Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbüratör ve enjeksiyon temizleyicisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Bugün zincir yağı bakarken denk geldim, alayım dedim. Talimatlara göre uygun miktarda yakıtla karıştırdım.

Arkadaş ne güzel oldu alet. Abartısız %15-20 arttı performansı aletin. Eski sahibi 10 yıldır sadece yağları değiştirip kullanıyormuş.(10 yılda 4000km yapmış gerçi sadece). Şimdi leş gibi 12 yıllık hava filtresini değiştirmekte sıra, sonra da karbüratörü jetleyip 3x3 mod çakacağım.

Başka nerelerini kontrol edebilir, neleri değiştirebilirim? 2005 model motor, adam 2007 de 10.000km'de almış, 4k kullanıp hiçbir şeyini değiştirmemiş, muhtemelen ilk sahibi de değiştirmemiştir çünkü motorsikleti ilk aldığımda alette fabrikadan çıkmış lastiklerin ölmüş versiyonu vardı. Arka teker cadde lastiğine dönüşmüştü nerdeyse. O açıdan ilk iki sahibin de hiçbir şeyini değiştirmediğini düşünüyorum.(ya da temizlemediğini vs, bu adamların tek maaşına denk geliyor bu motor, tahminimce bakıma falan da sokmamışlardır)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bu tip şeyler zararlı.

Demir depolarda özellikle. Bende kamyonda yakıta karıştırmıştım. İlk başta iyi oldu. Depodaki pası sökmüş yakıta karıştırmış. Mazot pompasına 1000 lira sıkıştırdı. Ustaya gidince ilk sorduğu depoya ne koydun oldu. Daha önceden başına gelenler olmuş ondan biliyormuş.
    bursalıali ve chetaq bunu beğendiler.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip şeyler zararlı.

Demir depolarda özellikle. Bende kamyonda yakıta karıştırmıştım. İlk başta iyi oldu. Depodaki pası sökmüş yakıta karıştırmış. Mazot pompasına 1000 lira sıkıştırdı. Ustaya gidince ilk sorduğu depoya ne koydun oldu. Daha önceden başına gelenler olmuş ondan biliyormuş.
    iyi yere değindiniz. Yarın depodaki benzini boşaltıp içini temizliyim diyorumda tiner kullan diyenler oldu ne tavsiye edilir..?

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Motorinliyse motorin, benzinliyse benzin, otogazlı ise otogaz dışında başka hiç
    bir şey koymayın yakıt deponuza. Bütün akaryakıt firmaları ,sizin vasıtanızın her
    neye ihtiyacı varsa hepsini katıyorlar yakıtın içine . Anlık olarak performans
    artışı gösterse de uzun vadede çok daha fazla miktarda masrafa sebep oluyor.
    Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Depoyu da benzinle yıkayın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)