Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 600 Çalışmama sorunu(Karbüratör)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

2008 model CBF 600 motosikletim var. Yaklaşık 3 haftadan beri brandasının altında yatıyor. Dün çalıştırmayı denedim fakat bir türlü beceremedim. Marş sesi geliyor(aküde boşalma yok gibi), depoda benzin var. Yokuş aşağı vurdurmayı denedim fakat boğuluyor gibi oluyor ve çalışmıyor. Çalıştırıp, kış için kapalı otoparka çekeceğim. Ayrıca otoparka aldıktan sonra neler yapmamı önerirsiniz? (Aküyü sökmek, ortasehpada bırakmak vs.)

Ne yapmam gerekli yardımcı olabilecek var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ben de 2-3 hafta çalıştırmayınca baya uğraştırıyo :D Belki seninkide öyledir.

Acaba bujide sorun olabilir mi?

Akü sökülmesi gerekir mi bilmiyorum ama orta sehpaya al.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    2008 modeller enjeksiyonlu diye biliyordum ben.

Her neyse. Karbüratörlü model ise sol tarafta jikleyi çekip hafif gaz vererek çalıştırın.

Uzun süre motosikletiniz yatacaksa;
    Depoyu fulleyin.

Akünün kutup başlarını sökün.

Lastiklerin direkt yere temasını onleyin. Bir sunta üzerine veya eski hali serin altına.

Benim aklıma gelenler bunlar.

Motorunuz jikle ile de çalışmazsa bujilere bir bakın.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Sorun bujilerdedir. Cbf 600 ün buji patlatma sorunu oldugunu duymuştum. Zaten kısın binmeyeceksiniz hiç ugraşmayın. Mevsimi geldiginde bir bakım yaptırirsıniz

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Arkadaşlar yazmış. Ek yapayım.
    Aküyü oda sıcaklığına alın. 2-3 ayda bir şarj edin.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Aynı model olmasa da benim cbf500'de de 2-3 hafta yattığında aynı sorun oluyordu. Kontak açarken jikleyi hafif çekerej üzerinde sertçe oturun. Birkaç denemede çalışması lazım. Kışın tekrar yaşamamak içinse radyatöre soğuk hava girişini engelleyecek şekilde park edin ya da kaplayın derim. Umarım bu şekilde çözümü olan kolay bir konudur.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 modeller enjeksiyonlu diye biliyordum ben.

Her neyse. Karbüratörlü model ise sol tarafta jikleyi çekip hafif gaz vererek çalıştırın.

Uzun süre motosikletiniz yatacaksa;
    Depoyu fulleyin.

Akünün kutup başlarını sökün.

Lastiklerin direkt yere temasını onleyin. Bir sunta üzerine veya eski hali serin altına.

Benim aklıma gelenler bunlar.

Motorunuz jikle ile de çalışmazsa bujilere bir bakın.
    2006 model 2008 çıkışlı pardon jikleyi çekerek de denedim olmadı. Dik bir yokuş var ordan aşağı salıp vurduracağım ama korkuyorum çalışmazsa geri çıkartmak zulüm olacak Deneyeceğim bakalım umarım çalışır.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    aga gecen ene bendede vardı 2006 cbf 600 motorun akusu az sa calısmıyor bir araba ile takviye yap o şekilde çalışacaktır . aku bitik olduug icin cok kasıyordu benım motor . değiştirdikten sonra rahat rahat calısmaya baslamıstı.

Ustayı alıp motorun yanına götürdüm, adam vurdurdu tekte çalıştı ya İşin sırrı tam vurduracağın esnada ayaklarla motoru yere ittirmekteymiş. Bujilere bakılacak, senkron ayarı yapılacak vsvs sebebp oldu servise gitmeye diyelim. Herkese teşekkürler yardımları için

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustayı alıp motorun yanına götürdüm, adam vurdurdu tekte çalıştı ya İşin sırrı tam vurduracağın esnada ayaklarla motoru yere ittirmekteymiş. Bujilere bakılacak, senkron ayarı yapılacak vsvs sebebp oldu servise gitmeye diyelim. Herkese teşekkürler yardımları için
    Yalnız senkron ayarı kolay kolay bozulmaz.
    Grupta 2005 model 98 binde CBF 600 u olan abimizin bile öyle bir sorunu yok.

Yine de olmaz demek değil bu. Ama yinede sana kalmış. Başka ustaya gösterme şansın varsa baktır bir
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız senkron ayarı kolay kolay bozulmaz.
    Grupta 2005 model 98 binde CBF 600 u olan abimizin bile öyle bir sorunu yok.

Yine de olmaz demek değil bu. Ama yinede sana kalmış. Başka ustaya gösterme şansın varsa baktır bir
    Ustam güvendiğim birisi. Yaşı itibarıyla da tecrübelidir. Motosikletimin egzozundan çiğ benzin kokusu aldığını belirtti. Bujileri değiştirince çalışmama durumu ortadan kalkmış. Umarım senkron ayarıyla yakıtı da normale dönecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)