Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu üç motordan hangisini tavsiye edersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İyi geceler arkadaşlar, aldığım karar doğrultusunda üç motor arasında gidip geliyorum.
    Sürekli konu açıp durma diyecekler için bu konudaki açtığım ikinci konu.

Şimdi bütçe yaklaşık olarak 5 bin lira varsayalım. Düşük bir bütçe ancak bu kez üstünü ekipmana ayırmam gerekli diye düşündüm. Sonuçta motorumuzu eninde sonunda değiştireceğiz ve Allah korusun bir kazadan sonra organlarımızı değiştirme şansımız yok.

Aklımdakilerden birisi, Ybr 125 ikinci el bulunabilirse temiz.
    2. Olarak Mondial Kt 150 sıfır.
    3. Mondial drifht 125 sıfır

Bu üçünden hangisini tavsiye edersiniz, sağlamlık dışında hangisinin görüntüsünü beğenirsiniz? bu ikisini açıklayarak tavsiyelerde bulunursanız çok iyi olacak benim için.

İlk vitesli motorum olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hocam mondial drift 125 kullandım uzun süre 3 arkadaş sıfır almıştık aşırı memnun kalmıştık ha temiz bulunursa ybr 125 tercihim fakat aynı fiyat bandında drift alırdım

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Merhaba dostum. Çok kararsızsın veya takıntılı tam benim kafadan. Arkana yaslan ve rahatla.
    1.sırada Ybr. Kendini kanıtlamış bir motor. Japon kalitesi yedek parça en dandiğinden kalitelisine kadar bir sürü var. Tek sorun ikinci el olup sahibinin piyango olması. Tavsiye alacağın kişi genç ise sosyal medya hesaplarından bak kişilik sentezi yap. Ona göre iletişime geç. Evet paranoyak olduğum doğrudur. Motor alırken yapmıştım. İnsanlar farkında olmadan kendilerine ait çoğu ipucunu sosyal medyadan paylaşıyor. İhtiyar ise daha sakin kullandığı düşünülebilir.
    2.sırada drift var mh 135 diye geçiyor olması gerek tam hatırlamıyorum şuan. Çin motorlar arasında kendimi kanıtlamış çoğu kişi beğenmiş ve tutulmuştur. Parçası boldur. Tabi ki listede iki çin bir japon olunca herkes için japon ön sıraya çıkar fakat kt150 ile kıyaslayacak olsam kt150 ye göre bence drift daha iyidir. Bir ybr değildir. Kalite anlamında söylüyorum yoksa ybrden daha seri olduğunu düşünüyorum.
    3.sırada kt150 var az önce googleden baktım sokakta ara sıra gördüğümüz motorlardan haa bu kt150 miymis dedim hatta bana hitap etmedi ve pek motoru bilmiyorum bir fikrim yok. Bana kalır ise ustana güven hislerine güven ve bir ybr al hadi hayırlı olsun...
    newhidalgo bunu beğendi.

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun:honda cb125e

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Reis bende nerde kaldın diyordum :D çok sağol dediğin gibi çok takıntılıyım. Piyangodan ne çıkar bilemeyiz yine de. Dediğim fiyatlardaki ybrlerin çoğu eski ve yüksek kmlerde olduğundan dolayı güvenemiyorum. Sıfır olsa da ilk motorum olacağı için çine güvenemiyorum pek anlamam sonuçta arıza falan çıkarırsa sürekli arkadaşalrı aramak durumundayım. Hatta bir tanesine sorduğumda aynen şunu dedi, "Mondial falan alıp gene gecenin bilmem kaçında beni evimden çıkartırma" tarzı bir şey söyledi. Scooterim de sorun olduuğunda yardım aldığım bi arkadaştı bu :D takıntılı olduğumu bildiği için gelip yardımcı oluyor her seferinde allah razı olsun. Aynı arkadaşta da ybr var ve oda 2.el ybr almamı öneriyor. Ama bu dediğim çinli de dikkatimi çekmiyor değil :D bütçesi düşük insanlar için karar vermek zor.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Motoru eşeğe biner gibi kullanma yağına filan dikkat et sorun çıkartmaz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Forumda en uyuz olduğum şeydir. Şu ikisinden, üçünden hangisini alayım dersin, adam çıkar seçeneklerde olmayan bişey söyler.

Ama malesef ben de aynısını yapacağım Çünkü önerimi sunmazsam vicdanım rahat etmeyecek.

Abi bu motorlar performans, kalite ve parça-servis konusunda seni üzerler.

Senin motorun Hero Hunk. T-Sport da olabilir. Aynı motor var ikisinde de. Hem kalite (Nissin fren merkezi, Mikuni karburatör v.s.) hem performans (13,5 tork, 15,6 beygir) hem garanti ve servis (5 yıl garanti, 72 saatte parça gelmezse ücretsiz) gibi üstünlükleri var. 100 km de 2,0-2,5 yakıtın olur.

Dediklerime güven.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda en uyuz olduğum şeydir. Şu ikisinden, üçünden hangisini alayım dersin, adam çıkar seçeneklerde olmayan bişey söyler.

Ama malesef ben de aynısını yapacağım Çünkü önerimi sunmazsam vicdanım rahat etmeyecek.

Abi bu motorlar performans, kalite ve parça-servis konusunda seni üzerler.

Senin motorun Hero Hunk. T-Sport da olabilir. Aynı motor var ikisinde de. Hem kalite (Nissin fren merkezi, Mikuni karburatör v.s.) hem performans (13,5 tork, 15,6 beygir) hem garanti ve servis (5 yıl garanti, 72 saatte parça gelmezse ücretsiz) gibi üstünlükleri var. 100 km de 2,0-2,5 yakıtın olur.

Dediklerime güven.
    Hocam onun fiyatı ne öyle? Çok pahalı hero hunk tipi falan hoş ama 2.El Ybr daha mantıklı ona o parayı vermektense.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    3'ü arasında kalsam, tercihimi ybr'den yana kullanırdım.

Motosikleti
    R25
    Tvs Apache şu zamanda en mantıklı motosiklet

LoseControL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 250 Duke - Husqvarna 701 Sm
    Benim tercihim Japon'dan yana olurdu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler