Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Atladığım bir şey mi var ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Öncelikle kusura bakmayin telefondan baglaniyorum imla hatalarim olabilir.
    2016 Model Race Blue Yzf R25 Motorum var.Km düşük,kaza bela çizik dahi Allah a sukur yok.Ustunde fazlasiyla orjinalligi hic bozmadan takilan aksesuarlari var.Orjinal parcalarin hepsini muhafaza ediyorum.Yaklasik 10 gundur ilan da motorum

7300 KM de Çiziksiz,Hatasız Race Blue R25 - Ekstralı
    İlan No: 482617807
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-7300-km-de-ciziksiz,hatasiz-race-blue-r25-ekstrali-482617807/detay

Akbaba favoriciler harici arayan soran yok.Fiyati arastirarak yazdim benim yazdigim fiyatlarda bep 2015 model 15-20000 km devirmis motorlar var.Bundan once tum motorlarimi kis ayinda ve degerinde sattim.2013 Model 40.000 km de ki komple boyali yzf r 125 imi 8.000 ₺ ye verdim.Temizdi ama sonucta km yuksek ve boyali.İlk defa bir motoru satmak icin aciliyetim var,cc yukseltecegim ama satilmiyor..Kis sezonu satislari bu kadar etkiliyor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Kışın motor satışları düşüyor evet.
    Hele supersport'lar daha da düşüyor.

Alıcıların bir bölümü de katlanır plaka, egzoz + stok lastik görürse sürücüsünden kıllanıp ilanı direkt kapatıyor.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Sahsen bende acik egzoz ve fabrika lastigi olan motorla bakmiyorum, orjinali bozulmamis ballandira ballandira anlatilmamis motorla bakiyorum.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katlanır plakalılar ve egzoz olan motorların kullanıcılarını yakinen tanımadığım sürece bende o motorlara yaklaşmayanlardanım. Hele ki spor kategorisinde.

Ama ülkenin alım gücünün düştüğü gerçeğini ve kış sezonu olayının etkisinin üstte bahsettiğimden çok daha fazla etkisi olduğuna eminim.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Enteresan..acik egzost Diye bahsettiğiniz belki en bilindik en kaliteli en düzgün iş yapan Akrapovic den bahsediyoruz. Kusura bakmayın da ben irc lastikler ile 20.000 km’yi açtım totalde diğer motorlarım da dahil Allaha şükür sıkıntı yaşamadım ama bitince illaki değişecek lastik, tekrar irc ile devam edilmeyecek iyi bir lastik degil. Katlanır plaka konusunda hak veriyorum yinede

Biz ona ballandıra ballandıra demiyoruz bilinçli satıcı diyoruz telefonda boş muhabbet yapmamak icin motirun her şeyi ilanda açık açık yazıyoruz ne eksiği ne fazlası motorda ne varsa onu söylüyorum bu motoru övmek mi oluyor yoksa alıcıya Tüm bilgileri net şekilde vermek mi ? Motorun zincirini 200 km bir temizleyip yağlayıp her yıkamadan sonra hızlı cila atip kapalı garajda saklama ballandıramaksa Oda görüş meselesi tabii ki.Bu forumda eskiler cbr 125 topiginden beni iyi tanir,5 bine aldigim motora sitenin kapali garaji yok diye 2500 ₺ ye garaj aldim

Yaz başında 5000km de, çiziksiz, kazasız, orjinal 2016 mat gri motorumu 15.000 liraya sattım. Acele satmam gerekiyordu 16.000 liradan ilana koydum 2 hafta sonra mecburiyetten 15e verdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Valla benim görüşüm Türkiye şartlarında insanlar zaten motora uzak , birde bunun üzerine 250cc bi motorun 15-20 bin lira fiyatlarda olması kabul edilemez bi durum .İnsanlar bu sefer Fiyat/performans ürünlerine yöneliyor. R25 in yerini bi pulsar 200ns veya rs katiyen tutmaz fakat R25 le yapacağın herşeyi bu pulsarlarlada yaparsın. 2017 3-5 bin km de ABS li bi pulsarı 9-10 bin TL civarı alır binersin.Veya 2. el temiz bi 250r 9-10 bin TL alınır binilir. Şahsen ben R25 e hayranım ama fiyatından dolayı düşünemüyorum aleti.
    Size tavsiyem extraları söküp ayrı satın motorun fiyatınıda kademe kademe düşürün.. Ayrıca r125 in kolay satılması normal bi durum , başlangıç motoru ve 7-8 bin TL düşük bi rakam . Bende başlangıçta ybr125esd almıştım ilk motorunuzu alırken gözünüz hiç birşeyi görmüyor fiyatı kesenize uyuyorsa tipide hoşunuza gidiyorsa boyalıda olsa 100 bin km de olsa gözünüz görmüyor

