Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kış indirimleri ne zaman başlıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Arkadaşlar merhaba.Bir süredir ilk motorumu almayı planlıyorum.Ehliyet>Kıyafet>Motor sırasında bir planım var.Araştırdığım kadarıyla,az da olsa kışın motorlar indirime giriyormuş.Bunun belli bir ayı,tarihi var mı ?
    Honda Pcx 125 almayı düşünüyordum.Eylül ayında %20 zam geldi,şansımı seveyim.Acaba şimdi kış indirimi beklerken (malum dolar artıyor) yeniden zam söz konusu olur mu acaba diye tereddüte düştüm.

Karar veremedim.En kısa zamanda daha da zam gelmeden almalı mı yoksa zam gelmez,kış indirimini beklemeli mi diye.
    Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Bence biran önce al paran varsa indirim mindirim olmaz bu memlekette bindirim olur.
    pintus bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı pintus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Bir süredir ilk motorumu almayı planlıyorum.Ehliyet>Kıyafet>Motor sırasında bir planım var.Araştırdığım kadarıyla,az da olsa kışın motorlar indirime giriyormuş.Bunun belli bir ayı,tarihi var mı ?
    Honda Pcx 125 almayı düşünüyordum.Eylül ayında %20 zam geldi,şansımı seveyim.Acaba şimdi kış indirimi beklerken (malum dolar artıyor) yeniden zam söz konusu olur mu acaba diye tereddüte düştüm.

Karar veremedim.En kısa zamanda daha da zam gelmeden almalı mı yoksa zam gelmez,kış indirimini beklemeli mi diye.
    Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
    Sen yanlış anlamışın o indirim değil 2. el piyasasıdır. Kış gelince bir kısım kullanmaz bu nedenle satmak ister. Arz talep meselesi talep az olunca da fiyatlar düşer.
    Sıfır için diyorsanız indirimi unutun, döviz artışları zam olarak yansıyacak o kesin.
    pintus ve frankestayn1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Anladım hocam çok teşekkürler.Bu cevap tatmin edici oldu.Çünkü indirimden çok zam gören bir ülke olduğumuz için zam kaçınılmaz.Evet sıfır alacağım.Ne kadar erken alırsam o kadar iyi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    - Bu televizyonu şimdi alma, yazın fiyatı düşer.
    - Bu motosikleti şimdi alma, kışın fiyatı düşer.
    - Bu telefonu şimdi alma, 6 ay sonra fiyatı düşer.

Bu telkinlerin dönemi yaklaşık 8-9 yıl önce nihayet buldu aslında, ancak çevremizde bu fırsat döneminde bir kere piyasa fiyatı 1000 lira olan telefonu 800 liraya almış olan kişinin ömür boyu vermeye devam edeceği önerilerdir. Bunları dikkate alarak planlamanızı yapmayın. Şu anki dünya düzenini sağlayan kapitalizm, maalesef 800 lira ile telefonu bedavaya getirmiş olan tornacı Mehmet ustadan daha zeki.

Sigaraya zam geleceği zaman tezgah altına istifleyen, motosiklete ek gümrük vergisi geleceği zaman garaja çekilen dönemlerdeyiz. İnternet ve bilgi çağında fırsat beklememenizi öneririm. Bir unsuru, ihtiyacınız olduğunda mümkünse hazır para ile edinecek biçimde planlayın alımınızı; tahminimce mesut olacaksınızdır.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ne indirimi ya.

Bunca yıldır motosiklet piyasasının içindeyim, kışın fiyat düştüğünü, firmaların kendi özel kampanyaları hariz hiç görmedim-duymadım.

Abi nerede yaşıyorsunuz siz ne yiyip içiyorsunuz ya. İlk defa mı evden çıkıyonuz kimseyle konuşmuyor musunuz? Bu forumda bu kaçıncı ya.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne indirimi ya.

Bunca yıldır motosiklet piyasasının içindeyim, kışın fiyat düştüğünü, firmaların kendi özel kampanyaları hariz hiç görmedim-duymadım.

Abi nerede yaşıyorsunuz siz ne yiyip içiyorsunuz ya. İlk defa mı evden çıkıyonuz kimseyle konuşmuyor musunuz? Bu forumda bu kaçıncı ya.
    Tabii böyle çok da iddialı cümleler kurmamakta fayda var.

