Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Virajda düşmek ( Tecrübe İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba strike
    Hepinize merhaba arkadaşlar,öncelikle kazasız belasız sürüşler,arkadaşlar virajlara çok dikkat edin, olayı uzatmadan özetlicem,artçımla beraber gezerken,virajdan sonra ki çukuru farkedemeyip çukura daldım motor allahtan sadece sendeledi ancak artçım panik yapıp sağa çekince yol kenarına dalmak ve kontrolü kaybetmek kaçınılmaz oldu, 80 km hızla düştüm ve sadece kalçamda bi ağrı var, siz siz olun virajlara dikkat edin,nolursa olsun bakkala dahi gidecekseniz bile ekipmanınız eksiksiz olsun, özellikle ayakkabınızı da çizme veya ne kullanıyorsanjz kesinlille giyin,o kadar sürüklenmeme rağmen sadece kalçamda az bir ağrı ve sıyrık var belkide ayak bileğim kırılabilirdi motorun altında kaldı bacağım. Tekrarlamak istiyorum ekipmansız bakkala dahi gitmeyin sonuçları ağır olabilir. Buna şükür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Geçmiş olsun öncelikle. Benimde başıma şöyle bir sıkıntı geldi; her gün geçtiğim iyi bildiğimi zannettiğim bir yolda giderken şöyle güzel bir viraj yapayım dedim sonra arkamdan bir aracın hızlandığını görünce vazgeçtim ve yavaş girdim viraja. Dedim şimdi içkilidir sarhoştur sıkıştırmaya çalışır filan (genelde arkam dolu ise eğer virajlara yavaş giriyorum). Sonra düşük bir hızla viraj içindeyken farkettim ki yolun ortasında motorun dengesini bozmaya yetecek büyüklükte bir çöküntü oluşmuş tam logarın çevresinde. İyi ki yatmamışım dedim yatsam şuan yerdeydim.

Jester8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Geçmiş olsun iyi kurtarmışsınız. Bende ekipmanın en kısa mesafede bile şart olduğunu zor yoldan öğrenenlerdenim. 500 metreydi gideceğim mesafe. Sadece kask taktım ve düştüm. Motorun üzerinde sürüklenip motorun üstünden sonradan düşmem benim için şans oldu. Ona rağmen 1 ay yanıkların acısı, derdi geçmedi. Gaz kolunu çevirmeden, ekipmanın tam olması şart.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Jester8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun iyi kurtarmışsınız. Bende ekipmanın en kısa mesafede bile şart olduğunu zor yoldan öğrenenlerdenim. 500 metreydi gideceğim mesafe. Sadece kask taktım ve düştüm. Motorun üzerinde sürüklenip motorun üstünden sonradan düşmem benim için şans oldu. Ona rağmen 1 ay yanıkların acısı, derdi geçmedi. Gaz kolunu çevirmeden, ekipmanın tam olması şart.
    no ss no güven

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim kusura bakma, bakkala sigara veyahut ekmek almaya giderken full ekipman giyinir mi yahu! insaf!

kısa mesafelerde yavaş gidersin, sağına soluna dikkat edersin, pür dikkat sürersin olur biter.

bakkala full ekipman gideceksem kalsın öyle ekmek öyle sigara, istemiyorum, kalsın!

Motosikleti
    Kuba strike
    Sen öyle yap kardeş. İnşallah bi kazaa bela bi sıkıntı gelmez. İnsanın canu yanınca anlar

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim kusura bakma, bakkala sigara veyahut ekmek almaya giderken full ekipman giyinir mi yahu! insaf!

kısa mesafelerde yavaş gidersin, sağına soluna dikkat edersin, pür dikkat sürersin olur biter.

bakkala full ekipman gideceksem kalsın öyle ekmek öyle sigara, istemiyorum, kalsın!
    bakkala neden motorsikletle gidiyorsun ki, sıkıntı burda bence. Yürü.
    yeditepely, cakyol ve leokidd bunu beğendiler.

Jester8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    no ss no güven
    Senin çektiğin fotoyu atayım istersen ))

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Jester8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin çektiğin fotoyu atayım istersen ))
    bunu mu diyosun ?
    (soldaki ben)

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Bro (gardaşım), sen konuyu daha anlamamışsın. ;)

Bakkala farklı motorla gideceksin, markete farklı, okula farklı. Artcın küçük totoluysa farklı motorun olacak, büyük totoluysa farklı.

Bakkala giderken minik bi scooterla, kask ve eldiven yeterli.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    20 senelik motor sürüşümde yaptığım en büyük kaza artçı yüzünden oldu. 15 gün ayakta dışkıladım. Dirseklerim dizlerim ellerim komple soyuldu. Arkaya insan almamak en garanti yöntem.
    mostro bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    ne bu simdi...

dirsek, diz, el ..... bunda artcinin kabahati ne.. iyi pekmezin akmamis. Resmen diyorsun ki apaciden farkim yok cibildak motora biner bide o halde artci alirim..

Allah sana akil fikir versin....yazik senin yirmi yillik yol tecrubene, hicbisey ogrenemissin...

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

41 Yaşındayım, Kardeşim ise 35.
    Bu yıl Kurban bayramı arifesi. Tarih 31 08 2017 saat 22 40. Kardeşim evden yaklaşık 2 km uzaktaki nöbetçi eczaneye gidiyor. Yolun yarısında kırmızı ışık var. Burada duruyor. Arkadan bir clio geliyor. Kırmızı ışığı farketmiyor. Önündeki arabaya çarpıp takla atıyor ve kardeşimin üzerine 4 tekeri havada bir şekilde düşüyor.
    Kardeşimi çanakkale tıp fakültesine yatırdık. Sonuç kalçada 7 adet platin ve 2 adet pilak var. Bu gün itibarı ile hala yatakta yatıyor ve ayağını halen kullanamıyor. Ama biz buna şükrediyoruz. Çünki hayatta. Ve 5 yaşındaki çocuğu babasına sarılıp öpebiliyor. Üzerinde korumalı mont,eldiven ve özellikle kask olmasa idi şimdi hepimiz çok daha farklı bir psikolojide olacaktık.
    Siz ekipmana karşı olan arkadaşlar; kim ile sözleşme yaptınız motora start verdikten 20 mt sonra başınıza birşey gelmeyeceğine ilişkin.
    Jemand bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne bu simdi...

dirsek, diz, el ..... bunda artcinin kabahati ne.. iyi pekmezin akmamis. Resmen diyorsun ki apaciden farkim yok cibildak motora biner bide o halde artci alirim..

Allah sana akil fikir versin....yazik senin yirmi yillik yol tecrubene, hicbisey ogrenemissin...
    Hocam bana söylüyosunuz galiba. 20 sene önce motor koruma ekipmanı ensesi kalınlar harici kimsede yoktu. Şimdiki gibi her yerden teminde edilmiyodu. İnternet zaten yoktu. Gasteyi konmuza sokup rüzgarlık yapardık. Başlığıda ben açmadım biraz dikkat lütfen.
    mostro ve leokidd bunu beğendiler.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Çok haklisin, özürdilerim. Biraz biçimsiz oldu.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazeteyi koynumuza sokup rüzgarlık yapardık.
    +1
    Okuyunca eski günler canlandı gözümde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)