Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cahilliğime verin merak ediyorum ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Arkadaşım küba marka 150 cc motosikletin egsozunu delmiş beton çivisiyle ve çok tatlı çok az bi ses olmuş pıt pıt ediyo bazen. Resimde gösterdim nereyi deldiğini 5 tane küçük küçük delik atmış. Bende de 150 cc mondial var. Bende yapmak istedim fakat böyle bişey yapmadım hiç orjinalciyim birazda ama merak ettim fayda ve zararı nedir bunun? Amacım apaçilik yapmak değil sadece hoşuma gitti bende yapmak istedim öncesinden size soruyum dedim.. Hayırlı günler herkese. Teşekkür ederim simdiden

Doğrul, eğril ama EĞİLME

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    :(

hizliresim.com dan resmi yükleyip linki buraya koyman gerek

Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :(

hizliresim.com dan resmi yükleyip linki buraya koyman gerek
    Beceremiyorum bir türlü ya ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik olan ?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı karadag.05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beceremiyorum bir türlü ya ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Komik olan ?
    jpeg yolunu kendi pc adresinden çekmiş olman komikti artı tokatı görünce aklıma geldi. tavsiyemse hiç elleme o sana tatlı gelen ses millete eziyet olur.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Egsozu delmek apaçiliktir, madem yapmak istemiyorsun yapma.

Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsozu delmek apaçiliktir, madem yapmak istemiyorsun yapma.
    Ben daha çok yarar ve zararını öğrenmek istedim için sordum. Bugüne kadar hep normal haliyle bindim bundan sonra da öyle binsem bişey kaybetmem.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Motosikleti
    Ben daha çok yarar ve zararını öğrenmek istedim için sordum. Bugüne kadar hep normal haliyle bindim bundan sonra da öyle binsem bişey kaybetmem.
    Eski konularda bir arkadaş çok güzel özetlemiş
    " Arkadaşlar eksoz yanık gazı dışarıya gürültüsüz şekilde atmak amaçlıdır. Açık eksozlar performans kaybettirmez hatta gazın dışarıya çıkışı kolaylaştığından biraz da avantaj sağlar. Bu getirisi.. İşin götürüsü daha fazla...!
    1- Trafik çarpar.
    2- Mahalleli küfreder,
    3- Uzun yolda ve yüksek devirde eksozunu açana sende küfredersin,
    4- Muayeneden geçemezsin,
    5- Özellikle geceleri çok fazla çevreye rahatsızlık verdiğin için sürekli kulakların çınlar, gideceğin yere rahat gidemezsin,
    6- Artık zamanla kendinde bu yaptığının hata olduğunu anlar pişmanlık duyarsın,
    7- Yeni eksoz alıp ekstra para ödersin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İşin uzmanı değilim ama bildiğim kadarı ile egsozda yapılan bu tür müdahaleler az da olsa çıkış basıncını etkiler ve bu da yakıt tüketiminde ve emisyonda artışa sebep olacaktır. Bununla ilgili olarak motosikletin ecu su tekrar programlanarak verimlilik optimize edilebiliyor ama her motorda olmuyor sanırım.

Motosikleti
    150 Z - One
    " Arkadaşlar eksoz yanık gazı dışarıya gürültüsüz şekilde atmak amaçlıdır. Açık eksozlar performans kaybettirmez hatta gazın dışarıya çıkışı kolaylaştığından biraz da avantaj sağlar. Bu getirisi.. İşin götürüsü daha fazla...!
    1- Trafik çarpar.
    2- Mahalleli küfreder,
    5- Özellikle geceleri çok fazla çevreye rahatsızlık verdiğin için sürekli kulakların çınlar, gideceğin yere rahat gidemezsin,
    Benim ki vidalı olacak. İstediğimde o vidaları takıp istediğimde sökcem sürekli öyle binmiycem yukarı yazmayı gerek görmedim ..
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Motosikleti
    Benim ki vidalı olacak. İstediğimde o vidaları takıp istediğimde sökcem sürekli öyle binmiycem yukarı yazmayı gerek görmedim ..
    Ben anlamadım "beton çivisiyle delicem" diyorsun "cahillime verin bilmiyorum", diyorsun sonra "vidalı yapıcam ben" diye bilgi veriyorsun. Madem biliyorsun sorun ne? kafana koyduysan yap ne diyelim yani.

Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı 0km adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin uzmanı değilim ama bildiğim kadarı ile egsozda yapılan bu tür müdahaleler az da olsa çıkış basıncını etkiler ve bu da yakıt tüketiminde ve emisyonda artışa sebep olacaktır. Bununla ilgili olarak motosikletin ecu su tekrar programlanarak verimlilik optimize edilebiliyor ama her motorda olmuyor sanırım.
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Ben anlamadım "beton çivisiyle delicem" diyorsun "cahillime verin bilmiyorum", diyorsun sonra "vidalı yapıcam ben" diye bilgi veriyorsun. Madem biliyorsun sorun ne? kafana koyduysan yap ne diyelim yani.
    Senden veya kimseden izin alacak değilim bu bir . İkincisi " beton çivisiyle delicem " gibi bir ibare var mı orda? Ben yapmak istiyorum dedim yöntemini söylemedim. Önce oku, anla. Sonra ahkam kesmeye kalkış.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yapmayın şöyle şeyler yahu. İnsanlar böyle şeyleri ister alının ister gücenin ama tamamen cahillikten yapıyorlar. Bir kişi neden toplumda kendisini ön plana çıkarmak ister bi düşünmek lazım. Kime neyi ispatlıyoruz 125-250cc lik motorla? Çıkan sesi seviyor olabilirsiniz ancak sağlıklı düşünen bir insan toplum içinde yaşadığımızı ve ahlak kuralları gereği çevremizde bulunan insanlara saygı duymamız gerektiğini bilir. Eskiden insanlar kavgayla gürültüyle ön plana çıkmaya çalışırlarmış şimdi de elimizin altında bulunan aletlerle ya hava atarak ya ses çıkartarak bi şekilde ben burdayım demeye çalışıyoruz. Öyle demeye çalışmasak bile öyle görünüyor ve komik duruma düşüyoruz farkında olmadan. Kırıcı veya yanlış birşey söylediysem affola ancak benim kişisel görüşüm bu şekilde,

Saygılar.

Motosikleti
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Senden veya kimseden izin alacak değilim bu bir . İkincisi " beton çivisiyle delicem " gibi bir ibare var mı orda? Ben yapmak istiyorum dedim yöntemini söylemedim. Önce oku, anla. Sonra ahkam kesmeye kalkış.
    Sakin ol atar yapacak bir durum yok. İstersen kendi yazdığını oku bir daha, bak bakalım nasıl anlaşılıyor.
    Arkadaşım küba marka 150 cc motosikletin egsozunu delmiş beton çivisiyle....Bende de 150 cc mondial var. Bende yapmak istedim
    Ahkam kesen kim acaba?
    ahkâm kesmek
    1) çekinmeden kesin yargılarda bulunmak: 2) bilir bilmez konuşmak.
    Deyim

1. "SES TERÖRİSTİ " diye anılırsın , beddua küfür vb maruz kalırsın .

2. Geri basınç lazımdır sıhhatli seyir için , fiyakalısı "back pressure" araştırmanı öneririm.

3. Yakıtta azda olsa artış , çiğ benzin kusturup çevreye zarar verirsin.

4. Düzensizlikten rezonans bozumundan egzozun hasar alıp , masraf çıkar.

1. Madde en önemlisi olup , cc gözetmeksizin egzoz oynanmış yada devir çevirenlere motor arızası yaşayıp kullanamaz hale gelmesi içün beddua ediyorum , "" omooo bizi fark etmiiiiler "" diyenlere korna ve selektör kullanmalarını tavsiye ediyorum , özetle yapma/etme lütfen.
    PiedPiper ve karadag.05 bunu beğendiler.

Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. "SES TERÖRİSTİ " diye anılırsın , beddua küfür vb maruz kalırsın .

2. Geri basınç lazımdır sıhhatli seyir için , fiyakalısı "back pressure" araştırmanı öneririm.

3. Yakıtta azda olsa artış , çiğ benzin kusturup çevreye zarar verirsin.

4. Düzensizlikten rezonans bozumundan egzozun hasar alıp , masraf çıkar.

1. Madde en önemlisi olup , cc gözetmeksizin egzoz oynanmış yada devir çevirenlere motor arızası yaşayıp kullanamaz hale gelmesi içün beddua ediyorum , "" omooo bizi fark etmiiiiler "" diyenlere korna ve selektör kullanmalarını tavsiye ediyorum , özetle yapma/etme lütfen.
    Teşekkür ederim herşey için çok sağolun kazasız belasız günler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Sakin ol atar yapacak bir durum yok. İstersen kendi yazdığını oku bir daha, bak bakalım nasıl anlaşılıyor.

Ahkam kesen kim acaba?
    ahkâm kesmek
    1) çekinmeden kesin yargılarda bulunmak: 2) bilir bilmez konuşmak.
    Deyim
    Ne saçmalıyosun bilmiyorum da bilip bilmeden konuştuğun için demiştim bende onu sana zaten. Konuştuğum dili önce anla sonra dersini verirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı Shine34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yapmayın şöyle şeyler yahu. İnsanlar böyle şeyleri ister alının ister gücenin ama tamamen cahillikten yapıyorlar. Bir kişi neden toplumda kendisini ön plana çıkarmak ister bi düşünmek lazım. Kime neyi ispatlıyoruz 125-250cc lik motorla? Çıkan sesi seviyor olabilirsiniz ancak sağlıklı düşünen bir insan toplum içinde yaşadığımızı ve ahlak kuralları gereği çevremizde bulunan insanlara saygı duymamız gerektiğini bilir. Eskiden insanlar kavgayla gürültüyle ön plana çıkmaya çalışırlarmış şimdi de elimizin altında bulunan aletlerle ya hava atarak ya ses çıkartarak bi şekilde ben burdayım demeye çalışıyoruz. Öyle demeye çalışmasak bile öyle görünüyor ve komik duruma düşüyoruz farkında olmadan. Kırıcı veya yanlış birşey söylediysem affola ancak benim kişisel görüşüm bu şekilde,

Saygılar.
    Ben kendimi ispat etmek için yapmayı düşünmedim asla. Sadece ve sadece hoşuma gittiği için. Ha birde daha iyi gaz yer olmuş motoru arkadaşımın ben öyle hissettim. Apaçilik vs gibi bi düşüncem yok ki 24 yaşında biriyim artık geçti de dönemi ben efendilikten, kimseyi rahatsız etmemekten ve çevreyi kirletmeme taraftarıyım.Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için ayrıca. Kazasız belasız günler dilerim, sağolun. Saygılar
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    bunlar yeni modeller. egsozu delip apaçilik niyeti olmayanlar

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    1- Trafik çarpar.
    2- Mahalleli küfreder,
    nası oldu ben de anlamadım; ama dün susturucusuz akrapovic'le muayeneden geçtim

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nası oldu ben de anlamadım; ama dün susturucusuz akrapovic'le muayeneden geçtim
    Plakada vida var mıydı?Ben kaybettikten sonra yeni plakayı 3 yerden vidaladım.Muayeneden geçmaz diyolla?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakada vida var mıydı?Ben kaybettikten sonra yeni plakayı 3 yerden vidaladım.Muayeneden geçmaz diyolla?
    motorun birinde plakada harf, rakam, soğuk damga vidalarla deldiğim halde sorunsuz geçtim; bilmem cevap oldu mu?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)