Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter da oturuş pozisyonu nasıl olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, benim sorum başlıktaki gibidir. Bacak arasında depo vb. birşey olmadığından kendimi güvensiz hissediyorum ve gidonu sıkıyorum ve 5-10 kmde ellerim ağrıyor. Nasıl oturmalkyom ağırlığını nasıl dağıtmalıyım? Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Oturuş pozisyonunu bilmek önemli ama kendini güvende hissetmiyorsan kasılırsın ve her yerin ağrır. Bazen bende kotu surusler yapıyorum kafam dalgın oluyor mesela çok yoruluyorum. Bu durumdan kurtulmak için kapalı alanda biraz slalom, gidon kilit donuş yapıyorum,ani firen falan motoru daha iyi kontrol ediyorum ve kasmıyorum kenndimi tavsiye ederim

Motosikleti
    MT-25

Bir bak , faydası olur.

Gidon olmayışı, başlı başına güvensiz hissetme sebebi, bu his geçmese de belki hafifler zamanla. Ellerini sıkma, kasma kendini,kan dolaşımını zayıflatma.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Scooter kullanırken bir kere rahat olacaksın kendini sandalyede oturuyor gibi düşün, herhangi bir şeyi sıkmana sıkıştırmana gerek yok. Kollar sallanacak bacaklar rahat olacak sadece dizlerini topla kenarlara açma. Dirsekler aşağıda olacak AEA videolarını izle.

Fırsatım oldukça benzer şeyler yapıp motorun tepkilerine bakıyorum bende.

ayak tabanlarına (peglere basar gibi) biraz yüklenip (ağırlığı dağıtmak), dizleri kullanmak iyi olur

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Ayaklarını ileri uzatma şansın varsa daha güvende hissedersin. En azından fren yapınca öne kayma olmaz.

Teşekkür ederim bakacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayaklarını ileri uzatma şansın varsa daha güvende hissedersin. En azından fren yapınca öne kayma olmaz.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...GuFyUnTPtwLXEQ
    O imkanda yok ama mümkün olduğunca ileri koyacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayak tabanlarına (peglere basar gibi) biraz yüklenip (ağırlığı dağıtmak), dizleri kullanmak iyi olur
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)