Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter calismiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

bende bisan senatör standar gy6 scooter var sım scooter e sipop temizledim ama macun bulamadım aynı şekil geri taktım öğünde 500 ml yağ koymuştum
    scooter geç çalışmaya başladı en sonda düz yolda giderken yaz yemeyip istop etti yağ a baktım belki birşey var diye yağ beyazımsı idi yağ değiştim supap ayarı sente tam benzin ateşleme var çalışmıyor bunun sebebi nedir yardımcı olabilecek varmı scooter köyde kaldı tamire veremiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı emre53x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bisan senatör standar gy6 scooter var sım scooter e sipop temizledim ama macun bulamadım aynı şekil geri taktım öğünde 500 ml yağ koymuştum
    scooter geç çalışmaya başladı en sonda düz yolda giderken yaz yemeyip istop etti yağ a baktım belki birşey var diye yağ beyazımsı idi yağ değiştim supap ayarı sente tam benzin ateşleme var çalışmıyor bunun sebebi nedir yardımcı olabilecek varmı scooter köyde kaldı tamire veremiyorum
    Yağ beyazımsı ve köpükler var ise, durum vahim olabilir. Üst conta yanıp yağa su karışmış olabilir. Ve böylelikle yatak-krank-silindir-piston sizlere ömür olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eğer yağ sanayi tabiriyle mayonez olmuşsa piston silindire birşey olmasa dahi komple söküp temizlenmesi gerekir. Sonrasında bir sıkıntı yoksa conta değiştirip antifriz miktarını kontrol edebilirsiniz. Motorunuzu bilmiyorum. Dediklerim su soğutmalı motorlar için geçerlidir.

piston sekmanda birşey yok contayı değiştim krank da birşey yok gibi duruyor bujiden yakıt vermeme rahmen ne bir duman attı nede nede calisgibi yaptı ateşleme de sağlam sizce krankmi çöp oldu

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    dostum forum aracılığıyla sorununu çözmen oldukça zor. En yakın motosiklet ustasına götürmen gerekiyor.

Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum forum aracılığıyla sorununu çözmen oldukça zor. En yakın motosiklet ustasına götürmen gerekiyor.
    en yakın tamırcı 13 km uzakta koyde kaldı motor bende tamır edebılıyom ama sorunu bulamadım dedgım gıbı atesleme var bujı den benzın versem bıle hic birsey olmuyor sente sekman tam durumda

Subaplara tekrar ayar çek, 2.si akü zayıf olabilir ayak marşıyla çalıştır motoru.

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subaplara tekrar ayar çek, 2.si akü zayıf olabilir ayak marşıyla çalıştır motoru.
    supap ayari sentil ile 10 civari egzoz emis aynı scooter sdece ayakmarsi aktif ama almıyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Subapları macunsuz alıştırmadan taktığın için kompresyon kaçırıyor olmalılar , macun olmasa bile en azından araya yay koyup tak taklayarak sitlere alıştırsaydın iyi olurdu..motor su soğutmalıysa silindir kapağı eğri conta kaçırıyor olabilir , conta saç ise iyice temizleyip yüksek ısıya dayanıklı boya ile her iki yüzeyini kapladın mı ? silindire su kaçıyorsa buji ateşlemez çalışmaz , aşırı kompresyon kaybı varsa yine çalışmaz..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subapları macunsuz alıştırmadan taktığın için kompresyon kaçırıyor olmalılar , macun olmasa bile en azından araya yay koyup tak taklayarak sitlere alıştırsaydın iyi olurdu..motor su soğutmalıysa silindir kapağı eğri conta kaçırıyor olabilir , conta saç ise iyice temizleyip yüksek ısıya dayanıklı boya ile her iki yüzeyini kapladın mı ? silindire su kaçıyorsa buji ateşlemez çalışmaz , aşırı kompresyon kaybı varsa yine çalışmaz..
    elimde macun olsa onu yapacaktım kurumları temizlemek için subab soktum ama giderken motor gaz yemeyip istop etti ateşleme var anlamadım krank mi gıdık yoksa üst kapakmı benimki hava soğutmalı scooter

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı emre53x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimde macun olsa onu yapacaktım kurumları temizlemek için subab soktum ama giderken motor gaz yemeyip istop etti ateşleme var anlamadım krank mi gıdık yoksa üst kapakmı benimki hava soğutmalı scooter
    hava soğutma ise ya aşırı kompresyon kaybı var yada subap ayarını vs hatalı yaptın , sentede bir diş kaçık olabilir , zinciri eksantriğe yerleştirmeden önce motor dönüş yönünde boşluğu kalmamalı..hava soğutma motorda yağa ne karıştıda rengi beyaza döndü oda ilginç ?

Motosikleti
    Jawa 250+LEDOW 250
    Bujiyi sök buji deliğinden 1 kapak yağ koy Bujiyi tak çalıştırmayı dene sekmanlar gitmiş olabilir

Alıntı murat682 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiyi sök buji deliğinden 1 kapak yağ koy Bujiyi tak çalıştırmayı dene sekmanlar gitmiş olabilir
    sekman takılalı 2 hafta oldu ama saglamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava soğutma ise ya aşırı kompresyon kaybı var yada subap ayarını vs hatalı yaptın , sentede bir diş kaçık olabilir , zinciri eksantriğe yerleştirmeden önce motor dönüş yönünde boşluğu kalmamalı..hava soğutma motorda yağa ne karıştıda rengi beyaza döndü oda ilginç ?
    scooter t ye duz aldım kam mili oda tam olması gereken yerde herhalde subab da sorun var bir ust kapak cikma takıp bakacam

Motosikleti
    MT-09 SP
    Geç çalışma ve yolda stop etme diyince aklıma sente geliyor. Sentesi kaçık olmasın

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geç çalışma ve yolda stop etme diyince aklıma sente geliyor. Sentesi kaçık olmasın
    SENTE YERINDE AMA ANLASILAN KRANK DAKI EKSANTIRIK DISLI GITMIS SENTEYE ALMAMA RAHMEN CALİSİR GİBİ OLUYOR AMA CALİSMIYOR

Yakıtın pistona girdiğine eminmisin? Herşey normalse sıkıntı karbüratör tarafında olabilir. Hava kutusunu karbüratör giriş çıkışlarına bir göz at.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)