Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Motor ve Kafa Karışıklıkları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Merhabalar, elimde 18 bin TL kadar bi miktar var + birde motorum var kendisi çinli 2. el piyasa ederi 3000-3500 arası değişiyor.

Şimdi sorum şu yeni motor ancak nasıl motor?
    Naked da seviyorum Supersort da seviyorum ikiside hoşuma gidiyor.

Alabileceklerim listesinde
    r25
    cbr 250
    tnt 250
    mt 250
    duke 250
    ucuza bulabilirsem temiz duke 390
    250 sl
    ninja 300

En çok kafamda olan iki model var
    cbr 250 az yakması ve şekliyle en sıcak baktığım motor
    bi yandan da duke 390 çok güzel

aslında ninja 300 de olabilir
    biz üçü diyelim

Sizin görüşleriniz nelerdir motorumu da satarsam ortalama 21 bin gibi bi miktar olacak elimde ekipmanım var zaten tam şekilde sadece motora harcayabilirim tüm paramı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam klasik gelecek cevaplar sen bineceksin o zaman sen seç olacaktır ama bana kalırsa eğer motoru aldıktan sonra elinize para geçmeye ve yeni bir motora geçmek için birikim yapmaya devam edebilecekseniz o paraya ben cbr 250 alırdım hem şekli şemali yerinde yakıtı az parçası bol gücüde yeterli bunun dışında piyasası oldukça güçlü bir model ama bunu alıp uzun zaman biner km'leri katlarım diyorsanız duke 390 alırdım rüzgar biraz sorun yapabilir ama çok üzmez.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı M.M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam klasik gelecek cevaplar sen bineceksin o zaman sen seç olacaktır ama bana kalırsa eğer motoru aldıktan sonra elinize para geçmeye ve yeni bir motora geçmek için birikim yapmaya devam edebilecekseniz o paraya ben cbr 250 alırdım hem şekli şemali yerinde yakıtı az parçası bol gücüde yeterli bunun dışında piyasası oldukça güçlü bir model ama bunu alıp uzun zaman biner km'leri katlarım diyorsanız duke 390 alırdım rüzgar biraz sorun yapabilir ama çok üzmez.
    yahu nedir şu abartı rüzgar muhabbeti anlamış değilim. ben z1000 ile sorun yaşamıyorum rüzgar ile ilgili siz 250 lık 400 lük aletlerin rüzgarını dert ediyosunuz. bu kadar çıtkırıldım olmayın gözünüzü seveyim.
    o listede en alınası alet duke 390 veya ninja 300.
    bursalıali, oialdemir ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Cbr 250 kullanıcısı olarak duke 390 derim bir kez kullanma fırsatım oldu güzel alet , rüzgar abartıldığı kadar hissedilmiyor, ya da ben hissetmedim. Zaten über sürat yapan aletler değil hiç biri.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Enduro al
    900rr ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şimdi şöyle bi durum var, ben her motor aldığımda bir sonraki motorum için para biriktirmeye başlıyorum amaç 600 cc ye hazırlık.

cbr 250 alırsam sıfır alacağım takribi 20 bin e yakın kullanırım 20 bin olmadan da satarım. Ayda rahat 1000 kn kullanıyorum motoru. Kimine göre azdır ama küçük şehirde yaşıyorum bu yüzden en fazla bu oluyor :D

ninja 300 veya duke 390 2. el olarak satana daha rastlamadım alırsam mecbur başka şehirden alıp getireceğim.

