Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsikletin Verdiği Aci;

Motovento
    REKLAM ALANI
    KURTUMM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsikletim yok
    Selamun Aleyküm;
    Bende gerçek bir olayı anlatmak istiyorum, Çok sevdiğim bir arkadaşımın başından geçen bir olay, eğer sıkılırsanız şimdiden hakkınızı helal edin.
    Suluovada okulda iken çok samimi arkadaşım vardı, adı KÜRŞAD kulakları çınlasın, mahalleden bir kıza sevdalanmışdı tam 6 yıldır konuşuyorlardı. Canından bile çok seviyordu, hatta dünürcülerinin yolunu bile kesiyordu, Onun için ölümü bile göze almıştı.
    Kürşad'ın Maddi durumları iyi değildi 7 kardeş ve 1 emekli maaşıyla geçimlerini zor sağlıyorlardı. Lise sonda okurken, babası Kürşada söz vermişti, liseyi Teşekkür ile geç Motorsiklet alacağım diye, ve Kürşad öyle çalışdıki Lise sonu sınıfı Teşekkür alarak geçti, O zamanlar Java 2,50 yeni çıkmıştı. Teşekkürü aldı babasının yanına gitti verdi ve babasıda alnından öptü ertesi günü borç harç 2,50 kırmızı gıs gıcır bir java eve getirdi, Kürşad bayram ediyordu çok sevinmişti.
    Motorsiklete bindi çekti gitti, gezdi gezdi gezdi, sevdiği kızın evinin önünden gelip geçmeyide ihmal etmiyordu. Hatta motorsikletle kızı kaçırma planı bile kuruyordu.
    Ve birgün öğleden sonra Kürşad, kaza yaptı hemen yanına gittik, sol tarafı kompile gitmişti, çok kötü bir haldeydi. Cenabı Allah kimseye öyle bir kaza vermesin. Hemen hastaneye götürdük, babasının annesinin haberi yoktu, alel acele götürmüştük hastaneye, kan kaybıda vardı yani ölümle pençeleşiyordu,
    velhasıl hastaneye götürdük hemen doktorlar Ameliyata aldılar. tam 9 saat sürdü ameliyatı kapıda öylece bekledik, öldümü kaldımı hiç bir haber yok, o aradada Annesi ve Babasına ailesine haber verdik, Yaşlı babası annesi hüngür hüngür ağlıyorlardı, Babası diyorduki "KEŞKE ALMASAYDIM MOTORU" niye aldım
    çaresizlik içinde duvarlara vurup duruyordu bizde arkadaşlarla birlikte moral vermeye çalışıyorduk ama nafile oğlunu görmeden rahat etmezlerdi, 9 saat sonra ameliyathaneden çıktı.
    Narkozun etkisindeydi, inliyordu kolunda serum öylece ayılmasını bekledik,
    inlerken sevdiği kızın ismini sayıklıyordu ismi ağzından hiç düşmüyorduAnne ve babasını hiç söylemiyordu 1 saat sonra ayıldı, ne oldu bana nerdeyim demeye başladı. Ve durumu anlattık sol ayağı kolçadan itibaren alçıdaydı oynatamıyordu, kolu omzu sol taraf kompile alçıdaydı. Ama çok acı çektiği belliydi günler geçti yavaş yavaş iyileşmeye başladı ama sol bacağının üstüne basamıyordu, sinirler kopmuş ve hatta ameliyathanede kalçadan itibaren ayağını kesecekmiş doktor izin vermemiş velhasıl Kürşad koltuk değneğiyle ayağa kalktı, motorsikletini sordu babasına, babası sattığını söyledi, kürşad inan bir daha yıkılmıştı bir daha binemeyecekti o kırmızı motorsikletine. Ama önemli olan Canının sağ olmasıydı, ya ölseydi...
