Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dainese Avro D1 vs Revit Akira?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba, havalar soğudu artık fileli montla motora binmek mümkün olmuyor. Hal böyle olunca yeni mont almaya karar verdim. Yazlık fileli bir montum olduğu için 4 mevsim olmasınada gerek yok. Güvenlik seviyesi yüksek olsun. rüzgarda perişan etmesin, yağmura yakanınca bir müddet idare etsin. Bir tane mont alıp uzun yıllar mont defterini kapatmak istiyorum. O yüzden hani naked motorada binsem, racing motorada binsem, cruiser motorada binsem absürt durmasın istiyorum. Seneye cruiser motosiklete geçmeyi düşünüyorum.

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Dainese-Avro-D1-Pelle-Deri-Motosiklet-Montu-Siyah-Antrasit_21295.html

http://www.motosikletaksesuarlari.com/REVIT-AKIRA-DERI-MONT-SIYAH_37818.html

http://www.motosikletaksesuarlari.com/REVIT-AKIRA-VINTAGE-DERI-MONT-KAHVERENGI_37776.html

bu üç modelden birini seçmeyi düşünüyorum. Sonuncuyu mağazada görme şansım olmadı. Dainese bu rengi yoktu ama başka rengi denedim. Siyah akiranında bedeni yoktu ama bir büyük bedenini denedim.

Bu dainese'de pelle yazan yazmayan modellerin farkı nedir? pelle yazmayan daha ucuz. Bir de yurtdışı sitelerinden almayı düşünüyorum. fc-moto.de adresinden. Buralardan alışveriş yapan var mı? gümrük işleri nasıl oluyor ne kadar vergi veririm. Yurtiçiyle aynı paraya gelir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Akira vintage hertürlü hocam.Hem cruiser hem spor motorlara inanılmaz yakışıyor

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    deri kışın üşütür, yazın terletir. amaç şekil değil ise tekstil mont al.

pelle ise italyanca deri demek.

Motosikleti
    KTM RC 250 ABS
    ben fc-moto dan Almanyaya gittiğimde alışveriş yapmıştım daisene d1 pelle aldım sırt koruması ile birlikte ikisi toplam 1500 tl civarı bir fiyata geldi ayrıca tax free de aldım fakat sipariş verdiğinde ne kadar gümrük vergisi çıkar bilemiyorum linkte ki montlar çok güzeller fakat fiyatlarına bakınca insan akıl tutulması yaşıyor gerçekten

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem Cruiser dediniz , Hudson Robocop veya Hudson mc ceket öneriyorum. Cebinizi yakmaz. Şekli de 10 numara (tabi bana göre)...

Eğer önerdiklerimi beğenmezseniz ben şahsen revit akira'yı beğendim

@zekeriyaimam
    vintage'i canlı göremedim bir türlü. Görünüş olarak aralarında farklı motor tiplerine en uygunu o gibi ama dediğiniz gibi.

@Jemand
    Tekstil montta baktım aslında, yazlık montumda tekstil fileli zaten öyle bi önyargım yok yani tekstile karşı. Lakin kışlık teksil montları pek beğenemedim fiyatlarıda hiç ucuz değil. Hatta öyle goretex falan olursa deridende pahalı. Öyle olunca deriye yöneldim en azından koruma seviyeleri yüksek tipleride daha güzel diye. Tekstil mont tavsiyeniz varsa bakmak isterim ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

@Metebusa

Almanya'dan aldırma şansımda var ama mağazadan gidip alamazlar. İnternet üzerinden alsam tax-free faturası keserler mi acaba. Siz mağazadan mı aldınız Türkiye fiyatları gerçekten çok fahiş. Bir de monttan memnunmusunuz? Soğuk havada iç katman yeterli geliyor mu?

@Remzidemir41
    Hemen bakıcam söylediğiniz modellerede. Teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bende deri mont düşünüyorumda nasıl üşütür anlamadım ?2000 lira vericem ve üşüyecekmiyim ?

Motosikleti
    MT-10 SP
    aliexpress' den komine ceketlere bak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende deri mont düşünüyorumda nasıl üşütür anlamadım ?2000 lira vericem ve üşüyecekmiyim ?
    öf hemde nasıl.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok ya ben giyidiğimde üşümemiştim :D . Abartılıyor bence. Deri mont rüzgar geçirmez ama tekstil montlar kadar da sıcak tutmaz. Yani siz soğuk havalarda deri ceketin altına sweat giyip geziyorsanız , tekstil ceket giyenler tshirt ile geziyor :D

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ya ben giyidiğimde üşümemiştim :D . Abartılıyor bence. Deri mont rüzgar geçirmez ama tekstil montlar kadar da sıcak tutmaz. Yani siz soğuk havalarda deri ceketin altına sweat giyip geziyorsanız , tekstil ceket giyenler tshirt ile geziyor :D
    deri ceketin altında sweat giyebiliyorsan o ceket sana 2 beden falan büyüktür. bedenin olmayan deri ceketin korumalarının sana zerre faydası olmaz. racesuit deri ceketleri git mağazada bir dene, ne dediğimi anlayacaksın.
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM RC 250 ABS
    Ben monttan çok memnunum fakat ağırlıklı olarak yazın kullandım gece sürüşlerinde karadeniz bölgesinde üşütmedi fakat baharda ve kış aylarında üşüteceğini düşünüyorum. Eğer ordan aldırma şansınız varsa yakınlarınız alıp size kargolasın belki daha uyguna gelebilir. İnternet üzerinden tax free nasıl olur bilemiyorum hocam. Ben Essen e gitmiştim akrabalarımın yanına oradan aachen a gittik araba ile fc-moto dükkanı orada 5m migros gibi bişey ne ararsan var