Banada en mantıklısı cbr 250 gibi geldi, alır almaz da yeni motor için para biriktirmeye başlarım. Bundan sonrada 600 cc alacağım ama özel olsun istiyorum sıfır alacağım onuda malum zamlar ile fiyatlar epey yükseldi nasıl olacak hiç bi fikrim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu nedir şu abartı rüzgar muhabbeti anlamış değilim. ben z1000 ile sorun yaşamıyorum rüzgar ile ilgili siz 250 lık 400 lük aletlerin rüzgarını dert ediyosunuz. bu kadar çıtkırıldım olmayın gözünüzü seveyim.
    o listede en alınası alet duke 390 veya ninja 300.
    Keşke ninja 300 bulabilsem alacağım ama burda satan yok 2. el :(
    Başka şehirden gidip almam lazım orda da hangi ustaya göstericem o sıkıntı biraz.

Ninja 300 alsam uzun zaman kullanırım 3-4 yıl o zamana kadar da epey para biriktiririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Bu arada konuya ek bi tane cbr 500 r var 2015 model 23 binde 18 bin TL bi bayide satılıyor istanbulda acaba alsam satabilir miyim ilerde?
    Bunu alsam zaten epey bi kullanırım zaten.

Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, elimde 18 bin TL kadar bi miktar var + birde motorum var kendisi çinli 2. el piyasa ederi 3000-3500 arası değişiyor.

Şimdi sorum şu yeni motor ancak nasıl motor?
    Naked da seviyorum Supersort da seviyorum ikiside hoşuma gidiyor.

Alabileceklerim listesinde
    r25
    cbr 250
    tnt 250
    mt 250
    duke 250
    ucuza bulabilirsem temiz duke 390
    250 sl
    ninja 300

En çok kafamda olan iki model var
    cbr 250 az yakması ve şekliyle en sıcak baktığım motor
    bi yandan da duke 390 çok güzel

aslında ninja 300 de olabilir
    biz üçü diyelim

Sizin görüşleriniz nelerdir motorumu da satarsam ortalama 21 bin gibi bi miktar olacak elimde ekipmanım var zaten tam şekilde sadece motora harcayabilirim tüm paramı.
    cf moto 400nk ya bak derim çift silinir 40 kusür beygir naked şekil o biçim ben 150 nk kullanıyorum 150 liliğnde dahi çok memunum fazlasıyla

Motosikleti
    Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cf moto 400nk ya bak derim çift silinir 40 kusür beygir naked şekil o biçim ben 150 nk kullanıyorum 150 liliğnde dahi çok memunum fazlasıyla
    Cidden güzelmiş fiyatıda iyi, bildiğim kadarıyla bu motoru mondial getiriyordu doğru mu?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dominar 400 veya CF Moto'ya bak. 250 cc'ye 20000 TL'yi gömme. Gömeceksen de Inazuma F'e göm. Uygun fiyata Wolf 250 de bulabilirsin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    485075875 hazır aklındayken verelim sana bi duke 250 :D

Motosikleti
    cf moto 400 nk cidden hoşuma gitti
    2. el bir cbr 500 r var 2015 model 23 binde fiyatıda iyi acaba onumu alsam ama istanbula gitmem gerekiyo motora binip gelecem 609 km yol gelmem lazım şimdi huyunu bilmediğim motor ile biner binmez 609 km gelinir mi onuda düşünüyorum internette videolarını izledimde çok seri hızlanıyor ilk kez böyle bi makine kullanacağım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakınca hepsi alınabilir motosikletler. Sadece "en iyisi bu - o bundan daha iyi" demek eksik olacaktır.
    Sorulması gereken sorular ;
    1) Ben nasıl motosiklet kullanıyorum?
    2) Uzak mesafe gidersem rahatım önemli mi?
    3) Motoaikleyi ne amaçla kullanıcam?
    4) Yedek parça/servis giderleri önemli mi?
    5) Yakıt tüketimi önemli mi?
    6) Genellikle yolculu mu, yolcusuz mu kallanıcam?

Sorular çoğaltılabilir fakat bu soruların cevapları, listedeki motosikletlerin özellikleriyle kesiştirildiğinde sanıyorum ki listedeki motosikletlerin sayısı azalacaktır
    Invoker bunu beğendi.