    Biz hiç bir zaman yalnız bırakmadık kendisini aradan 2 yıl geçti artık koltuk değneklerni bırakmıştı, babası ona mobylette aldı onunla geziyordu, vede bir işe girmişti çok seviniyordu. Annesi ve babasına sevdiği kızı istemelerini söyledi.
    Ve dünür gittiler, ertesi günü cevap geldi, Kürşad akşam eve geldiğinde Annesi nmaz kılıyormuş, Annesi Kürşadı görünce başlamış ağlamaya, Kürşad; "SÖYLE CANIM ANAM NEYİN VAR, AĞLAMA" demiş ama Annesi ağlaya ağlaya namazı bozulmuş, oğlunun boynuna sarılmış yine ağlamış, ve Kürşad sakinleştirmiş Anasını, KÜRŞAD;
    "NE OLDU ANAM NEYİN VAR NE OLDU, CENAZEMİ VAR NEDEN AĞLIYORSUN"
    ANNESİ;
    "YOK OĞLUM KEŞKE CENAZE OLSAYDIDA BU GÜNKÜ LAFLARI DUYMASAYDIM" DEMİŞ
    Kürşad şaşırmış ne olduğunu tekrar sormuş ne oldu diye
    ANNESİ;
    "OĞLUM SEVDİĞİN KIZDAN HABER GELDİ" demiş
    KÜRŞAD;
    "NEDİR ANAM CEVAPLARI KIZI VERİYORLARMI"
    ANNESİ;
    "YOK OĞLUM KEŞKE İSTEMEZ OLSAYDIK O KIZI O KIZ SANA LAYIK DEĞİLMİŞ SENİ İSTEMEDİ VE HATTA SEVDİĞİN KIZ ŞUNU SÖYLEMİŞ BABASINA
    "BABA SEN BENİ TANIMIYONMU? TOPALA BENİ BASTONMU VERECEKSİN""""
    evet arkadaşlar bu cevap gelmiş, Kürşad evden çıkıp bizim yanımıza geldi Kürşad o güne kadar ne sigara nede içki kullanıyordu, o gece sabaha kadar içti
    komaya girdi, çünkü o laf çok zoruna gitmişti. Kürşad o gece çok ağladı hırsını içkiden aldı, şunu söylüordu devamlı sevdiği kız için "BU LAFI DEMESEYDİN SEVMİYORUM DESEYDİN NEDEN O CÜMLEYİ KULLANDIN" devamlı bunu diyordu
    velhasıl sabaha kadar içki içti ve komalık oldu, hastaneye kaldrdık, Miğdesi delinmiş 3 ameliyat oldu ölümden döndü, hatta doktorlar bile hayret etti nasıl yaşadığına ama yaşıyor yaşama denirse,
    Sevdiği kız evlendi, kürşadda bu kızgınlıkla hiç görmediği biriyle evlendi, şimdi ise mutlu değil.
    BENİM SÖYLEMEK İSTEDİĞİM ŞEY ŞU AŞAĞI YUKARI HEPİNİZİN MOTORSİKLETİ VAR NE OLUR DİKKATLİ KULLANIN, SİZDE KÜRŞADIN ÇEKTİĞİ ACILARI ÇEKMEYİN, ALLAH RIZASI İÇİN BUNU YAPIN.
    Başınızı ağrıttıysam hakkınızı helal edin, bir kusurum olduysa AFFEDİN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    hayat böle işte, bi anda tüm hayaller değişiyor... bazen hiç beklemediğiniz birinden; duyduğunuz bir söz hayatın virajı ... hiç beklenmedik bir kaza, hayatın yol ayrımı olabiliyor.... ama herşey rağmen hayat devam ediyor
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Arkadaşın için çok üzüldüm..Umarım bundan sonra hayatı daha güzel ve sağlıklı geçer..
    Bizimkilerde motosiklet için bir kuruş vermiyorlar..Kask parası bile alamıyorum..Neden?
    Allah korusun başıma bişey gelirse sorumlu olarak kendilerini görecekler ve ömür boyu vicdan azabı çekecekler..Çokta kızamıyorum..Benim de dedemin ayağı motosiklet kazasından sonra kesildi,hala onun acısını çekiyor ve yaşlandıkça bir ayağının eksikliği O na daha çok koyuyor..
    Ne mutlu TÜRKÜM diyene

