Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Avrasya tüneli geçişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fhakank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS-Yamaha YZF R-25
    Selamlar herkese.

Bugün akşam kadıköy göztepe'den yola çıktım beyazıt'a gidiyordum. Navigasyonu açtım kafamda rota oluşturdum kapadım çıktım yola. Geldim tünelin girişine bir polis kontrolü vardı sağ seritte, ben soldan tatli tatli gittim baktım cevirmediler etmediler dedim rahat rahat giderim miss. Ama motosikletlere yasak olduğunu bilmiyordum. Zaten daha yeni almışız aleti, forumlarda falan da hic rastlamadim atladim tünele. Dışarısı soğuk olmasına rağmen içerisi miss gibi sıcaktı, sağ şeritte 70-80 fıtı fitı geçtim gittim tünelden. Gayet muazzam kisaldi yolum onun yanında bir de köprünün çılgın rüzgarından kaçmış olduk tek bir dengesizlik yaşamadan çıktım geçtim. Eve geldim bir de ne göreyim yasakmış meğer. Şimdi kafam da bir kaç soru oluştu sizlerle de paylaşmak istedim.

Polisler gördüğü halde durdurmadı, neden?
    Hadi polisler görmedi tünelin tamami kameralarla dolu onlarda mi gormedi?
    Bildiğim kadarıyla anons yapılabiliyor ancak o da yapılmadı?
    Arkamdan motorlu memur amcalar da kovalamadi. Zaten tünel bomboş 3 araba bir ben full tüneli seyrede seyrede gidiyoduk.

Sizce çılgınlık yapıp artık kaçak göcek avrasya tünelini kullanmali mi? Kullanan var mi sorun yaşadı mı? Yaşıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    2 gun sonra ceza evine ulasir
    Avrasyayi motorlar kullanamaz yasak.
    Edevletten sık sık kontrol edin cezayi

Trafik levha ve işaretlerine uymamak maddesinden 294 lira ceza alan gordum

Motosikleti
    xmax250
    plakan okunduysa eger er geç o ceza gelir merak etme

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    polisler asayiş kontrolu yapıyor orda tünele giren aracın ne olduğuna bakmazlar, gözden kaçmıştır. Ama merak etme eds cezası gelir, bir sürü kamera var giriş çıkışta mutlaka okumuştur plakayı.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avrasya motosiklet yasağını hakikaten anlamıyorum. havalandırma bahane bence. hgs okumazda, para kaybederiz diye bence.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrasya motosiklet yasağını hakikaten anlamıyorum. havalandırma bahane bence. hgs okumazda, para kaybederiz diye bence.
    Bu işin hgs ve para sistemiyle alakası yok diye biliyorum. Bir çok ülkede standart hale gelmiş bir uygulama olduğunu okumuştum.

Vaktiniz varsa mont blanc tünelinin başına gelen olayı araştırabilirsiniz.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin hgs ve para sistemiyle alakası yok diye biliyorum. Bir çok ülkede standart hale gelmiş bir uygulama olduğunu okumuştum.

İyide Türkiye'nin bir çok yerinde tünel var. O zaman bir çok şehirler arası yolun motosiklete yasak olması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

İyide Türkiye'nin bir çok yerinde tünel var. O zaman bir çok şehirler arası yolun motosiklete yasak olması lazım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Havalandırma değil zaten sebep. O zaman cabrio araba da almasınlar? =)

Bu tip battı-çıktı şeklindeki tünellerde, sanırım yukarı tırmanırken bir vortex oluşabiliyormuş, arabalar etkilenmiyor. Bunun motorlara doğurabileceği riskten ötürü Fransa ve İsviçre'de benzer yapıdaki tünellerde yasak imiş motosiklet. Bizimkiler onları görüp ezbere yasaklıyor, sonra öğreniyorlar merak edip.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Daha önce bisikletli biri geçmişti polis kovalamış ve kaçmıştı. En son çocuğu evden almışlardı :d youtube da vardır videosu bisikletle avrasya tünelinden geçen genç diye :d inşallah sonunuz öyle olmaz

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    bizim apaçi eksozlardan çekindikleri içindir.
    ben karar verici merci olsam ben de izin vermezdim. trafikte bile kafa ütülüyorlar tünelde ne ayılıklar yapar bizim akrepli mivvli eksozu olan medeniyetsiz motorcular.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Orhangazi tünelinde arabayla gidiyorum, 2 motorcu eleman gazlayıp geçtiler. Biz 90 a düştük hızı, tünelde limit 90 çünkü ama bunlar herhalde 160 la falan geçtiler. O nasıl bir gürültü anlatamam sanki motor yarılıyor. İnşallah cezayı yapıştırmışlardır.

Motosikleti
    Dominar 400 UG

Merak edip araştırdım. Felaket olarak 1999da yangın olmuş. Motosiklet ile olan tek alakası motosikletli bir adamın tüneldekileri kurtarması. Anlamadım dediğinizi. Çıkan yangında arabadakilerde ölmüş kamyondakiler de. Motosiklet olsa kurtulma şansı daha yüksek olurdu heralde. Ayrıca mont blanc tüneline tur yapan motosiklet sürücüleri gördüm.

Mont blanc Tunnel olarak arattım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Hatta geçiş ücreti 30 euro civarı 2017 için

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bolu Dağ'ı tünelinden 4 kere geçtim. Tünellerin yapısı ve geometrisi ile alakalı olabilir. Genel geçer bir yasak olsa bütün tünellerde istisnasız şekilde uygulanırdı. Fakat bilimsel bir açıklamasının olduğun inanıyorum çünkü tüneli biz yapmadık, medeni insanlar yaptı zaten tüneli kendimizi yapabilecek ne bilgiyi ne teknolojiye sahip değiliz.

Biz kimsenin yapamadığı bir inşaat alanı olan AVM inşaasinda 1 numarayız. İnşaat mühendisliğinin en karmaşık ve teknoloji gerektiren alanıdır.
    killingroad bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler