Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Neden km. si 10.000 -20.000 olduğunda satışa çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizin jeopolitik ve coğrafi konumu gereği 30bin den sonra motorlar otomatik sıfırlanıyor.
    2005 model de 2015 modelde aynı km lerde. Yılda 2bin anca yapmış abimiz. Her binen 500km yapıp satmış
    aynen bir de bu durum var , 2005 modelde 15000-2000 km de satılıyor 2015 modelde 15000-20000 km satılıyor, tuhaf....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    53900kmde motorum ninja 300
    İlana koyacağım bakalım ne gibi absurtlukler yazacaklar

Bir önceki motorum duke 200du 27500de sattım.

Km düşük isteyenler için beraber sanayiye gidip istediği kmye düşürebiliriz yazacagim. Bir oncekini öyle yazmış da satmıştım.
    jimi_hendrix, Mamba09 ve fz6_fazer bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    motoru erken kmde stmak kullanan bir insanın artık sıkılması - paraya ihtiyacı olması - bi farklı model arayısı vs den dolayı oluyor

2 sene önce 3 binde nc700x aldım 6 ayda 17 bin km kullandım ve sattım . paraya ihtiyacım vardıd

takasladık inazuma 250 f ile . 1 ay kulandım sevmedim ,

cbf 600 ile takasladım 3 ay kullandım masrafları yuzunden sym maxi400 ile takasladım

sym yi begendim güzeldi işimi görüyordu fakat arkadasın gaı ile polis cıkması motor aldım . peşinat olarak sym yi verdim - sym yi 3 4 ay kullandım

yani işin aslınagelirsek insanlar paraya ihtiyacı oldugunda veya model değiştirmek icin motorunu satıyor ( BOZUK MOTORDA ERKEN SATILIYOR FAKAT DUSUK İHTİMAL )

Motosikleti
    Honda PCX 150
    bir de masrafı yaklaşan motora bakım, lastik, akü vs. masrafı etmeden bu masrafı fiyattan düşerim erken satarımcılar var. alıcı olarak bakarsanız durum daha fena. benim öğretmen arkadaşım 2013 te aldığı cub tarzı çin malı bir motosikleti 2017 de ilk bakımına soktu sonra da sattı. bunu alırken adam memur adam temiz kullanmıştır diye de almıştır muhtemelen. bizim insanımız malesef küçük hesaplar peşinde ve birbirimizi nasıl daha fazla kazıklarız bunun peşindeyiz. adam ikinci el sitesine ilan veriyor fiyat yok. fiyat neden yazmıyorsunuz diyorum fiyat özelden diyor. ulan motor mu satıyorsun kapalı zarf usulü ihale mi veriyorsun. bir defasında bir motor almak için il dışına çıktım. motoru gördüğümde dedim ki fotoşop mu yaptınız resimlere. bu ilandaki motor değil. çok titizsin bişey olmaz al bin dedi adam. anladım ki ikinci el bir şey alınmaz kardeşim. gider parasını verir içim rahat binerim. bu ülkede adamlar aylarca kilosu on liraya bal sattı da kimse sesini çıkarmadı. ondan sonra ağlamanın alemi yok. satacaksan alma. aldıysan da çöpe gidene kadar bin.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    41 bin kilometrede aldım motorumu ve şu anda 62.400 kilometrede. motorumu satmayacağım, daha doğrusu artık benim için manevi değeri var. ne anılarım geçti onunla.

şu anki isteklerimden birisi de bu motor ile 100 bin kilometreyi devirmek, ne kaldı şurada 100 bin kilometreye?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    rodaj yapmasını bilmeyen ve kitapçık okumaktan aciz bir milletiz maalesef... Uzun yol zor oluyor diye motor büyütesim var. Kitapçığında 10w-30 yazan motora 20w-50 koyan mı dersin, 10w-60 koyan mı dersin. Allahtan gres yağı koyan yok motora...
    fz6_fazer bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    salak kardeşim bizim insanımız.
    bende şuan bi yamaha fz6 var. 2006 model. 79 binde.
    telefon açıyor herif, "kilometre çok yüksek 30 bindeki motoru bu fiyata koymuşlar" diye.

adama tek cevabım "sevgili kardeşim, 2017deyiz. 2006 model motor yılda 10 bin kilometre yapsa 110 bin kilometre yapar. yılda 5 bin binse, 55 bin yapar, nasıl inanıyorsun da alıyorsun o kilometrede?"