CB500F ,CBR500R ekle listene derim ninja da güzel yakışıklı motor tabi , Duke 390 da tam haylaz ama buraya blok patladı çatladı diye entry açan da oldu
    diger saydıkların bana çok cazip gelmedi ..

Hangisini alırsan al ama o paralara çıktıktan sonra ABS siz motor alma derim . Tavsiyem bu olur..

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakınca hepsi alınabilir motosikletler. Sadece "en iyisi bu - o bundan daha iyi" demek eksik olacaktır.
    Sorulması gereken sorular ;
    1) Ben nasıl motosiklet kullanıyorum?
    2) Uzak mesafe gidersem rahatım önemli mi?
    3) Motoaikleyi ne amaçla kullanıcam?
    4) Yedek parça/servis giderleri önemli mi?
    5) Yakıt tüketimi önemli mi?
    6) Genellikle yolculu mu, yolcusuz mu kallanıcam?

Sorular çoğaltılabilir fakat bu soruların cevapları, listedeki motosikletlerin özellikleriyle kesiştirildiğinde sanıyorum ki listedeki motosikletlerin sayısı azalacaktır
    Tek tek cevaplayayım :D

1) Fazla agresif kullanan biri değilim genellikle sakin bi sürüş yapıyorum ama yeri geldiğinde de gazı açıyorum.
    2) Rahatıma düşkün biri değilim yani rahat etsemde olur etmesemde olur motorla gideyimde :D
    3) Genellikle şehir içi ulaşım için ama canım istediğinde yeri geldiğinde gazlayabiliyim.
    4) Pek değil yani tabi ucuz olması güzel olur ama sırf onun için de istemediğim bi motosiklete yada daha az istediğim bi motosiklete binmeyi istemem.
    5) Önemli ama cevabım 4. ile aynı olur, normalde para biriktiren bi insanım ama yakacağı benzine değecek kadar keyif verirse hiç problem değil.
    6) Genelde tek binerim ama bazen artçım oluyor.

Bu cevaplara bakınca sana racing motor uyar diyeceksin gibi hissediyorum ve bende cbr 500 r alasım var açıkçası :D

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En ideali cbr 500 gibi. Ortaya karışık bir motosiklet olur tatmin eder

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En ideali cbr 500 gibi. Ortaya karışık bir motosiklet olur tatmin eder
    Benimde çok hoşuma gitti ama geri satabilecek miyim acaba oda var :D

"Bu arada konuya ek bi tane cbr 500 r var 2015 model 23 binde 18 bin TL bi bayide satılıyor istanbulda acaba alsam satabilir miyim ilerde?
    Bunu alsam zaten epey bi kullanırım zaten."

kendine böyle şeyler yapmasan

Motosikleti
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bu arada konuya ek bi tane cbr 500 r var 2015 model 23 binde 18 bin TL bi bayide satılıyor istanbulda acaba alsam satabilir miyim ilerde?
    Bunu alsam zaten epey bi kullanırım zaten."

kendine böyle şeyler yapmasan
    Ne konuda?

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Öncelikle sıfır al en iyisi benden söylemesi en öneri vermeyeceğim çünkü r25 hastasıyım ve hayallerimi hep o motorla kurdum o yüzden r25 derdim ama adil olmak gerekirse bence sana en iyisi abs önemli değil diyorsan r25 ama önemli diyorsan duke 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Boyun küçükse ninja 250 sl al hem abs var hem güzel motor.

Motosikleti
    Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sıfır al en iyisi benden söylemesi en öneri vermeyeceğim çünkü r25 hastasıyım ve hayallerimi hep o motorla kurdum o yüzden r25 derdim ama adil olmak gerekirse bence sana en iyisi abs önemli değil diyorsan r25 ama önemli diyorsan duke 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Boyun küçükse ninja 250 sl al hem abs var hem güzel motor.
    cbr 500 r da karar kesinleşti alacam :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)