Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza ve Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Dominar 400, Spacy 110
    Herkese merhaba,
    Forumda yeni yazmaya başladım ama uzun zamandır takipçisiyim.
    Başımdan geçen bir kaza için tecrübeli arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.
    15.10.17 pazar sabahı işe gitmek için motosikletimle yola çıktım ve yol üzeri benzinliğe uğrayıp benzinimi aldım.
    Benzinlik çıkışı yaklaşık 30 metre ilerideki ışıklardan geçmek üzereyken sağ taraftan yola dahil olan bir aracın ışıklardan aniden u dönüşü yapmak istemesi üzerine araca sol ön lastikten çarptım ve düşüp sürüklendim. Sinyal vermemişti ve u dönüşü yapmak yasaktı.

Motor Cbf 250 Twister, ön iki amortisör yamuldu, gösterge dağıldı, far ve sinyaller kırıldı, yağ radyatörü patlamış. Tek tesellim tam koruma çıktığımdan bana bir şey olmaması. Şimdi karşı tarafın acelesi olduğundan bana 200 Tl teklif ettiler kabul etmedim, tutanak tutmak istediğimizde sigorta poliçesi yanlarında değilmiş, daha sonra 400 Tl teklif ettiler ve bende kabul ettim. Kabul etmemin sebebi sadece amortisörlerin hasarlı olduğunu zannetmem ama kazanın etkisinden kurtulduğumda hasarın daha büyük olduğunu fark ettim. Tutanak tutmayıp parayı kabul ettiğim için hatalı olduğumun farkındayım ama kazanın etkisindeydim, tek başımaydım ve onların acelesi olduğu için baskı kuruyorlardı.

Adama ulaşıp tutanak tutmayı teklif edicem, motor muhtemelen perte ayrılacak en azında sigortadan paramı alabilirim, sormak istediğim adam kabul etmezse ve ben savcıktan şikayetçi olursam bir şey olur mu? Daha borcunu bitiremedim motorun. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    O adamdan daha bence hayır gelmez. 400 lirayla da anca sinyaller farlar yapılabilir. Geçmiş olsun. En azından size birşey olmamış.
    Öz_Musti bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Yarın birgün kazadan aldığınız bir darbe ile rahatsızlığınız ortaya çıkarsa ne olucak peki ? Motor perte ayrılacak karşılığı 400 tl mi ? aracın plakasını biliyosanız sahibine ulaşın , deyin böyle böyle tutanak tutmak istiyorum parayı geri alın benim motor pert. Kabul etmezlerse siz yine tutanak tutup araç kaçtı diye belirteceğinizi söyleyin haklı olursunuz üstelik bu sefer verdiği parayı ıspatlayamayacağınıda söyleyip korkutmaya çalışın . verin parasını gereken yapılsın çok geçmiş olsun dikkatli olun
    infernus bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hadi diyelim ki sadece ön amortisörler yamulmuş olsun. Çin malı 1000tl lik motosiklet mi bu?
    400tl ye yamuk amortisörle ne yapmayı planlıyordunuz?
    Arkadaşların önerisi daha mantıklı adama ulaşın durumu söyleyin. Nasıl olsa adamın cebinden çıkmayacak sigortası karşılayacak.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Seni tanımayacak.
    Poliçe moliçe hikaye, evrak eksiği falan olabilir aracın.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı sezer.dn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Motor Cbf 250 Twister, ön iki amortisör yamuldu, gösterge dağıldı, far ve sinyaller kırıldı, yağ radyatörü patlamış. Tek tesellim tam koruma çıktığımdan bana bir şey olmaması. Şimdi karşı tarafın acelesi olduğundan bana 200 Tl teklif ettiler kabul etmedim, tutanak tutmak istediğimizde sigorta poliçesi yanlarında değilmiş, daha sonra 400 Tl teklif ettiler ve bende kabul ettim. Kabul etmemin sebebi sadece amortisörlerin hasarlı olduğunu zannetmem ama kazanın etkisinden kurtulduğumda hasarın daha büyük olduğunu fark ettim. Tutanak tutmayıp parayı kabul ettiğim için hatalı olduğumun farkındayım ama kazanın etkisindeydim, tek başımaydım ve onların acelesi olduğu için baskı kuruyorlardı.

