Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

25.000 bakımı ve aklımdaki sorular

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben bundan 3-4 ay öncesi kawasaki ninja 250r aldım motorumdan memnunum bi sıkıntısı yok fakat şu son 1 aydır 25.000 bakımı geldiği için hem eski kullanıcısından hemde araştırma yaptım ilk sahibi iridium buji motul 5100 yağ - yağ filtresi - did zincir oringli falan dedi bunları ben sordum 700 küsür fiyat verdiler bana şimdi zincir ne almalıyım sizce did zincir 260 lira civari sanırım başka bi motorcuda CZ zincir al falan dedi kararsız kaldım dişli setini hangi marka almalıyım internette set olarak satılıyor dişli ne marka bilmiyorum ama yanında did zincir veriyor 500lira civarları bunun bujisi filtresi yağı falan derken 700 küsürü zaten yine bulucak sizce ne yapmam gerekiyor başka bakımda ve neye dikkat etmeliyim bu arada balata ve hidrolik yağlarınıda yazmayı unutmayayım

başınızı ağrıtmadan 1-2 sorum daha olucak ben kalkıyorum mesela ışıklarda gazı açtığımda ani bi atiklik yok normal yavaş yavaş uzuyor makina ama aynı devirde bi 10 15 saniye durunca birden açınca aniden gaz veriyor yani istediğim gibi oluyor bunun neyle ilgisi vardır
    son günlerde vites düşürürken birşey farkettim normalde vites aralıklarını v.s çok iyi yapan birisiyim benim motorumun aynısından kuzenimdede var
    onun motoruna bindiğimde herşey aynı fakat motor freni yani vites küçülttüğümde çok fazla sarsmadan fren yapıyor benim makinada böyle değil direk öne yapıştırıyor insanı bu neyden kaynaklanıyor acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    şimdi sıra sıra gidelim did zincir bu işin piri mümkünse o ringli bir zincir alın did alırsanız ömrü uzun olacaktır ama şart değil yeterki o ringli olsun.
    iridium buji düşük cc de çok fark yaratmaz ama alırsanız sadece ömrü uzun olur.

her motorun en iyi torkunu verdiği bir devir vardır örn eski motorumda 7500 dk/dev bu yüzden yavaş uzuyo olabir devirleri doldurarak yani gazı bir anda değil artan oranla açarsanız daha iyi olabilri ama bir sorun varsa bilemem.

iyi günler

teşekkür ederim ozaman illaki did alıcam diye bi kaide kalmadı oringli olduktan sonra bi sıkıntı yok diyorsun bide şey dicem benim gidon grenajlara ve depoya göre biraz sağa doğru yatık yani yamuk duruyor almadan önce sormuştum bunu kaydırırız demişlerdi bunu yapma olasılıkları varmıdır ?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    km görünce benim aklıma direkt subap ayarı geldi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km görünce benim aklıma direkt subap ayarı geldi
    nedir nerde yapılır?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı nuvexeal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim ozaman illaki did alıcam diye bi kaide kalmadı oringli olduktan sonra bi sıkıntı yok diyorsun bide şey dicem benim gidon grenajlara ve depoya göre biraz sağa doğru yatık yani yamuk duruyor almadan önce sormuştum bunu kaydırırız demişlerdi bunu yapma olasılıkları varmıdır ?
    aynen hocam did de o ring veya x ringli satıyor.

gidon kaza veya yatma sonucu yamulmuştur üstündekilerin sökülüp gaz kaynağı ile ısıtıldıktan sonra düzelmesi veya değişmesi gerekir.

dostum kaza v.s yok gidonda yamukluk yok sadece hani bisiklette hani lastiği düzeltiriz gidon yamulur bunda sağa doğru yamukluk var

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Gidonu duzeltebilirler cok zor bisey degil, zincir konusunda bende arastirdim baya sfr gold f/p olarak on plana cikiyor bi arastir. Digerlerine arkadaslar cevap vermis zaten.

dasmehdix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R'15
    Yan sanayi olarak zincir dişli sfr marka öneririm.Kullanıyorum memnunum.Balataları ebc al.

ya ben hem dişli hem zincir seti arıyorum hani ayrı ayrı almıyım alırsamda istediğim dişli zincir 500 lira civarı oyüzden daha ucuz birşey arıyorum RK dişli seti iyimidir şimdi bu dişli setine 180 lira vericem bide zincir alıcam yine aynı paraya gelicek burayada link bırakmak istemiyorum sıkıldım artık şu zincir dişli konusundan bi türlü bakıma sokamadım makina yatıyor 1 aydır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler