Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafik kazası sigorta sorusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis bakmıyor ki olaya, jant yamuk değil, eksper dışarda ısıl işleme sokup düzelttirmiş. Yetkili servis asla yapılmamalıydı diyor zaten ama yetkili servisin ekspere karışma hakkı yok.

Adam gerçekten kaçmamış olsa bile ben "trafik sigortası bozulmasın diye bana poliçem yok diye yalan söyledi ve kaçtı" derim. Yetkili serviste de yaptırıp paşalar gibi davamı açarım. Hiç suçsuzken neden ben uğraşayım eksperle değer kaybı davasıyla falan?

Yetkili serviste yapılan işlemler tek tek çıkacak. O yüzden benim derdim tramer değil. Adam gibi hizmet almak.

Ha değer kaybı davasını da ayrıca açarım.
    Adamın kaçtığını şimdi gördüm hocam , eğer kaçtıysa kanıt ve vaktiniz varsa mahkemeye verin biraz uzun sürer ama sonucunu alırsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasko olsaydı, dilediğiniz gibi yaptırırdınız. Kaskonuz herşeyi halleder masrafınıda Söke söke alırdı karşı taraftan ...

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Tramerde görünsün kardeşim, yeter ki eksper aracıma abuk sabuk tamirli parçaları kaktırmasın. Tramerde görünmese bile yetkili servis sorgusunda görünür. Derdim kayıtlar değil. Kayıtlar yüzünden de değer kaybı oluyor elbette ama o kısmı hadi lanet olsun deyip uğraşmam. Aracım bana orjinal olarak verilsin yeter. Tamirli parçalarla gezmek istemiyorum. 2000 liraya motor varken zevkle binmek için 72000 lira vermişim. Arka tekere yüzbilemmkaç beygir veren motoru arja jantı ısıl işlemli, grenajları boyalı kullanır mısın? Hem de hiç bir suçun günahın yokken. üstelik değer kaybı hakkın bile olmayacak çünkü jant ve plastij aksam yasal olarak değer kaybı sayılmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

[/COLOR]Kaçtı ama karakola gidip adamı buldurdum. Trafik sigortamdan yaptıralım diye ısrar ediyor şimdi.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Kasko yaptırcaz, kasko olsaydı yerkili servis de bakıyordu.

Ama kasko da tamamen eksperin insafında.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanılıyorsunuz, kasko bu gibi durumda bi nevi avukatınızdır. Expere ne olması gerektiği konusunda yeterince ikna edicidir. Zira siz onların müşterisisiniz.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Honda 1000rr Diyorsun sen Honda yetkili servisi diye mahalle arası bir yeremi gittin acaba? Honda'nın yetkili servisleri exper çağırıyorlar. Faturayı sen ödüyorsun, daha sonra sigorta şirketi senin hesabına yatırıyor. Sen sadece yetkili servise kaza tutanağı gibi istediği şeyleri veriyorsun gerisini onlar hallediyor.
    600RR'ıma park halindeyken kadın otoparkta çarpmıştı. Honda doğu batıya götürdüm 2340tl'ye yapıldı. sigorta şirketi daha sonra parayı hesabıma yatırdı.
    Değer kaybınıda sigorta şirketine başvuru yaptım, red edildi. Sigorta tahkim komisyonunada gitmedim.

Honda'nın müşteri hizmetleride iyidir. Akü için yazı yazmıştım, Yetkili servise yönlendirip garantiden değiştirdiler. Süreklide arayıp durumu sordular.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Valla yok öyle bir dünya.

Yarın çarparsın bir Ferrari'ye sahibide gelir der üstad bu iş böyle olmaz bana nakit ver ben tramer istemiyorum der o zaman ne olucak?

Trafik sigortaları bunun için yokmu zaten?

Adam vurdu kaçtı siz buldunuz.
    Çok basit görmedim diyecek ve önüze evrak verecek git yaptır diyecek.

Motor temizse tramerli olsada satılır, ben çok aldım çok sattım. 2016 1000rr jantında işlem var diye 8-10 bin tl zarar etmezsiniz.

Sizin gibi düşünen insanların motoru genelde andiz yapılıyor sizde yapın isterseniz...

Bu arada Beylikdüzü adres yazıyor honda marmara mı servisiniz.?
    Ben esengül de çok işlem yaptırdım çoğu servis tamirle uğraşmaz direk değişim yapar bilginize..
    twisten bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    1. Aracınızı yetkili ya da özel bir servise çektirin,
    2. Kırılan hiç bir parça için tamiri kabul etmeyin, ki zaten bunu kabul etmeyecek bir servis ile çalışın. Zaten kırılan bir parça için tamir talep edecek eksper ile karşılaşmadım bugüne kadar. Kırık olmasa da yamulan hayati parçalarında tamirini asla kabul etmeyin.
    3. Eksper ile tamir fiyatında servis veya siz anlaşma sağlamadan tamirat yapmayın, anlaşma sağlandıktan sonra tamiratı yapın. Eğer servisin anlaşması var ise ne ala, yoksa eğer vekalet ile işlem yapıyorsa sizden vekalet alır ve ödemeyi sigortadan alır. O da yoksa siz önce servise ödeme yaparsınız, sonra sigorta şirketi size ödeme yapar.

Eksper ile anlaşamazsanız red edin ve sigorta şirketine bildirin, yeni bir eksper göndermezlerse sigorta şirketini şikayet/dava yoluna gidin.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bu kadar agresif ve negatif olmayın. Kaza geçirmişsiniz motorunuzda hasar oluşmuş, sizin önce bunu en uygun nasıl hallederim onu düşünmeniz gerek. Sigorta harici parça değiştirip bunu karşı taraftan talep etme hakkınız yok bir kere. Sigorta siz bunu yapmayın diye var zaten. İşinize gelmiyorsa tramer kaydı görünmesin istiyorsanız cebinden yaptırıp parasını da hiç kimseden talep edemeyeceksiniz. Ya da madem şahsı buldunuz, polis de kaza tutanağı tuttu, o zaman sigorta ve eksperin çıkardığı sonucu kabul edeceksiniz. Yetkili servisin eksper çağırma sigortadan halletme gibi bir sorumluluğu yok. Sigorta eksper gönderir, eksperin raporunu kabul etmiyorsanız yeniden ekspertiz yapılmasını talep edebilirsiniz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Karşınızda ki şahıs hasarı sigortaya ödetebilecekken niçin cebinden ödesin?
    Sorusuna mantıklı bir cevap bulabilirsek, bunu karşı tarafa söylersiniz, yeterince salaksa kabul eder ve her şey çözülür.
    Mahkemeye de gerek kalmaz.

Fakat sorun şu ki ben pek bişey bulamadım.
    Yine de Allah'tan umut kesilmez. Az daha düşünelim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Değer kaybı için sigortadan tazminat alma hakkınız var ,değer kaybı tazminatı olarak biraz araştırıp birazda kovalarsanız muhtemelen alırsınız diye tahmin ediyorum. Geçmiş olsun.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Değer kaybı için tazminat hakkı geçen sene çıktı. Sanırım 0-3 yaş araçlar için geçerli.
    Jantın tamiri olmaz, o konuda baskı uygulamanız lazımdı.

Konuyu ters bir şekilde düşünün. Olmaz değil ya yolda gidiyorsunuz arkadan mercedese çarptınız. Adamda ben istemiyorum tramer kaydı, serviste yaptırdım faturasıda 12.500TL diyip ödeyeceksin! dese kabul edecek misin?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)