Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Koruma takozu grenajimi kirdi. Satarken ne diyeceğim??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Açıklama yazmana gerek yok, orda yazan metin önemli değil. Ciddi alıcı çıkarsa durumu izah edersin olur biter. Yalnız şu sıra piyasa çok kötü ne arayan var ne soran. Kış da geliyor ölü sezona girdik. Motorun marka modeli kmsi nedir kaça ilan çıkmayı düşünüyorsun bunlar daha önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Sonuç itibari ile düşüp kaza yapmışsın. Kaza sonucu parça değiştirmişssin.

Öyle mi desem böyle mi desem gibi bir durum yok. Kendini dürüst bir birey olarak görüyorsan, efendi gibi söylersin.
    Haa dürüst değilim dersen de dosta gidecek motor diye koyarsın ....

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklama yazmana gerek yok, orda yazan metin önemli değil. Ciddi alıcı çıkarsa durumu izah edersin olur biter. Yalnız şu sıra piyasa çok kötü ne arayan var ne soran. Kış da geliyor ölü sezona girdik. Motorun marka modeli kmsi nedir kaça ilan çıkmayı düşünüyorsun bunlar daha önemli.
    Hocam tam aksine kis sezonunda yaza gore nispeten daha uygun oluyor fiyatlar. Satislarin ölü olmasinin tek sebebi sifiri 10 lira olan motorun 2.elinin 9-9.5 olmasi bu durumda herkes sifira yoneliyor dogal olarak. Ben cok gordum 2.el motorlarin sifirindan daha fazla fiyata ilana verildigine.

Motorun sifir fiyati ve motorun durumuna gore(kaza,km vs) makul bir ilan verenin fazla bekleyecegini sanmiyorum. Bu zamana kadar pek cok arac sattim. Rekorum ilana koyduktan 15dk sonra satmam oldu bunun disinda 2 gunu gecmemistir satislarim. Yani degeri jeyse ona gore koysunlar firsatcilik yapmasinlar 2017 gumruk zammi oluyor 2016 ve oncesi motorlarin 2.elleride zamlaniyor boyle olunca NAH satarlar o motorlari alanlarinda aklina sasayim.

Amma dolmusum ya icimi doktum rahatladim eyv guzel konu tutar bu

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tam aksine kis sezonunda yaza gore nispeten daha uygun oluyor fiyatlar. Satislarin ölü olmasinin tek sebebi sifiri 10 lira olan motorun 2.elinin 9-9.5 olmasi bu durumda herkes sifira yoneliyor dogal olarak. Ben cok gordum 2.el motorlarin sifirindan daha fazla fiyata ilana verildigine.

Motorun sifir fiyati ve motorun durumuna gore(kaza,km vs) makul bir ilan verenin fazla bekleyecegini sanmiyorum. Bu zamana kadar pek cok arac sattim. Rekorum ilana koyduktan 15dk sonra satmam oldu bunun disinda 2 gunu gecmemistir satislarim. Yani degeri jeyse ona gore koysunlar firsatcilik yapmasinlar 2017 gumruk zammi oluyor 2016 ve oncesi motorlarin 2.elleride zamlaniyor boyle olunca NAH satarlar o motorlari alanlarinda aklina sasayim.

Amma dolmusum ya icimi doktum rahatladim eyv guzel konu tutar bu
    Bazı motorlar değerinde gidiyor ona bir itirazım yok. Dediğin gibi yüksek fiyat çekenlerin zaten hiç şansı yok. Benim bahsettiğim 2.eli çok da tutulmayan bir motorun değerinin çok çok altında satılmak zorunda olması.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski grenajı alacak kişiye gösterdiğin halde problem olmaz kanks.

En düzgün açıklama ''garaja sokarken sürttüm''
    mahallenin çocukları üzerine binip düşürmüş

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Çok basit, kırılan grenajın fotoğrafını göster.

"abi valla garajda yürüme hızında gidiyordum düşer gibi gibi oldu tutarak bıraktım, çizildi diye yaptırdım. Parça pahalı o yüzden 3.200TL tuttu." Bu tip laflara gerek yok. Kazalarda bile fotoğrafını çekiyoruz alıp gösterirsin.

Motosikleti
    Cbr 250 yeni kasa
    Motorum yeni kasa 2016 model cbr. 25binde. Fiyatı 12.500 yapmayı düşünüyorum

Motosikleti
    xsr 900
    madem konuyu buraya tartismaya actin, fikrimi belirteyim.
    50km dusuk bir surat degil, 50km ile vespa sasesi kiran arkadasim var, pert oldu motor.
    motorun dusup grenajinin kirilmasi kaza midir? evet
    motor artik kazali mi? evet
    benim icin sorun degil, orjinal parcasiyla degismis baska bi yerinde bisi yoksa kafaya takmam, ama bunu kafaya takacak adam icin o motor artik kazali.
    yan yatti camura batti muhabbetine gerek yok.
    olani oldugu gibi yazarsin, varsa kazali resmini koyarsin, isine gelen alir, isine gelmeyen almaz.
    motorun ne oldugunu bilmiyorum ancak ortalama ikinci el piyasasindan %10 dusurur , sahsi fikrim.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Satıcı isen 3 e 5 e bakmayacaksın ederinin 300 lira civarı altına duseceksin satılacak. Piyasanın durgunluğunu bilmiyorum ama bu sene 5-6 tane motosiklet aldım sattım. Maksimum ilanda kalan motosiklet 10 gün kaldı o da yzf125 idi 13.500 e satmistim galiba.

Satış süresi i etkileyen en büyük faktör fiyattır. Satıcıysan zaten 1 haftada satarsın... Sitedeki şişik fiyatlara bakarak fiyat yazarsan 6 ay da olsa satamazsın.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahallenin çocukları üzerine binip düşürmüş
    Sahibinden komple boyalı z1000
    Kaza yok dolu mağduru.
    (şaka Jemand'ın z1k çoh temiz)

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden komple boyalı z1000
    Kaza yok dolu mağduru.
    (şaka Jemand'ın z1k çoh temiz)
    benim z1000 de boya var diyenin alnını karışlarım, sümüğüm akmıştır en fazla

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)