Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW GS sahiplerindeki bu özgüven nereden geliyor? Videoyu izleyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor tanıtımı diye girdim, kendi kendini habire öven bir insanla karşılaştım.

herkes ona bakıyormuş. waaw falan diyorlarmış. aman ne mühim.

yazısı değişiyor diye her sene model değiştiriyormuş. ulan yazısı değişiyor diye model mi değiştirilir? puhahaha üstüme iyilik sağlık. ilk defa duyduğum bir hadise.

kendini beğenmişlik, kibir, tepeden bakma, toplumda kendini ayrı bir sınıfa koyma çabaları. bütün bunlar 130.000 liralık bir makinaya binince otomatik gelen bir özellik galiba.

son olarak adam "afaki" kelimesinin anlamını bilmeden o kadar yanlış kullandı ki, türkçeyi katletti resmen. pahalı diyeceği yerde afaki diyor. fahiş diyeceği yerde afaki diyor. nerden duyduysa hoşuna gitmiş zahir, kullanırken zevk alıyor. bir de sözlüğü açıp anlamını öğrense turkce için faydalı bir adım atmış olacak.

ezcümle; şu fâni hayatımda 17 dakikamı ayırıp izlediğim için pişman oldum.
    ee_ee bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Motorla 100mt sürüklendim, boxer motor korudu.

LoseControL, zabuzaretta ve hasmet bunu beğendiler.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goldwing de öyle ama süren öve öve bitiremiyor... Uzun yolda rakipsiz Amerika'da... Hareket ettiği anda acaip kıvrak olduğunu söylüyor tüm sürenler.
    Cevahir'in önünde dün beni aralarda tokatladı bir abimiz,üstelik arkcısıda vardı.6 silindirin atikliği sanırım.
    Birde o koca antenler hadi neyse de o tuhaf ledler yakışmıyordu abi.

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Burda Gs'i savunnan arkadaşlar. Konu gs için açılmamış gs'i anlatan adamın uslubu için açılmış.

Adam video boyunca bütün mal varlığını anlatmış. Arabam var, jipim var, evimin garajı. Şirketim var, tahsilat toplamaya giderken.....

Kimsenin malında gözümüz yok Allah daha çok versin ama asgari ücretin 1400 lira olduğu ülkede hiç alakasız yerde bunlardan bahsedersen adama görgüsüz derler

Yalnız buna rağmen konu başlığı altında Gs anlatan adamlar var demek ki Gs fanlığı böyle birşey...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Problem, adamin arabasi, jipi, evinin garajı, ve GS'i olmasi degil. Problem, Turkiye'deki cogu insanin bu kombineyi ruyasinda bile goremeyecek olmasi. GS, 2014 yilinda Avrupa'da en cok satilan vitesli motosiklet modeliydi. Ozel bir sey degil yani, ulasilabilir bir urun. Amerika'da ortalama her ailenin sahip oldugu seyler bunlar, garajli ev, iki araba veya SUV, istedigi motosiklet(ler). Ben superduke kullanirken cok zevk aliyorum, ama cevremden farkli, yukarida, ozel biri gibi hissetmiyorum. Degilim cunku. Yanimdaki ofisteki adamin motosikleti yok ama gol kenarinda evi var, birinin ucagi var, vs.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    şimdi ben bir 650gs sahibi olarak, bu sınıfa giriyor muyum girmiyor muyum söyleyin bana.ona göre gardımı alcam

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ben bir 650gs sahibi olarak, bu sınıfa giriyor muyum girmiyor muyum söyleyin bana.ona göre gardımı alcam
    Yok. Siz sakin olun.
    Boxer motor kullananlar bu kategoride.

Hem 650GS japon sayılır.
    hasmet bunu beğendi.

her ne olursa olsun ülkenin tırrek halkının yanında çok kaliteli insanlar

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    bana göre o çantalar fazla çirkin ve motorun çizgileri göz yorucu.. karma karışık..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    "Mirketler" derdi rahmetli...
    YasinC bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ne olursa olsun ülkenin tırrek halkının yanında çok kaliteli insanlar
    1) her ne olursa olsun halka hakaret etmeyin

2) kaliteli insan kendini övmez. mütevazı olur.

