Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Deri ceket üşütür mü? ilk kez alıcam

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    o zaman mezarcılık başlasın dainese veya alpinistar mont 1000 tl ye alınır laptop takasa girilir:D

4riders curcit mont 600 lira alınır

Serengeti mezarcılık başlıyoooo :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı vişneçürüğü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri ceketin utanmış sanki sen onu çekerken.
    Şaka maka güzelmiş
    Tekrar baktim. Evet utanmis benim emektar montum. :D Sağol.
    vişneçürüğü bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    Kışın deri ceket kullanmak akıl işi değil.

Kaliteli tekstil bir ceket ile konforun tadına bakın, üşümeyin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Revit Replica Deri Mont 54 Beden (XL) Çok iyi Durumda
    İlan No: 454084563
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...54084563/detay

Bu nasil ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:38 ----------

Bu mont benim bedenim hakiki mi nasil anlarim 900 lira verilirmi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Replika olan ve koruma içeren hiç bir ürün almazdım şahsen. Daha basit marka olsun, icabında deri bile olmasın, ama en azından kimin yaptığı belli olsun, belli standartlara uyumlu olsun, kaza anında işe yarasın.

Hakiki deri olup yarma deri oldumu kazada kot kumaşı gibi parçalanır. Kalın ve top grain olması lazım. O da ucuz değil.
    ..YaNKee.., oialdemir ve Salurbey bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bu orjinale benziyor illaki bilen vardir hakki yi sahteyi

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Kimse de demiyor ki hayvan sömürüsüne ortak olma deri ürün kullanma diye.

Yıl olmuş 2017, tekstil sektörü çağ atlamış, su geçirmeyen nefes alan kumaşlar üretilmiş.Kevlar var goretex var, varoğlu var.Her türlü konfor, hafiflik, ısı yalıtımı su yalıtımı tekstilde kat kat avantajlı iken deri niye?Şekil olsun diye mi? Artistlik ihtiyacından mı?Sen artist görünesin diye bir tane hayvan fazladan ölmüş olacak onu hiç düşündün mü?Senin gibi memeli sınıfından bir canlı, hisleri duyuları seninle aynı.Annesi babası var, belki yavruları da vardır.Karnı doyunca seviniyor, acı çekince kaçmaya çalışıyor.Bu canlının derisini yüzmüşler ceket yapmışlar sen de alıp giyeceksin.Aferin, bravo.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her türlü konfor, hafiflik, ısı yalıtımı su yalıtımı tekstilde kat kat avantajlı iken deri niye?Şekil olsun diye mi? Artistlik ihtiyacından mı?Sen artist görünesin diye bir tane hayvan fazladan ölmüş olacak onu hiç düşündün mü?
    Deri kullanımını protesto edebilirsiniz, ama deriden daha iyi sentetik alternatifler olduğu iddianız doğru değil. Daha iyi alternatif olsa deri kullanılmaz. MotoGP'de bile deri kullanıyorlar. Ucuz olduğu için veya daha iyisi olduğu için değil herhalde...

Bu arada deri için inek öldürülmüyor bildiğim kadarıyla. Çünkü zaten fazlasıyla et için tüketiliyor. Ama timsah ve tilki malesef sadece derisi için besleniyor.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    yazin terletir,kisin usutur.Guzel tekstil ceketler var onlara bak.yazlik kislik 2 ayri ceketin olsun,4 mevsim mont alip kisin usume yazin terleme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazin terletir,kisin usutur.Guzel tekstil ceketler var onlara bak.yazlik kislik 2 ayri ceketin olsun,4 mevsim mont alip kisin usume yazin terleme
    Önerilere açığım varmı fikirleriniz

Montu denemeden alma bedeni oturmazsa korumalar işlevini tam sağlayamaz. Yazlık aynı marka montun varsa beden aynı olabilir gerçi. Benim dainese tekstil montum var yazlık. Yine dainese deri montu denedim beden birebir aynı oldu.