Motosikleti
    Hornet 650
    16 ya gider bence

benim motorumda şuan katagorisinde en ucuzda benide kimse aramıyor, şuan en durgun zamanlarına giriyoruz

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ben hafif kazalı tertemiz 390'ı 14'e satamıyom, sen r25'i 17'ye alıcı yok diyon?

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Ben Bu tarz satış işlerine biraz kafa yoran birisiyimdir al-sat yapan biri değilim ama iyi takipçiyimdir.
    Benim gözlemlediğim kadarıyla bu tarz satış işlerinde en büyük etken satacağınız ürünün yaygınlığıyla alakalı bir durum. alıcı için ayrı satıcı için ayrı avantajları ve dez avantajları olan durumlar var
    örnek verecek olursak istanbulda şuan ilanda 254 adet r25 var aynı katagoride olan honda cbd250 den ise 153 adet var. Bu demek oluyorki istanbuldaki bir honda satıcısının motorunu satma ihtimali daha yüksektir. bunu diğer markalar ve ürünler içinde değerlendirebiliriz.

ikinci bir örnek 2000 model bir tofaş doğanın piyasasını yoldan geçen cocuğa sorsanız aşşağı yukarı söyler o fiyatlar dışında satamazsınız veya detaylandıramazsınız ama aynı modelde bir alfa romeo aracın piyasasını genelde satıcılar ve araçların genel durumu belirler.

umarım anlatmak istediklerim yanlış anlaşılmaz ve anlatabilmişimdir arz talep ve piyasadaki ürünün fazlalığıyla alakalı bir durum gibi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    1. Ekstralar para etmez onların fiyatlarını düş
    2. Kendi motorun klasmanında arama yap aynı kmlerde aynı model temiz için en yüksek değil en düşük ne kadar istemişler ona bakacaksın. 14,500TL ya buldum mesela, acil satmak istiyorsan bir kere bunun altına düşeceksin.
    3. Pazarlık yok son fiyat, tek fiyat, ölücüler aramasın vs yazarsan da kimse aramaz.
    4. Kış sezonu başındayız piyasa ölü, kimsede peşin para yok.

Bu koşulları kabul etmiyorsan boşuna bekleme, kaldır ilanı kullanmaya devam et.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ekstralar i goz onune koyup daha fazla para eder dusuncesinde degilim.Satista tek etkileycek ekstra egzost.Ekstralar para etmez ne demek ? digerleri sahsi begenime gore yapilmis seyler de 1300 ₺ lik egzostla orjinali beraber veriyorum nasil etmiyo ? arayan adama akrapovici soker 500 ₺ duserim o zaman diyorum pazarik yaptiginda yok diyor.

@shruikan, o fiyata satamiyosan sen kendini kandirmaktan vazgec hafif kazali degildir o motor sorun sende yani,alicilarda degil

@artemis99 ilani gorebilir miyim ? Ben hergun bakiyorum da cunku yine baktim goremedim.14.500-15000 e 18-20.000 km den asagi motor bulamadim.

@ahmetyildiz katiliyorum kesinlikle.verdigin ornekten birebir yasadim alfa 159 aracimda.
    Sorun o degilde 0 km 19.500 ile 23.400 ₺ olan motorun hatasiz 2. Elini 14 e ver yazanlar kendi motorlarinin piyasasi bu kadar yuksek olsa verirler miydi acaba

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    bir de şu andaki ekonomik belirsizlik var. her şeye zam üstüne zam geliyor. çevremdeki insanlar ben dahil parayı elde tutma eğilimdeler.
    ayrıca bu fiyat aralığındaki motosikletler ülkemizde özellikle son zamlardan sonra artık hobi olmaya doğru ilerliyor. şehir içi ulaşım için kullanacaklara 3.000-5.000 bandında alternatif dolu. büyük çoğunluk hobisine 17.000 ayıracak kadar zengin değil. kısacası sizin alıcı kitlenizin havuzu baya daraldı. kolay gelsin
    Zippo's bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Ben de nedense kavşakta beklerken ya da yanaşanlardan sürekli "sat bana" şeklinde teklif alıyorum.
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Uçan kaçan 20bin yazanların gazına geldin yapacak bişey yok. Aylarca anlatmaya çalıştık anlamadılar. Hala sıfırı bu kadar olan malın diye başlıyorsun cümlelerine..
    Atladığın şeyleri yazıyor insanlar da beğenmiyorsun, söyleyene sorun sende, alıcıda değil diyorsun =)

Fiyatlar uçtukça motosikler piyasası öldü. "hööö mt07mö 30dan öşöğö vörmöm" diyenlerle uğraşıp durduk, hadi satsın şimdi beğenmediği 25'e kim alıyor bakalım.
    Kışa girdik, üstüne piyasa öldü, kimse kıpırdayamıyor. Ben benzer özellikle ekstrada (egzos yerine rosso 2 vardı farklı olarak) MT'mi yazın ortasında 14750'ye verdiğimde aklına gülüp malımı beleşe verdiğimi ima edenler vardı. 3 günde sattım ben, ilk almak isteyeni falan vazgeçirerek üstelik (kullanamazdı o).. Gördük "ben onu 16'ya satardım" diyenleri..
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçan kaçan 20bin yazanların gazına geldin yapacak bişey yok. Aylarca anlatmaya çalıştık anlamadılar. Hala sıfırı bu kadar olan malın diye başlıyorsun cümlelerine..
    Atladığın şeyleri yazıyor insanlar da beğenmiyorsun, söyleyene sorun sende, alıcıda değil diyorsun =)

Fiyatlar uçtukça motosikler piyasası öldü. "hööö mt07mö 30dan öşöğö vörmöm" diyenlerle uğraşıp durduk, hadi satsın şimdi beğenmediği 25'e kim alıyor bakalım.
    Kışa girdik, üstüne piyasa öldü, kimse kıpırdayamıyor. Ben benzer özellikle ekstrada (egzos yerine rosso 2 vardı farklı olarak) MT'mi yazın ortasında 14750'ye verdiğimde aklına gülüp malımı beleşe verdiğimi ima edenler vardı. 3 günde sattım ben, ilk almak isteyeni falan vazgeçirerek üstelik (kullanamazdı o).. Gördük "ben onu 16'ya satardım" diyenleri..
    20.000 yazanlarin gazina gelseydim 20.000 yazardim.Kimse kusura bakmasin 20.000 yazanlar ne kadar akbabaysa piyasada 2. El motor arayan sahibinden de ki favorici tayfa en az o kadar akbaba.16.750 suan fiyat neyin gazina gelmis olabilirim ? 7.000 kusur km yapmis motor nokta cizigi yok garanti devam ediyor 0 fiyatindan kac bin dusuk olmasi lazim ? Lafim size degil kesinlikle.Bu forumda psikolojik sikinti yasayan insanlar olduguna inaniyorum suphesiz.Adam benim uzun uzun yazdigim ilan aciklamasina takilmis.Ulan hiyar bu motoru apaci motoru,yeni baslayanlar alip canini aliyor diye siz cikardiniz..Tabii ki deneylimli oldugumu evladim gibi baktigimi her yikama sonrasi cilasini atip zincirini yagladigimi bakimlarina zamanindan once gittigimi,kullandigim 4.-5. Motor oldugunu yazicam.Kendi motoruna tank pad takip ekstra yazan adamlar 1300 ₺ ye alinmis egzosta laf ediyor.Kusura bakmayin da kim cope atar parasini ? Ki ben aliciya yine pazarlik yapmaya kalktiginda 500 ₺ dusup egzostu alabilecegimi soyliyorum

Ben bu motoru alirken 0 km fiyatindan 2500 km de sadece 1000 ₺ dusuge aldim,0 km ile arasinda 1000-1300 ₺ oynuyordu.Sirf sigorta ucuz cikar diye sakarya plaka oldugu icin.Kimse sokakta bulmuyor parayi.