3) iki kelime kullanıp cümle kuramıyor daha. kullandığı kelimelerin anlamını bile bilmiyor. boş.

4) 130.000 liralık makinaya binmek kimseye imtiyaz sağlamaz. mesele olgunluk ve tevazu sahibi olmak.

Motosikleti
    Café Racer
    Yağmurda, çamurda, karda çıkamadığı günlerde binmiyormuş sahibi.

Üzüldüm şimdi o GS'e.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zenginin parasi zugurdun cenesini yorarmis. Bu gonderinin asil basligi bu olmali.

1200GS surmemisler bir yana, surenler baska bir yana gelsin Sadece o motoru suremediginiz icin motoru b.klamayin. BMW paralever ile cigir acti. Avrupada yillardir tum motosiklet satislarinda GS olarak 1nci konumda olmasinin bir sebebi var.

Lutfen artik.

(ben GSten nefret ederim)

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zenginin parasi zugurdun cenesini yorarmis. Bu gonderinin asil basligi bu olmali.

1200GS surmemisler bir yana, surenler baska bir yana gelsin Sadece o motoru suremediginiz icin motoru b.klamayin. BMW paralever ile cigir acti. Avrupada yillardir tum motosiklet satislarinda GS olarak 1nci konumda olmasinin bir sebebi var.

Lutfen artik.

(ben GSten nefret ederim)
    evet biz lanet olası fakirler gs'e binemedigimiz için sabah akşam nasıl yapsak da gs binenlere b.k atsak diye düşünüyoruz. tek derdimiz bu. keşke ölsek.
    jimi_hendrix ve RoofRoof bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW paralever ile cigir acti.
    Paralever gerçekten bi çığır mı?

Kawasaki de kullandı galiba...

Eğer her yönüyle avantajlı olsa, Goldwring gibi fiyat mülahazası olmayan motosikletler de tercih etmez miydi? O da tek taraflı maşa ve şaft kullanıyor, deli gibi de torku var, ama kimse tork tepkisinden ve süspansiyondan şikayet etmiyor. Pahalı desem, olamaz çünkü Goldwing zaten lüks bir motosiklet. Patent desem o da değil, bulan motoguzzi'ymiş.

Sanki Ducati'nin desmo'su gibi avantaj dezavantaj karışık, ve daha çok marka ve modelle özdeşleştiği için kullanılıyor gibi...

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sj's belki telelever demiştir diye baktım.

Onu da ilk SAXON-Motodd isminde bir firma yapmış.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    yapılan yorumlara baktımda aynı şeyi izlemiş olamayız. bumu kibir kendini beğenmişlik allah aşkına hepimizde olandan 1 fazlası yok adamda.

koyulan başlığın yaptığı algı yönetimine veriyorum.

ya biraz geliştirin kendinizi adamın motorun üstünden tepeden bakmasıyla insanlara tepeden bakmayı ilişkilendirmek nedir? tabi sizin için ulaşılamayacak olan bir motorun sahibinin o yazdıklarınızdaki adam olmasını istiyorsunuz ki kendi yetersizliğinize duyduğunuz öfkeyi rahatça kanalize edebilin dimi? sizin bu hallerinizi görmek beni üzüyor.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılan yorumlara baktımda aynı şeyi izlemiş olamayız. bumu kibir kendini beğenmişlik allah aşkına hepimizde olandan 1 fazlası yok adamda.

ya biraz geliştirin kendinizi adamın motorun üstünden tepeden bakmasıyla insanlara tepeden bakmayı ilişkilendirmek nedir? tabi sizin için ulaşılamayacak olan bir motorun sahibinin o yazdıklarınızdaki adam olmasını istiyorsunuz ki kendi yetersizliğinize duyduğunuz öfkeyi rahatça kanalize edebilin dimi? sizin bu hallerinizi görmek beni üzüyor.
    Bu adamı yadırgamadıysan sende onun gibi olabilirsin. Bu emmi gibi olduğumdan şüphelensem 5 psikoloğa birden giderim. Düşünsene 50 yaşına gelmişsin ve malsın ne kötü değilmi? bu yaşa kadar artizlik için yaşamış herif sıkılmamış maşallahı var. Anlayamazsınız..