Bir de deri montları gerçekten denemeden alma. O resmini attığın monta çok benzer dainese avro d1 modelini denedim. Montu giyince robocop gibi oldum yani koruması falan çok iyi ama hareket hareket etmesi falan rahat değil içinde. O montla uzun yola hayatta gidemem mesela. Hani öyle bir kullanım tarzın varsa üzülebilirsin.

Hayvan öldürülüyor kısmına katılmıyorum. İnek derisi koyun derisi falansa zaten kesim hayvanı bunlar eti için kesiliyor derisi için değil. Timsah yılan tilki kurt vs gibi hayvanların derisi kürkü için katılıyorum ama ben de gidip almam.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Revit Shield kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim. 3 mevsim kullanırsınız. Yaz için de bir tane file mont ayrıca alınmalı. Deri monta vereceğiniz paraya 2 tane tekstil mont alıp bu şekilde tüm yıl sorunsuz kullanırsınız üstelik yağmur soğuk geçirmez deri kadar da ağır değildir.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerilere açığım varmı fikirleriniz
    revit gtr yazlık montum, revit jupiter kışlık montum var. yazlığı 600 civarına türkiyeden, kışlığı da gene 600 civarına motoin'den aldım.

yazlık mont, malum püfür püfür esiyor. Kışlığın uzun kollu içliği var. kol uçlarına doğru havalandırma fermuarları var. tişört üstüne kışlığı giydiğimde damla esinti geçmiyor.

alternatif olarak aklında olsun.

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MotoGP'de bile deri kullanıyorlar.
    Lastik olarak da slick lastik kullanılıyor, o zaman en iyi lastik slick lastik mi?

Yarış tulumu üreticisinin desteği ve yıllara dayanan bağlantıları yüzünden deri kullanımı devam ediyor diye tahmin ediyorum, yoksa bir üstünlüğü olduğundan değil.Kurşun geçirmez kumaş üretilmiş, nasıl bir üstünlüğü olabilir derinin?Oralara da el atılması yakındır, elektrikli araç yarışları zaten başladı yakında deri kullanımı da terk edilecek diye tahmin ediyorum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Deri ceketler yazın terletir, kışın üşütür.

Motosikleti
    xsr 900

Yıl olmuş 2017, tekstil sektörü çağ atlamış, su geçirmeyen nefes alan kumaşlar üretilmiş.Kevlar var goretex var, varoğlu var.Her türlü konfor, hafiflik, ısı yalıtımı su yalıtımı tekstilde kat kat avantajlı iken deri niye?Şekil olsun diye mi? Artistlik ihtiyacından mı?Sen artist görünesin diye bir tane hayvan fazladan ölmüş olacak onu hiç düşündün mü?Senin gibi memeli sınıfından bir canlı, hisleri duyuları seninle aynı.Annesi babası var, belki yavruları da vardır.Karnı doyunca seviniyor, acı çekince kaçmaya çalışıyor.Bu canlının derisini yüzmüşler ceket yapmışlar sen de alıp giyeceksin.Aferin, bravo.
    Dostum bu deriler bildigin yedigimiz inegin, dananin derileri.
    Yani kurkle karistirma, kurku icin oldurulen hayvanlara tabi ki karsiyiz. Bu hayvanlar derileri icin oldurulmuyor, etleri icin olduruluyor , derilerinden de faydalaniyoruz.
    ha dersen ki ben vejetaryanim her turlu hayvan urunun tuketimine karsiyim o zaman haklisin.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

kardeş yanlış geldin burası motorail değil. hayatımda gördüğüm en gereksiz ve mantıksız duyar kasma buydu heralde.
    matrax33 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Oyh deri dahil dayanamadan aldigim 6 montum var,
    Kışın deri de giydim d dry tarzida ben kensinlikle goretex gibi urun diorum, deride bi yerin donuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri ceketler yazın terletir, kışın üşütür.
    Sadece cok yakisikli durur okdr
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş yanlış geldin burası motorail değil. hayatımda gördüğüm en gereksiz ve mantıksız duyar kasma buydu heralde.
    Aferin devam, bu kafayı güle güle kullan.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Aferin devam, bu kafayı güle güle kullan.
    matrax33 ve khaledome bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)