Benim sormak istedigim en basindan beri ayni seydi.Km-model-temizlik-doluluk acisindan en uygun fiyatta suan motorum gun itibariyle.Ben neden satilmiyor olabilir diye sordum alakasiz bir ton cevap geldi.Konuyla alakali yazip satilmama ihtimallerini ve fikirlerini belirten arkadaslara tesekkurler

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sen pahalıya almışsın üzgünüm.
    Kaç TL düşük olmalı sıfırından diye nokta atışı tahmin yapamazsın zira Türkiye'de sıfır km motosiklet fiyatları baz alınmayacak durumda. Sıfırı 30bin TL oldu dese yarın Yamaha, senin motorun fiyatı mı artacak diye düşünüyorsun? Artmayacak.

Gaza geldin dememden kastım o değildi, yazdığın fiyatın 20bin TL olmadığını görüyorum ben de. Bu fiyata hop diye satılacak sanmana diyorum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen pahalıya almışsın üzgünüm.
    Kaç TL düşük olmalı sıfırından diye nokta atışı tahmin yapamazsın zira Türkiye'de sıfır km motosiklet fiyatları baz alınmayacak durumda. Sıfırı 30bin TL oldu dese yarın Yamaha, senin motorun fiyatı mı artacak diye düşünüyorsun? Artmayacak.

Gaza geldin dememden kastım o değildi, yazdığın fiyatın 20bin TL olmadığını görüyorum ben de. Bu fiyata hop diye satılacak sanmana diyorum.
    Sadece bu motora ozgu degil,tum 0 km motor fiyatlari sacma sekilde artti.İsterse bi 2 kati daha artsin 0 km alacak adam bu fiyattan aliyor ederi o olmasa da.1000 km de ki motorun 0 km fiyatini baz almicakta Amerika da ki satis fiyatini mi baz alicak.Yani sen diyorsun ki 23.400 e 0 km R25 alan adamin aptalligi,2. Elini 1000 km bile surse ilana 16 dan koysun Guzel kafalar.

Ben pahaliya aldigimi dusunmedim,cunku herkesin kendi yasantisi icinde ihtiyac noktalari var.istanbul plakaya 1300 ₺ sigorta odeyecekken Sakarya plakaya 420 odedim.Koruma takozu gibi malzelemeleri kesinlikle yan sanayi yada servis disinda taktirmayacagim icin ustunde koruma takozu olmasi bile cezbetti beni.Adam almis,2000 km yapmis.500-1000 daha fazla dusuge alabilirdim İstanbul dan ama sigortasi zorlayacakti,ekstra takoza bile param kalmayacakti.Zira yag pompasi sorunu olan ve kmlerce kullanilmis motor almaktansa ilk sahibinin bilincli bir sekilde sorgulatip 500 kmde iken degistirdigini goze alarak aldim.Bunlar cok ufak detaylar ama boyle.Ama masallah bizim toplum kendi mali olmayinca 1300 e taktigin egzostu yaninda orjinaliyle beraber ver fiyata yazma.Kendi tank pad takinca ekstra Sasirmiyorum cok

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben sana gerçekleri söylüyorum =)
    Ayrıca şu an söylediğin fiyatlar geçerli değil halen, eski fıyattan vermeye devam ediyor Yamaha bayileri. 18500mü, 19500 mü. Kendini koy bakalım alıcının yerine =)

Bu arada, apaçisi gupaçisi çok bu motorun, o yüzden özenle baktığımı yazacağım diyorsun ya, yaz tabii ki. Ben de motor bakarken egzos takıldıysa ilanı direk kapatıyorum genelde. =)

Neyse sen ne söylense itiraz edip beğenmeyip laf sokmak istiyorsun.
    Tamam sen haklısın herkes aptal, motorunun kııymetini bilmiyorlar. Ne diyeyim başka =)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)