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Avrupada japon rakiplerine çok yakın rakamları olması ve yedek parçanın çok rahat bulunuyor olması satışlarının artmasında büyük bir etken.

Komik yorumlar var yine. Herzamanki gibi bazıları videodaki adama bazılarıda ona yorum yapanlara laf atıyor.
    Son yıllarda zaten Yeni kullanıcılar dışında GS i bukadar seven maalesef yok. 2007 Model gs adv motosikletimi 4 yıl önce satmıştım. Bukadar sorunlu herşeyin elektronik beyine bağlı abs beyni bozulduğunda marş bile basmayan bir motosikletten bahsediyoruz ve bu bir enduro.Düşünün bi tura çıktınız elektronik akü sistemine bağlı birşey arızalandı! Günlerce aramıştım bir beyin çıkma bulamadığım için en son borusan komple abs sistemine ozamanın parasıyla 3.500 euro parça fiyatı vermişti.. İşetme maliyeti inanılmaz yüksek bir motor. Hele bide 3 4 yaşın üzerindeyse vay halinize. Gsten sonra kullandığım Vstrom ve Super tenere gibi motosikletler inanın bana hem arazide hem asfaltta gayet başarılı sonuçlar verdi. Yeni gslerde ilk bakışta motosiklete ait tüm verilerin ekranda gösteriliyor olması güzel. Fakat bukadar elektronik bir motosikletle tura çıkmak yada dünyayı gezme fikri benim için imkansız. Aylık 6 bin tlnin altında geliriniz varsa zaten benim gibi alır 3 5 ay kullanır satarsınız. Zaten daha fazla olan adamda düşünmüyor arızasını ıvırını zıvırını videodaki gibi..

Bahsettiği küçük insanlar ben ve benim gibi düşünenler, allah kimseyi gs ile servise düşürmesin.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İkisi de var. Adam motosikleti seviyor, o belli. Avrupa'da yaşasa da alırdı bence.

Ama etrafın motosiklete tepkisini farkediyor, bundan aldığı seçkinlik, ayrıcalık ve üstünlük hissi de egosunu okşuyor ve bunu da açıkça dile getiriyor.

Velhasıl ikisi de mevcut. Olmaması da zor zaten...

Peki bu problem mi? Bakış açınıza göre değişir. Sahip olduğu maldan statü, ayrıcalık ve değer kazanmak, genelde kendini zatında değersiz görme işareti olduğundan çok hoş bir şey olarak görmüyorum şahsen. Özgüveni tam olan, psikolojik yönden sağlıklı bir insan böyle bir şeye ihtiyaç duymaz.

Ammaaa...

Burada kullandığım motosikleti takan yok. Motosiklet sevenler hoşlanıyor, fotoğrafını çekenler oluyor, "nice bike" diyorlar, ama çalışan herkesin istese alabileceği bişey. Bi statü veya ayrıcalık getirdiği yok. Ama Türkiye'de yaşıyor olsam, motosikletiyle hava atmaya çalışan züppenin teki olurdum belki, kim bilir? İnsan çabuk değişebiliyor, ego herkeste var, kendinden emin olmak mümkün değil, vs.

Velhasıl amcayı hor görme hakkını göremiyorum kendimde... Hiç bulunduğu durumda bulunmadım çünkü.

Acaip yakışıklı ve çok zengin olsanız, gittiğiniz her yerde birbirinden güzel kadınlar kendini kucağınıza atıyor olsa, bir gün karınızı aldatır mıydınız? Hayır mı? Emin misiniz? Mesela yukarıdaki satırları okuyunca anında iğrendiniz mi, yoksa kafanızda güzel bi kadın sureti şekillendi mi?

Keh Keh Keh
    ayetlervaray bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)