Adama ulaşıp tutanak tutmayı teklif edicem, motor muhtemelen perte ayrılacak en azında sigortadan paramı alabilirim, sormak istediğim adam kabul etmezse ve ben savcıktan şikayetçi olursam bir şey olur mu? Daha borcunu bitiremedim motorun. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Dostum. Öncelikle canı yürekten geçmiş olsun.

Ben de motor kullanıyorum. Eğer o adam senin bu yaptığın yanlıştan aldığı güç ve cesaretten dolayı gelip bana vurur en ufak bir yerime veya motoruma zarar verirse vebali sanadır bilmiş olasın.

Sen ne yaptın hocam. Adam polise, savcıya derse 4.000 tl para verdim benden daha fazla koparmak için bir de benden şikayetçi olmuş ne yapacaksın?

Yazılı senet, noter onaylı sözleşme, kamera kaydı veya yazılı imzalı sözleşmeler yapılsa da insanlar hakkını alamıyor bu ülkede, ne tutanak teklifi ne adama ulaşması. Eğer adama ulaşıp derdini anlatıp adam da kabul ederse moderatörlerden ricam bu konuyu "işte böyle iyi niyetli insanlar da var" diye sabitlemelidir.

Perte çıkan motor masrafın sana akıl dersi olsun. 400 tl ye nasıl kandın. Ufak bir tıklatma 1.000 tl den başlar.

Dövünmenin faydası yok. Hayatta en pahalı şey tecrübedir. Bir daha tutanak tut. Tutmuyorsa polis çağır. Ah hocam napın sen. Gül gibi twister da gitti ona da yandım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    abes bi soru olacak; ama kaza sonrası fotoğraf çektin, di mi? özellikle plakalar görünecek şekilde?..

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakayı biliyorsan karakola gidip tutanak tuttur. Çarpıp kaçtı diye. Para aldım dersen olay kapanır zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Dominar 400, Spacy 110
    Teşekkür ederim yazan herkese yanlışımın farkındayım geri dönmek için uğraşıcam

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı biliyorsan karakola gidip tutanak tuttur. Çarpıp kaçtı diye. Para aldım dersen olay kapanır zaten.
    Olayın video kaydı çıkarsa sonra daha kötü olur. Hele de para alırken görüntü varsa off aman... Hiç içaçıcı olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Dominar 400, Spacy 110
    Dediğiniz gibi oldu arkadaşlar adam hiçbir şekilde yanaşmadı, üste para vermeyi bile teklif ettim, bir pazar sabahı hiç yoktan yere motorumdan oldum, burayı okuyan herkes ibret alır belki ne olursa olsun polis ne kadar geç gelirse gelsin bekleyin abi, yaptığım saçma bir hata yüzünden motosikletimi kaybettim.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sezer.dn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi oldu arkadaşlar adam hiçbir şekilde yanaşmadı, üste para vermeyi bile teklif ettim, bir pazar sabahı hiç yoktan yere motorumdan oldum, burayı okuyan herkes ibret alır belki ne olursa olsun polis ne kadar geç gelirse gelsin bekleyin abi, yaptığım saçma bir hata yüzünden motosikletimi kaybettim.
    Muhtemelen sigortası yoktu adinin. Olsa zaten tutanak tutturması daha mantıklı olurdu onun için. Keşkelerle yaşanmaz. Bu da bir tecrübedir. Kendinizi daha fazla üzmeden unutun bu kazayı, önünüze bakın bence ...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    git şikayet vurdu kaçtı diye. niye bekledin bu zaman kadar derlerse de, "adamı buldum, belki uzlaşırız dedim, yanaşmadı" dersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)