattaki kasklara bakıyorum daha sonrasında sharptan bakıyorum ama bell in testi malesef gözükmüyor orda.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Arkadaşlar merhaba kask almayı düşünüyorum.
    Linkleri koyuyorum kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim bunlar harici de öneride bulunabilirsiniz.

http://www.motoliz.com/LS2-FF323-Replica-Yonny-Hernandez-Kask,PR-4199.html

https://www.motoavm.com/ProductDetails/ls2-ff397-orion-mat-siyah-kask/114/8662

http://www.feyizoglu.com/Qualifier-Kapali-Kask-Parlak-Siyah-_50990.html

Lütfen ön yargısız yorum yapın
    Herkes gördüğüm yere yazıyorum. Yine Yazacağım. Benim Bell Vortex kaskım var. Nişanlıma Bell Qualifier aldık. Arada onuda kullanıyorum. İkisi de spor kasklar ve rüzgar sesi alıyorlar. Vortex Snell den geçtiği için daha ağır bir kask. 1600 gr boru değil. Şimdi Bell Sharp ta yok demişsin.

Yıllardır F1 e Motogp ye kask üreten Dev bir firma için. Hocam soruyorum size Sharp kim köpektir. Ne zaman kurulmuştur. Kime çalışır. Ne hikmetse Arai ler Shoei ler salak salak puanlar alıyor. Shark gibi Mt gibi yada AGV gibi tırto markalar hep 5 yıldız.

Hocam Sharp Bir Masaldır. Güzelde bir Masaldır. Herkes mışıl mışıl dinler. Ne hikmetse Avrupa malı kasklar puana doyamaz orada. ,

BeLL en büyük kask firmalarının başında gelir onu bir kenara ayıralım. Şimdi sen bana çok şaşıracaksın ama ben sana diyeceğim ki.

LS2 ff323 Arrow modelini al. Çok bilenler uzmanlar zıplayacak Ovvvv LS2 mi ıyyyy filan diyecek. Sharp tan gelen uzmanlar onlar kulak asma.

LS2 Arrow un iki modeli var. Karbonfiber ve Fiber den olan. Arrow C ve Arrow R diye ayrılıyor. M bedeni 1350 gram. Bu kaskla 50-60 km dolanma imkanım oldu.

Ve şöyle diyebilirim. Bell Vortex ten soğudum. Vortex te D.O.T ( Amerikan Ulaştırma Bakanlığı ) - ECE 22.05 ( avrupa da satılan kaskların bundan geçmesi gerekiyor. ) ve SNELL geçerliği var. Yani benim kaskla piste çıkabilirsin demek.

Ama LS2 Arrow gerek malzeme kalitesi olsun. Gerek üst düzey özellikleri ve hafifliği olsun. Mükemmel bir kask. Ayrıca visör mekanizması ve vizörü daha uygun.

Ayrıca LS2 Arrow un ECE 22.05 ( avrupa ) D.O.T ( amerika ) geçerliği var.

He çok merak ediyorsan Loris Baz ın Motogp yönetimi lastik sağlayıcısını Michelin yaptıktan sonra bir kazası var. Düzlükte gazlarken Lastik patlıyor. Adam 280 civarı bir hızla düşüyor. Sonra Padok alanına yürüyor. Kask elinde sapasağlam. Aynı kaskla Yonny Hernandez in de sağlam kazaları var.

Tekrar söylüyorum. Sharp Sitesinin gözünde değeri Osuruk gazı kadar olmasın. Kask alırken dikkat edeceğin üç sertifika veya güvenlik normu var.

1. ECE 22.05
    2. D.O.T ( US Department of Transportation )
    3. Snell ( Bir vakıf. Ama en tarafsız kurum budur. Çok zordur testleri )
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Uzun uzun açıklayıcı yorum yapıp bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. O kaskı gördüm fakat biraz fiyatı aştı benim bütçe mi suomy kask gördüm bide hoşuma gitti 650tl dot sertifikalı bi kask

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    bende bell qualifer winger var siyah vizörünüde aldım memnunum çok güven veren bir kask tavsiye ederim.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Uzun uzun açıklayıcı yorum yapıp bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. O kaskı gördüm fakat biraz fiyatı aştı benim bütçe mi suomy kask gördüm bide hoşuma gitti 650tl dot sertifikalı bi kask
    http://www.motoliz.com/LS2-FF323-Rep...k,PR-4199.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4228723

Bence hala uygun kaçırma

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kask bu internetten seçmek bir yere kadar. Eninde sonunda gidip denemeniz lazım, her kask her kafaya uymuyor. Çok beğenip karar verdiğiniz kaskı alamayınca insan bir hayal kırıklığına uğrar sonra.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Bell gerçekten çok hoşuma gitti fakat bide 200 küsür siyah vizör lazım olacak. Evet kaçırmak istemiyorum fakat sadece bir tane kalmış l beden gidip bakıcam. Tabikide ben hangisi daha iyi olur diye sormak istedim sadece internetten almicam gidip alıcam mağazadan

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Sharp masallarına uyup tercih yapmayın. Değerlendirmenize dahil edin ancak tercihinizi onunla yapmayın üzülürsünüz. Kaskın kabuğu kadar içinin kafanıza uymasıda önemlidir, kafanıza adam gibi oturmayan, dandik bir havalandırma ve vizör sistemi olan bir kaskla her türlü daha çok kaza ve yaralanma riski altındasınız. Maalesef bu bir gerçekki fiyat arttıkça malzeme kaliteside artıyor.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yanında ekstradan siyah vizör veren markalar da var. scropion exo veriyor, hjc'nin bazı modellerinde de var sanırım.. bu gibi markalara da bi bakmalı.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)