Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

(Herşey bitti bir o kaldı) Motoru kapının önündeki tümsekten içeriye nasıl koyucaz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Tahtadan kendi ayağı olan bi rampa yap, ama sağlam olsun üstüne çıkınca çat diye kırılmasın. Ama rampanın kendi ayakları olsun çünkü düz bi tahta dayadığında motorun altından fırlamasa bile arka lastik rampanın sonundaki olacak çıkıntıya basınca rampa kalkacak ve sertce kalkarsa plakalığına arka farına v.s zarar verebilir.
    Ama kaldırıma denk gelecek boyutta kendi ayağında durabilen bi rampa yaparsan eğer tahtadan felan, o zaman sıkıntısız çıkarsın altınada kaydırmayacak bişiy yapıştırırsın. Motoru koyacağın zaman alır koyarsın rampayı işin bitince geri içeri alırsın artık apartmanın sağında solunda kimseye engel olmayacak bi yere koyarsın. Rampanın ayaklarını destekli yap direk sonundan 2 dikme şeklinde yaparsan eğilip çat diye gider.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/164693-motosiklet-icin-rampa-yapimi.html

İş yerindeyim çizdiğin resimleri şirket bilgisayarından göremiyorum. Ama benim açtığım bir rampa konusu vardı. Bir göz at bence.

Rampa için bende evimin önüne kendim beton döküp rampa yaptım. Benim oturduğum yer biraz varoş ve tehlikeli bende motoru dışarda bırakmak istemedim ve rampa yaptım ,bodrum katta oturduğum için motoru bahçeye kadar sokuyorum. Yani yatak odasının penceresinin yanına kilitliyorum.

Rampadan da motoru çalıştırarak çıkarıyorum ama üstüne binmeden. İndirirken de yine yavaşça tutarak indiriyorum. Her hava koşulunda bu şekilde yaptım hatta geçen aralık ayında karda bile rampaya kettle ile su kaynatıp sıcak su döktüm buzlar erisin diye. Çoğu kişi karda araba bile kullanamamıştı o zaman ben mecbur motorla işe gidip geliyordum. Üstelik meşhur durolarla !

Rampaya beton dökerken beton kurumadan yanlamasına derin çizikler at ben bunu unuttum o yüzden biraz kaygan benim rampa. Hatta bir kere motoru elimden kaçırmıştım indirirken karlı havada Allahtan eski bilek güreşçisiyim söylemesi ayıp kollarım çok güçlüdür motoru tuttum o zaman ama avucumun içi yarılmıştı dikenli teller yüzünden maalesef. Normalde uzun süredir foruma girip yazmıyorum sırf sana yardımcı olmak adına unuttuğum şifreyi saatlerce düşündüm hatırladım kardeşim.

Kendine iyi bak kazasız sürüşlerin olsun İnşaAllah !
    Saygılarımla A.Volkan.Ç
    banno1957 bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostun o merdıven gıbı olan yerin önüne ondan yarı daha kısa olan bir taş koy merdiven görevi görecektir

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Yalnız çizim efso

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Çizime takıldınız kaldınız, soru soran bir daha uğramamış galiba. Bir sürü öneri geldi, insan bir teşekkür eder.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    rapmaya falan gerek yok . tek teker yapma vidyolarını izle biraz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)