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    çok etkilendim. özellikle ben şuna cok kızıyorum Motosiklete binmek başka onu artislik için kullanmak baska. Millete hava atmanın anlamı yok adam gibi binin işte ne bu havalar. Görüyorum da yani pes diyorum. Lafım bunu yapanlara. Daha dün kırmızıda beklerken yanımdan Kırmızı YBR gecti kebapçı eleman belli.

Motosikleti
    Motorsikletim yok
    Evet haklısın arkadaşım hemde çok haklısın, onun çektiği sıkıntıyı ben biliyorum, İnanki Kürşad acılara alışkın biridir, motorsiklet kazası ayağının o hale gelmesi onu hiç üzmedi sevdiği kişinin o lafı yıktı onu, Size canı gönülden tşk ederim ilgi gösterdiğiniz için ALLAHA EMANET OLUN HAYIRLI AKŞAMLAR

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Of Of. Dostum senin yazdıklarını varya enhergün düşünüyorum. Ama velhasıl gel gör ki İSTANBUL'u ne hale gelmiş.

Geçinmek için çalışmak şart, eh öyle istediğin gibi istediğin yerde de iş ulamıyorsun, ekmek aslanın ağzında. 3 yıldan beri çalıştığım şirkete yolum gidiş dönüş 40 km olmasına rağmen 4 araçla gidip geliyordum. tam 2 yıl çektim bu otoüs eziyetini. günlük 3,5 saatim yolda geçiyordu. e ide buna 10-12 saatli işide ekle... Bu yüzden evdekilerin bütün karşıkoymalarına rağmen maalesef bende aldım motoru. Ha memnunmuyum memnunum ama korkuyorumda...
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

Motosikleti
    Motorsikletim yok
    Yazdığım konuya ilgi gösterdiğiniz için hepinize tşk ederim, bu yazıyı ve sizin yazdıklarınızı bizzat Kürşada okutacağım, Allah hepinizden razı olsun

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    basimizi agritmadin kurtumm gözlerimizi yasartin. evlenmeden o kizdan kurtuldugu icin arkadasin aslinda sansli sayilir cükü o kiz ne sevmeye nede evlenmeye laikmis...
    bunu ögrenmek icin o kazayi gecirmeliymis desem haksizmi olurum?
    all you need is love

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Abi ne denir bilmiyorum ki :( Geçmiş olsun demek hafif kalıyo... Sevmeyeceksin arkadaş, kimseye gerektiğinden fazla değer vermeyeceksin, kendinden önce gelmeyecek sevdiğin insan yoksa otomatikman acılara abone oluyosunuz... Gerçi bunu söylediğime bakmayın ben hala insanlara gerketiğinden fazla değer veriyorum sağolsunlar onlarda beni üzmekten hiç geri kalmıyolar... Neyse umarım herşey yoluna girer herkes için... Kürşat kardeş edip akbayram güzel demiş " Başın öne eğilmesin , Aldırma gönül aldırma..."
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Allah Kürşat'a sabır ve mutluluk versin. Motosikletinden ayırmasın.

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    yaw arkadaşlar gerçekten çok acı birşey bende daha dün aldım motorumu acaba almasamıydım diorum....Bende binene kadar çok korkuorum ama binince insan kendini güvende hissediyor allah kazasız belasız kullanmamızı nasib etsin!
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostum uzucu bir olay , ama motor bahane seven korude sever topalida hatta hayatta olmayani da. Sevgi boyle sinirsiz bir tutku .Bizler ayni tutku ile motosiklete bagliyiz. Kursad dostum bence daha az uzulmeli, o kaza eger o kizla evli iken olsaydi belki o kiz onu terk edecekti ve evliligini yikacakti. Demeki bu kiz Kursad dostumuza layik bir insan degil.Bence hic olmamasi daha ii olmus.Tek tarafli sevgi bes para etmez.Kursad dostumuz nefes aldigi her ana sukur edecek bence ve hayatin zevkini doya doya cikaracak.Ona burdan sonsuz saygilar.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yaziLanLari madem kur$at da okuyacak...
    Kür$at, seni sevmeyeni du$unup uzuLecegine, seni sevenLeri du$unup sevinmeye caLi$.. En azindan anLadigim kadariyLa baban da annen de bunu hak edecek insanLar.. MutLu oL, iyi oL ve hep iyi kaL..

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Allah razı olsun senden belki de bu yazıyı yazarak birçok kişinin motosikletini daha dikkatli kullanmasını sağladın ve belkide birçok kişinin hayatını kurtardın

Kürşad için hem üzüldüm hem sevindim demekki sevdiği kız Kürşet kardeşimizin kapısına paspas olamayacak kadar değersiz bir insanmış

Her şerde bi hayır , her hayırda bir şer vardır
    CBR 125 R

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    CBR 600F Honda,

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı
    basimizi agritmadin kurtumm gözlerimizi yasartin. evlenmeden o kizdan kurtuldugu icin arkadasin aslinda sansli sayilir cükü o kiz ne sevmeye nede evlenmeye laikmis...
    bunu ögrenmek icin o kazayi gecirmeliymis desem haksizmi olurum?
    Haklısın

Her işte bir "hayır" vardır derler ya. işte budur dostum.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    içim cız etti valla :( :(
    herşey gönlünce olsun KÜRŞAT
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı Spatula adlı üyeden alıntı
    yaw arkadaşlar gerçekten çok acı birşey bende daha dün aldım motorumu acaba almasamıydım diorum....Bende binene kadar çok korkuorum ama binince insan kendini güvende hissediyor allah kazasız belasız kullanmamızı nasib etsin!

spatula: daha da alistikca, gün gectikce daha da güvende hisedeceksin kendini. özellikle ikinci ücüncü ay cok tehlikelidir cünkü aaaa bak böyle de yaptim birsey olamadi söyle de yaptim kurtuldum diye kendini fazla emin hisseder ve kazayi cagirir olursun! kesinlikle hep ve herzaman tam korunmali kulan. cogu kazalar kisa mesafede olur, cogu kazalardaki yaralanmalarin % 90 korunmali olsaydi olmazdi.
    all you need is love

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Acıdım evet acıdım Kürşad'a değil o kıza acıdım. Sanırım bir zaman sonra değil topala değnek olmak. O topalın altında lazımlık bile olmayı isteyecek ama nafile.

Yazık biri gönlünü vermiş öteki bir bacağı tercih etmiş. Allah o gönülün ahını kormu....
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

Motosikleti
    gz250
    Allah dagina gore kar verir. temennilerin icin tesekkurler sanirim herkes elinden geldigince dikkatli olmaya calisiyordur. herkese selam ve paylastigin icin tesekkurler arkadas

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler