Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

taşıt fiyatlarının artmasının asıl sebebi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar burada taşıt fiyatlarının artmasına ben de dahil öfkeleniyoruz ancak olayın bir de cari açık boyutu var. kendim de dahil çılgınlar gibi kredi çekip taşıt alıyoruz. dolayısıyla cari açık çığ gibi büyüyor. paramiz yurtdışına akıyor. tasarruf yapamıyoruz.

bana göre vergilerin artmasının temel sebebi bu. cari açığı frenlemek.

misal ben birkaç sene evvel arabamı satıp yeni bir araç almayı düşünüyor idim, artan fiyatlar nedeniyle bu kararimdan vazgeçtim.

peki vergi koymadan cari açığı nasıl düşürebiliriz? tabii ki de yerli üretim ve tüketimi destekleyerek.

saygılarımla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Evet dogrudur cunku koyunlar dahil bir cok insan hep yeni model araba alma derdindeler ve bunun nedenlerinden biri ise arac bakim ve tamir yerlerinin isini duzgun yapmamasi ve pahali olmasidir.

Yeni model arac az sorun cikartir mantigiyle boyle bir durum olusmus bir nevi.
    velizrsln bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    “Harcamalarından artanı tasarruf etme, tasarruflarınlan artanı harca” diye bir sözden bahsetmişti ekonomi dersinde hocamız.

Maalesef şu an yapılabilmiş tek mantıklı proje olan zorunlu bireysel emeklilik sisteminden bile birçok kişi çıktı diye biliyorum.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar burada taşıt fiyatlarının artmasına ben de dahil öfkeleniyoruz ancak olayın bir de cari açık boyutu var. kendim de dahil çılgınlar gibi kredi çekip taşıt alıyoruz. dolayısıyla cari açık çığ gibi büyüyor. paramiz yurtdışına akıyor. tasarruf yapamıyoruz.

misal ben birkaç sene evvel arabamı satıp yeni bir araç almayı düşünüyor idim, artan fiyatlar nedeniyle bu kararimdan vazgeçtim.

peki vergi koymadan cari açığı nasıl düşürebiliriz? tabii ki de yerli üretim ve tüketimi destekleyerek.

saygılarımla..
    Ne kolay çözüm buldun öyle. Yerli üretim taşıt var da biz mi bilmiyoruz. Devletin paraya ihtiyacı varsa yapabileceği 2 şey var; ya para basarsın bu da sana devalüasyon olarak geri döner. Ya da vergileri arttırır vatandaşın cebindeki paranın değerini düşürürsün. Sonuçta her ikisi de aynı şeydir.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Tasarrufmu?ilk ay ciktim zorunlu bireyselden.kazandik. borclanmadan yasayabildikte tasarruf kaldi..
    anafartas ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    “Harcamalarından artanı tasarruf etme, tasarruflarınlan artanı harca” diye bir sözden bahsetmişti ekonomi dersinde hocamız.

Maalesef şu an yapılabilmiş tek mantıklı proje olan zorunlu bireysel emeklilik sisteminden bile birçok kişi çıktı diye biliyorum.
    Çıkar tabi sistemin amacı tasarruf etmek Devlet diyor ki sen tasarruf edemiyorsun ben senin yerine tasarruf edeceğim. E ulen o para bana lazım geçinemiyorum ben, neyin tasarrufu?
    pea bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    senin soru yanlış bir kere.

bi düşündün mü, bu cari açık en başta nasıl oluştu?

memleketin onlarca yıllık firmaları araplara bilmem nelere satıldı. saman bile ithal ediliyor. sana bana 5-5,5 liraya satılan benzin dışarı taş çatlasa 2 liraya ihraç ediliyor. ele geçen para abidik-gubidik silah, füze bilmem zerzavata harcanıyor. memlekete araştırma üssü kuracaklarına, fenni bilimleri destekleyeceklerine hala imam-hatip, kuran kursu, cami yapma derdindeler. bir saray var ki, aylık faturaları, koca bir şehrin giderleriyle yarışıyor. yabancı firmaya, köprüden geçecek araç sayısına garanti veriliyor. ihaleler peşkeş çekiliyor. ötv dayıyorlar millet araç alamıyor, olmayan araçlar için yol yapılıyor. terörizm yuvası haline gelmiş ülkeye havaalanı yapılıyor, almanya kıskançlıktan çatlatılıyor.

