Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor zamanları 2 zamanlı, 4 zamanlı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Bu 2 zamanlı 4 zamanlı denilirken kast edilen şey tam olarak nedir? Motorun hangi üzeelliğidir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Pistonun aşağı yukarı hareketine göre 4 zamanlı: emme - sıkıştırma - ateşleme(iş)- egzost olarak adlandırılır. 2 zamanlı : emme ve egzost - sikıştırma ve ateşleme aynı zamanda olur. Basitçe 2 zamanlıda piston her üst noktaya çıkışta ateşleme(iş) olur. 4 zamanlıda piston üst noktaya çıkışta 2 seferde bir ateşleme yapılır.
    Dxsec bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dxsec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 2 zamanlı 4 zamanlı denilirken kast edilen şey tam olarak nedir? Motorun hangi üzeelliğidir?
    Senin ehliyetin var mı?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ehliyetin var mı?
    Var desem topa tutacan demi bu forumdaki insanlar birbirine laf atmayı laf sokmayı ne kadar seviyor arkadaş çok merak ettiysen yok zaten ehliyeti olan kişi bu soruyu sormaması gerekir dimi sana göre?

Var desem topa tutacan demi bu forumdaki insanlar birbirine laf atmayı laf sokmayı ne kadar seviyor arkadaş çok merak ettiysen yok zaten ehliyeti olan kişi bu soruyu sormaması gerekir dimi sana göre?
    Evet sormaması lazım. Çünkü bu en temel motor bilgilerinden birisi. Ehliyet sınavlarında hep çıkar.

Hadi herşeyi geçtim. google'a 2 zamanlı 4 zamanlı yazsan milyon tane bilgi çıkacak. Bu kadar okumaktan aciz bir toplumuz.

Aferin

https://www.google.com/search?q=2+za...hrome&ie=UTF-8
    ilkeronat ve sey_47 bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okadar çok gereksiz konu varki bu konu gereksiz sayılmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    iki zamanlı tarih oldu diyebiliriz

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Evet sormaması lazım. Çünkü bu en temel motor bilgilerinden birisi. Ehliyet sınavlarında hep çıkar.

Hadi herşeyi geçtim. google'a 2 zamanlı 4 zamanlı yazsan milyon tane bilgi çıkacak. Bu kadar okumaktan aciz bir toplumuz.

Aferin

https://www.google.com/search?q=2+za...hrome&ie=UTF-8

Neden öyle diyosunki ben internetten kuru bilgi almak istemiyorum belki, belki burdan birçok kişinin bilgi edinmesinede katkı olacak belki ben sohbet ve muhabbet içinde bu soruyu sorup bilen kişilerle muhabbet etmek istiyorum her şeyi internetten kuru bilgi şeklinde araştıracaksak bu sohbet forumununda ne işimiz var?

Neden öyle diyosunki ben internetten kuru bilgi almak istemioyurm belki, belki burdan birçok kişinin bilgi edinmesinede katkı olacak belki ben sohbet ve muhabbet içinde bu soruyu sorup bilne kişilerle muhabbet istiyorum her şeyi internetten kuru bilgi şeklinde araştıracaksak bu sohbet forumununda ne işimiz var?
    Burası chat sitesi mi?

Forum burası. Sohbet mekanı değil. Evet bilmeye bilirsin. Bunda kimsenin bişey deidği yok. Amacımız buraya bilmediğimi zkonularda yardım almak. Ama 2 zamanlı ile 4 zamanlı arasındaki farkı google a yazıp 2 sn ye de öğrenebilecek iken forumu kirletmen hoş değil. Zaten gereksiz bi ton mesaj/konu/troll var...

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Burası chat sitesi mi?

Forum burası. Sohbet mekanı değil. Evet bilmeye bilirsin. Bunda kimsenin bişey deidği yok. Amacımız buraya bilmediğimi zkonularda yardım almak. Ama 2 zamanlı ile 4 zamanlı arasındaki farkı google a yazıp 2 sn ye de öğrenebilecek iken forumu kirletmen hoş değil. Zaten gereksiz bi ton mesaj/konu/troll var...

Adı üstünde burası Moto-Sohbet kısmı sohbet ederek bilgi aktarılan bir konu açtım. Hem ben burdan muhabbet ederek öğrenmek istedim eğer hoşunuza gitmediyse okumazsınız veya şikayet edersiniz laf dalaşına gerek yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    2 zamanlı motoru günde 2 kere 4 zamanlı motoru günde 4 kere sürebiliyorsun bunun için konu açmaya değermi

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlı motoru günde 2 kere 4 zamanlı motoru günde 4 kere sürebiliyorsun bunun için konu açmaya değermi
    Hocam peki 4 zamanlı motoru günde 5 kere sürsek motor patlar mı?

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    dört zamanlı motor iki devirde bir iş üretir.
    iki zamanlı motor bir devirde iş üretir.

kabaca iki zamanlı bir motor, iki katı hacimdeki dört zamanlı motor kadar güç üretir. emisyon ve verim sebebiyle motosikletlerde kullanımı neredeyse bitmiştir. profesyonel kros makinelerde halen kullanılıyor olabilir.

aynı güçte dört zamanlı motorlardan daha hafif olurlar, ve yük değişimine daha çabuk uyum gösterirler. özellikle iki zamanlı dizeller iş makinası, jeneratör, savunma sanayii ve gemilerde halen kullanılmaktadır.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Neden öyle diyosunki ben internetten kuru bilgi almak istemiyorum belki, belki burdan birçok kişinin bilgi edinmesinede katkı olacak belki ben sohbet ve muhabbet içinde bu soruyu sorup bilen kişilerle muhabbet etmek istiyorum her şeyi internetten kuru bilgi şeklinde araştıracaksak bu sohbet forumununda ne işimiz var?
    2-zamanlı, 4-zamanlı nedir? Bu bilginin kurusu, yaşı mı olur?
    Asıl forumda sorman hata. Eksik, yanlış bilende doğru bilende yazar. Nasıl ayıracaksın?
    Araştırmacı olun, siz kazanırsınız.
    ........
    Bknz; Seyyah adamı..
    Dxsec bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)