2016'ya girmeden şöyle bir kampanya olmuştu kaçırdığım için üzüldüğüm;

http://www.aneshonda.com/kampanyalar/yuksek-indirim

Ayrıca KTM de kimi modellerinde eski modellerin stoğunu tüketmek maksadıyla 1000-2000 Lira gibi iskontolarla motosiklet sattığına tanık oldum, 13.500 lira civarındaki Duke 200'leri sanırım yakınlarda bitirdi.

Nadir de olsa avantaj sağlayabilecek indirimler olabiliyor, bazen ödeme biçimine bağlı özel fiyatlar değişebiliyor. Yeni motosiklet alacak arkadaşları rehavete kapılmasına vesile olmayalım iç karartan bilgilerle derim ben.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu saatten sonra, kaldırdılar, daha da inmez artık, indirime degilde az kaldırılanlara bakmak lazim.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kışın.....

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    temiz bir pcx 2. el kışın alsan kar edersin gibime geliyor,
    az km gibi, bende hep kar yagarken motor almış biriyim

şu var ki aralık dönemlerinde o yılın son kalan motorları oluyor yeni yıl geldiginden bir onceki yılı daha uyguna vermeye çalışıyorlar
    misalen ben mt-07 ocak -2017 de aldım, 2017 kasa (siyah renk 2016 yok) turkiye girişi 2016 oldugundan ruhsatta 2016 yazıyor,
    son teşhir urunuydu, 26,000 TL gibi güzel bir fiyata aldım şu anda sanırım mt piyasası 35,000 lerdedir,

indirimden amaç bu olabilir,
    pintus bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    2. El bende ocak ayını bekliyorum 1000 tl cıvarı indirim olacagını umuyorum duke 125 lerde

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    aksine ocak 2018 de fiyatlar daha da artacak diye düşünüyorum.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    2018 yılına girince 2017 den kalan son motorları alırsanız karlı bir alışveriş olur yoksa yeni modelde indirim diye bişi olmuyor. CBF 150 lerde kampanya vardı geçen sene okadar oda 1 ay kadar honda amca indirim yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam... 2.el piyasasıda bir nebze düşüyor kışın oda bu kış değil bence. Piyasalar allak bullak millet motor satmayada almayada korkar oldu :(

Kış aylarında motor fiyatları düşecek 😁

Motosikleti
    Pcx
    Bende 1 hafta önce pcx 125 aldım fakat ikinci el eğer ilk motorunuzu alacaksanız bence temiz bir ikinci el alın şahsen ben kış başlarken ucuza aldığımı düşünüyorum ve yaza kadar kullanıp yazın 250 lik bir joymax yada xciting alıcam. Uzun süre binerim derseniz sıfır almak tabiki daha mantıklı fakat ikinci el alsanızda sıfır alsanız da fiyatlar artmadan alın aralıkta fiyatlar artar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz bir pcx 2. el kışın alsan kar edersin gibime geliyor,
    az km gibi, bende hep kar yagarken motor almış biriyim

şu var ki aralık dönemlerinde o yılın son kalan motorları oluyor yeni yıl geldiginden bir onceki yılı daha uyguna vermeye çalışıyorlar
    misalen ben mt-07 ocak -2017 de aldım, 2017 kasa (siyah renk 2016 yok) turkiye girişi 2016 oldugundan ruhsatta 2016 yazıyor,
    son teşhir urunuydu, 26,000 TL gibi güzel bir fiyata aldım şu anda sanırım mt piyasası 35,000 lerdedir,

indirimden amaç bu olabilir,
    2017 model 0 km 31.500'e Eskişehir esmoto bayisi satıyor. Tabi bu pazarlıksız fiyat bide pazarlık yaparsan ohh miss.
    something123 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kış indirimi diye bir şey mi varmış ? Ayrıca bu fiyatlardan sonra hala PCX veya Nmax almak isteyenler var ya hayret ediyorum.
    pintus bunu beğendi.

Motosikleti
    Hangi MaxiScooter'ı öneriyorsunuz daha hesaplı fiyata ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)