Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Pert Kervanına Bizde Katıldık // CY@ Z800

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun. Şükür size ve karşı tarafa birşey olmamış. Kural hatasından ötürü başınız büyük derde girebilirdi.

Şimdi çağlar bu konuyu açmış ve hatasını, sonucunu paylaşıyor,durumunun farkında.

Kendi payına ders çıkaranlar ve başına gelmeden bu tecrubeyi kullanıp olası sıkıntıların önüne geçebilecek arkadaşlar için bir hazinedir.

Kurallara uyun,ekipmanı eksik etmeyin,kaskonuzu eksik etmeyin.

Motor hasarına gelince, önden çarpmış motoru,orda ne kıymetli parçalar var sayalım, amartisor,diskler,jant,kafa,gösterge,lastik, ön fren sistemi. Ayrıca önden darbe sonucu şasenin fabrika çıkışı hesabı geometrisi bozuldu mu ? Bunu ancak tüm herşeyi yaptıktan sonra kesin olarak anlayabilmek mümkün oluyor. Parça fiyatlarını bakın fabrikadan, kawasaki bu, 25 - 30 liralari bulur ,işçiliği ekleyin sonuç patates. Bakınca birçok kişi hasar yok sapa sağlam motor gibi düşünüyor ama maalesef öyle olmuyor o işler.

Tekrar geçmiş olsun , saglik sorunu yok, motor için kaskonuz var, kaza olabilecek en güzel şekilde bitmiş.

Ayrıca, kazadan sonra daha tecrübeli ve sürüşe farklı açıdan bakan bir binici haline geleceksiniz,bu çok önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Şükür size ve karşı tarafa birşey olmamış. Kural hatasından ötürü başınız büyük derde girebilirdi.

Şimdi çağlar bu konuyu açmış ve hatasını, sonucunu paylaşıyor,durumunun farkında.

Kendi payına ders çıkaranlar ve başına gelmeden bu tecrubeyi kullanıp olası sıkıntıların önüne geçebilecek arkadaşlar için bir hazinedir.

Motor hasarına gelince, önden çarpmış motoru,orda ne kıymetli parçalar var sayalım, amartisor,diskler,jant,kafa,gösterge,lastik, ön fren sistemi. Ayrıca önden darbe sonucu şasenin fabrika çıkışı hesabı geometrisi bozuldu mu ? Bunu ancak tüm herşeyi yaptıktan sonra kesin olarak anlayabilmek mümkün oluyor. Parça fiyatlarını bakın fabrikadan, kawasaki bu, 25 - 30 liralari bulur ,işçiliği ekleyin sonuç patates. Bakınca birçok kişi hasar yok sapa sağlam motor gibi düşünüyor ama maalesef öyle olmuyor o işler.

Tekrar geçmiş olsun , saglik sorunu yok, motor için kaskonuz var, kaza olabilecek en güzel şekilde bitmiş.

Ayrıca, kazadan sonra daha tecrübeli ve sürüşe farklı açıdan bakan bir binici haline geleceksiniz,bu çok önemli.
    Güzel yorumunuz için teşekkurler , Arkadaşlar topa tutmayı seviyor malum türk insanı normaldir Hayatım boyunca kazalarda hep kalkıp motoruma bakmısımdır bu kazamda dönüp bir kere bile bakmadım motora psikolojik olarak çok etkilendiğim bi kaza oldu ve ekipmanın önemi için çok büyük bir örnek bence kaza olabilecek en iyi şekilde sonuclandı karşı tarafta hosgörülü davranıp sikayetci olmadı ve sadece bilek incinmesiyle atlattık
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın, bazen oluyor böyle şeyler.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    dün akşam yücel motorda gördüm motorunuzu. ve kötü olmuş dedim içimden. sabahındada forumda görüyorum. çok geçmiş olsun.

xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125

Öncelikle çok geçmiş olsun. Herhangi bir sağlık sorunu olmaası sevindirici. Ancak "Şimdi çağlar bu konuyu açmış ve hatasını, sonucunu paylaşıyor,durumunun farkında." kısmı ehliyetini yeni almış biri için geçerli olabilirdi, 11 yıldır kullandığını iddia eden biri için değil. Ters yönde 80 ile gitmenin cezası bu kadar hafif olmamalı. Olmayacak yerde u dönüşü yapıp motosiklete çarpan adam ne kadar katilse bu bebe de o kadar potansiyel taşıyor. Karşısına çıkan bir jip yerine bir çocuk da olabilirdi. Lütfen hareketlerimize dikkat edelim, kazaları olmadan önce önleyelim. Beğenin ya da beğenmeyin kuralların bir sebebi var.
    pea bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Baban yerine olsam seni eşek sudan gelinceye kadar dövüp, bir daha değil motosiklet, bisiklet bile aldirmam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Geçmiş olsun dostum. (( sana bu yaşta bu tecrubesizlikle o motoru alanda. Anandan babandan hesap sorulmasi lazim. Allah korumuş yinede. )) bu arkadaşın yaptığı yorumun sadece iyi kısmını al . Karşısındakini tanımadan yaptığı yorumuda cehaletine ver : )

Ama bu yinede senin hatalı olduğunu değiştirmez. Ters yönden gitmemelisin. Hadi hata yaptın gidiyorsun buda 80 km gibi bir hızla olmamalı. Günahsız olan insanlara zarar verebilirdin. Hiç hatası olmadığı halde çarptığın arabaya zarar vermen gibi. Bunu insanada verebilirdin. Tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Çağlar yaptığı kazadaki hatasının farkında. Kuralları çiğnemesinden ötürü gerçekleşen olayın sonucu kendisi ve karşı taraf için çok daha kötü bitebilirdi .

Ümit ederim , bir daha aynı şeyi tekrarlamayacaktır. Sorumsuzca davranmış,hepimiz hayatımızda böyle anlar yaşayabiliriz. Gönül ister ki hiç olmasın ama gerçekleşirse devamında yapilmasi gereken ders almak,tekrarlamamak ve çevremizle paylaşarak başka arkadaşlarımızın aynı hataları yapmasına engel olmaya çalışmaktır.

Ceza kısmına gelelim; hukukun olaylar için verdiği cezaları yetersiz bulabilirsiniz fakat mevcut durumda Çağlar'ın kazası incelenir ve gerekli yargılama yapılır,kendisine tebliğ edilir.

Peki sizce nasıl bir yol izlenmeli ? Ne gibi bir ceza verilmesi uygun olur ?

xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    Çağlar yaptığı kazadaki hatasının farkında. Kuralları çiğnemesinden ötürü gerçekleşen olayın sonucu kendisi ve karşı taraf için çok daha kötü bitebilirdi .

Ümit ederim , bir daha aynı şeyi tekrarlamayacaktır. Sorumsuzca davranmış,hepimiz hayatımızda böyle anlar yaşayabiliriz. Gönül ister ki hiç olmasın ama gerçekleşirse devamında yapilmasi gereken ders almak,tekrarlamamak ve çevremizle paylaşarak başka arkadaşlarımızın aynı hataları yapmasına engel olmaya çalışmaktır.

Ceza kısmına gelelim; hukukun olaylar için verdiği cezaları yetersiz bulabilirsiniz fakat mevcut durumda Çağlar'ın kazası incelenir ve gerekli yargılama yapılır,kendisine tebliğ edilir.

Peki sizce nasıl bir yol izlenmeli ? Ne gibi bir ceza verilmesi uygun olur ?
    Benim söylediklerim sizinkilerle paralellik gösteriyor zaten. Ayrıca evet kendisi özelinden gitsek de kendisine karşı bir tavır takınmış değilim genel olarak dikkatli olmak gerektiğini belirtmeye çalışıyorum. Kullandığım dil kaba olabilir kusuruma bakmayın, kibar olunca dikkat çekici olmuyor pek.

Ben elbette hukukçu değilim doğru cezanın ne olduğunu söylemek haddim değil ama trafik konusunda cezalarımızın çok komik olduğunu görmek için hukukçu olmaya gerek yok. Bazı suçların küçüğü büyüğü olmaz, kimseye bir zarar vermemiş ki diyip çıkamazsınız işin içinden. Yasakların ve cezaların aamacı da kısasa kısas değil zaten olayları olmadan önlemeye çalışmak.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bazı alanlarda hukuk kuralları yetersiz kalıyor,doğru. Elimiz de örnek bir vukuat bulunuyor. İtiraz ve eksiklikle alakalı tespitiniz var, bu sebeple sordum,öneriniz nedir ceza olarak.

