Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooterımda ki sorun debriyaj mı acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba.Benim mondial 125 zy sccoter'ım var.Seyir halinde giderken kayış koptu.Bende hemen o gün gittim yeni bir kayış alıp taktım.Sonrasında orta sehpadayken motoru çalıştırdım gayet rolantide çalıştı ve teker de dönüyor.Fakat motoru orta sehpadan indirdiğimde motor gaz yemiyor ve stop ediyor.Tekrar orta sehpadayken denedim gayet gaz yiyor,gayet rolantide çalışıyor ama orta sehpadan indirdiğimde stop ediyor.Yani motor yüke bindiği zaman stop ediyor.Sorun nerde anlamadım.Bu arada motorda akü yok hep ayak marşı ile çalıştırıyorum.Debriyajda sorun olabilir mi?Umarım sorunumu anlatabilmişimdir.Yardımcı olmanızı ve değerli bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kayışın boyuna dikkat ettin mi?

Kasan bişey var o motorda. Arka tekerde yük yokken rahat ama yük binince hani amörtisör içe doğru giriyor motorun duruş şekli değişiyor ya. Onla alakalı bi durum var bence.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    kayışı ters takmış bile olabilirler. daha önce duyduk bu tarz olayları. kayış orjinal olmayabilir. sorun aktarma organlarında gibi gözüküyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)