Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pulsar'la Direksiyon Sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Selamunaleyküm. Motor tutkumu resmiyete dökmek için ehliyet koşturmaya başladım. Bugün evrakları tamamlarken sınav motorunu sorayım dedim. Bajaj Pulsar200 dedi vay arkadaş dedim ya. Motordan korkan bir tip değilim de normalde daha hafif motorlar tercih edilmeli bence. Ybr, Cbf, Cbe kullanma geçmişim var fakat Pulsarla sınav sonucu nasıl olur,o slalomlar nasıl geçilir merak ediyorum abilerim :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    A2 ehliyet alacaksan, sınava en az 16 beygir bir motosikletle gireceksin.
    Pulsar 200 bana ağır gelir, slalom yapamam, korkarım diyorsan ya ekstra ders alıp cesaretini toplayacaksın ya da A1 ehliyet alacaksın.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Yok be dayı ne korkması. R6 da sürüyorum mesele sürmek değil. Sınavda pulsarla hocaya beğendirebilmek mesele. Neyse üstesinden geleceğiz evelAllah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Valla keşke pulsarla girseydik , Muhtemelen 20 kez düşmüş kafası ayrı yere kıçı ayrı yere giden arora ile girdim . Vitesleride farklı aşşağı doğru artıyor , yinede sıkıntısız geçtim çok şükür Cuma günü randevum var emniyette

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Gözün aydın kardeş peki nasıl geçti 8 çizdiniz mi. Hoca nasıldı anlat

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Kaiser3461 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözün aydın kardeş peki nasıl geçti 8 çizdiniz mi. Hoca nasıldı anlat
    Eyvallah , darısı başına . Başlangıçta duba arasından geçiyosun , 8 çiz , tehlikeden kaç , âni fren . daha sonra yarım saatlik trafik turuna çıkıyosun , bana kulaklık taktılar sadece 1 kez 50km hızı geçmemem konusunda uyarıda bulundular haricinde bi sıkıntı yaşamadım.

Sınavdan önce sadece 1 saat 20 dakika motorla sınav alanında çalıştım o kadar , haricinde ders vermediler . Hoca benden daha çok A sınıfı ehliyet için gelip , motoru yerden yere vuran elemanlarla ilgileniyordu :D garibim motorun sırtı yerde hiç kalkmadı.

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Hiç korkmanıza gerek yok ayağınız yere deymesin istop ettirmeyin yeter sınavdaki hocalar okadar bakmıyorlar bilr birkaç kez eğitime gidin gerçekten çok kolay olduğunu göreceksiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ayrıca benim hiç tecrübem yoktu kursa yazıldığımda , ybr125 esd aldım onunla kullanmayı öğrendim 2 ay içinde ehliyetide aldım , yarında satıp Pulsar 200ns alıyorum kısmetse.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Yahu bide çok uzun zamana attı 13 ocağa direksiyon sınavı. Elektronik daha erkenmiş de nedir nasıldır bilmediğim için kabul etmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah , darısı başına . Başlangıçta duba arasından geçiyosun , 8 çiz , tehlikeden kaç , âni fren . daha sonra yarım saatlik trafik turuna çıkıyosun , bana kulaklık taktılar sadece 1 kez 50km hızı geçmemem konusunda uyarıda bulundular haricinde bi sıkıntı yaşamadım.

Sınavdan önce sadece 1 saat 20 dakika motorla sınav alanında çalıştım o kadar , haricinde ders vermediler . Hoca benden daha çok A sınıfı ehliyet için gelip , motoru yerden yere vuran elemanlarla ilgileniyordu :D garibim motorun sırtı yerde hiç kalkmadı.
    Anladım hocam bende öyle düşünüyorum kendimi bildim bileli artçıyım ve motor sürmeye 1 sene önce başladım çoğu tehlikesini biliyorum ama işte kaygılanıyorum. Teşekkür ederim cevap için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı İbrahimfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç korkmanıza gerek yok ayağınız yere deymesin istop ettirmeyin yeter sınavdaki hocalar okadar bakmıyorlar bilr birkaç kez eğitime gidin gerçekten çok kolay olduğunu göreceksiniz
    Teşekkür ederim hocam inşallah dediğiniz gibi olacak

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Yahu bide çok uzun zamana attı 13 ocağa direksiyon sınavı. Elektronik daha erkenmiş de nedir nasıldır bilmediğim için kabul etmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Anladım hocam bende öyle düşünüyorum kendimi bildim bileli artçıyım ve motor sürmeye 1 sene önce başladım çoğu tehlikesini biliyorum ama işte kaygılanıyorum. Teşekkür ederim cevap için.
    ben dün başvurdum 21 ekimde direksiyon sınavım. nasıl ocağa attılar seni hayret

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum ki elektronik daha erkenmiş de elektroniğe ne kadar güvenebilirim direksiyonu hafif sert kırsam "DÜŞTÜNÜZ" yazacak kalacağım dersten. Valla bu stresle 13 ocak gelirmi bilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım arkadaş 0 dan ehliyet alıcak , bende E sınıfına a2 eklettim . o zaman erken tarih veriyorlar.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Yani kalma ücreti de 250 liraymış abilerimin zamanında 100 liraydı. Kötü zamana denk geldik 1600 liraya sade a2 alıyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yani kalma ücreti de 250 liraymış abilerimin zamanında 100 liraydı. Kötü zamana denk geldik 1600 liraya sade a2 alıyoruz.
    Korkma kardeşim , ben az tecrübeme rağmen püf noktasını çözdüm ve sorunsuz geçtim.hep bir sonraki engele bakıcaksın , 8 çizerken 8 çizgisinin 2-3 metre ilerisine bakıcaksın ve tertemiz geçiceksin sınavı, 200ns güçlü bi motor 2. viteste parkuru tamamlarsın 8 çizerkende hafif arka fren kullanarak yaparsın bu işi. Burnunun dibine bakarsan kendini yerde bulursun.

Ataartuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    A1 Ehliyetimi geçen hafta ilk denemede 2007 model bir Mondial 100 UAG ile aldım, motosiklet gitmiyordu. Yani olay sende bitiyor.Az bir şey yetenek varsa biraz da soğukkanlıysan kolaylıkla alabilirsin. Sonradan gördüm beğendirmek diye bir şey yok Ankara’da girdiğim bu sınavda tek eski motosiklet sürücüsü bendim,benden sonra en kötü motosiklet 2016 YBR’ydi sen tahmin et.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkma kardeşim , ben az tecrübeme rağmen püf noktasını çözdüm ve sorunsuz geçtim.hep bir sonraki engele bakıcaksın , 8 çizerken 8 çizgisinin 2-3 metre ilerisine bakıcaksın ve tertemiz geçiceksin sınavı, 200ns güçlü bi motor 2. viteste parkuru tamamlarsın 8 çizerkende hafif arka fren kullanarak yaparsın bu işi. Burnunun dibine bakarsan kendini yerde bulursun.
    Tamam hocam kulağıma küpe olsun çok teşekkür ederim.
    Alıntı Ataartuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1 Ehliyetimi geçen hafta ilk denemede 2007 model bir Mondial 100 UAG ile aldım, motosiklet gitmiyordu. Yani olay sende bitiyor.Az bir şey yetenek varsa biraz da soğukkanlıysan kolaylıkla alabilirsin.
    Hayırlı olsun, sürmeyi 1 haftada öğrendim parkuru da eğitimlerde öğrenirim herhalde buarada neden acele ettin ki 18i doldurup a2 alsaydın. Para israfı olmazdı.

Ataartuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Tamam hocam kulağıma küpe olsun çok teşekkür ederim.

Hayırlı olsun, sürmeyi 1 haftada öğrendim parkuru da eğitimlerde öğrenirim herhalde buarada neden acele ettin ki 18i doldurup a2 alsaydın. Para israfı olmazdı.
    Yaş 17.5 sabır edemedim artık.Eğer almasaydım sokakta gördüğüm birinin motosikletine atlar giderdim herhalde.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yaş 17.5 sabır edemedim artık.Eğer almasaydım sokakta gördüğüm birinin motosikletine atlar giderdim herhalde.)
    Ben 28 yaşındayım , istesem A sınıfı alabiliyordum , kendimi frenlemek ve daha yüksek cc lere hazırlamak adına A2 aldım . En iyisini yapmışsın a1 alarak para kazanılır a1-a2 ye çevrilir ancak can tekrar kazanılmıyor.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Aynen güzel kardeşim ben nerdeyse 9 yaşımdan beri artçıyım 13,14 yaşımda babam motoru verse dr kullansam diye gözünün içine bakardım. Nasip oldu motor ama ehliyet kıvrandırıyor ))

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Yaparsın hiçbi sıkıntı yok. Lastikleri iyiyse her türlü yaparsın kasma kendini rahat ol.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)