Mesela 1 yıl ehliyete el koymak mı,para cezası mı, bedelsiz kamu hizmeti mi ? Veya hepsi beraber bütün olarak mı ceza şeklinde uygulanmalı Çağlar'ın kazasinda ?

Örneğin, geçen bir ölümlü kaza sonucunda ,motoru kullanan kişiye 3 yıl hapis cezası kararı verildi. Caydırıcılığı daha kuvvetli uygulamalar olmasını ben de savunuyorum.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baban yerine olsam seni eşek sudan gelinceye kadar dövüp, bir daha değil motosiklet, bisiklet bile aldirmam.
    Bu kafayla yetiştireceğiniz çocuklarınıza cidden üzülüyorum hakkınızda hayırlısı
    Bilalancer bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 Yıldır motor sürdüğümü varsayarsak tecrübesiz kelimesi biraz saçma olmuş sanki , Allah sana ve cocuguna daha iyilerini nasip eder inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

On takım komple degismesi 2 amortisor yamuk , kovanlar patlak , jant kırık , diskler yamuk fardır grenajdır onlardan bahsetmıyorum bile 2 amortisor 1 jant bayi fiyatı 20,000 lira kasko vardı şükür pertten para beklıyoruz
    bizim bir abi var perte çıkan bundan daha kötü fz8 i pert parasını aldıktan sonra sigortadan bu halde geri satın alıp toplamayı planlıyordu öyle bir şey düşünedebilirsin bana motor bloğu sağlam şase sağlam ise toplanır diye düşünüyorum Türkiyedeki bu fiyatları göze alırsak

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim bir abi var perte çıkan bundan daha kötü fz8 i pert parasını aldıktan sonra sigortadan bu halde geri satın alıp toplamayı planlıyordu
    pertten ziyade kasko 20 25bin lira ve motoru vermeyı teklif ederse kabul etmeyi planlıyorum motorun bu haline 20bin liraya alıcı buldum o sekıldede olabılır. Kazalı motor sürme taraftarı degılım can taşıyoruz en ufak bi kusur can sıkıcı olabilir.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun size bişe olmaması sevindirici yalnız kasko olmaza ozaman hatıra fotosu anlamlı olurdu;)

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Eğer durum anlattığın gibi ters yöne girip 80 km hızla, doğru yönünde giden ve trafik kurallarına uyan SUV'a çarptıysan, karşı tarafta Mevlana sabrı varmış derim. Umarım karşı tarafta da yaralanma veya ağır hasar durumu olmamıştır.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer durum anlattığın gibi ters yöne girip 80 km hızla, doğru yönünde giden ve trafik kurallarına uyan SUV'a çarptıysan, karşı tarafta Mevlana sabrı varmış derim. Umarım karşı tarafta da yaralanma veya ağır hasar durumu olmamıştır.
    Yaralanma veya ağır hasarlık bi durum yok çamurluk ve kapı hasar aldı diye duydum arabaya bakacak durumda degıldım ki motora bile bakmadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

30.618 Lira hasar çıktı motorda

Emin olmamakla birlikte ters yönden gitmeniz sonucu oluşan kazayı kasko ödemiyor olabilirmi ? Eğer öyle bir durum varsa konuyu sildirmenizi öneririm. Paranızı almadan da dillendirmeyin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin olmamakla birlikte ters yönden gitmeniz sonucu oluşan kazayı kasko ödemiyor olabilirmi ? Eğer öyle bir durum varsa konuyu sildirmenizi öneririm. Paranızı almadan da dillendirmeyin.
    Forumdan silersinde, kaza tutanağından silmek pek mümkün olmaz herhalde

Motosikleti
    Şu an yok..
    motor pert ama malum sitede hala satışta..

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Erkan344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor pert ama malum sitede hala satışta..
    Rayiç bedel belirlenmesinde etkili oluyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)