daha var da, birden aklıma bunlar geldi şimdilik...
    Osm@n, gorefest, Invoker ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

örneğin mt25 olmuş 22-23 bin tl. devlet diyor ki "ulan bütün paranı japona akıttın, yeter artık biraz tasarruf et, elindeki motorla devam et"

burada hükümetin yerli üretimi teşvik etmesi ve devlet çapında tasarruf tedbirleri alması da gerekiyor, bunu da pas geçmeden söyleyelim..

Motosikleti
    örneğin mt25 olmuş 22-23 bin tl. devlet diyor ki "ulan bütün paranı japona akıttın, yeter artık biraz tasarruf et, elindeki motorla devam et"

burada hükümetin yerli üretimi teşvik etmesi ve devlet çapında tasarruf tedbirleri alması da gerekiyor, bunu da pas geçmeden söyleyelim..
    Sen yanlış anlamışın Devlet sana elindekiyle idare et demiyor. "Bunu alıyorsan artık bana daha fazla çıkacan" diyor. İkinci dediğine sen duy da inanma, teşvik bir yere kadar (onu da geri almasını bilir). tasarruf tedbirleri mi hadi canım görülmüş şey değil.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin soru yanlış bir kere.

bi düşündün mü, bu cari açık en başta nasıl oluştu?

memleketin onlarca yıllık firmaları araplara bilmem nelere satıldı. saman bile ithal ediliyor. sana bana 5-5,5 liraya satılan benzin dışarı taş çatlasa 2 liraya ihraç ediliyor. ele geçen para abidik-gubidik silah, füze bilmem zerzavata harcanıyor. memlekete araştırma üssü kuracaklarına, fenni bilimleri destekleyeceklerine hala imam-hatip, kuran kursu, cami yapma derdindeler. bir saray var ki, aylık faturaları, koca bir şehrin giderleriyle yarışıyor. yabancı firmaya, köprüden geçecek araç sayısına garanti veriliyor. ihaleler peşkeş çekiliyor. ötv dayıyorlar millet araç alamıyor, olmayan araçlar için yol yapılıyor. terörizm yuvası haline gelmiş ülkeye havaalanı yapılıyor, almanya kıskançlıktan çatlatılıyor.

daha var da, birden aklıma bunlar geldi şimdilik...
    shruikan kardeşim, olaylara sürekli kötümser, pesimist yaklaşıyorsun. bu da seni karamsar ve agresif bir karakter haline getiriyor.

olaylara çözüm odakli ve optimist sekilde yaklaşırsan daha mutlu olursun. saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yanlış anlamışın Devlet sana elindekiyle idare et demiyor. "Bunu alıyorsan artık bana daha fazla çıkacan" diyor. İkinci dediğine sen duy da inanma, teşvik bir yere kadar (onu da geri almasını bilir). tasarruf tedbirleri mi hadi canım görülmüş şey değil.
    haklısın kardeşim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Devam devam böyle güzel kandırıyor insan kendini.

Cari açık varsa, açığa sebep olan "üretmeme" durumuna çözüm bulursun.
    Halkın anasının sevmezsin.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    evdeki tozu halının altına süpürünce evi temizlemiş olmazsın. alırsın bi çöp küreği, küreğe süpürürsün çöpü-tozu, çöp kovasına atar kurtulursun.

polyannacılıkla olacak iş değil bu. "güzel günler gelecek, ülkemiz zenginleşecek, 2023'te bor çıkaracaz, kulaklarımızdan bor fışkıracak, ceviz kadar borla, arabamız yüzbinlerce km yol gidecek..."

ver mehteri...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    shruikan kardeşim, olaylara sürekli kötümser, pesimist yaklaşıyorsun. bu da seni karamsar ve agresif bir karakter haline getiriyor.

olaylara çözüm odakli ve optimist sekilde yaklaşırsan daha mutlu olursun. saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

haklısın kardeşim.
    Bu ülkede optimist olmak mümkün müydü? Ben bılmıyore.

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede optimist olmak mümkün müydü? Ben bılmıyore.
    sürekli karamsarlık insanı hasta eder, ruhunu çürütür, depresyona sokar.

sabah akşam siyaset düşünmeyin. gidin bir çiçek dibi çapalayın, köpek sevin, taze ve lezzetli peynir peşinde yarım gün koşturun.

televizyon zaten izlemiyorsunuz biliyorum. internette siyasetten uzak durun. bırakın isteyen istediği kadar konuşsun..

Motosikleti
    turuncu

sabah akşam siyaset düşünmeyin. gidin bir çiçek dibi çapalayın, köpek sevin, taze ve lezzetli peynir peşinde yarım gün koşturun.

televizyon zaten izlemiyorsunuz biliyorum. internette siyasetten uzak durun. bırakın isteyen istediği kadar konuşsun..
    3 maymunu oynayalım yani? benimkisi de karamsarlık değil ayrıca. bunlar memleket gerçekleri. ilerde daha da kötü olur mu bilmem, o yüzden henüz karamsarlığa düştüm diyemem.

amacım polemik yaratmak değil, atışıyoruz sakin sakin.
    braveguy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17

Her söylediğinizde haklısınız, bunları zaten farkındayım. Türkiye'yi geçtim artık ama sanırım İstanbul'lu olmak böyle bir şey yani stresin olmadığı pek az yer var her yer beton. Bir kedimiz vardı onu çok seviyordum 1 kaçtı geri geldi, 2 kaçtı geri geldi geçen gün 3. kez kaçtı gelmedi. Haftanın 6 tam günü çalışmaktan çiçek, böcek, taze peynir peşinde de koşamıyorum malum. Televizyonu da en son Gezi Parkı zamanında izlemiştim. Bu hallere gelmemin sebebi başımızdakilerin ayrıştırıcı politikası. Ben de ülkeyi terkedeceğim güne değin bu politikaya ayak uydurmaya, akıl sağlığımı korumaya çalışıyorum.

Bu ülkenin bir geleceği olduğunu düşünmüyorum. Kendi yaş grubumu, arkadaşlarımı baz alarak konuşuyorum, Türkiye'yi ileriye taşıyabilecek, çağdaş ve eğitimli Türk gençlerinin tek hedefi 2023'ten önce ülkeyi terketmek, en azından benim çevremde "gerçekleşen" bu.

"paramiz yurtdışına akıyor."

"Vana bizim elimizde.
    Kapattık mı hoop iş bitti."
    Osm@n, shruikan, zekeriyaimam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Biz bunu 1800 'lü yıllardan beri gayet iyi biliyoruz

Ülkelerin gelir kaynakları vardır. Turizm, sanayi, tarım, madenler, eğitim vs.. Bizde bunlardan sadece turizm var o da birazcık. Dolayısıyla tüm ülke yurtdışı firmalarına çalışıyor onlardan aldığı paranın yarısıyla da ülkenin gelişimine katkıda bulunuyor.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200

saygılarımla..
    Ah güzel kardeşim benim ne kadar iyi niyetli düşünüyorsun. Cari açığı düşürmek kimsenin umurunda olmadığını düşünüyorum. Öyle düşünülseydi ikinci el ithalatını serbest bırakırlardı. Böylece Almanya'da insanların birbirine hediye ettiği, plakasını söküp tır parklarında terkettiği, ama ülkemizde 20 asgar ücrete satılan arabalara binerdik gidipte jettaya, focusa 15-20 bin dolar/euro veripte cari açığı büyütmezdik.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen daha ülkendeki halkı BESLEYEMİYORSUN ama takmışsın aklına cari açık

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)