Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

KTM DEN MT7 YE RAKİP

Motovento
    REKLAM ALANI
    araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT 07 ye uzun yıllar rakip bir motosiklet çıkmaz çıkamaz
    aquarist4 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    KTM 'in bence en büyük hatası; dehşet bir concept tasarlayıp büyük beğeni topladıktan sonra, aslında beğenilecek olan yasal versiyonunun önünü kapaması.
    1290 sdr ile de aynısını yaptılar ancak yasal yol versiyonu ile ciddi tepki çektiler. Oysa ki 1290 concept ile yol versiyonu neredeyse aynı olmasına rağmen.

Yeni şaseli 790 kesinlikle çok mantıklı bir güncel versiyon olacak, bizim gibi silindir ve 100hp baraj bandına takılan ülkelerde, eski modeline göre çok daha alınası olacak.

Kasım gelsin, turuncu rengi ve stickers seti ile vitrin halini görelim bakalım.
    Arkaya bir mono kapak, yolcu tutamacını iptal edip teker arkası plakalık/sinyal ile concept tasarıma ciddi oranda yaklaşılır.

Fiyatı 65-70 civarı olacağı ve o fiyat bandına daha yüksek hacimli rakipler olduğu için yollarda denk gelmemiz imkansıza yakın olacaktır.

Euro 1TL olsa idi, 14-15 bine alınıp şehir içinde haylazlık yapacak çok tatlı bir ikinci motor olurdu

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM'ler genelde çirkin oluyor. O kadar çirkin ki neredeyse garip bir şekilde güzel, en azından ilginç denecek türden.

Aslında dizaynları bayağı sağlam. Meşhur bir adam veya şirket yapıyor, unuttum şimdi. Dizayn konusunda baştan belli bir marka çizgisi oluşturacak şekilde başladılar. Gittikçe de agresifleşip keskinleşiyor.

Artık arabaların hepsi birbirine benziyor, ama motosiklet bayağı açık bi alan dizayn için...
    Katılıyorum ama çirkinden çirkine de fark var. KTM'nin RC modeli de hoşuma gitmiyor. BMW'nin S 1000 RR'ı hem kafadan hem de yanlardan ne kadar asimetrik olsa da, simetri hastası olan ben bu motoru çok beğeniyorum. KTM'nin ürünlerine bu paraları vereceğime gider Z 1000 alırım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum ama çirkinden çirkine de fark var. KTM'nin RC modeli de hoşuma gitmiyor. BMW'nin S 1000 RR'ı hem kafadan hem de yanlardan ne kadar asimetrik olsa da, simetri hastası olan ben bu motoru çok beğeniyorum. KTM'nin ürünlerine bu paraları vereceğime gider Z 1000 alırım.
    Tipi ilginç ama ağır. Yeni çıkan Z900 fena değil. Bayağı hafifletmişler. Z1000 de Z800 de gidici...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence gayet güzel ve uçuk olmayan bir tasarımı var. KTM'nin bana göre en çok ihtiyaç duyduğu şey titreşimsiz, konforlu ve efendi görünümlü modeller. Kalitesini herkes biliyor.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    super naked klasmanında ilk sırayı paylaşan 1290r ile tuono bence
    orta siklet ise triumph 675 ile ilk sırayı 2. sırayıda dandik süspansiyonu ile mt09 alıyordu kawayı saymıyorum neredeyse sumocu gibi olmuş
    ama triumph 765 olarak update yapsa dahi hafifliği ve eğlencesiyle ktm bu motorla ilk sırayı alır gibi geliyor
    bi ktm takıntım var ama neyse

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    super naked klasmanında ilk sırayı paylaşan 1290r ile tuono bence
    orta siklet ise triumph 675 ile ilk sırayı 2. sırayıda dandik süspansiyonu ile mt09 alıyordu kawayı saymıyorum neredeyse sumocu gibi olmuş
    ama triumph 765 olarak update yapsa dahi hafifliği ve eğlencesiyle ktm bu motorla ilk sırayı alır gibi geliyor
    bi ktm takıntım var ama neyse
    Yeni Z900 MT9 ile ayni fiyat, hatta az daha ucuz Amerika'da. Kawa atak yapiyor.

Premium naked listesine Monster 1200 S mi R mi SR mi neyse onu da eklemek lazim

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Duke serisinin son ürünü bu. Dizayn çok zayıf ama.

Hiç üstündeki cc'yi göstermiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...KTM'nin bana göre en çok ihtiyaç duyduğu şey titreşimsiz, konforlu ve efendi görünümlü modeller...
    Bu saydığınız ihtiyaçların(!) hiçbiri KTM'nin ruhuna ve konseptine uymuyor. KTM'nin kullanıcısı zaten bu saydıklarınızın olmamasından dolayı KTM'yi tercih ediyor. Her insanın beklentileri aynı olmuyor takdir edersiniz.

Titreşimsiz konforlu ve efendi görünümlü modeller arıyorsanız Suzuki'ye yönelmek gerekir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni Z900 MT9 ile ayni fiyat, hatta az daha ucuz Amerika'da. Kawa atak yapiyor.

Premium naked listesine Monster 1200 S mi R mi SR mi neyse onu da eklemek lazim
    hmmm galiba 7k fark var TR'de
    US da mantıklı seçenek gibi duruyor
    ducati hiç sürmedim fakat 1290 ile tuouno yu alpler de deneme imkanım olmuştu
    belki de haklsınız ,bmw ile ducati de kürsü için kapışmadalar

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Çalınıp parçaları dağılmış bir motosiklete benziyor.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    mt07 ye degil ktm yapıyorsa mt 09 a rakiptir 847.3 cc yani 50 cc fark olacak

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu saydığınız ihtiyaçların(!) hiçbiri KTM'nin ruhuna ve konseptine uymuyor. KTM'nin kullanıcısı zaten bu saydıklarınızın olmamasından dolayı KTM'yi tercih ediyor. Her insanın beklentileri aynı olmuyor takdir edersiniz.

Titreşimsiz konforlu ve efendi görünümlü modeller arıyorsanız Suzuki'ye yönelmek gerekir diye düşünüyorum.
    Doğrudur. Diğer yandan ben resimlerdeki test motorunu gayet beğendim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)