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    türkiyeden almıcan di mi? motoin'de baktım yaklaşık 1 teklik daha ucuza geliyor

Fc motoya mail atıp sordum fatura adresi Türkiye teslimat adresi almanya seçip sipariş verirsem almanyadan çıkarken vergi iadesi alabilirmişim yani internetten alsamda vergi iadesi alabiliyormuşum. Bu şekilde alabilirsem hiçbir vergi vermeyeceğim için çok uyguna geliyor. Dainese avro d1'de revit akira da yaklaşık 1600tl oluyor.

Aliexpresaden komine ceketlere baktım ama açıkcası çin malı korumalı montu cesaret edipte almam.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fc motoya mail atıp sordum fatura adresi Türkiye teslimat adresi almanya seçip sipariş verirsem almanyadan çıkarken vergi iadesi alabilirmişim yani internetten alsamda vergi iadesi alabiliyormuşum. Bu şekilde alabilirsem hiçbir vergi vermeyeceğim için çok uyguna geliyor. Dainese avro d1'de revit akira da yaklaşık 1600tl oluyor.

Aliexpresaden komine ceketlere baktım ama açıkcası çin malı korumalı montu cesaret edipte almam.
    vergi vermicen diye bi şey yok. faturayla gönderdiklerinde gümrük, vergiyi şak diye dayıyor. alışveriş sitesine üyelik alıp da girersen zaten almanya'daki vergiyi düşerek satış bedeli hesaplıyor. sen ürünü teslim alırken kargocuya vergi tutarını vereceksin gene.

Anlatamadım galiba ürünü Türkiye'ye göndertmicem. Almanya'da bi adrese teslim edilecek ama tax back ile alman vergisi geri alınacak. Türkiye'ye yolcu beraberinde gelecek. Dolayısıyla ne almanyaya ne de Türkiye'ye vergi verilmiyor bu şekilde.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatamadım galiba ürünü Türkiye'ye göndertmicem. Almanya'da bi adrese teslim edilecek ama tax back ile alman vergisi geri alınacak. Türkiye'ye yolcu beraberinde gelecek. Dolayısıyla ne almanyaya ne de Türkiye'ye vergi verilmiyor bu şekilde.
    ha, birisi yanında getirecekse o başka.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri ceketin koruma olarak tekstilden avantajı yok. Görsellik haricinde de bir esprisi yok. Yazın terletiyor kışın üşütüyor birde çok güzel bakteri ürüyor.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri ceketin koruma olarak tekstilden avantajı yok. Görsellik haricinde de bir esprisi yok. Yazın terletiyor kışın üşütüyor birde çok güzel bakteri ürüyor.
    Nasıl yok?Deri ısıya tekstil ceketten kat ve kat fazla dayanıyor.Avantajı olmasaydı yarışçılar deri tulum giymezdi zaten.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yok?Deri ısıya tekstil ceketten kat ve kat fazla dayanıyor.Avantajı olmasaydı yarışçılar deri tulum giymezdi zaten.
    Deri ceketin koruma olarak kevlar destekli kumaştan daha fazla koruduğuna dair bir paylaşım test sonuçları varsa sunun öğreneyim Deri tek başına koruma sağlayacak olsa içinde kevlar eklemezler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Tekstil ve deri arasındaki farklar;

* derinin sürtünmeye mukavemeti daha üstün,daha dayanıklı.

*deri , tekstile göre çok daha ağır ve hareket kabiliyeti kısıtlı.

*deri yazın terletir ve bunaltır,düşük hızlarda ve sıkışık trafikte epey bunaltir

*Deri içinde bunalacağın bir trafikte sürüyorsan sabrın hemen tasabilir ve gereksiz sinir yaparak sürüşnü bozabilir, sıcaktan bunaldigin için herkese kızıp bir an önce gazlayarak serinlemek istiyor insan.

* deri rüzgar geçirmez, eğer modelinde havalandırma kanalları varsa içeri rüzgar alır. Estivo modelleri yazlık demektir,derinin üzerinde delikler vardır ve hava kanalları vardır fakar estivolar bile yetmez bunalmamaya.

* tekstil mont alacaksanız eger omuz korumaları ve dirsek korumaları aliminyum dolgu malzemisi olanları tercih edin. Örnek dainese super speed tex ,dainese mig tex ,dainese frazer,daineser super rider d dry gibi modellerde aynı deri montlarda kullanılan omuz dirsek korumaları kullanılıyor.

* deri mont alıp kışın giyilir mi , bence evet ama içine termal özel içlik giymeniz gerek , sweat shirt fln olmaz,deri mont neredeyse üzerine tam oturur , kalın bir üst giyemezsiniz.

* deri yağmuru sevmez.

Peki neden deri tercih ediliyor, ben neden full deri giyiyorum, çok daha güvende hissediyorum kendimi , gorselide çok hoşuma gidiyor.

Deri tulumları giyicen uzun yol yapican. Ne özledim yaww :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)