herif ciddi ciddi inanıyor 40-50 bine. ayrıca düzgün kullanıldıktan sonra ne olabilir 80 bindeki 4 silindir makinaya? şaka gibiler. onlarla uğraşmıyorum zaten artık. kilometre yüksek diyene hade işine git diyorum. rahatça gidip 100 bindeki makinaları da alabiliyorum iyi bi ekspertiz ederek.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sıfır araba almak zor ama sıfır motosiklet almak mümkün o yüzden belli bir km ye gelince kurtlar kaynar motosikleti yenilemek gereği doğar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ne alakası var ? Adam sıkılmıştır, satıyordur. Çok kilometreli olanları da almamakta çoğunlukla haklılar. Ben çok kilometreli CBF 150 görünce kurye motorudur deyip geçiyorum. Kurye motoru alınır mı ? Alınmaz. Taksiden çıkma otomobilin alınmayacağı gibi. Böyle yapınca kurunun yanında yaş da yanıyor ama yapacak bir şey yok. Az satılan bir modelse o zaman incelenebilir belki ama çok satılan modelleri ben incelemem. Ne de olsa alternatifi çok.

Ayrıca arkadaşın yukarıda yazdığı gibi, rodaj yapmasını bilmeyen, bilse de yapmayan milletten nasıl güvenip motor alacaksın ? Asıl sorun da bu zaten. Avrupa'da olsam hiç düşünmem bunları. Bizde adam Pulsar alıyor, ki ne kadar katı rodaj isteniyor biliyoruz, ilk mesajı "motoru falanca şehirden aldım geldim, iki kişi bilmem ne kadar yükle yokuşlarda bana mısın demedi". Şimdi bu adamdan gel de motor al.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Cevap oldukça basit aslında. 1.si alım gücü düşük insan profili 2.si motosiklet kullanan kesmin %70 i bence olaya keyfi değil ticari olarak bakmasından kaynaklanıyor. Şahsen ben motosikletim km si yükseldikçe seviniyorum. Hem paramın karşılığını aldığımı hem de her geçen her km de aldığım keyif aklıma geliyor o yüzden olsa gerek 2. elden uzak duruyorum. 11 motosiklet değiştirdim burgman 12. motosikletim. Bu zamana kadar hep sıfır aldım. Zira insanımız maalesef ticaret konusunda dürüst değil. Ha bu arada mutlaka eee hocam neden o kadar motosiklet değiştirdin o zaman diyenler çıkacaktır. Çinli modellerle başladım maalesef aradığımı bulamadım. Bir de bir dönem yaşadığım ekonomik durumdan dolayı satmak zorunda kaldığım motosikletler oldu misal msx imi sattığıma çok üzülmüştüm.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ne kelepir makinalar eski transalp xt660 gibi bedava ya satıyor millet düşünsene crf olmuş kaç para 650 cc makina 100000 km de olsa 15 e 13 e alırım en azından yola çıkınca deh derim gider çüşşş derim durur km takıntısı aslında işi bilen için süper bi olay
    7 sene önce biri bana hasarlı motor getirse almazdım ama bu gün alırım km bakmam hasar kaydına bakmam sorunsuz çalışsın yeter

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    çok enteresan şeyler ve yaklaşımlarda bulunulmuş.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Alıntı einstein26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok dediğin mantıklı ancak 2017 yılındayız ve 2015 model 5000 km de yada 2016 model 2000-3000 km olanları nasıl açıklayabiliriz...
    Şahsen benim şuanki Cbr 250 motorum 2016 model ve daha 4500 KM civarında :D okuldan eve veya işten eve bu kadar oluyor anca mesafe kısa ise :D

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Senede 2.000 km'yi geçmediğim için 2014 Triumph'la 4 yaz geçirdiğim halde, daha geçen hafta 10 bin km oldu

Bugüne kadar bütün motorlarımı benzer düşük kilometrelerde sattım, kaldı ki tek servis kayıtları yoktur. Türkiye'de hiç bir ustaya güvenmediğim için tüm bakımlarımı kendim yaparım.

Alıcılar da genelde makul ve mantıklı insanlar olmuş demek satarken sorunla karşılaşmadım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)